Π.Α.Ο.Κ-Μακάμπι Χάιφα, 3-2, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP

Χακόμπο
12
17%
Κίτσιου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λίνο
8
11%
Κατσουράνης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βίτορ
8
11%
Τζιόλης
1
1%
Λάζαρ
5
7%
Νίνης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λούκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Στοχ
8
11%
Σαλπιγγίδης
28
39%
Βούκιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθανασιάδης
1
1%
Λόρενς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 71

Re: Π.Α.Ο.Κ-Μακάμπι Χάιφα, 3-2, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sotos26 » Παρ 25 Οκτ 2013, 17:03

Να πούμε λίγο κάποια πραγματάκια...χθες δεν πρόλαβα να γράψω αναλυτικά γιατί μετά το ματς πήγα για ποτό οπότε σήμερα και με πιο καθαρό μυαλό ας τα ρίξω λίγο...Η ομάδα θα ξαναπώ ήταν σούπερ κουρασμένη και αυτό δεν είναι περίεργο γιατί οι ίδιοι παίχτες δίνουν συνεχόμενα ματς αλλά...έγραψα πολλές φορές νομίζω την ανάγκη για καινούργιο αίμα με μορφή μεταγγραφής το Γενάρη και θέλω να αναλύσω το γιατί. ΜΠορεί ναι μεν κατά ένα μέρος και κυρίως ΠΟΣΟΤΙΚΑ να χουμε πλήρες ρόστερ αλλά αυτοί που έρχονται απο πίσω για διάφορους λόγους ο καθένας δεν βγάζουν τα κάστανα απ'τη φωτιά και εξηγούμαι.
1. Λόρενς
Ο Λίαμ για μένα ξέρει μπαλίτσα και όντας Βρατανός μπορεί να ξεκουράσει τα χαφ μας αλλά...βλέπω τις προπονήσεις και τον βλέπω γελαστό χαχαχου και χαζά. Παίχτης με τις παραστάσεις στην ηλικία που ναι θα πρεπε να χει πεισμώσει και να δείχνει και άλλα πράγματα όταν μπαίνει. Πάσες γκολ τέτοια πράγματα...
2.Σκόνδρας-Τζαβέλλας
Είναι νωρίς ακόμα και δεν έχουν μπει ακόμα δυνατά, δε βλέπω αποφασιστικότητα και στον Τζαβέλλα βλέπω και κιλάκια. Αν μου περναν τη θέση ένας παππούς και ένα πιτσιρίκι θα τα περνα εγώ προσωπικά. Καλό θα ναι να προσπαθήσουν παραπάνω και να αφήσουν τα media ήσυχα, μη πέρνετε ρε μάγκες τους κολλητούς σας και κλαίγεστε, προπόνηση μόνο
3.Βούκιτς
Παιχταράς αλλά άργησε καμιά 4 χρόνια να ρθει, προφανώς δεν μπορεί να ναι βασική επιλογή σε ομάδα που παίζει τόσο γρήγορα και με τη μιά μπαλιά. Πήρε και πέρνει ευκαιρίες αρκεί να μη τα σκατώνει όπως εχθές που δεν έδωσε τίποτα πάλι,όπως και στην Κρήτη.Όταν μπαίνει και σκοράρει θα παίζει και στο επόμενο
4.Σέκου-Γεωργιάδης
Υπάρχει ταλέντο υπα΄ρχει προσπάθεια, δεν είμαι απο αυτούς που τους έχουν ξεγραμμένους αλλά...τα ίδια πάνω κάτω με Σκόνδρα-Τζαβέλλα. ΠΟλύ κλάψα λίγη προσωπικότητα, θα πρέπει να μπαίνουν μέσα ήρεμοι και με ξεκάθαρο προσανατολισμό και να ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ
Πάνω κάτω συμφωνώ με Στέφενς, απο αυτούς κανένα δε θα βαζα αν δεν αλλάξουν προσέγγιση οι ίδιοι και να κάνουν πράγματα που να δικαιολογούν την είσοδο στο παιχνίδι
Ο ΠΑΟΚ τώρα που μιλάμε επειδή λέμε πολλά με ΟΣΦΠ έχει ένα βασικό μείον, σε όλες τις θέσεις τον θεωρώ ανώτερο του ΟΣΦΠ αλλά υστερεί σημαντικά σε επιλογές στα χαφ ειδικά σε χαρακτηριστικά. Τι έκανε ο γάβρος με Μπενφίκα και Άντερλεχτ ? Κουράστηκε ο Σάμαρης και ο Τσόρι έβαλε τα μαυράκια και κράτησε το κέντρο...Αυτό είναι τόσο απλό κόφτη θέλει ο ΠΑΟΚ και ένα δημιουργκό ψευτοδεκάρι-8άρι. Να χει πχ τον Τζιώλη και την παιχτούρα ή τον Λάζαρ και την άλλη παιχτούρα. Να διευκρινήσω εδώ κάτι σημαντικό...Ο παίχτης ή οι παίχτες που λέμε πρέπει να μπορούν να παίζουν ΚΑΘΕΤΑ, ξανά! ΚΑΘΕΤΑ όχι τώρα η μπάλα πίσω στα στόπερ και πλάγια και πλάγια διαγώνια, να μπορούν να κουβαλούν τη μπάλα και να βγαίνουν πρώτη σ'αυτή να κόβουν...Απλά και ωραία
''Players lose you games, not tactics. There's so much crap talked about tactics by people who barely know how to win at dominoes'' - Brian Clough
Άβαταρ μέλους
sotos26
 
Δημοσιεύσεις: 1570
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 22:39

Re: Π.Α.Ο.Κ-Μακάμπι Χάιφα, 3-2, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 25 Οκτ 2013, 17:18

Ρε 28,8 ο ΓΑΒΡΟΣ και 30,3 ΕΜΕΙΣ τοις εκατό τηλεθέαση ; Πως γενεν αυτο ( Ογκουνσότο )
ΕΜΕΙΣ στο μπουγάτσα λήγκ που λεει και η γαβρο εφημερίδα και αυτοί Τσου λου ;
Αφού είμαστε λίγοι μίζεροι δεν έχουμε καγκουρα χοντρό θεοδωριδη ΚΕΔ ΜΕΔ κλπ.;
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ-Μακάμπι Χάιφα, 3-2, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 25 Οκτ 2013, 18:23

τι ματσάρα Θεέ μου!!!!

το ότι απο 0-2 το κάνεις 3-2 με χαμένα πέναλντι κτλ δείχνει ότι η ομάδα αποκτάει χαρακτήρα ΝΙΚΗΤΗ. παρόλο το αν θα είναι σε καλή ή κακή ημέρα....
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.Α.Ο.Κ-Μακάμπι Χάιφα, 3-2, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Caballo Viejo » Παρ 25 Οκτ 2013, 18:58

eorptol έγραψε:
Caballo Viejo έγραψε:1. Εμφάνιση ανέκδοτο.

2. Η κωλοφαρδία κάποτε τελειώνει.

3. Προσδεθείτε, έρχονται μεγάλες γκέλες.

Καλα εσυ εισαι αλλου....και γκελες έρχονται για όλες τις ομάδες κάποτε...απλα και εσυ και ας χαίρεσε τις νίκες δεν ειναι κακο


Αδερφέ, εγώ μπάλα θέλω να παίζει η ομάδα και πάνω απ' όλα να πηγαίνει μπροστά! Όσο για τη χαρά την έχω ξεχάσει, όπως και τους τίτους. Εξάλλου μην ξεχνάς ότι είμαστε Παοκτσήδες ζυμωμένοι με τον πόνο. Κι έχουμε φάει πολύ σκ@τό αδερφέ μου... Δεν πειράζει όμως, ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ!
Τελευταία επεξεργασία από Caballo Viejo και Παρ 25 Οκτ 2013, 19:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Caballo Viejo
 
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 15:28
Τοποθεσία: Paokoslovakia

Re: Π.Α.Ο.Κ-Μακάμπι Χάιφα, 3-2, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Caballo Viejo » Παρ 25 Οκτ 2013, 19:06

sotiris1960 έγραψε:ΣΙΓΑ ΡΕ.ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ.ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΜΑΣ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΑΥΤΑ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΑΜΕ.ΧΑΡΕΙΤΕ ΛΙΓΟ.ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΦΕΤΙΝΟΣ ΠΑΟΚ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΡΕΑΛ,ΜΠΑΡΤΣΑ,ΜΠΑΓΕΡΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΕΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΤΕ.ΑΥΤΑ,ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΑΘΕΙΑ.


Απλά να σου θυμίσω ότι τα αμέσως προηγούμενα χρόνια κάναμε συγκλονιστικά πράγματα με Φενέρ Μπαξέ, Τότεναμ κ.λ.π. Αν παίζαμε λοιπόν χτες έστω και το μισό εκείνων των εμφανίσεων το σκορ θα ήταν ΠΑΟΚ - Μακάμπι 20-0 τουλάχιστον! Και στο φινάλε, ναι, δεν γουστάρω αυτό που βλέπω, διότι εκτός από τις προαναφερθείσες συγκλονιστικές επιτυχίες έχω δει και Κούδα - Σαράφη live!
Άβαταρ μέλους
Caballo Viejo
 
Δημοσιεύσεις: 1639
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 15:28
Τοποθεσία: Paokoslovakia

Re: Π.Α.Ο.Κ-Μακάμπι Χάιφα, 3-2, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό zizu10 » Παρ 25 Οκτ 2013, 19:21

Στην προσπάθεια μας να φανούμε αντικειμενικοί και να κάνουμε καλή κριτική στην ομάδα έχουμε φτάσει στο σημείο να κάνουμε ανατροπή απο 0-2 με 2 χαμενα πέναλντυ και ένα μη δωσμένο και να είμαστε δυσαρεστημένοι.Ας βγάλουμε την μιζέρια απο πάνω μας κι ας χαρούμε τις νίκες τουλάχιστον στην Ευρώπη.Καμμία ομάδα στην Ευρώπη εφόσον έχει φτάσει σε ομίλους δεν είναι χωριό.Όλες έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους.Ή ξαφνικά νομίζουμε πως ο ΠΑΟΚ μπορεί να φτάσει μέχρι και στα ημιτελικά τουλάχιστον στην Ευρώπη απέναντι στα "χωριά";;;
zizu10
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: Πέμ 14 Ιούλ 2011, 23:19

Re: Π.Α.Ο.Κ-Μακάμπι Χάιφα, 3-2, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Παρ 25 Οκτ 2013, 19:29

Ανεκδοτο ειναι δυστυχως η νεα γενια οπαδων μας...
Θελω να μου πειτε-γτ ξεχναμε πολυ ευκολα-ποσα ευρωπαικα ματς επαιξε και διεπρεψε ο ΠΑΟΚ τις χρονιες τους Σαντος..γτ απο οτι διαβαζουμε τελευταια τοτε παιζαμε μπαλαρα και κανεις απο αυτους που τον υμνουν δεν εκραχε τοτε για εναν σορλεν που εβγαινε σε αντεπιθεση και γυρνουσε την μπαλα πισω...
Στα ματς που αναφερατε αν θυμαμαι καλα ειχαμε κ λιγο τυχη ε;δεν θυμαμαι καλα;
Λοιπον στην μπαλα κ θα χασεις κ θα νικησεις κ θα γυρισεις ματς και θα στο γυρισουν...
Αλλα μαλλον οι ΠΑΟΚτσηδες εχουν χωρτασει απο αποτελεσματα κ αναζηταει μαλλον να δει μπαλαρα!!!


Αν εβλεπε κανεις σχολια απο οπαδους σε αναρτησεις σαιτ στο fb και δεν ηξερε το σκορ θα υπεθετε οτι ο ΠΑΟΚ εχασε...
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2338
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: Π.Α.Ο.Κ-Μακάμπι Χάιφα, 3-2, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 25 Οκτ 2013, 20:26

Μια ακομη Ευρωπαϊκή νίκη που μας δίνει πρωτιά στον όμιλο προς το παρον.
MVP Σαλπιγγίδης...
Συνεχεια στην κομοτηνή.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27849
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης