Μακάμπι Χάιφα-Π.Α.Ο.Κ., 0-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP

Χακόμπο
7
18%
Σκόνδρας
14
36%
Κατσικάς
3
8%
Κατσουράνης
7
18%
Τζαβέλλας
2
5%
Λάζαρ
1
3%
Τζιόλης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Νίνης
1
3%
Στόχ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λούκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθανασιάδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαλπιγγίδης
2
5%
Λίνο
2
5%
Ολίσε
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 39

Re: Μακάμπι Χάιφα-Π.Α.Ο.Κ., 0-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό stathis73 » Παρ 08 Νοέμ 2013, 17:46

Χωρικός έγραψε:
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- έγραψε:
stathis73 έγραψε:To δίλημμα που προκύπτει πλέον ειναι το εξης.
Aν στήσεις την ομάδα πίσω με Τζαβελα, Σκονδρα, Κατσικα και Κατσουρανη κοιμάσαι ήσυχος οτι δεν θα γινεις πουτα@α πισω στην αμυνα, αλλα σαφως με οχι τοσο βοήθεια μπροστά, οσο αν βάλει Λινο, Κιτσιου στα μπακ.
Στην μια οπως ειπα δυναμώνεις αμυντικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και στην αλλη ενισχύεις τα χαφ εξισου σημαντικά.
Εγω σαφως θα προτιμούσα την καλη αμυνα, γιατι δεν ειναι ολοι σαν την Χάιφα και τα ανω Πετράλωνα που σου βαζουν γκολ και μετα το γυρνας λογο διαφοράς ποιότητας παικτών.
Γιατι αν παιξεις με τον γαβρο για παραδειγμα με Λινο Κιτσιου, ας πάμε ολοι απο σήμερα σε γνωστούς γιατρούς να μας γραψουν λεξοτανιλ και οτι τον πιανει τον καθενα, γιατι αδέρφια θα γραψει ασχημο νουμερο.
Εχω ξαναπεί οτι η μεγάλες ομάδες χτίζονται απο την αμυνα και τον τερματα και μετα σιγα σιγα ολα τα αλλα, ειναι καθαρα στην φιλοσοφία του εκαστοτε προπονητη, αλλα εδω το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να γινεις μεγαλος και να κερδισεις πραγματικά μεγαλες ομαδες μονο με την επίθεση, αυτο δεν εχει γινει σχεδόν ποτέ.
Νομίζω οτι το ματς στο γαβρο θα τελειώσει χ, για να δουμε.




ετσι ακριβως...
αψογος ο Σταθης....respect ρε τσακαλε...

ποιό είναι το δίλημμα είπαμε;;;;;;;;;;;;; Καλά Στάθη εσύ είσαι καλός στα ανέκδοτα λέμε! Αλλά και συ ταγματάρχα; με την εμπειρία σου;;;; ΠΟΙΟ ΔΙΛΗΜΜΑ ΡΕ; το δίλημμα είναι αν θα τους γ@μ σουμε ελαφρώς με ένα -δύο γκολ διαφορά, ή αν θα τους γ@ σουμε πατόκορφα όπως το 0-4 της εποχής Κούδα! αγαπήστε τον τσαχπίνη τον ολυμ ιακο! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:



Φαντάζομαι οτι αστειεύεσαι τωρα ετσι;;.................οσο για τα υπόλοιπα που γραφεις αυτα ειναι για την εποχή Κουδα, οπως ακριβώς ειπες, "παμε να τους γαμ@σουμε" "παμε γερα να τους φαμε" και τα αλλα φαιδρά που πέρασαν στην Ιστορία.

Αυτο που λέω παραπάνω είναι μια ΠΙΚΡΗ πραγματικότητα, δηλαδη δεν εχεις αυτην την πολυτελεια να παίζεις με μπακ που να γινονται χαφ εξτρεμ και ταυτοχρονα να ειναι στα αμυντικα τους καθήκοντα αψογοι, ο Μπαρμπα Λινο ειναι οτι καλυτερο εχεις, αλλα αδερφε δεν εχει τις ιδιες αντοχες και πλεον φαίνετε τοσο στις επιστροφες, αλλα και στα μαρκαρίσματα, ειναι ρε παιδι μου πολύ σοφτ για μπακ, εγω τουλάχιστον τα μπακ μου θελω να τα αισθάνονται οι επιθετικοί.

Εαν καταφερει και τους ελέγξει ο κοουτς και δεν βγαίνουν καθολου μπροστα παρα μονο σε ιδικές περιπτώσεις, οπως οταν ειναι ο Λαζαρ πίσω ( δεν εχει καβαλήσει και αυτος τον χωρο) ή μείνει ο ενας πίσω οπωσδήποτε, τότε ναι ας παιζουν και οι δυο δεν εχω πρόβλημα, αλλα κατα την γνωμη μου ο Κιτσιου ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΚ, ειναι πιο πολύ χαφ και φαίνετε αυτο ακόμη και στην προπονηση.

Το ξανα επαναλαμβανω, οι μεγαλες ομαδες ολων των εποχων, ειχαν ΠΡΩΤΑ πολυ καλη αμυνα και ταυτόχρονα παικτες ηγέτες που εκαναν μπροστα την διαφορα, να δωσω και ενα παράδειγμα η μεγαλη ολανδια ειχε μπροστά γκουλιτ-βαν μπαστεν , αλλα πίσω ειχε Ρολαντ Κουμαν, ειχε Ραικαρντ, ειχε κατω απο τα δοκαρια Φαν Μπροκελεν ;) και παει λέγοντας, δεν γινετε οταν παιζεις μεγαλα ματς να στηρίζεσαι μονο επιθετικα, πρέπει να διασφαλίζεις πρωτα το μηδεν και μετα ολα τα αλλα.

Για να μην μακρηγορώ ας πάω να γράψω κανενα ανένδοτο, που ειμαι και καλός ετσι;;;
Άβαταρ μέλους
stathis73
 
Δημοσιεύσεις: 1316
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 10:16

Re: Μακάμπι Χάιφα-Π.Α.Ο.Κ., 0-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Παρ 08 Νοέμ 2013, 18:00

κοίτα Στάθη, εγώ είμαι ο Χωρικός δεν είμαι ο Στέφενς! Εμείς ως οπαδοί μπορούμε να λέμε τα δικά μας, να ενθουσιαζόμαστε , να απογοητευόμαστε, δεν σημαίνει όμως οτι και η ομάδα πρέπει να πάει να παίξει με σύστημα πλημμύρα !Το θέμα είναι οτι θα βγάλουμε γούστα αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του , που έλεγε και μια ψυχή. Τώρα αν θα παίξει ο Κίτσιου ή ο Σκόνδρας, είναι αλλουνού δουλειά να το επιλέξει. Φυσικά εμείς μπορούμε να λέμε τη γνώμη μας, φόρουμ είναι και για το ποιός θα θέλαμε να παίξει και ποιός δεν θα θέλαμε. Αυτό που είπα για τα ανέκδοτα, δεν ξέρω γιατί σε πείραξε... Είσαι ένας απ'τους λόγους που μπαίνω στο φορουμ. Δεν είναι κακό να γράφει κάποιος διασκεδαστικά πράγματα. Και φυσικά έκανα πλάκα όταν έγραψα οτι είσαι μόνο για ανέκδοτα. Θεώρησα οτι ήταν κατανοητό αυτό. Φιλικά και συνοπαδικά :)
υ.γ @@@@ΣΤΕ ΤΟΝ @@@@ΣΤΗ ΤΟΝ @@@@ΙΑΚΟ!
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3202
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μακάμπι Χάιφα-Π.Α.Ο.Κ., 0-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό stathis73 » Παρ 08 Νοέμ 2013, 18:16

Χωρικός έγραψε:κοίτα Στάθη, εγώ είμαι ο Χωρικός δεν είμαι ο Στέφενς! Εμείς ως οπαδοί μπορούμε να λέμε τα δικά μας, να ενθουσιαζόμαστε , να απογοητευόμαστε, δεν σημαίνει όμως οτι και η ομάδα πρέπει να πάει να παίξει με σύστημα πλημμύρα !Το θέμα είναι οτι θα βγάλουμε γούστα αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του , που έλεγε και μια ψυχή. Τώρα αν θα παίξει ο Κίτσιου ή ο Σκόνδρας, είναι αλλουνού δουλειά να το επιλέξει. Φυσικά εμείς μπορούμε να λέμε τη γνώμη μας, φόρουμ είναι και για το ποιός θα θέλαμε να παίξει και ποιός δεν θα θέλαμε. Αυτό που είπα για τα ανέκδοτα, δεν ξέρω γιατί σε πείραξε... Είσαι ένας απ'τους λόγους που μπαίνω στο φορουμ. Δεν είναι κακό να γράφει κάποιος διασκεδαστικά πράγματα. Και φυσικά έκανα πλάκα όταν έγραψα οτι είσαι μόνο για ανέκδοτα. Θεώρησα οτι ήταν κατανοητό αυτό. Φιλικά και συνοπαδικά :)
υ.γ @@@@ΣΤΕ ΤΟΝ @@@@ΣΤΗ ΤΟΝ @@@@ΙΑΚΟ!


Σαφώς φιλε μου και λεμε την γνώμη μας, πάντοτε ομως βαση αυτων που βλέπουμε, εγω με την Χαϊφα φιλε νομιζα τουλάχιστον αμυντικά οτι εβλεπα το "προοδευτικη- αχιλλεας τριανδρίας" (ασε που η Τριανδρια ειχε εναν παικτη πισω Βασιλάκης νομίζω λεγότανε που δεν υπάρχει ουτε στις κορυφαίες ομαδες της χωρας) , βαση αυτης της εικόνας αλλα και απο αλλα ματς νομίζω οτι δεν θα μας βγει απέναντι σε ισχυρές ομάδες και μαλιστα θα εχουμε πολύ σοβαρο πρόβλημα, μεχρι εκει, φυσικα ο κοουτς αποφασίζει και ελπίζω επιτέλους να δέσει αυτην την ομάδα ή οποία ειλικρινά ισως ειναι η πιο ποιοτική αλλα και εμπειρη που ειχαμε ποτέ.
Δεν παρεξηγούμε αδερφέ για τα ανεκδοτα, άλλωστε ειναι ενα τοπικ που με κανει να αποφεύγω παγίδες αλλα και να ξεχνιέμαι. ;)

Υγ: ρωτάω τον Μητσάρα μια φορα σε μια προπόνηση, «Μήτσο για πές ρε συ όταν βγαίνατε από την φύσουνα με τον γαβρο τι γινότανε;;»
-Μαλα@κα έτρεμε το γηπεδο ολόκληρο, η τρελοί της 4 νόμιζα ότι θα το ρίξουνε, αλλα φίλε η ψυχολογία μας ήταν στα ύψη ειλικρινά έτρωγες σίδερα , η Τούμπα μας έδινε φτερά»

Ταδε εφη ο Μητσαρας ο Μητογλου.
Άβαταρ μέλους
stathis73
 
Δημοσιεύσεις: 1316
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 10:16

Re: Μακάμπι Χάιφα-Π.Α.Ο.Κ., 0-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 08 Νοέμ 2013, 18:18

Τελος και απο εδω...
MVP Ο σκονδρας.
Ενας ποντος ακομα,διατηρηση του εκτος εδρας αηττητου και ενα βημα πριν τους 32.

Συνεχεια με το γαυρο και ολη η ενεργεια μας στην ομαδα τωρα.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης