S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP

ΓΛΥΚΟΣ
59
46%
ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗΣ
2
2%
ΙΝΣΑΟΥΡΑΛΔΕ
25
20%
ΚΙΤΣΙΟΥ
1
1%
ΛΙΝΟ
1
1%
ΚΑΤΣΕ
21
17%
ΜΑΝΤΟΥΡΟ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΛΑΖΑΡ
12
9%
ΟΛΙΣΕ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΛΟΥΚΑΣ
1
1%
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ
1
1%
ΣΤΟΧ
2
2%
ΝΙΝΗΣ
2
2%
ΒΟΥΚΙΤΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 127

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό stathis73 » Παρ 28 Φεβ 2014, 08:04

lazar4 έγραψε:ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΑΙ ΤΗ ΜΑΦΙΑ ΣΑΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΟΥΕΦΑ !! ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΗ ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΜΟΥΝΟΠ@Να@ :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard:


Δυστυχώς αυτη ειναι η αλήθεια και οχι μονο στην ουεφα, αλλα και στην επο, τα άλλα ολα είναι δυστυχώς και παλι δευτερεύοντα, oποιος ζει στην σφαίρα του ιδεατού ας αλλάξει πλευρό παίζει Πάριο από την άλλη.
Άβαταρ μέλους
stathis73
 
Δημοσιεύσεις: 1316
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 10:16

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 28 Φεβ 2014, 09:09

Τετοια μοιρολατρικη αντιμετωπιση αντιπαλου,μονο και μονο για να μην τολμησει κανεις να υπονοησει κατι κακο για την ομαδα η για τον τροπο που επαιξε δεν πρεπει να εχω ξαναδει στα οσα χρονια παρακολουθω την ομαδα και ειναι πολλα.Εγραψα και χτες οτι υπαρχουν πολλα ΑΝ για τα δυο παιχνιδια οπως εγραψαν πολλοι φιλοι,για τυχη,για διαιτησια,για,για,για,αλλα αυτο δεν μπορει να ακυρωσει το γεγονος οτι σε 2 ενενηνταλεπτα,δεν πρεπει να ειδαμε πανω απο 1-2 ολοκληρωμενες επιθετικες ενεργειες και πρεπει αν δεν κανω λαθος οι πραγματικες μας ευκαιριες να περιοριζονται σε 1-2 σουτ εκτος περιοχης,επιθετικη λειτουργεια που εγω εχω δει μονο σε ευρωπαικες βραδιες που θεωρουνται μαυρες στην ιστορια μας ανεξαρτητως αντιπαλου και ανεξαρτητως προκρισης η τελικου αποτελεσματος.Η μπενφικα συνεπικουρουμενη και απο το γκολ οφσαιντ της τουμπας περασε 2 απο τα πιο ησυχα ευρωπαικα της βραδυα,χωρις να χρειαστει να προσπαθησει για τιποτα περισσοτερο.Αν τωρα αυτα ειναι λογος για πανυγηρισμους και αποθεωσεις,πραγματικα απορω και μπορω να τα εκλαβω μονο ως προσπαθεια υπερασπισης του προπονητη και οχι αντικειμενικης αντιμετωπισης και κριτικης της αποδοσης της ομαδας.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24080
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 28 Φεβ 2014, 09:35

Βγήκαν οι σπεκουλαδόροι παγανιά. Όπως σε κάθε ήττα της ομάδας. 8-)
(δεν πάει σε σένα Τζος)

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΣΤΕΦΕΝΣ.
Εχθές όλοι οι παίκτες προσπάθησαν, όλοι έκαναν λάθη (άλλος λιγότερα και άλλος περισσότερα) αλλά όλοι έδειξαν ότι μπήκαν για το καλύτερο.
Πολύ εύκολα ξεχάστηκε-αγνοήθηκε (από "εμάς") το κάλπικο γκολ της Τούμπας, οι κάρτες που μας δόθηκαν, τα πέναλτι που δεν δόθηκαν.
Όπως προσπερνιέται από κάποιους το αβαβά πέναλτι του Μαντούρο (ίδια φάση με της Τούμπας όπου ΔΕΝ μας δόθηκε) και το ότι αν η φάση του Κατσουράνη είχε γίνει από την άλλη πλευρά, ο κόρακας θα έδειχνε "παίζετε".
Όπως προσπερνιέται ότι παίξαμε με μια πολύ καλύτερη ομάδα χωρίς το βασικό μας στόπερ και στους δύο αγώνες και χωρίς τον Σάλπι στον δεύτερο.
Ένα ή δυο από τα παραπάνω να άλλαζε, ίσως θα βλέπαμε διαφορετικά τους αγώνες, αλλά όπου παίζεται χρήμα, υπάρχει και βρωμιά. Για άλλη μια φορά νιώθω να με κλέψανε.
Με έμεινε μια φράση από την ανακοίνωση του Βελλή: όταν η ομάδα μου δεν παίζει καλά, θέλω να με τιμωρεί ο αντίπαλος και όχι το κοράκι. Αυτό να το θυμάστε.

Σίγουρα, στον ΠΑΟΚ που ονειρευόμαστε και για τα λεφτά που έχει διαθέσει ο Ιβάν και που θέλει να διαθέσει στο μέλλον, κάποιοι παίκτες θα πρέπει να μας εγκαταλείψουν ή να αρκεστούν στον πάγκο. Δυστυχώς γι αυτούς, το πέρασμα του Αντελίνιο, του Πάμπλο και του κοντρέρας από την ομάδα μας, έθεσε τον αγωνιστικό πήχη στο σωστό του ύψος.

Συγκλονιστικοί εχθές Κάτσε, Κλάους και Λάζαρ και ένας ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟΣ ΓΛΥΚΟΣ, που μάλλον έκανε την απόκρουση της διοργάνωσης. Από κοντά Κίτσιου, Ίνσου και (όσο άντεχε) ο Λίνο.
Ξανά ΜΠΡΑΒΟ στην ομάδα. Για την Ευρωπαϊκή πορεία της, για την προσπάθειά της, για όσα συναισθήματα μας πρόσφερε.
ΜΠΡΑΒΟ και τον ΛΑΟ που την ακολούθησε στην Πορτογαλία.
Τελευταία επεξεργασία από DC και Παρ 28 Φεβ 2014, 09:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό shark4 » Παρ 28 Φεβ 2014, 09:36

Othin έγραψε:Ναι ρε «ευέξαπτοι», χάσαμε ΤΡΙΑ-ΜΗΔΕΝ, έχετε πρόβλημα? Είστε καλύτεροι από τον Στέφενς? Αν καταρτίζατε εσείς την ενδεκάδα ή αν προετοιμάζατε εσείς την ομάδα, θα πετυχαίνατε κάτι καλύτερο?

Μήπως δεν θα μετρούσε το μούφα-γκολ στον πρώτο αγώνα? Μήπως θα παίρνατε καλύτερα σφυρίγματα στον δεύτερο? Μήπως θα παίρνατε καλύτερη απόδοση από τον Στοχ? Προσωπικά ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ πως εμένα τουλάχιστον δεν θα μου΄ φευγαν τα δύο εύκολα κοντρόλ που έχασε ο κακομαθημένος! Μήπως θα στήνατε καλύτερα την ομάδα?

Και για τους χοντροκέφαλους, που αδυνατούν να καταλάβουν ότι ακόμα κι αν είχαμε περάσει στην πρώτη θέση του ομίλου, ΔΕΝ θα μας εξασφάλιζε κανείς πως θα αποφεύγαμε πχ την Γιουβέντους, στ΄ @ρχ#δ#@ μου ποιον θα αντιμετωπίζαμε. Εγώ θέλω η ομάδα μου να κληρώνεται πχ με την Μπάγερν και να ανατρέπεται το πρόγραμμά της, όχι να δηλώνει ο αντίπαλος πως πρέπει πάση θυσία να κρατηθεί σοβαρός ακόμα κι αν παίζει είτε με την Ρεάλ, είτε με τον ολυμπιακό.

Όσο για τον κοντοπούτανο κομπλεξικό κόουτς της ιστορικής πορτογαλικής ομάδας, του εύχομαι ακόμα μια χρονιά να γυρίσει ο κόσμος ανάποδα και να μην πάρει ούτε κύπελλο βανίλια, ώστε να τον διαολοστείλουν, όπως αξίζει σε κάθε υποκριτή υποτακτικό του συστήματος.

ΥΓ1. Για όσους αμετανόητους, παραδίνομαι, συμφωνώ πως πρέπει να φτιάξουμε ομάδα που να κερδίζει και τους (ευρωπαίους-εδώ γελάνε) διαιτητές, τα καιρικά φαινόμενα, το τσουνάμι, την κλιματική αλλαγή, το μνημόνιο κοκ. Μην κάνετε τον κόπο να προσπαθήσετε να τεκμηριώσετε την μηδενική αξία του υπάρχοντος ρόστερ και/ή τεχνικού επιτελείου. Σας πιστεύω...

ΥΓ2. Υπόθεση εργασίας, case study, σπάει ο διάολος το ποδάρι, κοιμάται ο Θεός, είναι μιλημένο ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε το, έστω ότι ο κόρακας μετράει ως γκολ το σουτ του Λούκας στο πρώτο ημίχρονο. Είμαι περίεργος να φανταστώ το τελικό αποτέλεσμα, την πρόβλεψη και την βαθυστόχαστη ανάλυση σε αυτήν την περίπτωση...

ΥΓ3. Αισθάνομαι πολύ περήφανος για τον εαυτό μου, που δεν απάντησε όπως θα ήθελε (και όπως ίσως θα έπρεπε) σε διάφορες «ενδιαφέρουσες» και «πρωτότυπες» απόψεις σχετικά με τον αγώνα...

ΥΓ4. Το μόνο θετικό του επώδυνου και ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΔΙΚΟΥ αποτελέσματος και αποκλεισμού, είναι πως θα πρέπει να αποτελέσει αφορμή για να θωρακιστεί η θέση του Στέφενς. Αν δεν κατορθώσουμε ούτε καν αυτό, βοήθειά μας....Όσο γι αυτούς τους αντικειμενικούς που θεωρούν πως «καλύτερη η Μπενφίκα, δεν αξίζαμε την πρόκριση», συνιστώ να την πέσουν για ύπνο μέχρι να τους ξυπνήσει η θεια τους, ενημερώνοντάς τους πως είδε στον ύπνο της ότι η ομάδα με τα κόκκινα κέρδισε το «πανευρωπαϊκό».



Συμφωνω....
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό slidar » Παρ 28 Φεβ 2014, 09:46

Περα απο τακτικες και τα λοιπα.. πιστευω οτι η μπενφικα δεν ηταν και ΤΟΣΟ ποιοτικοτερη απο εμας.

Σαν να τους σεβαστηκαμε περισσοτερο απο οσο επρεπε.

Δυστυχως την διαφορα σε τετοιο επιπεδο την κανουν οι παιχτες του κεντρου και εκει δυστυχως ΔΕΝ.

Απο εκει πρεπει να ξεκινησει ο μεταγραφικος σχεδιασμος της ομαδας .. απο τα κεντρικα ΧΑΦ που θα για να δεις χαιρι σε τετοιο επιπεδο πρεπει να τα σκασεις χοντρα και να φερεις παιχτες επιπεδου νατχο.

Τωρα το πως θα ερθουν τετοιοι παιχτες στο ελλαντα ειναι μια αλλη κουβεντα.
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: Απ: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό black death » Παρ 28 Φεβ 2014, 09:51

Κεντρικό χαφ έχεις, το θέμα είναι να το κρατήσεις. 10αρι περιμένεις το Βέλγο. Στα εξτρεμ θες τουλάχιστον 2 παίχτες, δεδομένου ότι Στοχ και Ολίσε θα πάνε από εκεί που 'ρθαν.
Άβαταρ μέλους
black death
 
Δημοσιεύσεις: 4393
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 08:43

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό mike » Παρ 28 Φεβ 2014, 09:59

Νικόλα σε ευχαριστώ για τα ++. Για την αλλαγή του Στοχ δε νομίζω πως υπάρχει δικαιολογία. Αν δε θέλεις να ανοίξει και άλλο η ψαλίδα, μια χαρά βγάζεις τον σκασμένο Αθανασιάδη και βάζεις όποιον αμυντικό θέλεις. Και ταυτόχρονα έχεις και το φρέσκο Στοχ μπας και γίνει καμιά τυφλή απόκρουση και πεταχτεί και βάλεις και το γκολ της τιμής που λένε. Τον Αθανασιάδη γιατί τον κρατάς. Θα έχεις κατοχή και θα αρχίσεις τις σέντρες για το κεφάλι του επειδή είναι θωρηκτό ή γυρνούσε πίσω στα τελευταία λεπτά που σου ήταν τόσο απαραίτητος. Και εντελώς εξωαγαωνιστικά να το δείς, κάνεις αλλαγή στην αλλαγή τον πιο ακριβοπληρωμένο ποδοσφαιριστή σου που έχει και θέματα χαρακτήρα; Τι καλό περιμένεις να βγει από αυτό; Για μένα έχασε τη ψυχραιμία του...είναι προφανές πως ούτε σα χαρακτήρα τον πάει πέρα από ότι θέωρησε σήμερα πως δεν έκανε αυτό που έπρεπε....τέλος πάντων.

Αδερφέ πολύ ωραία τα λες και εδώ!
Η αλλαγή αν μη τι άλλο έδειξε ξεκάρα εμπάθεια και μικρότητα (προπονητή)
Άβαταρ μέλους
mike
 
Δημοσιεύσεις: 909
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 14:25
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό tad » Παρ 28 Φεβ 2014, 10:04

Ακόμα μαλώνετε ρε ??????????????

Τεράστια κερκίδα εχθές ... παραμιλούσαν οι Πορτογάλοι ... τα τσακαλάκια πάλι δίδαξαν ΠΑΟΚ ...

Ελπίζω να το ένοιωσε πάλι αυτό που έγινε ο Πόντιος και τα παλικαράκια του ...

Τραγούδι και στήριξη ως το τέλος με τρίμπαλο στην πλάτη ... τι άλλο να κάνει ο λαός ??????????

όταν υποκλίνονται οι αντίπαλοι το μόνο που μπορείς να πεις είναι Σεβασμός στον λαό του ΠΑΟΚ ... σεβασμός γαμώ την πουτάνα μου από όλους ... και εμείς εδώ είμαστε ... πάλι θα ανταποδώσουμε ακόμα περισσότερο ...

αλλά σεβασμός ρε μάγκες ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 28 Φεβ 2014, 10:28

lamosas έγραψε:Εγώ το μονο που λέω είναι να γράφουμε εδώ μέσα την πραγματικότητα και όχι κουραφεξαλα. Δεν αξιζαμε την προκρηση σε καμια των περιπτώσεων. Ουτε κοράκια μας φταίνε ουτε τίποτα. Πιο καλη ομάδα η benfica εμείς ακόμα είμαστε λίγοι. Ας μάθουμε απο τα λάθη μας και ας αφήσουμε τις δικαιολογίες.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk


Φίλε μου,με όσα υποστηρίζεις,ειδικά για τα παιχνίδια με Μπενφίκα,αρχίζω να "μαλακώνω" απέναντι στα γαύρικα επιχείρηματα για την ξεκάθαρη ανωτερότητα και το συνεπαγόμενο πάρτυ τους,πέρα ως πέρα "ΔΙΚΑΙΟ",στα ντόπια ποδοσφαιρικά αλώνια!Πιο καλή ομάδα απ'όλους τους υπόλοιπους "λίγους" εδώ και συναπτά έτη.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 28 Φεβ 2014, 10:37

Λιγο πιο καθαρα σημερα...

Ενας τακτικα ΠΑΟΚ μηδεν...Χωρις πλανο..
Αραγε τα ανεβασματα των μεσων και η πιεση που ασκηθηκε ανα διαστηματα μεσα στο ντα λουζ,ψηλα στην περιοχη της μπενφικα ηταν τυχαια???Το οτι ο κατσε ανεβηκε πανω απο 3 φορες και αλλες τοσες ο λαζαρ για να πιεσουν στη μεγαλη περιοχη της μπενφικα ηταν τυχαιο???
Με ουσιαστικα 2 γρηγορα χαφ(λαζαρ-κατσε)μπορεσες να αποτρεψεις την μπενφικα απο την περιοχη σου, η οποια επαιζε πληρης,και δε θυμαμαι αν εβγαλε ολοκληρωμενη φαση στο πρωτο ημιχρονο.Οι φασεις της νομιζω ητανε απο στημενα.
Ο ΠΑΟΚ καταφερε να μην απειληθει σχεδον καθολου στο πρωτο ημιχρονο εχοντας ως κυριο στοχο το μηδεν, το οποιο κρατησε σχετικα ευκολα.
Ο ΠΑΟΚ εχει για μενα δυο φασεις στο πρωτο.Η μια του λουκας που λογικα μερος της μπαλας εχει περασει τη γραμμη αλλα οχι ολοκληρη.Απορια:Αν ειχε γινει απο την πλευρα μας τι θα εδινε αραγε το κορακι???
Και η δευτερη φαση ειναι η σεντρα του λινο ο οποιος τη βγαζει λιγο πιο μπροστα απ'οτι επρεπε για τον κλαους.

Και παμε με τα κουλουρια στο ημιχρονο.
Στο δευτερο θεωρω πως μπαινει ενας ΠΑΟΚ πιο ψυχωμενος και περιμενεις απο τον φρεσκο στοχ να σου κανει τη διαφορα.Η ομαδα πηρε μετρα στο γηπεδο και αρχισε να εγκαθισταται πιο πολυ ωρα στην περιοχη της μπενφικα.Θεωρω πως ολοι μας λεγαμε απο μεσα μας οτι καπου θα γινει η φαση,καπου θα μπει το γκολ.Ερχεται και η ευκαιρια με τον κατσουρανη και μαντουρο, η οποια θα γυρναγε αναποδα το ματς.

Το παιχνιδι τελειωσε στην καρτα του κατσουρανη.Δεν ξερω αν του γινεται τοσο φαουλ ωστε ή να δωσει καρτα ή να μη δωσει καν φαουλ ή δεν ξερω και γω τι μπορουσε να δωσει.
Η ευκολια ομως που καθαρισε τη συγκεκριμενη φαση ειναι μεγαλη.
Απο κει και περα το ματς απεκτησε διαδικαστικο χαρακτηρα και με ενα πεναλντυ που αλλες φορες το λεμε ακουσιο αλλες καθαρο φαγαμε και το δευτερο και μετα το τριτο.

Η ομαδα για μενα εδειξε καποια πραγματα στα δυο ματς και τα παλεψε οσο περναγανε απο το χερι της.Απο καποιο σημειο και μετα παιξανε ρολο αλλοι παραγοντες.
Οι σπικερ του ματς βαλθηκανε να μας ριξουν τα μαλλια για το πως ο γαυρος ετσι,πως του σηκωνεται του ρομπερτο,πως η ευρωπαικη βραδια.Κοπροσκυλα πολυτελειας δειξτε λιγο τσιπα ρε.Ξεφτιλιζεστε...
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 28 Φεβ 2014, 11:12

Οι φασεις του ματς ειναι καπου????
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Παρ 28 Φεβ 2014, 11:13

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΑΛΑΝΙΑ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΙΔΑΞΑΝ ΠΑΟΚ ΑΠΟ ΤΟ 1 ΜΕΧΡΙ ΤΟ 90....ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΞΙΟ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥ :nairepaok:
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 28 Φεβ 2014, 11:19

http://www.paokmania.gr/media/k2/galleries/60323/ver_2030.jpg (δεν με αφήνει να το postάρω ως εικόνα)

Στο κέντρο και λίιιιγο δεξιά, ξεχωρίζει ο Σερβετάς..
Άσχετο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47084
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 28 Φεβ 2014, 11:21

Όπως είπε και ο Στάθης εύχομαι όλοι (όσοι δεν ξέραμε μέχρι πρόσφατα) να συνειδητοποιήσαμε τι εστί UEFA και τι εστί Ευρώπη των Ενωμένων Συμφερόντων.
Η απόφαση για λαιμόκοψη είχε βγει από πριν και προφανώς ο Πλατινί δεν πήρε τις εγγυήσεις που ήθελε από τον Ιβάν (το κατέβασμα των σωβράκων) ή δεν συμφώνησε ο συνέταιρός του Βαγγέλας με τον οποίο συνέφαγε μία ημέρα μετά τον αγώνα της Τούμπας.
Καθαρά αγωνιστικά η ομάδα έδειξε μια καλή εικόνα σε επίπεδο ανασταλτικό, αλλά όχι ιδιαίτερα καλό σε επίπεδο δημιουργικό. Το δεύτερο είναι εν μέρει φυσιολογικό, αφού τα χαφ που έχουμε για το λόγο αυτό (Martens, Natkho, Vukic) δεν έπαιξαν, ενώ τα εξτρέμ (Oliseh, Lucas, Stoch, Νίνης), αποδείχθησαν ολίγιστα για τέτοιο επίπεδο.
Ο φορ δεν μπορεί να κριθεί όντας αποκομμένος (απόλυτα φυσιολογικό, σύμφωνα με τα παραπάνω) από την υπόλοιπη ομάδα.
Τα θετικά του χθεσινού αγώνα:
1. Ο Γλύκος πιστοποίησε την πολύ καλή του φετινή φόρμα.
2. Ο Ινσα πιστοποίησε ότι είναι αξιόπιστο stopper
3. Ο Κίτσιου νομίζω ότι ωριμάζει ως δεξιό μπακ.
4. Ο Kace όπως ακριβώς και ο Κιτσιου, στα χαφ
5. Ο Lazar πιστοποίησε ότι μπορεί να σταθεί σε δύσκολους Ευρωπαϊκούς αγώνες

Τα αρνητικά:
1. Ο 35χρονος Κατσουράνης, που στις 30.06.2014 εύχομαι να μας πει γεια.
2-5. Τα εξτρέμ μας (Lucas, Stoch, Oliseh, Νίνης) δεν επαρκούν. Ο Lucas θα παλέψει για κάτι καλύτερο στο μέλλον, οι υπόλοιποι καλόν είναι στο τέλος της σεζόν να μας χαιρετήσουν. Ειδικά ο Stoch που δεν μπορεί να κάνει ούτε κοντρόλ είναι να απορείς που αμοίβεται με 1,8 μύρια, αντί των 300 που αξίζει βάσει της μέχρι τώρα προσφοράς του.
6. Ο Μαδούρο (όχι ο πρόεδρος της Βενεζουέλας). Δεν ξέρω αν η πολύ μέτρια απόδοση οφείλεται στην πολύμηνη αποχή του, αλλά είναι σίγουρο πλέον ότι αυτό το εξάμηνο θα μας καταστρέψει προκειμένου να βρει κάποια φόρμα. Ευελπιστούμε πως του χρόνου θα είναι καλύτερος (έχει συμβόλαιο μέχρι 30.06.2016, όπως και ο Βέλγος).

Τουλάχιστον παλαίψαμε μέχρι η διαιτησία να βάλει το μακρύ της χέρι και να μας λαιμοτομήσει. Από τον Huub δεν έχω παράπονο. Έπαιξε δύο αγώνες απέναντι στη Νο 6 ομάδα της UEFA που μάλιστα βρισκόταν στην καλύτερή της φετινή φόρμα και κατάφερε να την κοντράρει όσο του επέτρεψαν οι κόρακες.
Οι τελευταίοι συμμάχησαν με τους Δυτικούς αετούς, εις βάρος των δικέφαλων ανατολικών.
ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90095
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: S.L.BENFICA-Π.Α.Ο.Κ. 3-0,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Ακης_ΠΑΟΚ_Champ.Leag. » Παρ 28 Φεβ 2014, 11:33

sourmenetes έγραψε:Οι φασεις του ματς ειναι καπου????


Εδώ είναι οι φάσεις...

Κλείσε τον ΠΑΟΚ στην ψυχή σου και θα νιώσεις κάθε είδους μεγαλείο !
Π Α Ο Κ..κάτι παραπάνω από μιά αθλητική ομάδα !
Casus Belli σε όποιον αδίκησε τον ΠΑΟΚ έστω και μία φορά.
Άβαταρ μέλους
Ακης_ΠΑΟΚ_Champ.Leag.
 
Δημοσιεύσεις: 637
Εγγραφή: Παρ 21 Μάιος 2010, 22:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες