P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

MVP

Hacobo
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κίτσιου
29
35%
Σκόνδρας
1
1%
Vitor
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κατσουράνης
25
30%
Τζιόλης
1
1%
Κάτσε
3
4%
Lucas
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γεωργιάδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαλπιγγίδης
1
1%
Oliseah
1
1%
Stoch
18
21%
Αθανασιάδης
5
6%
Necid
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 84

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Kranatos » Τετ 28 Αύγ 2013, 11:56

Για να τελειώνει το παραμύθι με τη Ραπίντ..
100 φορές να ξαναγίνουν όπως έγιναν τα γεγονότα 100 φορές θα αντιδράσουμε το ίδιο..
Για την ανικανότητα της παε να οργανώσει έναν αγώνα και για την ασυνεννοησία της με τους μπάτσους που δεν κάναν τη δουλειά τους δεν θα απολογούμαστε εμείς που κάναμε το αυτονόητο..
ΠΑΟΚ Θρησκεία Γκοντζάρεβα Μαρία :.
Kranatos
 
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 04:48

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vasilis.A » Τετ 28 Αύγ 2013, 11:56

ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ...τίποτα δεν θα σου χαριστει...για να κερδισεις κατι θα φτυσεις αιμα,θα πονεσεις,θα κλαψεις...τοσα χρονια εχεις χασει πολλες ευκαιριες κι ας προσπαθησες σκληρα με λιγοτερα μεσα απο τους υπολοιπους...ακομα θυμαμαι την εκτελεση των πεναλντι στο ολυμπιακο σταδιο του Μοναχου...τηνΣεβιλλη...τον Σουαρεζ....αλλα νιωθω περηφανεια γιατι εδωσα οτι μπορουσα σε αυτους τους αγωνες...το ιδιο και τωρα...εχασα απο τον Ντραξλερ...

:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
vasilis.A
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2012, 23:56

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 28 Αύγ 2013, 11:58

Γερασίμου έγραψε:
Sick Bastard έγραψε:Με τη Νάπολι δε φεύγαν τα τσιμέντα στο κεφάλι του Μαραντόνα δηλαδή;

Ένας ανεγκέφαλος στην Τούμπα και άλλος ένας στη Νάπολι, πέταξαν κέρμα-κέρματα. Όχι τα πρόσφατα αίσχη. Και ο ίδιος ο Μαραντόνα σε δηλώσεις του αναγνώρισε ότι ένας ηλίθιος δεν μπορεί να αμαυρώσει την εικόνα μιας κερκίδας-πανδαισίας.


Ε, με την Πάρι τι έγινε;

Θέλω να πω, μια χαρά πάντα γινόταν αυτά. Δεν άρχισαν τώρα.
Το θέμα είναι να τελειώσουν κάποτε.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 28 Αύγ 2013, 12:00

Γερασίμου έγραψε:kataramenos
Δεν κατάλαβα, δική μου δουλειά είναι το να διαφεντεύω τα ζωντανά; Δική μου δουλειά είναι το να μάθω σε κάποιους ότι ο χώρος μας είναι η κερκίδα;
ΥΓ Στο γήπεδο ήμουν με τον μικρό μου γιο, και παρά τα δακρυγόνα δεν φύγαμε, του τοποθετούσα πετσέτες με νερό στο πρόσωπο για να τον προφυλάξω.


Δουλεια της αστυνομίας ήταν αυτο λέμε αλλα για 15+ λεπτά δεν έκανε τιποτα.Αν συνέχιζαν οι αυστριακοι θα χαμε ασθενοφόρα.Ποιος θα τους σταματούσε?

ΥΓ Με κάνετε και υπερασπίζομαι καταστάσεις που δε τις γούσταρα ποτέ.Αυτο με τη ραπίντ ήταν εξαίρεση το παμε 1000 φορες.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τετ 28 Αύγ 2013, 12:04

Kranatos έγραψε:Για να τελειώνει το παραμύθι με τη Ραπίντ..
100 φορές να ξαναγίνουν όπως έγιναν τα γεγονότα 100 φορές θα αντιδράσουμε το ίδιο..
Για την ανικανότητα της παε να οργανώσει έναν αγώνα και για την ασυνεννοησία της με τους μπάτσους που δεν κάναν τη δουλειά τους δεν θα απολογούμαστε εμείς που κάναμε το αυτονόητο..

Εσύ απο χθές με έχεις εκνευρίσει αφάνταστα. το κλείνω εδώ.

Πιστεύω ότι αυτό είναι το πιο "μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα" της ιστορίας του ΠΑΟΚ, οπότε το βάζουμε σε ένα σεντούκι, το θάβουμε στον πάτο της γης και ρίχνουμε το κλειδί στα μπουντρούμια της Μόρντορ. Περιμένουμε άλλη μια αγωνιστική χωρίς κόσμο και τέλος. δεν υπάρχει.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό empire#4 » Τετ 28 Αύγ 2013, 12:33

Εικόνα

"Έλα, ηρέμησε, μη κλαις, θα παίξουμε στο Europa..."

Μόνο ειρωνικό δε είναι το σχόλιό μου.

Οκ, ο Π.Α.Ο.Κ. είναι μεγάλη ομάδα, από τις μεγάλες, με ιστορία, λαό, καλό ρόστερ, φοβερό προπονητή, διοίκηση (επιτέλους) και λεφτά... πολλά λεφτά...

ΟΜΩΣ τα λεφτά δε κάνουν τις ομάδες, οι ομάδες γίνονται με άλλο τρόπο, και ειδικά οι μεγάλες ομάδες.
Προσωπικά όσο και να καταλαβαίνω το γιατί η ομάδα έπρεπε να περάσει στους ομίλους του CL, εγώ πίστευα ότι δεν έπρεπε. Δεν είμαστε έτοιμοι ακόμα. Και ευτυχώς αυτό φάνηκε. Η ανικανότητα ή η αδυναμία αν θέλετε των παικτών μας να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα στις ευκαιρίες που τους δόθηκαν με κάνει να πιστεύω ακόμα περισσότερο ότι, καλύτερα που δε περάσαμε στο CL γιατί μπορεί και να γινόμασταν ρεζίλι...

Θα πει κανείς ότι αν περνούσαμε ο Ιβάν θα έκανε μεταγραφές... Ε ΚΑΙ ??
Ένας (ή και παραπάνω) κούκος, δεν φέρνει την άνοιξη. Μια βιαστική μεταγραφή, μια βεβιασμένη προσπάθεια για ενίσχυση της ομάδας με σκοπό την συμμετοχή στους ομίλου ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα ήταν άσκοπη. Ίσως και πεταμένα λεφτά... λέω ίσως... Αλλά γιατί να το ρισκάρεις ? Γιατί τώρα που έχουμε την ευκαιρία και τις δυνατότητες να μη ξεφύγουμε από την ηλίθια νοοτροπία του Έλληνα που βιάζεται να δει την ομάδα του να παίζει καλά, η ακόμα χειρότερα να παίρνει τίτλους... Γιατί είμαστε στη χώρα που μπορεί η ομάδα σου να κερδίζει στο ημίχρονο 5-0 και αν ένας παίχτης κάνει 2 λάθος πάσες να τον κράζει όλη η κερκίδα... Δυστυχώς αυτοί είμαστε...

Μέσα μου το ξέρω και το πιστεύω όμως ότι ήρθε η στιγμή να αλλάξουν όλα. Βαρέθηκα να σκύβω το κεφάλι όταν χάνω.
Βαρέθηκα να βρίσκω συνέχεια δικαιολογίες όταν με κράζουν φίλοι οπαδοί άλλων ομάδων πατώντας πάνω σε στατιστικά και αριθμούς (νίκες, πρωταθλήματα, κύπελλα κλπ κλπ) Βαρέθηκα να είμαι ο 2ος (ακόμα κι αν γι αυτό φταίει πολλές φορές η διαιτησία). Θέλω μια ομάδα που να είναι υπεράνω όλων. Να μη μπορεί καμία διαιτησία να της στερήσει βαθμό.
Να μπαίνουμε στο γήπεδο και να μας φοβούνται. Να μην αγχωνόμαστε για το αν θα πάρουμε το παιχνίδι αλλά για το πιο θα είναι το σκορ. Και όλα αυτά, ας αρχίσουν να γίνονται πρώτα στο πρωτάθλημα της χώρας μας. Ας αφήσουμε την Ευρώπη για λίγο στην άκρη και ίσα ίσα να εκμεταλλευτούμε τη συμμετοχής μας για τις εμπειρίες και τα χρήματα.

Η φάση των 32 του Γιουρόπα πριν από μερικά χρόνια φάνταζε άθλος. Αλλά τον πετύχαμε. Η λογική λέει ότι ο επόμενος μας στόχος πρέπει να είναι η φάση των 16, των 8, των 4... Ναι οκ, δε θέλω να χαρίζω λεφτά στον Ολυμπιακό, ο οποίος εξασφαλίζει τη συμμετοχή του στους ομίλους μέσω του σάπιου Ελληνικού Πρωταθλήματος, αλλά οκ... λεφτά πάντα θα δίνονται, ομάδα δε πρόκειται να κάνει ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΙΣ με τα ψέματα. Και οκ, δε πρέπει να ασχολούμαστε με τις άλλες ομάδες. Ας κοιτάμε τη καμπούρα μας.

Ο ΠΑΟΚ μπορούσε, και μπορούσε και άνετα, και γι αυτό το λόγω όλοι μας χτες το βράδυ χτυπιόμασταν και βρίζαμε για τις χαμένες ευκαιρίες, και τα παιδαριώδη λάθη στην άμυνα... Αλλά φανταστείτε να κάναμε τα ίδια λάθη στους ομίλους, με αντίπαλο πολύ καλύτερες ομάδες από την Σάλκε και να τρώγαμε 5άρε και 6άρες?? Προτιμώ να μη παίξω ποτέ στο CL αν δε το αξίζω παρά να έχω την καζούρα της 7άρας του Γαύρου από τη Γιούβε... Προτιμώ να κολυμπάω στα νερά που μπορώ. Και σίγουρα, φάνηκε χτες, ΔΕΝ μπορώ να κολυμπήσω ακόμα δίπλα στα αστέρια.

Για να μπορέσω όμως του χρόνου, πρέπει να βάλω το κεφάλι κάτω και να δουλέψω σκληρά, να διορθώσω τα λάθη μου,να εκμεταλλευτώ τις ευκαιρίες που μου δίνει το τεράστιο προπονητικό team, η οργανωμένη (ίσως για πρώτη φορά) διοίκηση, και ένας Σαββίδης με τεράστια δύναμη πέρα από τα λεφτά του...
Για να μπορέσω να το κάνω του χρόνου θα πρέπει να περνάω αέρα από τα Αγρίνια και τις Τρίπολες και τα Περιστέρια...
Για να το κάνω του χρόνου θα πρέπει να μην ξαναπέσει καρφίτσα στον αγωνιστικό χώρο, και το καζάνι της Τούμπας να "καίει" τους αντιπάλους από την απόσταση της κερκίδας. 1η αγωνιστική με την Ξάνθη και είχαμε ποινή ?? ΕΛΕΟΣ ρε αδέρφια... ΕΛΕΟΣ !!

Ας το πάρουμε χαμπάρι, οι ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ έχουν και ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ... και ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ είναι μεγάλος και πρέπει τώρα να αποδείξει ότι μπορεί να σταθεί αντάξιος των στόχων της ομάδας. Να μη ξαναδώσει ποτέ δικαίωμα.
Όσο και να θες να ανοίξεις το κεφάλι του άλλου επειδή σε αδικεί, ΜΗ το κάνεις. Σκέψου την ομάδα... Σκέψου ότι χτες δεν είδες από κοντά το σεντόνι να κυματίζει. Σκέψου ότι η Ευρώπη δε σηκώνει τσαμπουκάδες και μαγκιές. ΜΑΓΚΑΣ θα είσαι αν με τη φωνή σου βοηθάς την ομάδα να πάει μπροστά και με την στάση σου την προστατεύεις από άδειες κερκίδες όπως χτες.

Ας χωρίσουμε λοιπόν τις ευθύνες του καθενός.
Α. ΔΙΟΙΚΗΣΗ
Ξέρουμε όλοι ότι μπορεί να κάνει πολλά. Ο προπονητής είναι σπουδαίος και πρέπει να έχει ΟΣΟ χρόνο του χρειαστεί.
2,3 και 5 χρόνια ακόμα... Ξέρω είναι πολλά... αλλά περιμένουμε τόσα, άλλα 5 σας πείραξαν ?

Β. ΛΑΟΣ
Πρέπει οι λίγοι, πλέον, που δε συγκρατούν τον θυμό τους να σταματήσουν να κάνουν κακό στην ομάδα. Δε κατηγορώ κανέναν γιατί κι εγώ μπορεί να την έκανα τη μαλακία αν ήμουν στη θέση τους. Αλλά πρέπει και αυτοί οι λίγοι να διορθωθούν... Εκτός πια και αν είναι στημένη φάση και μπαίνουν κάποιοι ντεμέκ Παοκτζίδες και δημιουργούν τα προβλήματα... αλλά αυτό μου ακούγεται τρέλο σενάριο...

Γ. ΟΜΑΔΑ
Παράπονο δε πρέπει να έχουμε πλέον, όντων κάνουν ότι μπορούνε. Να δουλέψουν χρειάζεται για να βελτιωθούν.
Η ενίσχυση είναι δουλειά του προπονητή. Δεν είμαστε η Μπαρτσελόνα και δε θα γίνουμε ποτέ... Δεν είμαι προπονητής και ούτε θέλω να γίνω, αν και θα μπορούσα. Ας κάνουν τη δουλειά τους αυτοί που πληρώνονται για να τη κάνουν. Μέχρι τώρα δείχνουν ότι τι κάνουν καλύτερα από τους προηγούμενους...

και τέλος
Δ. ΓΙΑΤΡΟΙ
Ρε παιδιά δώστε κανένα χάπι λέμε... ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΑΣ ΠΟΝΑΝΕ !!!
Και πάλι χτες ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΚΑΣΤΟΙ...

Αδερφικούς Χαιρετισμούς


Υ.Γ. Προτείνω στον επόμενο Ευρωπαϊκό αγώνα να παίξουμε με τις πορτοκαλί εμφανίσεις...
Να αναβιώσει λίγο το κλασσικό ανάποδο φλάι μπουφάν των παλιών εποχών...
ΤΡΑΛΑΛΑ ΛΑ ΛΑ
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΣΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΑΣ!!!
Άβαταρ μέλους
empire#4
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ 18 Σεπ 2010, 13:10

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τετ 28 Αύγ 2013, 12:50

πιστεύω ότι η φωτογραφία δεν είναι τυχαία ε; :mrgreen:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mike » Τετ 28 Αύγ 2013, 13:20

Όλοι εμείς του ΠΑΟΚ τα παιδιά, μικρά, μεγάλα, οπαδοί, παίκτες, προπονητές, διοίκηση, έχουμε ένα τεράστιο «πρόβλημα»: ευτυχώς ή δυστυχώς κοιτάμε τη μεγάλη ομάδα - αντίπαλο στα μάτια. Την κοιτάξαμε στο Μόναχο, στο Λονδίνο (2 φορές), στην Πόλη, στο Ζάγκρεμπ, στο Άμστερνταμ, στη Νάπολη, στο Γκελζενκίρχεν, Μαλίν, Λυόν, Σεβίλη, σε, σε, σε ……….

ρωτάω: ποιοί είμαστε εμείς?
και απαντάω: μια ομάδα, ναι μεν με μεγάλη ιστορία, εκπληκτικό κόσμο, δικό μας γήπεδο, καταβολές, φτωχολογιά, προσφυγιά, όνειρα ΑΛΛΑ μέχρι τουλάχιστον χθες (ακόμα χρωστάμε παπάδες) μικρού οικονομικού βεληνεκούς, πάρα πολλά προβλήματα, διοικητικά ότι νάνε, πολλές απαιτήσεις, πολύ γκρίνια, πολύ ανυπομονησία και πολλά «καλά παιδιά» στην κερκίδα

Ξαναγυρνάω στο «πρόβλημα», γιατί πρόβλημα είναι όταν δεν έχεις λίγη υπομονή για να στρώσεις όλα τα παραπάνω, δλδ:
- έχεις επενδυτή, αυτό δεν ήθελες τόσα χρόνια?
- Καλύπτεις τις οφειλές σου, αυτό δεν ήθελες τόσα χρόνια?
- Έχεις προπονητή όνομα, αυτό δεν ήθελες τόσα χρόνια?
- Έχεις Στοχ και Λούκας, ενώ ξέρεις ότι θα έρθουν σύντομα και καλύτεροι, αυτό δεν ήθελες τόσα χρόνια?
- Παίρνεις πλέον εσύ παίκτες από τους Γαυροβαζελοχανουμοτέτοιους, αυτό δεν ήθελες τόσα χρόνια?
- Έχεις προπονητικό κέντρο και πας για καλύτερο, αυτό δεν ήθελες τόσα χρόνια?
- Έχεις ακόμα και nike :) , αυτό δεν ήθελες τόσα χρόνια?

το αύριο είναι σίγουρα καλύτερο αν και πρέπει να είμαστε προσγειωμένοι, ενώ έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας εμείς νομίζουμε ότι είμαστε οι φετινοί πρωταθλητές

Κρίμα και ντροπή για την άδεια Τούμπα
… τουλάχιστον δεν θέλω να ξαναχάσω από παναιτωλικούς
Άβαταρ μέλους
mike
 
Δημοσιεύσεις: 909
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 14:25
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τετ 28 Αύγ 2013, 13:22

:nairepaok:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 28 Αύγ 2013, 13:58

Ρε φίλε τώρα ή με δουλεύεις,ή κάνεις τον χαζό επίτηδες..Λοιπόν για την ενημέρωση σου εγώ σε εκείνο το ματς ήμουν στην 7.Πριν ξεκινήσει το ματς τρώμε δακρυγόνα.Ανοίγουν οι πόρτες της 7 και μετακινούμαστε όλοι στην 5 και στην 6.Μετά γυρνάμε στην 7.Μετά ξανατρώμε δακρυγόνα.Οταν γυρνάμε 2η φορά πίσω στην 7 κλείνουν τις πόρτες (τις πορτοκαλί) με 2 λουκέτα την καθεμιά. Ετσι έγινε και στην 5 και στην 6.Πώς θα μπεις ρε φίλε;Θα σπάσεις τα σίδερα;

Και ναι οι πόρτες της 4 (κακώς για μένα) ανοίγουν πιο εύκολα.Πολύ πιο εύκολα.Και υπάρχει λόγος που λέγεται "πέταλο των φανατικών οπαδών".Αδυνατείς να το καταλάβεις;

Και ναι στην 5 και στην 6 είναι μεγαλύτερες οι ηλικίες.Κ αυτό το αμφισβητείς;Το ίδιο εύκολα θα ορμήξει ο 45αρης με τον 20αρη;Το ίδιο μυαλό έχουν;Τα βασικά θα λέμε;

Για να συνοψίσω με τα οφ τόπικ αν και ήδη κούρασα αν δεν μπορείς να καταλάβεις κάποια βασικά πράγματα που επικρατούν στο γήπεδο (καλώς ή κακώς) το μόνο συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω είναι οτι δεν έχεις πατήσει το πόδι σου ποτέ.
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό empire#4 » Τετ 28 Αύγ 2013, 14:02

Δε ξέρω γιατί το τραβάτε άλλο το θέμα... ότι έγινε έγινε... το θέμα είναι να μην ξαναγίνει...!!!
Το αν κινδυνεύουν ζωές είναι άλλο θέμα... πρέπει όμως να παραδεχτούμε κάποια στιγμή ότι κάποιοι από εμάς φταίνε.
Και αυτοί που φταίνε να σταματήσουν να κάνουν τα ίδια λάθη.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΔΩ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ. ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ.
ΤΡΑΛΑΛΑ ΛΑ ΛΑ
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ
ΣΤΑ ΜΥΑΛΑ ΜΑΣ!!!
Άβαταρ μέλους
empire#4
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ 18 Σεπ 2010, 13:10

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Armagedonas » Τετ 28 Αύγ 2013, 14:13

Odi έγραψε:Ρε φίλε τώρα ή με δουλεύεις,ή κάνεις τον χαζό επίτηδες..Λοιπόν για την ενημέρωση σου εγώ σε εκείνο το ματς ήμουν στην 7.Πριν ξεκινήσει το ματς τρώμε δακρυγόνα.Ανοίγουν οι πόρτες της 7 και μετακινούμαστε όλοι στην 5 και στην 6.Μετά γυρνάμε στην 7.Μετά ξανατρώμε δακρυγόνα.Οταν γυρνάμε 2η φορά πίσω στην 7 κλείνουν τις πόρτες (τις πορτοκαλί) με 2 λουκέτα την καθεμιά. Ετσι έγινε και στην 5 και στην 6.Πώς θα μπεις ρε φίλε;Θα σπάσεις τα σίδερα;

Και ναι οι πόρτες της 4 (κακώς για μένα) ανοίγουν πιο εύκολα.Πολύ πιο εύκολα.Και υπάρχει λόγος που λέγεται "πέταλο των φανατικών οπαδών".Αδυνατείς να το καταλάβεις;

Και ναι στην 5 και στην 6 είναι μεγαλύτερες οι ηλικίες.Κ αυτό το αμφισβητείς;Το ίδιο εύκολα θα ορμήξει ο 45αρης με τον 20αρη;Το ίδιο μυαλό έχουν;Τα βασικά θα λέμε;

Για να συνοψίσω με τα οφ τόπικ αν και ήδη κούρασα αν δεν μπορείς να καταλάβεις κάποια βασικά πράγματα που επικρατούν στο γήπεδο (καλώς ή κακώς) το μόνο συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω είναι οτι δεν έχεις πατήσει το πόδι σου ποτέ.


Δέχομαι την εξήγησή σου,γιατί είναι τεκμηριωμένη.
Armagedonas
 
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 20:04

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τετ 28 Αύγ 2013, 14:16

Με την Παρί ΣΖ, ο κόσμος μπήκε στο ημίχρονο λόγω κόντρας με τον τότε πρόεδρο, τον συγχωρεμένο Θ Βουλινό και δεν πείραξε κανέναν, μερικοί νεαροί παίζανε πάσες με τους αναπληρωματικούς των φιλοξενουμένων, ο παρατηρητής, ο πολύ αυστηρός Ούγγρος Παλοτάι, ανέφερε ότι δεν υπήρξαν ρίψεις αντικειμένων, ούτε κινδύνεψε κάποιος και ο ΠΑΟΚ τιμωρήθηκε για δυσφήμηση αθλήματος.
Τώρα για τα γεγονότα με την Ραπίντ, ας μην ξύσουμε άλλες πληγές, δεν μπορούμε να γυρίσουμε πίσω τον χρόνο και να αναιρέσουμε τα όσα έγιναν. Να κοιτάξουμε μπροστά και μπροστά είναι το πρωτάθλημα και το κύπελλο , όπως και το EUL, που αποτελεί και μια πρόκληση, βάσει και της παράδοσης των τελευταίων ετών.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4974
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τετ 28 Αύγ 2013, 14:19

Το κείμενο του empire είναι εμπεριστατωμένο και τεκμηριωμένο και αξίζει πολλά 1926!
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4974
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: P.A.O.K. - Schalke, 2-3, MVP, σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Maxmad » Τετ 28 Αύγ 2013, 14:20

Και στην τελικη μαγκες δειτε το κι αλλιως...

αποκλειστηκαμε απο την ιδια διοργανωση 2 φορες...
με τον εναν η με τον αλλον τροπο, με ψηλα η οχι το κεφαλι σημασια εχει το αποτελεσμα...ουτε νικη δεν πειραμε...

και γι αυτο φταινε ολοι... ακομα κι εμεις(αυτοι?) που αφησαν την ομαδα χωρις κοσμο σε ενα τετοιο παιχνιδι...
με κοσμο θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα... τωρα αλλος θα πει οτι και με τον Ajax κοσμο ειχαμε...

και οι αλλαγες δεν ηταν σωστες... για μενα θα ταιριαζε απο την στιγμη που εμειναν με 10 και κυνηγας το γκολ, Νετσιντ-Κλαους μπροστα για κεφαλι απο σεντρες-στημενα και Λουκας απο πισω τους. Στοχ - Ολισε στα ακρα σε 4-4-2 σε ρομβο. Και στην τελικη γιατι οχι να ανεβαζες και Κατσουρ στα χαφ σε 3-5-2 ?

Βιαστηκαμε να σκοραρουμε και δεν ειχαμε ψυχραιμια και σωστη διαχειρηση μετα την αποβολη... Παει να βγαλει ο Κατσουρανης καθετη απο την αμυνα στην επιθεση... :roll:

Στο 3ο γκολ πεφτει τακλιν ο Κατσε ακομα σερνετε... :roll: μαρκαρε εκει ορθιος... κλειστον 2-3 δευτερολεπτα... ειχαν γυρισει οι αλλοι... μετα μπαλα ειναι... ποτε δεν ξερεις... τουλαχιστον δεν θα καναμε και ηττα...
Άβαταρ μέλους
Maxmad
 
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Τρί 27 Μάιος 2008, 15:42

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες