Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος 2013 και όλων των παραλειπομένων...

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό markos4 » Δευτ 28 Απρ 2014, 00:06

mpafos4 έγραψε:ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΛΑΟ......


και 500 ατομα να πανε στην Τουμπα με τον αστερα για μενα ο ΛΑΟΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟΣ...
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2936
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Sfairas » Δευτ 28 Απρ 2014, 02:03

Έψαχνα να βρω ευθύνες, γιαυτό το λόγο έκατσα και ξαναείδα το παιχνίδι χωρίς άγχος για την νίκη και με καθαρό μυαλό...Θέλω να κράζω όποιους νομίζω εγώ ότι πρέπει και όχι αυτούς που υποδεικνύουν οι αρδ που μας κατακλύζουν. ...και έχω πολύ όρεξη για κράξιμο. Παρακολούθησα λοιπόν το παιχνίδι με μεγάλη προσοχή και διαπίστωσα εντελώς διαφορετικά δεδομένα από αυτά που μου είπαν τα στατιστικά του αγώνα.
Πρώτο και καλύτερο ότι βάζελος ΔΕΝ έπαιξε καθόλου μπάλα. Τύχη στο γκολ από τον μοναδικό "επικίνδυνο" παίχτη του (που σαφώς έπρεπε να μαρκάρεται πιο σφιχτά). Γιόμες, τρέξιμο και πολύ λίγα, επιπόλαια, ΑΤΟΜΙΚΑ, δικά μας λάθη έφτιαξαν το αποτέλεσμα.
Ο ΠΑΟΚ ήταν η μόνη ομάδα που επιτέθηκε σωστά, προσπαθώντας να ελέγξει το παιχνίδι όντας ΑΝΩΤΕΡΗ! (και γιατί χάσαμε ?θα μου πείτε) Γιατί στο πρώτο ημίχρονο είχαμε σε απίστευτα κακή μέρα τους Σαλπιγγίδη και Λούκας και στο δεύτερο προστέθηκε και ο Τζαβέλας στην λίστα των "τραγικών", με τον Λάζαρ να είναι σε μία κατηγορία μόνος του όντας απλά λίγος. (οι πιο "σκληροί" μπορούν να σταθούν και στην απόδοση του Γλύκου).
Κίτσιου Κάτσε Σκόνδρας και Στοχ έπαιξαν πολύ καλά και τίμησαν τη φανέλα. Αν εξαιρέσεις κάνα δυο μόνο, αλλά δυστυχώς κρίσιμα λάθη από Βίτορ Ινσουαράλδε και αυτοί δεν ήταν κακοί. Ο Λίνο ναι μεν έκανε 2-3 καλές ενέργειες, κέρδισε και το πέναλτυ, έκανε όμως και 7-8 απανωτά λάθη. Ο Βούκιτς είναι απλά ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ ( αν τον συγκρίνεις με τους συμπαίχτες του). Ο Γεωργιάδης (κατά την άποψη μου πάντα) έστησε καλά την ομάδα αλλά κρεμάστηκε όντως από τους προαναφερθέντες. Αν κάτι δεν μου άρεσε ήταν η χρησιμοποίηση του Σάλπι στην κορυφή...
Μόνο τύχη και ένα καλό φορ είχε ο Αναστασίου και ο ΆΜΠΑΛΟΣ βάζελος που θεοποιήσαμε τη ώρα που μηδενίσαμε την άτυχη, "αποδεκατισμένη" και σε κακή μέρα ομάδα μας ...
ΥΓ. Όσοι θέλουν να έχουν άποψη για το αγωνιστικό κομμάτι και να επαληθεύσουν τα γραφόμενα μου ας βρουν το κουράγιο να ΞΑΝΑΔΟΥΝ το παιχνίδι (ειδικά όσοι το είδαν μέσα από το γήπεδο και όσοι "ενημερώθηκαν"από φυλλάδες και ράδιο αρβύλα ) Εγώ νιώθω καλύτερα ήδη, ειλικρινά δεν τους φοβάμαι καθόλου στα πλέυ οφ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ!
ΥΓ2 Ειλικρινά στη κερκίδα τους ΓΑΜΗΣΑΜΕ! ( μέχρι το 3-0 :( )
Sfairas
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιουν 2011, 02:06

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό slidar » Δευτ 28 Απρ 2014, 05:55

Κατα την γνώμη μου για να παρεις το κύπελλο έτσι όπως ειναι οι ομάδες την δεδομένη χρονική στιγμή έπρεπε να κατέβουμε να παίξουμε με την ζελα όπως ακριβώς κατεβήκαμε με την μπενφικα. Σφιχτά πίσω δώσε την μπάλα στον αντίπαλο να κάνει παιχνίδι παίξε αντεπίθεση και κλέψε το παιχνίδι . Εμείς με τον τροπο που κατεβήκαμε να παίξουμε πήγαμε σαν πρόβατα στην σφαγή .
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 28 Απρ 2014, 09:03

kataramenos5 έγραψε:Κατεβάζεις σε τελικό κυπέλλου χιλιάδες κόσμο στην Αθήνα αλλα χωρίς το βασικό σου επιθετικό κι αντι για το θρίαμβο που περιμένεις τρως τέσσερα και φεύγεις πικραμένος.Τα ίδια λέγαμε και τότε.Ηταν 22/06/1985 στο ίδιο κ@λογήπεδο.Κάποιοι ζήσαμε το ίδιο έργο ΔΥΟ φορές,μη τρελαίνεστε τόσο.Αυτός είναι ο ΠΑΟΚ, οταν περιμένεις το θρίαμβο αυτοκαταστρέφεται κι οταν τον έχουν τελειωμένο θριαμβεύει.Η ζείς μ αυτό και μαθαίνεις να αντέχεις και να ξεχνάς γρήγορα ή αλλάζεις ομάδα γιατι οι πίκρες ειναι παντα περισσότερες
Για μένα πάντως ο βασικός στόχος είναι μπροστά κι αυτό είναι η έξοδος στο ΤΣ.Λ. Σ αυτό πρέπει να επικεντρωθούμε γιατί αυτό είναι που μπορεί να εξασφαλίσει τη βιωσιμότητα της ομάδας(ο Ιβάν δε θα χώνει για πάντα) και μπορεί να μας αλλάξει επίπεδο.

ΥΓ Η Λίβερπουλ αυτοκτόνησε σήμερα και μάλλον χάνει τον τίτλο που κυνηγάει 25 χρόνια.Ετσι είναι το ποδόσφαιρο.


Ώπα, λίγο μισό λεπτό, αρχηγέ.
Απ τον θρίαμβο, μέχρι να παίξεις στοιχειωδώς καλά για 20 λεπτά έχει τεράστια απόσταση.
Και στην τελική ας είχε πάρει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα όπως το 85 και σε κε με το κύπελο.
Όχι.
Αυτή τη φορά, δεν θα βγει λάδι η ομάδα.
Αυτή τη φορά οι δικαιολογίες είναι εκτός από περιτές, κακόβουλες κι αποπροσανατολίζουν.
Δεν είναι έτσι το ποδόσφαιρο, στα παπάρια μας η Liverpool. Αν είναι κάτι Σαββατιάτικο, είναι
επιβεβαίωση ότι αυτό το πράγμα που παρουσίασε ο ΠΑΟΚ όλη τη χρονιά, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.

Το ωραίο είναι, ότι όλες αυτές οι ποδοσφαιρικές ανορθογραφίες, που κατέληξαν στο φιάσκο
έχουν στηλιτευτεί εγκαίρως και πάρα πολύ νωρίς, αλλά όχι sick, είσαι απόλυτος και τα παραλές.

(χρησιμοποιώ το δικό μου νικ για να μην πει κανείς ότι τον έπιασα στο στόμα μου).

Ο ΠΑΟΚ είναι στην κατάσταση που ήταν πριν τα περυσινά playoff.
Kι αυτό τα λέει όλα.
Η πλάκα είναι, ότι θα ήταν στην ίδια κατάσταση ακόμα κι αν κατακτούσε το κύπελο.

Ο ΠΑΟΚ, ξαναλέω, είναι στην ίδια κατάσταση που ήταν πέρυσι τέτοια εποχή.
Αυτό όποιος θέλει να το δει έχει καλώς.
Όποιος δεν θέλει, (δεν αναφέρομαι σε σένα) μπορεί να σπάσει τα νεύρα των άλλων, εφευρίσκωντας δικαιολογίες
λέγοντας για ρόστερ ισάξια του γαύρου, λέγοντας για τσάμπιονς λιγκ και μιλώντας
για πρωτάθλημα.
Καλόν ύπνο και καλό ξημέρωμα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό gpnikola » Δευτ 28 Απρ 2014, 09:04

Μερικές φορές «πλειοψηφία» σημαίνει ότι όλοι οι ηλίθιοι είναι από την ίδια πλευρά.


Ο αγαπημένος Λάμπρος κατέβασε ομάδα που φρέναρε και την BENFICA αλλά κάποιοι μας είπαν ότι είναι τουρίστας και
κάνει διακοπές.Με τον γαύρο στο τηγάνι επίτηδες μας έστησε έτσι για να μας δείξει το αυτονόητο(που πάς ρε καραμήτρο θες και πρωτάθλημα).Πολλά κιλά μπάλα(ο Κωνσταντάρας) πότε δεν θα τον συγκρίνω με τον μπέμπη έχει μέλλον μπροστά του αλλά δεν είναι σωστό να καίγιεται σε μεγάλη ομάδα.ΙΒΑΝ εσύ βάζεις τα λεφτά κάνε ότι γουστάρεις αλλά μη με λές λαλακίες, εσύ το έχασες το κυπελλάκι από τον Μάρτη που πήρες την απόφαση να τον στείλεις διακοπές........

ΤΕΛΙΚΟΣ 26/04/2014 ΠΑΘΗΜΑ-ΜΑΘΗΜΑ

Αφού στηρίζεις λοιπόν την ελληνορωσική φιλία άκου και αυτό "Αν σου αρέσει μπάρμπα-Λάμπρο ξαναπέρνα από την Άνδρο."
Αγαπημένοι παίχτες διαβάστε τα ονόματα των αντιπάλων δεν είναι ντροπή;;;;Χάσατε από τον Καπίνο τον Κουτρουμπή, τον Τριανταφυλλόπουλο, τον Μέντεζ, το Νάνο και τους Καρέλη, Ζέκα, Ατζαγκούν, Αμπέιντ.
Μην κρύβεστε πίσω από τον ΜΠΕΡΓΚ.

Για αυτό αυτή η ομάδα μας πορώνει γιατί έκανε κυπελλούχους αυτούς.....

ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΓΙΑΤΙ
Μπορεί να απογοητευθείς αν αποτύχεις, αλλά είσαι χαμένος αν δεν προσπαθήσεις.
Άβαταρ μέλους
gpnikola
 
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ 06 Νοέμ 2008, 20:33

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό biriba427 » Δευτ 28 Απρ 2014, 09:05

Δεν ψήφισα κανέναν, γιατί η ομάδα δεν κατέβηκε στο γήπεδο.
Ακόμα και ο Στοχ που το πάλεψε μάλλον για ατομίστικα έπαιξε...επιβεβαιώνοντας την άνοδο του στο τέλος.

Όσο για τους λογους της αποτυχίας του αναλύω παρακάτω.

1. Η ομάδα έχασε ενέργεια και αποπροσανατολίστηκε από το μεθύσι της πρόκρισης επί του γαύρου...Για μέρες συνέχιζαν τα γλέντια...και τα πανηγύρια ενώ σε 10 ημέρες ήταν ο τελικός.
2.Δεν υπάρχει ανάλυση του αντιπάλου...καμία...Ο φετινός βάζελος παίζει δυναμικό, παθιασμένο ποδόσφαιρο βασισμένο στον ενθουσιασμό των παικτών του...με τρομερή ποιότητα από τον Μπεργκ στην επίθεση. Δεν προσαρμόστηκε η ομάδα μας καθόλου. Αντιθέτως έπαιξε ως κλασσικός ΠΑΟΚ φέτος...το δικό του άνευρο, με ατομικές προσπάθειες και εμπνεύσεις ποδόσφαιρο. Επίσης από το 1ο ημίχρονο ο αντίπαλος Νανο...έβγαζε μάτια...αλλά ο Γ.Χ. δεν πήρε κανένα μέτρο αντιμετώπισης του....
3.Tα κλασσικα media της πόλης με τον υπερβολικό ενθουσιασμό και τις φανφάρες για ακόμα μια φορά βοήθησαν στο να παρουσιάζεται ο ΠΑΟΚ σαν φαβορί...Λες και ο Παναθηναικός ήταν η Βέροια ή ο Πανθράκικος...
4. Ο φετινός ΠΑΟΚ είναι όλο πειράματα. Να παίξει ο Κίτσιου και χαφ γιατί έπαιζε και στην Κ20 να πάιξει ο Λούκας δημ.μέσος γιατί το έχει το παιδί ...να ξαναθυμηθούμε τον Σαλπιγγίδη σέντερ φορ από τότε που έπαιζε στον Παο...να πάρουμε επιτέλους σέντερ μπακ...τον Ιανουάριο...γιατί δεν είχαμε...Να πάρουμε και τους 3 που έφερε ο Ολλανδός...και μετά να τους έχουμε παροπλισμένους.Σχεδιασμός μπαρμπούτσαλα! Πλάνο μηδέν. Ο Τεχνικος διευθυντής να απολυθεί.
5.Θέμα προπονητής. Καλός και χρυσός ο Γ.Χ. αλλά με προσωρινές λύσεις δεν κερδίζεις τίτλους. Μετά την αποχώρηση Στέφενς έπρεπε να βρεθεί ο προπονητής της επόμενης χρονιάς σύντομα ωστε να έχει και 2-3 μήνες να μάθει την ομάδα , να ξεσκαρτάρει το υλικό που θέλει να κρατήσει την επόμενη χρονιά, να εμπνεύσει τους παίκτες με την φιλοσοφία του...Εμείς επιλέξαμε Γ.Χ...Καλά να πάθουμε....

Ιβάν...το πλάνο σου 2 χρόνια περίπου από τότε που ανέλαβες δείχνει αποτυχημένο...ΆΛΛΑΞΕ τους ΟΛΟΥΣ!
biriba427
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Πέμ 20 Αύγ 2009, 21:01

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 28 Απρ 2014, 09:17

trelopaoki444 έγραψε:Φιλαρακι μου βαζελος. Με παιρνει τηλ σημερα κ μου λεει. Παω απο 14 χρονων στο ΟΑΚΑ. Πρωτη φορα φοβηθηκα. Ημουν στο πανω διαζωμα κ οταν βγαλατε τις φανελες το πανω διαζωμα κουνιοταν σαν να ειχε σεισμο... Δε χρειαζεται να πω τιποτε αλλο. Οσοι ηταν μεσα κ ειδικα στα πανω διαζωματα το ενιωσαν σιγουρα.

Αν τον νιώσαμε!
Επειδή το πάνω διάζωμα είναι πρόβολος, ταλαντώνεται περισσότερο από το κάτω. Σε όλα τα συνθήματα που λέγαμε χοροπηδηχτά φοβόμουν ότι θα αστοχήσει το μπετόν, γιατί την εποχή εκείνη (η μελέτη πρέπει να έγινε τέλη δεκαετίας του 70) δεν γινόταν μελέτη για δυναμική καταπόνηση παρά μόνο για στατική. Βέβαια αφού στο πρώτο δυναμικό "Εδώ και τόσες χιλιάδες χρόνια...", όπου χοροποηδούσαν και οι 80άρηδες, δεν κατέρρευσε τίποτε, από κει και μετά η καρδιά μου πήγε στη θέση της!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90045
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 28 Απρ 2014, 09:29

Ξαναβλέπω τα γκολ:
1. Στο πρώτο γκολ, μετά το κόρνερ συγκρούονται ο Vitor με τον Insa και ο Μπέργκ απλά παίρνει το rebound.
2. Στο δεύτερο, πάλι μετά από κόρνερ, δεν μπορούμε να διώξουμε τη μπάλα λές και είμαστε ο Πανασπροπυργιακός, αφήνουμε (πάλι) τον Μπεργκ μόνο του, ο οποίος γελοιοποιεί τον Γλύκο.
3. Στο τρίτο, πάλι από κόρνερ, δεν σηκώνεται κανείς από τους τρεις που είναι δίπλα στον παίκτη του ΠΑΟ.
4. Στο 4ο ο Insa μερκάρει λες και έχει πάρει Λεξοτανίλ και ξανασιχτιρίζω τον Γλύκο που φέρει ευθύνη σε ΟΛΑ τα γκολ.
Τελευταία επεξεργασία από ΑποστόληςΑ και Δευτ 28 Απρ 2014, 09:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90045
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Δευτ 28 Απρ 2014, 09:34

εγω συνεχίζω να πιστεύω ότι σε αυτό το ματς έπρεπε να ξεκινησουν οι νίνης και χώσεν. ο πρώτος γιατί δεν είχαμε ούτε ένα παίχτη να γυρίσει με τη μπάλα στα πόδια στο κέντρο και να ξεκινήσει επίθεση και ο 2ος γιατί απλά δεν είχαμε σέντερ φορ (και ο Κουλούρης όσο και να είναι , ακόμα είναι άπειρος για να ξεκινήσει τέτοιο ματς.).

υσ; στα γκολ συμφωνώ με Απο.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Δευτ 28 Απρ 2014, 09:38

ενταξει,ελειπαν 3 πολύ σημαντικοι παικτες, δεν επαιζαν οι ολλανδοι, εκαναν λαθη ο προπονητης, οι υπεύθυνοι μεταγραφων κλπ, αλλα ρε "παλικαρια", εσεις που παιξατε προχτες, δεν μπορούσατε να χασετε εστω 1-0 από τον βαζελο, επρεπε να χασετε 4-1, δηλαδή τι σοι παικτης πρεπει να είναι καποιος για να καταφερει να χασει με 1-0 απ'αυτον τον βαζελο, ευτυχως δεν εβαλαν και τον χουχουμη
θα κατσω σπιτι και θα περιμενω εξοδο στους, και στη συνεχεια προκριση απο, τους ομιλους του cl, πρωταθλημα και κυπελλο το 2015, ζηταω πολλα? μετα το προχτεσινο όχι, ζηταω η μαλλον ΑΠΑΙΤΩ τα ελαχιστα
υγ εμενα ο αειμνηστος πατερας μου ηταν παναθηναικος, όταν ηρθαμε στη Θεσσαλονικη πηγαινε και εβλεπε αγωνες του ΠΑΟΚ -αρχες δεκαετιας 70 -και από τις περιγραφες του για το τι ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ και τι ΜΑΓΕΙΑ εβλεπε εκει. αυτος ο οπαδος του παο του γουεμπλευ, εγω εγινα ΠΑΟΚ από κουνια, το προχτεσινο δεν μπορω να το υπομεινω
tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2380
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 28 Απρ 2014, 09:40

Το χαρακίρι έγινε τη μαύρη μέρα που έφυγε ο Stevens.

http://en.wikipedia.org/wiki/Huub_Stevens

Honours

Managing

Roda JC

Eredivisie Runner-up: 1994–95

Schalke 04

UEFA Cup: 1996–97
DFB-Pokal: 2000–01, 2001–02
Bundesliga Runner-up: 2000–01

Hertha Berlin

DFB-Ligapokal: 2002

Köln

2. Bundesliga: 2004–05

Hamburger SV

UEFA Intertoto Cup: 2007

PSV Eindhoven

Johan Cruijff Shield: 2008

Red Bull Salzburg

Austrian Bundesliga: 2009–10

Εντάξει, ξεφτίλα. Ο άνθρωπος πήρε την Stuttgart και την πήρε από την προτελευταία θέση και την πήγε στους 32 βαθμούς*. Στους τελευταίους 5 αγώνες έχει 2 νίκες, 2 Χ και 2 ήττες, ήτοι 8 βαθμούς, με τέρματα 8-5.


*

Werder Bremen 36
VfB Stuttgart 32
Hamburg SV 27
Nurnberg 26
1TSV Eintracht Braunschweig 25



Και διώξαμε ΑΥΤΟΝ για να φέρουμε το φιλαράκι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 28 Απρ 2014, 09:52

Η σύνθεση που κατέβασε ο ΓΧ κατά τη γνώμη μου ήταν καλή. Θα προτιμούσα Kace - Lazar - Vukic, αλλά υπέθεσα ότι η τριάδα Κίτσιου - Kace - Lazar ναι μεν δεν έχει ξαναπαίξει, ναι μεν δεν έχει συνοχή, αλλά έχει πολύ περισσότερα τρεξίματα. Τελικά τα τρεξίματα χρειάζονται όταν έχει κάνει την μακακία και τρέχεις να περισώσεις ό,τι μπορείς.
Δεν νομίζω πάντως ότι ήταν θέμα παικτών. Η συντριπτική τους πλειοψηφία ήταν χάλιες. Μπήκαν μόνο για να χάσουν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90045
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Δευτ 28 Απρ 2014, 10:04

αν δεν τα πω θα σκασω για ολους τους παικτες

γλυκος: το παρεακι εφαγε ιτανζ και χακομπο που ειναι κλασεις καλυτεροι απο τον κεβιν κοστνερ της θεσσαλιας μονο και μονο για να παει στο μουντιαλ ,2 γκολ σε κλειστη γωνια?ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ
ΣΚΟΝΔΡΑΣ . Ο ΣΝΑΟΥΤΣΕΡ N2 ,καλος αμυντικα αλλα μετα το κεντρο λες και εχει ναρκες

ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ. 2 γκολ φαγαμε απο την πλευρα σου ρε φιλε καλοι οι τσαμπουκαδες και το παοκτσηδιλικι αλλα δεν ζουμε στο 1980 να διαβαζουμε μονο σπορ και να τρωμε το παραμυθι
ΒΙΤΟΡ-ΙΝΣΑ . ΣΑς πιστευω αλλα ρε μαγκες κουδουνια σας εκανε ο μπεργκ των 250000
Kατσε .το παλεψε το παλληκαρι
λαζαρ . πιο ανυπαρκτος πεθαινεις
κιτσιου . το παλεψε αλλα ηταν σε λαθος θεση πειραματοζωο σε ενα σχημα που δεν επαιξε ποτε μαζι
στοχ . ο μονος διασωθεντας απο το ναυαγιο
λουκας. φαντασμα σε ενα ντερμπυ ακομα
νο 15-1 .παικτης που σκυβει στο πρωτο γκολ και ειναι γενικα ανυπαρκτος ,εχεις την δυνατοτητα να αποτηναξεις την ρετσινια του βαζελου απο πανω του και τι κανει ?ειναι ο καλυτερος τους παικτης .ΚΥΡΙΕ 15-1 ΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ ΤΩΡΑ,οι φημες οτι εκατσες μετα για τα επινηκια ελεγχονται ως ανακριβεις
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 28 Απρ 2014, 10:06

Είχα προβλέψει ότι θα κερδίζαμε με ένα μόνο γκολ διαφορά, λόγω έλλειψης δύο βασικότατων παικτών (Natkho, Αθανασιάδη) και λόγω προπονητή. Τα πράγματα τελικά εξελίχθηκαν πολύ χειρότερα, γιατί δεν προέβλεψα ότι η ομάδα δεν θα έμπαινε καν στο γήπεδο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90045
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναθηναϊκός 1-4,Mvp-Σχολια&παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 28 Απρ 2014, 10:28

Sick Bastard έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:Κατεβάζεις σε τελικό κυπέλλου χιλιάδες κόσμο στην Αθήνα αλλα χωρίς το βασικό σου επιθετικό κι αντι για το θρίαμβο που περιμένεις τρως τέσσερα και φεύγεις πικραμένος.Τα ίδια λέγαμε και τότε.Ηταν 22/06/1985 στο ίδιο κ@λογήπεδο.Κάποιοι ζήσαμε το ίδιο έργο ΔΥΟ φορές,μη τρελαίνεστε τόσο.Αυτός είναι ο ΠΑΟΚ, οταν περιμένεις το θρίαμβο αυτοκαταστρέφεται κι οταν τον έχουν τελειωμένο θριαμβεύει.Η ζείς μ αυτό και μαθαίνεις να αντέχεις και να ξεχνάς γρήγορα ή αλλάζεις ομάδα γιατι οι πίκρες ειναι παντα περισσότερες
Για μένα πάντως ο βασικός στόχος είναι μπροστά κι αυτό είναι η έξοδος στο ΤΣ.Λ. Σ αυτό πρέπει να επικεντρωθούμε γιατί αυτό είναι που μπορεί να εξασφαλίσει τη βιωσιμότητα της ομάδας(ο Ιβάν δε θα χώνει για πάντα) και μπορεί να μας αλλάξει επίπεδο.

ΥΓ Η Λίβερπουλ αυτοκτόνησε σήμερα και μάλλον χάνει τον τίτλο που κυνηγάει 25 χρόνια.Ετσι είναι το ποδόσφαιρο.


Ώπα, λίγο μισό λεπτό, αρχηγέ.
Απ τον θρίαμβο, μέχρι να παίξεις στοιχειωδώς καλά για 20 λεπτά έχει τεράστια απόσταση.
Και στην τελική ας είχε πάρει ο ΠΑΟΚ το πρωτάθλημα όπως το 85 και σε κε με το κύπελο.
Όχι.
Αυτή τη φορά, δεν θα βγει λάδι η ομάδα.
Αυτή τη φορά οι δικαιολογίες είναι εκτός από περιτές, κακόβουλες κι αποπροσανατολίζουν.
Δεν είναι έτσι το ποδόσφαιρο, στα παπάρια μας η Liverpool. Αν είναι κάτι Σαββατιάτικο, είναι
επιβεβαίωση ότι αυτό το πράγμα που παρουσίασε ο ΠΑΟΚ όλη τη χρονιά, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.

Το ωραίο είναι, ότι όλες αυτές οι ποδοσφαιρικές ανορθογραφίες, που κατέληξαν στο φιάσκο
έχουν στηλιτευτεί εγκαίρως και πάρα πολύ νωρίς, αλλά όχι sick, είσαι απόλυτος και τα παραλές.

(χρησιμοποιώ το δικό μου νικ για να μην πει κανείς ότι τον έπιασα στο στόμα μου).

Ο ΠΑΟΚ είναι στην κατάσταση που ήταν πριν τα περυσινά playoff.
Kι αυτό τα λέει όλα.
Η πλάκα είναι, ότι θα ήταν στην ίδια κατάσταση ακόμα κι αν κατακτούσε το κύπελο.

Ο ΠΑΟΚ, ξαναλέω, είναι στην ίδια κατάσταση που ήταν πέρυσι τέτοια εποχή.
Αυτό όποιος θέλει να το δει έχει καλώς.
Όποιος δεν θέλει, (δεν αναφέρομαι σε σένα) μπορεί να σπάσει τα νεύρα των άλλων, εφευρίσκωντας δικαιολογίες
λέγοντας για ρόστερ ισάξια του γαύρου, λέγοντας για τσάμπιονς λιγκ και μιλώντας
για πρωτάθλημα.
Καλόν ύπνο και καλό ξημέρωμα.


Ποιος βγαζει λάδι την ομάδα?Αλλα γράφω αλλα καταλαβαίνεις (συνήθως)και βαριέμαι να ξαναεξηγώ.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26757
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης