Το πουλέν σας

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Δημοσίευσηαπό salonikios_85 » Παρ 18 Ιούλ 2008, 13:49

ΠΑΟΚ- ΠΑΟ ΤΟΥΜΠΑ....
O ivansic μας εχει κανει ταναπου απο τα αριστερα...
μπαινει ο ΣΤΕΛΛΑΡΑΣ Ο ΜΑΛΕΖΑΣ.....KAI....γονατια στον τετρακεφαλλο...
ο αντρικος δεν ξανα ακουμπησε μπαλα....δεν θυμαμαι αν βγηκε και αλλαγη....
απο εκεινη την μερα εγινε το πουλεν μου...
οποιος θυμαται λιγο καλυτερα ας στειλει....
salonikios_85
 
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 01:15

Δημοσίευσηαπό Guest » Παρ 18 Ιούλ 2008, 14:22

Oπως εκανε και ο Ζαγορακης στον Σαλπιγιδη,6 ταπες του αφησε στο ποδι! :lol:
Guest
 

Δημοσίευσηαπό Dante » Παρ 18 Ιούλ 2008, 20:07

trelopaoki444 έγραψε:
Dante έγραψε:
trelopaoki444 έγραψε:
Dante έγραψε:
trelopaoki444 έγραψε:
Dante έγραψε:Και μετά να τυφλωθούμε τελείως!!! Ημαρτον........



:!:


Φίλε μου και εγώ δεν αναφέρομαι μόνο στην ελειπέστατη τεχνική κατάρτηση του Μπαλάφα. Τον κρίνω σαν παίχτη και βλέπω κάποια χαρακτηριστικά του που φαίνονται στο παιχνίδι του. Αυτά τα χαρακτηριστικά που στα απαρίθμισα και στο προηγούμενό μου κείμενο με οδηγούν στο συμπέρασμα ότι ο παίχτης αυτός δεν διαθέτει κάποια ιδιαίτερα προσώντα που να με την κατάλληλη δουλειά θα τον κάνουν αξιόλογο παίχτη. Με λίγα λόγια αυτός ο παίχτης δεν είναι τίποτα αξιόλογο που χρίζει ιδιαίτερης προσοχής και εξέλιξης. Είναι ένας από τους πολλούς έλληνες άμπαλους ποδοσφαιριστές και ταπεινή μου άποψη είναι ότι έτσι θα μείνει. Σε αυτή την θέση στην σχετικά πρόσφατη ιστορία μας έχουμε δει παίχτες όπως ο Nagbe και εμείς καθόμαστε και γράφουμε σελίδες ολόκληρες για τον Μπαλάφα και προσπαθούμε να καταλάβουμε μέσα από πολύ ανάλυση και συζήτηση αν ο παίχτης είναι καλός για τον Π.Α.Ο.Κ ή όχι. Αν ήταν καλός θα το είχε αποδείξει όπως έκανε και ο Βερόν από το πρώτο παιχνίδι.Όσο για την εμπιστοσύνη που έχει από τον Σάντος θα σε φίλε μου τα εξής: Ο Σάντος είναι ίσως ο καλύτερος προπονητής που είχαμε τα τελευταία χρόνια. Όμως έχω παρατηρήσει ότι σε κάθε ομάδα που πηγαίνει έχει και τα κολλήματά του. Όπως π.χ. με τον Γεωργέα της Α.Ε.Κ. που ενώ όλα τα χανούμια καθόντουσαν και τον βρίζαν κρεμάμενοι στα σύρματα των κερκίδων γιατί έβαζε τον Γεωργέα ενώ ήταν προφανές ότι εκείνη τη χρονιά ο Γεωργέας ήταν ίσως ο χειρότερος βασικός παίχτης. Κάτι παρόμοιο πιστεύω συμβαίνει και με τον Μπαλάφα.



Dante σορρυ αν επιμενω αλλα οταν λες οτι ο Σαντος ειναι μεγαλος προπονητης και λες οτι εχει κολληματα δεν εχεις δικιο. Γιατι εχει κολληματα? Πες μου τοτε ποιος ηταν καλυτερα απο τον Μπαλαφα περσι για να παιξει στη θεση του. Μη μου πεις οΗλιαδης γιατι και μενα ειναι απο τους αγαπημενους μου παιχτες αλλα ουτε κ αυτος εχει πασα και ανασταλτικα ειναι χειροτερος του Μπαλαφα. Οσο για το Γεωργεα μην ξεχνας οτι ακομα στην Αεκ ειναι!!!
Μηπως τελικα τα κολληματα τα εχουμε εμεις?
Και ξαναλεω ο Σαντος ο Ζαγορακης και ο Βρυζας δεν ξερουν μπαλα και ξερουμε εμεις καλυτερα?


Δεν έχω κανένα κόλλημα με κανέναν φίλε μου απλά λέω την άποψή μου για αυτά που βλέπω. Για τον Γεωργέα που αναφέρθηκα προηγουμένος έχω να σε πω τα εξής: Η περίοδος στην οποία αναφέρομαι ήταν η περίοδος που το χανούμι μόλις είχε μπει στο άρθρο 44 και προσπαθούσε να αναστηθεί. Εκείνη την περίοδο λοιπόν αν ρώταγες κάποιο χανούμι ποιο ήταν το μεγαλύτερο κατσίκι και άμπαλος της ομάδας ? Θα σε έλεγε χωρίς δεύτερη σκέψη ο Γεωργέας. Όλοι βλέπαν ότι δεν τραβούσε ο συγκεκριμένος παίχτης αλλά ο Σάντος επέμενε να τον έχει βασικό. Δεν κρίνω την ποδοσφαρική φιλοσοφία του Σάντος. Γιατί το θεωρώ μεγάλο προπονητή και πολύ άξιο και είμαστε πολύ τυχεροί που δουλεύει στην ομάδα μας. Αυτό που προσπάθησα να κάνω ήταν να σου παραθέσω ένα αντεπιχείρημα σχετικά με την συχνότητα των εμφανίσεων του Μπαλάφα με την φανέλα του βασικού. Αυτό το αντεπιχείρημα το στήριξα με το παράδειγμα του Γεωργέα της ΑΕΚ. Εγώ δεν θέλω να συνεχίσω την αντιπαράθεση με οποιοδήποτε άλλο παόκι. Απλά θεωρώ ότι ο Μπαλάφας είναι πολύ λίγος για τον Π.Α.Ο.Κ. και τα επιχειρήματα με τα οποία στηρίζω την άποψή μου αυτή μπορεί οποιοσδήποτε να τα δει παραπάνω. Δεν έχω τίποτα άλλο να πω όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει τα προηγούμενά μου πόστ
Μηδέν άγαν (πλην Π.Α.Ο.Κ).
Dante
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:17
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό foufoutos 4 » Παρ 18 Ιούλ 2008, 20:21

Αθανασιαδης και παλι Αθανασιαδης.
Πιστευω θα αφησει ιστορια!!
foufoutos 4
 
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 13:51
Τοποθεσία: Κορδελιο city

Δημοσίευσηαπό Billys » Παρ 18 Ιούλ 2008, 22:23

1)Χρήστος Μελίσσης
2)Σωτήρης Μπαλάφας
Dani -4- PAOKWORLD.com
Άβαταρ μέλους
Billys
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 15:37

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Κυρ 24 Αύγ 2008, 22:46

atofios έγραψε:1)ΜΑΛΕΖΑΣ
2)ΓΕΩΡΓΙΟΥ
3)ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ


+1
Βαζω και ΠΕΧΛΙΒΑΝΙ και να το θυμαστε.........
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό paoktrella » Κυρ 24 Αύγ 2008, 23:30

KLAUS kai ta miala sto mixer......

Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να γράφουμε Ελληνικά!
Thx, Admin Team
Άβαταρ μέλους
paoktrella
 
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Κυρ 10 Φεβ 2008, 23:32
Τοποθεσία: HANNOVER

Δημοσίευσηαπό konstantin » Δευτ 25 Αύγ 2008, 00:32

ZLATAN :?
konstantin
 
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Τετ 02 Ιαν 2008, 01:45

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Δευτ 25 Αύγ 2008, 10:39

Ασε ρε συ αμεσος ζλαταν.....εμαθες και απο μπαλα θες και ΠΟΥΛΕΝ.χαχαχα :)
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό eleos » Δευτ 25 Αύγ 2008, 13:38

Santos και Βρυζας...
Αν δεν ηταν αυτοι φετος θα εσκαγαν στα γελια οι μισοι αν οχι ολοι παιχταραδες που πηραμε αν τους καναμε προσφορα...
Άβαταρ μέλους
eleos
 
Δημοσιεύσεις: 2398
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιουν 2008, 13:56
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη - Northshire Abbey

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Δευτ 25 Αύγ 2008, 17:10

Οχχχχχχχχχχχχχχχ ναι ρε χαχαχαχαχαχαχαχα.

Ε τον πιζερα ρε.....ειδες επερνε ποζα και σου λεει ΜΑΛΙΑΣ ειμαι θα με παρουν.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Kardasi » Παρ 03 Οκτ 2008, 17:41

Πιος αλλος?

Το Καθαρμα!
ΠΑΟΚ..αν η νυχτα αγαπουσε το Φεγγαρι οσο εμεις εσενα,τοτε ο κοσμος δεν θα εβλεπε ποτε τον Ηλιο!!
Άβαταρ μέλους
Kardasi
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τετ 24 Σεπ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Internet!!

Δημοσίευσηαπό chiliano » Παρ 03 Οκτ 2008, 18:04

Καλησπερα παιδια για μενα αυτος που μετραει λιγο πιο πανω απο τους αλλους ειναι ο ινδιανος ο χιλιανος!
Ειναι μαγος,παιζει με μυαλο κανει τα απαραιτητα μεσα στο γηπεδο και αμα του την δωσει κανει και την κατεβασια του!Για μενα ξεχωριζει σαν τη μυγα μεσα στο γαλα! [/img]
Άβαταρ μέλους
chiliano
 
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 14:50
Τοποθεσία: Βεροια

Δημοσίευσηαπό arrwstos » Παρ 03 Οκτ 2008, 21:51

contreras , ετσι γιατι απλα ειναι αρχοντας!!!
Άβαταρ μέλους
arrwstos
 
Δημοσιεύσεις: 883
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 12:05
Τοποθεσία: Salonika

Δημοσίευσηαπό gesualto » Παρ 03 Οκτ 2008, 22:10

contreras
gesualto
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 10:31

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης