Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP

ΓΛΥΚΟΣ
20
23%
ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΙΤΣΙΟΥ
17
20%
ΒΙΤΟΡ
2
2%
ΛΙΝΟ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΛΑΖΑΡ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΤΖΙΟΛΗΣ
2
2%
ΣΤΟΧ
1
1%
ΛΟΥΚΑΣ
9
10%
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ
1
1%
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΣΚΟΝΔΡΑΣ
3
3%
ΠΟΖΟΓΛΟΥ
28
33%
ΝΕΤΣΙΝΤ
3
3%
 
Σύνολο ψήφων : 86

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Παρ 13 Δεκ 2013, 15:48

παλι καλα δηλαδη στησαμε καλο κορμο το καλοκαιρι... :twisted: :twisted:
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 13 Δεκ 2013, 15:50

έχουμε:

Τέρμα (γλύκος χακ Ιτάνζ)
αρ και δεξί μπακ βασικούς
1 κεντρώο για κορμό
1 κεντρώο χαφ για κορμό (Τζιώλη ή Λαζάρ ή ΚΑΤΣΕ)
1 μεσοεπιθετικό για κορμό
σεντερ φορ είχες.

ναι σέρα. το καλοκαίρι ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ να χτίζεις ομάδα.

6-7 απο τους 11 μπορούν να σου δώσουν χρόνια μπάλας.
Τελευταία επεξεργασία από K_geo και Παρ 13 Δεκ 2013, 15:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 13 Δεκ 2013, 15:50

parolos ξεχασα τον λωρενς αρα οντως 14 και αν και ο βουκιτς σταματησει τοτε 15.
Και αντε και ανανεωνουμε τον ρουμανο παλι πολλοι λειπουν.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 13 Δεκ 2013, 15:53

δλδ χθες είχαμε ένα αντίπαλο με καλό πρεσινγκ και τρεξίματα ψηλά και εμείς αντι να "φωνάζουμε" για ένα γρήγορο που θα μπορούσε να καλύψει τη διαφορά ταχύτητας στο κέντρο, φωνάζαμε για τον 36χρονο Γκαρσία.
Τελευταία επεξεργασία από K_geo και Παρ 13 Δεκ 2013, 19:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 13 Δεκ 2013, 15:56

Το συνθημα ακουστηκε για το παθος και την αυταπαρνηση του ουρουγουανου που ελειπαν χθες, ειναι ξεκαθαρο αυτο νομιζω.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 13 Δεκ 2013, 15:58

εγώ νομίζω ότι χθες μας έλειπαν άλλα πράγματα απο αυταπάρνηση και πείσμα. Για παράδειγμα ήταν ξεκάθαρο ότι μας έλειπε ένα ζυγάρι γρήγορα και φρέσκα πόδια στο κέντρο. σλλά που να ξέρει πχ ο Χούμπ Στέφενς ε;;;; αυτός ο άμπαλος που σου λέει σε κάθε ευκαιρία θέλω πίσω τον Κάτσε.....
Τελευταία επεξεργασία από K_geo και Παρ 13 Δεκ 2013, 19:35, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 13 Δεκ 2013, 15:59

geo διαφωνεις με τα ονοματα που εγραψα και αν ναι ποιος απο αυτους θελεις να μεινει?
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Παρ 13 Δεκ 2013, 15:59

το θεμα δεν ειναι να σου δωσουν χρονια αλλα και τι χρονια μπαλας θα παρεις απο αυτους...

εγω ξερω οτι το καλοκαιρι εγιναν 13 κινησεις αν δεν κανω λαθος

χακομπο,γκαρσια,βιτορ,λοπεθ,τζαβελας,τζιολης,νινης,ολισε,νετσιντ,σκονδρας,σπυροπουλος,λουκας,στοχ

απο αυτους μεχρι φετος το καλοκαιρι αναμενεται(προσωπικη εκτιμιση) να εχουν φυγει οι 8

δεν το θεωρω και μεγαλο χτισιμο :ugeek: :ugeek:
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Παρ 13 Δεκ 2013, 16:00

Πάλι λάθος τα μετράτε μάγκες...Πάμε πάλι, [πέρνεις ΒΑΣΙΚΟΥΣ και οι τωρινοί σου βασικοί γίν ονται το βάθος, μάλλον δεν είναι τόσο απλά τα μαθηματικά της 3ης δημοτικού...Ας τα ρίξουμε

Τερματάδες:ok
Μπακ:Σαδιακά θα παίξει ο Σπυρό να μου το θυμιθείτε, ένα βασικό αρ.μπακ ενώ δεξιά είμαστε υπερπλήρεις και μπορείς να αξιοποιήσεις κάποιον απο αυτούς σε άλλη θέση
Στόπερ:Ένα βασικό καλό γρήγορο στόπερ και έχεις μετά δίπλα του Βίτορ και Τζαβέλλα και έρχεται και ο Ιντζίδης και θα δούμε και Κατσικά Κατσούρ να πάει στην ευχή τον ευχαριστω ειλικρινά...
Χαφ:Ένα βασικό 8άρι σίγουρα και ένα βασικό 6άρι και μετά έχεις πάγκο Λάζαρ, Τζιώλη και Κάτσε άμα μείνει ή πέρνεις μετά δυο ταλεντάκια με τα λεφτά που τον πούλησες κοιτάς και την κ20 και καλή λύση ο Πελέ για βάθος
Εξτρεμ:Λούκας και Σάλπι καθαρά δεξιά για μπακ απ και μετά είτε κρατάς τον Στοχ είτε πέρνεις κάποιον άλλο μιας και με 1,5 χαρτί δεν θα χεις πρόβλημα και έχεις Πόποβιτς και Πόζο
Στράικερ:Είτε κρατας Νέτσιντ είτε βρίσκεις κάποιον με τέτοια χαρακτηριστικά και έχεις και Κουλούρη μετά

Πάρε λοιπόν 3 ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ στον ΑΞΟΝΑ και ένα μπακ αριστερά της προκοπής και τα λέμε, ας φύγουν οι παλαίμαχοι και να ρθει νιάτα με όρεξη να αδειάσει το μπάτζετ λίγο...
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 13 Δεκ 2013, 16:00

K_geo έγραψε:εγώ νομίζω ότι χθες μας έλειπαν άλλα πράγματα απο αυταπάρνηση και πείσμα. Για παράδειγμα ήταν ξεκάθαρο ότι μας έλειπε ένα ζυγάρι γρήγορα και φρέσκα πόδια στο κέντρο. σλλά που να ξέρει πχ ο Χούμπ Στέφενς ε;;;;



Με δουλευεις ρε συ σε μενα απευθηνεσαι?
Εκτος αν δεν εχεις διαβασει τι εχω γραψει απο χθες.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 13 Δεκ 2013, 16:02

Parolos πρέπει να καταλάβεις ότι αυτό που θες εσύ (κι εγώ) με αυτό που θέλει ο K_geo κι ο sotos26 διαφέρει στο εξής.
Εσύ κι εγώ, πιθανώς κι άλλοι θέλουμε τον ΠΑΟΚ ανταγωνιστικό, όχι στα λόγια αλλά στο γήπεδο κι άρα ανάλογο ρόστερ. Ο K_geo κι ο sotos26 κι άλλοι αρκούνται στη χαρά της συμμετοχής σε τρεις διοργανώσεις, άρα είναι λογικό να ζητάνε παίχτες που δεν βγάζουν ανταγωνιστικά 60 ματς τη χρονιά.
Τελευταία επεξεργασία από Sick Bastard και Παρ 13 Δεκ 2013, 16:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Απ: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 13 Δεκ 2013, 16:04

K_geo έγραψε:εγώ νομίζω ότι χθες μας έλειπαν άλλα πράγματα απο αυταπάρνηση και πείσμα. Για παράδειγμα ήταν ξεκάθαρο ότι μας έλειπε ένα ζυγάρι γρήγορα και φρέσκα πόδια στο κέντρο. σλλά που να ξέρει πχ ο Χούμπ Στέφενς ε;;;;

E καλά αυτό Εκανε μπαμ απο μακριά Και ο Στεφενς θά kοιτουσε τον παγκο του αλλα δεν θα εβλεπε τιποτε
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Παρ 13 Δεκ 2013, 16:09

Ρεαλισμός λέγεται σικ, βλέπεις το πάπλωμα και βλέπεις μέχρι που πάνε τα πόδια σου,του ΠΑΟΚ όχι του Σαββίδη απο κει και πέρα αν μπορείς και έχεις τη διάθεση πες μας απο που έβγαλες αυτό το συμπέρασμα...Μίλησα για 4 παιχταράδες, 1στόπερ, 2 χαφ και 1 αρ. μπακ...Εσύ τι λες δηλαδή να πάρουμε 11 σούπερ σταρ? Πρέπει να χεις και παίχτες απ'τις ακαδημίες θυμίζω...
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 13 Δεκ 2013, 16:10

obanebane έγραψε:geo διαφωνεις με τα ονοματα που εγραψα και αν ναι ποιος απο αυτους θελεις να μεινει?


απο όσους είναι να φεύγουν στο μυαλό μου υπολογίζω ότι μπορούν να μείνουν μόνο ο Λαζάρ, ο Βούκιτς ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΘΕΛΕΙ, ο Κατσουράνης ΓΙΑ ΜΠΑΚ ΑΠ, ο νέτσιντ ΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ, ο Στόχ άν τον πάρουμε κάτω απο ένα μύριο και αλλάξει πρόσωπο (που πιστεύω θα γίνει). αυτά.

Sera4 έγραψε:το θεμα δεν ειναι να σου δωσουν χρονια αλλα και τι χρονια μπαλας θα παρεις απο αυτους...

εγω ξερω οτι το καλοκαιρι εγιναν 13 κινησεις αν δεν κανω λαθος

χακομπο,γκαρσια,βιτορ,λοπεθ,τζαβελας,τζιολης,νινης,ολισε,νετσιντ,σκονδρας,σπυροπουλος,λουκας,στοχ

απο αυτους μεχρι φετος το καλοκαιρι αναμενεται(προσωπικη εκτιμιση) να εχουν φυγει οι 8

δεν το θεωρω και μεγαλο χτισιμο :ugeek: :ugeek:


ναι, 6 θα φύγουν σίγουρα και για αυτό πρέπει να πάρεις άλλους 12 :? :? :mrgreen: . Αλήθεια, τον Γκαρσία τον βάζεις για να φαίνονται περισσότεροι, αφού και αυτός είναι απο αυτούς που δεν έφυγαν ποτέ....

obanebane έγραψε:
K_geo έγραψε:εγώ νομίζω ότι χθες μας έλειπαν άλλα πράγματα απο αυταπάρνηση και πείσμα. Για παράδειγμα ήταν ξεκάθαρο ότι μας έλειπε ένα ζυγάρι γρήγορα και φρέσκα πόδια στο κέντρο. σλλά που να ξέρει πχ ο Χούμπ Στέφενς ε;;;;



Με δουλευεις ρε συ σε μενα απευθηνεσαι?
Εκτος αν δεν εχεις διαβασει τι εχω γραψει απο χθες.


Μπάνε δεν έχω διαβάσει τπτ απο χθές. πολύ κούραση, πολύ δουλειά.... δεν το αναφέρω πάντως για εσένα, αλλά γενικα. αφορμή ήταν το σχόλιο σου που μάλλον το παρεξήγησα;; :? :?

ΥΓ: ναι καθαρμα, το βρήκες. κερδίζεις μια κούπα ΠΑΟΚ γιατί αγαπάς την ομάδα και εμείς είμαστε εντεταλμένοι πράκτορες της Στάζι που θέλουμε το κακό του Ιβάν Σαββίδη και την πτώση του Ρωσσικού κράτους.

φιλικά, κοίτα την κούλα και σκέψου το γιατί έφτασε εκεί που έφτασε. για να καταλάβεις καλύτερα, αν έχω κρατήσει κάτι που έχει πει ο Σαββίδης περισσότερο απο όλα είναι ότι ο ΠΑΟΚ ΠΡΕΠΕΙ να γίνει αυτάρκης. και αυτό θέλει χρόνο και θυσίες.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΑΖ ΑΛΚΜΑΑΡ 2-2,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Παρ 13 Δεκ 2013, 16:17

niks έγραψε:χρησιμα συμπερασματα...

κατ΄αρχήν, τα ολλανδάκια χαιρεσαι να τα βλεπεις
από σωματικά προσόντα, 1 κεφαλι πάνω από τους δικους μας, ποδια πλοκάμια, η μπάλα θα κολλήσει εκει, και ας κανουν οι δικοι μας 10 σβουρες
τεχνικά, πασα συρτη, πασα ψηλή, όλες ακριβειας , αυτοκόλλητο κοντρολ, τακτικα άριστοι, εχουν μαθει την τακτική μαζί με το περπάτημα. σουτ επισης
ξέρουν να στριβουν, και το κυριοτερο, ξερουν να περπατάνε

από τους δικούς μας, καμμία ανανέωση και επενδυση στους πιτσιρικάδες
να μαθουν τα βασικά από μωρά

παιχνιδι δεν υπηρξε για να σχολιαστεί.
..



ετσι...ακριβως.
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες