Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος 2013 και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Γλύκος
25
16%
Τζαβέλλας
3
2%
Βίτορ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ινσαουράλδε
19
13%
Σκόνδρας
3
2%
Λίνο
1
1%
Σαλπιγγίδης
3
2%
Κάτσε
2
1%
Νάτχο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κατσουράνης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Στοχ
6
4%
Βούκιτς
2
1%
Λούκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθανασιάδης
88
58%
 
Σύνολο ψήφων : 152

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rizla » Πέμ 03 Απρ 2014, 16:55

Ρε Μπομπ χαλαρωσε λιγο...τι ειναι αυτα μερα που ειναι? Μη χειροτερα...
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό angelheart » Πέμ 03 Απρ 2014, 16:59

@marley
όπως έχω πει κατά καιρούς και σε άλλους, ΔΕΝ είναι δουλειά σου να υποκαθιστάς τους "μπλέ". Άσε πρώτα να το δει κάποιος και ΜΕΤΑ κάνε την παρατήρησή σου. Όπως είδες το μόνο που κατάφερες είναι να ανοίξει κουβέντα για ΠΑΟΚόμετρα. Το τελευταίο θα έπρεπε να σε προβληματίσει.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Πέμ 03 Απρ 2014, 16:59

mpafos4 έγραψε:
marley 4 έγραψε:
Γι'αυτο και ο κερατας-κυριολεκτικα-αντιπροεδρος τους,που ειχε αφεντικο το γ@μια της γυναικας του,ζηταει απο χθες...αεροπλανοφορα!!!....


Τί πιο φυσιολογικό; Τον μπαμπά του φωνάζει το κάθε βουτυρόπαιδο που δεν μπορεί να καθαρίσει μόνο του. :D

Σοβαρά τώρα, η ομάδα θα πρέπει να δείξει ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο επειδή δεν μας παίρνει να κυνηγάμε πάλι το σκορ. Τους πατάς από την αρχή και καθαρίζεις. Περιμένω να δω τις επόμενες μέρες τους "ρεπόρτερ" του θρήνου. Έχω μια υποψία ότι θα αρχίσει η επιχείρηση "υποβάθμιση του κυπέλου" επειδή βλέπουν την βούρτσα που έρχεται.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Πέμ 03 Απρ 2014, 17:03

Έλεος, Μάρλευ... Έλεος!

Ντίνος
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό epitropos » Πέμ 03 Απρ 2014, 17:05

Realcon έγραψε:
epitropos έγραψε:δε μπορουμε να μιλησουμε για ματς, να μιλησουμε για ευθηνες, να μιλησουμε γενικα για ποδοσφαιρο, γιατι το σημερινο ηταν απλα ΠΑΡΩΔΙΑ!!
- ανοησια του αθανασιαδη να παρει την μπαλα να την παει στη σεντρα? -Μπορει, αλλα πως να σκεφτει ενας ποδοσφαιριστης οταν βαζει γκολ στην εδρα του αιωνιου πρωταθλητη σε αγωνα που κρινεται ισως τιτλος, και το γκολ του γυριζει την ψυχολογια και το ισως το ματς??? Ειναι μηπως μεμπτο το οτι δε θελει καθυστερησεις?
- Ανοησια του Στοχ που "τσιμπησε" στις προκλησεις? -Ισως, αλλα τι μπορει ενας ποδοσφαιριστης να κανει οταν οι αντιπαλοι παιζουν με σχαριες και βλεπει να πηγαινουν καροτσακι εναν συμπαικτη του και να τον ριχνουν κατω?
-Δεν εκανες ευκαιριες και σε επαιζε μονοτερμα..-Μαζι σου, και το σκορ ηταν 2-0 απο 2 λαθη και ο γαυρος κλασσικες ευκαιριες αλλες δε θυμαμαι να εκανε..
Συμπερασμα..οσο μιλαμε για μπαλα το σκορ 2-1 με ακαρπη υπεροχη του gay και γκολ στην αντεπιθεση.. μετα επρεπε να παιζουμε 9-10..αυτο δεν εγινε αρα δεν μιλαμε για μετα η μπαλα σταματησε εκει.-
Μ.Τεταρτη ολοι θα μαστε εκει..φοβουνται λεει την βια..Μα οι πραξεις τους τοσα χρονια την καλλιεργουν..λες και εχουμε εμεις ορεξη να παιζουμε κυνηγητο και να τρωμε δακρυγονα.. Αστυνομικη πανστρατια λεει θελει ο κυρ-Σαββας, ρε ουτε αρματα δε σας σωζουν αν μας περασετε πριονοκορδελα μεσα στην Τουμπα..(απεφκταια βεβαια ολα αυτα και μακαρι να φοβομαστε χωρις λογο και ολα να πανε κατ'ευχην..δε θελει και πολυ να μας τιμωρησουν και να ειμαστε κεκλεισμενων σε ολα τα πλευ οφ..) Ειμαστε λεει εμπαθεις με τη διαιτησια.. τι να κανουμε ρε ψηλε οταν μας γαμας? να σε κερασουμε τσιγαρο? ειδα στο facebook μεχρι και συγκριση αυτου που εκανε ο Στοχ με τη μπουνια που ειχε ριξει ο Ελ Τσακο.. Ελα μ..νι στον τοπο σου.. τεσπα ειπα ηδη πολλα και συγγνωμη αδερφια..Μ.Τεταρτη ολοι εκει και βλεπουμε..αυτο..

edit..MVP Στοχ ετσι μονο και μονο επειδη πηγε να υπερασπιστει τον συμπαικτη του και τιμωρηθηκε οχι γιατι ηταν επικινδυνος στο ματς αλλα απλως επειδη ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ..


Πολύ καιρό έχω να ακούσω την φωνή που πρέπει να έχουμε όλοι μας για τον ΠΑΟΚ μας.
Πολύ καιρό έχω να δω ένα ποστ που να αγκαλιάζει την ομάδα και όχι να δικάζει παίκτες, προπονητές και Διοίκηση.
+1926
Να είσαι καλά!


ευχαριστω πολυ αδερφε για τα καλα σου λογια.. να ξερεις επρεπε να περασουν αρκετες ωρες και αλκοολ για να μπορεσω να βαλω τις σκεψεις και τα νευρα μου σε μια σειρα ωστε να μπορεσω να συνταξω κειμενο.. ειμαι στο φορουμ πολλα χρονια αλλα σπανια γραφω, χθες ομως δε μπορουσα να μη γραψω αυτα που σκεφτομαι γιατι γραφτηκαν και ειπωθηκαν πολλα και διαφορα..

ΥΓ κ. Κουρακο, τη βουλευτικη συνταξη σας λογω τις "επαγγελματικης" σας ιδιοτητας και της οπαδικης σας ταυτοτητας να την φατε σε καποιο απο τα νοσοκομεια του παλαι ποτε Ε.Σ.Υ. και να κανουν και 3μηνη+ απεργια οι γιατροι και οι νοσηλευτες..
ΥΓ 2 http://www.paokvoice.gr/12203/xamos-sto ... igkas-twra εδω τι να γινεται τωρα? ποτε θα εχουμε "αντικειμενικη" ενημερωση???
epitropos
 
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 22:14

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rizla » Πέμ 03 Απρ 2014, 17:07

marley 4 έγραψε:τι μερα ειναι δηλαδη?

ο αλλος γραφει σερι παοκ
πουλαει τρελα
δεν ξερει γιατι γραφουμε ΠΑΟΚ
νομιζει την μια οτι ειναι μαγκια
την αλλη κανονισμος του φορουμ
εγω να χαλαρωσω ?
αν ειναι να γραφει και μπαουγκ
και να γραφει αετος αντι για δικεφαλος
3 φορες και συνεχιζει

μισο λεπτο γιατι ακουω ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ


Πεμπτη ειναι...πωπω!!! :mrgreen:
Το λαθος το παραδεχτηκε...και εσυ εκει και εγω στου κοσμου τον παραλληλο....βαρυς χειμωνας και το κλιμα ακαταλληλο...εσυ εκει,,,εσυ εκει... :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Πέμ 03 Απρ 2014, 17:10

marley 4 έγραψε:

1 μαθε να γραφεις ΠΑΟΚ και οχι Παοκ
2 αν εσενα χτυπανε το φιλαρακι σου 3 ατομα να κανεις την παπια
ο στοχ καλα εκανε
σε λιγο θα μας πειτε οτι επρεπε να βαραει και αυτος τον κλαους
3 ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΕΜΕΙΣ Η ΚΑΝΕΙΣ
4 ΘΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΚΑΜΙΚΑΖΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΙ
5 ηρεμα ολοι να μεινουμε ψυχραιμοι οχι νευρα οχι επεισοδεια
απλα ΕΔΩ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΤΑΦΟΣ ΣΑΣ


Δεν θα το ελεγα καλυτερα.
Το 3. ειναι αυτο που σκεφτομαστε ολοι για την ρεβανς.
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Πέμ 03 Απρ 2014, 17:10

angelheart έγραψε:@marley
όπως έχω πει κατά καιρούς και σε άλλους, ΔΕΝ είναι δουλειά σου να υποκαθιστάς τους "μπλέ". Άσε πρώτα να το δει κάποιος και ΜΕΤΑ κάνε την παρατήρησή σου. Όπως είδες το μόνο που κατάφερες είναι να ανοίξει κουβέντα για ΠΑΟΚόμετρα. Το τελευταίο θα έπρεπε να σε προβληματίσει.



ΟΚ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ αλλα δεν ειναι ΠΑΟΚομετρο καταλαβαινεις τι ειναι

παντως ακουω ελικοπτερα ρε φιλε λες να εχω μαντικες ικανοτητες :mrgreen: ?
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό guardian4 » Πέμ 03 Απρ 2014, 17:16

Απλα να πω το οτι καποιος γραφει με μικρα τον συλλογο δεν ειναι θεμα οτι ειναι κανονισμος του φορουμ.
Ειναι ΠΡΩΙΣΤΩΣ ασεβεια στο συλλογο και μετα κανονισμος του φορουμ. Αρα καλα κανει οποιος διαμρτυρηθει. Βεβαια ενταξει τελειωσε το θεμα , αλλα καποια πραματα δεν χρειαζεται να περιμενουμε μοντ για να διευκρινιστουν.

Εγω δεν ειμαι σιγουρος αν ακους ελικοπτερο μαρλει μπορει να ειναι τρακτερ και να μπερδευεσαι

Υ.Γ. τελος κι απο μενα

Όπως μπορείτε να δείτε και μόνοι σας, το ίδιο ακριβώς έγραψα στο τελευταίο ποστ του παιδιού. ΞΕΡΩ και ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ οτι δεν βγάζετε τα ΠΑΟΚόμετρα. ΑΛΛΟ πράγμα εννοώ όταν λέω "άνοιξε κουβέντα για ΠΑΟΚόμετρα".
Ίσα ίσα που σε ΤΕΤΟΙΑ πράγματα καλύτερο είναι να περιμένεις τους μπλέ. Εμάς είναι η δουλειά μας να γινόμαστε κακοί και να μας κατηγοράνε για (βάλτε όποιο όνομα θέλετε εδώ)σκυλα. Για αυτό τον λόγο παίρνουμε και τόσα λεφτά. :lol: :lol: :lol:
Έβαλα και emoticons γιατί την άλλη φορά κάποιος χαζοβιόλης το πίστεψε
Angelheart
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ, ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ
ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΣΟΥ

-------------------------
ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΚΑΣ Ο ΛΑΟΣ ΤΟΥ, ΟΧΙ Ο ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ.
Άβαταρ μέλους
guardian4
 
Δημοσιεύσεις: 4141
Εγγραφή: Δευτ 11 Ιαν 2010, 20:23

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rizla » Πέμ 03 Απρ 2014, 17:22

Φρουρε πρωτιστως το λαθος ειναι ορθογραφικο...ολα τα αλλα επονται. :ugeek:
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Πέμ 03 Απρ 2014, 17:39

marley 4 έγραψε:μπαφε

ο χοντρος ειναι αδιστακτος
και το εχει παρει προσωπικα το θεμα
μην εκπλαγεις αν δεις καμικαζι

αυτοι θελουν μπουκα να γινει
να εχουν να λενε για κολαση κτλ
να μας βαλουν να φαγωθουμε μεταξυμας

ξερεις τι θα γινει αν μας σφαξουν και μπουμε μεσα?

οι μισοι θα λενε μονο αλητες θα τιμωρηθει η ομαδα

θα περασει ετσι η σφαγη


O χοντρος,μπορει να ειναι αδιστακτος....αλλα τον καμικαζι δεν βλεπω να θελει καποιος να τον κανει!...

Τα πραγματα δεν εχουν καμμια σχεση με οποιαδηποτε αλλη φορα.Αυτα που γινονται την τελευταια διετια...κανουν την παραγκα του πρακτορα της Σταζι,να μοιαζει παιδικη χαρα!

Ο κοσμος βραζει,γενικοτερα και κανεις δεν θα τολμησει να κανει το παραμικρο!Εαν γινει.......θα ζησουμε καταστασεις που δεν εχουν ξανασυμβει ποτε!!!...

Οσο για τους μισους που λες....Δεν το νομιζω....γιατι θα μπουμε ΟΛΟΙ!!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό angelheart » Πέμ 03 Απρ 2014, 18:02

Λοιπόν

Για ΜΠΑΛΑ θα μιλήσω. Ανάλυση τακτικής κτλ ΔΕΝ θα κάνω για πολλούς και ευνόητους λόγους. Προπονητή ΕΧΟΥΜΕ εξάλλου.

1. Το ματς ΔΕΝ είναι ή εμείς ή κανείς. Είναι ματς του ΜΙΣΟ-μηδέν, που σημαίνει θέλει ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ επιπέδου μοναχού Σαολίν για 95 λεπτά. Οποιαδήποτε ΠΑΛΑΒΟΜΑΡΑ, σημαίνει ότι τελικό παίζουν ΟΙ ΑΛΛΟΙ. Τόσο απλά είναι τα πράγματα.

2. Η ομάδα ΠΡΕΠΕΙ να προετοιμαστεί να παίξει ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ. Όχι streetball ούτε 5χ5. Ποδόσφαιρο σημαίνει οτι ΞΕΡΩ ότι ο τάδε συμπαίκτης μου όταν έχω εγώ τη μπάλα είναι ΕΚΕΙ, και ότι όταν ο τάδε συμπαίκτης μου έχει τη μπάλα εγώ πρέπει να είμαι εκεί. ΟΧΙ "περίπου εκεί". Εκεί. ΜΙΑ ΦΑΣΗ θέλουμε να μπει. Όχι πέντε.

3. Η ομάδα ΠΡΕΠΕΙ να ΠΡΟ-Ε-ΤΟΙ-ΜΑ-ΣΤΕΙ στο μυαλό. Σωματικά δεν έχει ανάγκη. Πρέπει να κάνουμε ΜΟΝΟ έξυπνα φάουλ. ΟΧΙ ΧΑΖΑ ούτε ΑΧΡΕΙΑΣΤΑ.

4. Η διατητολογία ΜΟΝΟ κακό κάνει στους ποδοσφαιριστές ΜΑΣ. Πάρτε το απόφαση/χαμπάρι/whatever.

5. Για τους συνδεσμίτες (εντός και εκτός "") το ματς είναι test drive. Όσο έξυπνα πρέπει να παίξει η ομάδα, άλλο τόσο (τουλάχιστο) έξυπνη πρέπει να είναι η στάση των οργανωμένων.Εγώ αν ήμουν στο επιτελείο του ΟΣΦΠ, αυτό ακριβώς θα προσπαθούσα να πετύχω. Να κάνω το ματς μπάχαλο. Αυτή είναι η ΔΙΚΗ μου άποψη φυσικά. Σταματάω εδώ μιας και δεν είναι δική μου δουλειά/αρμοδιότητα/δεν μου πέφτει λόγος/κτλ τα υπόλοιπα.

ΥΓ : Στέφανε, ωραίος.
ΑΓΑΠΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟΥΛΗ ΜΑΣ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚΤΣΗ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Αν σας έσβησα αυτό που γράψατε διαβάστε αυτό

Ζητάμε pc parts για σχολεία
Άβαταρ μέλους
angelheart
 
Δημοσιεύσεις: 1826
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38
Τοποθεσία: Άνω Τούμπα και Άνω Περαία

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Πέμ 03 Απρ 2014, 18:04

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Κυρ Μαρ 30, 2014 11:52 pm

aisiodoksos έγραψε:μαγκες καλη η πλακα και τα λοιπα αλλα οσοι νομιζετε οτι ο γαυρος ειναι σε πτωση κτλ κτλ νομιζω οτι κανετε λαθος..οσοι πηγαν υπεροπτικα στο τηγανι και ο γαυρος επρεπε να αποδειξει οτι ειναι καλυτερη ομαδα το εκανε..θελει πολυ προσοχη και να μη παμε σαν τα προβατα στη σφαγη.. θελει πολυ τακτικη και εξυπναδα αυτο το ματς και οντως διπλο μπορει να ερθει. Με εμας θα ειναι σκυλιασμενοι και οι δικοι τους γιατι εχουν πολυ γιουχα και φυσικα περιμενω πολυ ασχημη διαιτησια για εμας που θα μεταφραστει σιγουρα σε μια :redcard: .. ελπιζω να κανω λαθος και να παιξει ο κακος κατω στο τηγανι.


τι θελεις δηλαδη να λεω ωχ θα μας σφαξουν και τζαμπα κατεβαινουμε,δεν υπαρχει απο μενα τουλαχιστον κατι τετοιο ,κατεβαινουμε για μαχη με το μαχαιρι στα δοντια που λεει και ενας αλλος αδερφος και αν τολμησουν ας μας σφαξουν...οτι μα οτι και να γινει ο επαναληπτικος ειναι στην ΤΟΥΜΠΑ και το γραφω και με κεφαλαια διοτι θα ειναι ΤΟΥΜΠΑ,δεν υπαρχει περιπτωση οτι και να κανει ο γαυρακος να παρει νικη ασφαλειας στην καλυτερη για αυτους το βλεπω 2-1 και μετα θα τους τσαλαπατησουμε εδω,εμενα αυτη ειναι η ψυχολογια μου αυτο ειναι το προαισθημα μου αυτα ειναι τα επιχειρημματα μου μπορει να κανω και λαθος σε λιγες μερες θα ξερουμε.Ελπιζω να μην παρεξηγηθηκες για το υφος μου σε θεωρω αδερφο και οτι λεω τα λεω σε σενα για να τα ακουνε ολοι για το τι πιστευω για το ματσακι.Αυτα Να τον ακουτε τον paokovio,τελος
Τελευταία επεξεργασία από paokovios1974 και Πέμ 03 Απρ 2014, 18:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Πέμ 03 Απρ 2014, 18:13

angelheart έγραψε:Λοιπόν

Για ΜΠΑΛΑ θα μιλήσω. Ανάλυση τακτικής κτλ ΔΕΝ θα κάνω για πολλούς και ευνόητους λόγους. Προπονητή ΕΧΟΥΜΕ εξάλλου.

1. Το ματς ΔΕΝ είναι ή εμείς ή κανείς. Είναι ματς του ΜΙΣΟ-μηδέν, που σημαίνει θέλει ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ επιπέδου μοναχού Σαολίν για 95 λεπτά. Οποιαδήποτε ΠΑΛΑΒΟΜΑΡΑ, σημαίνει ότι τελικό παίζουν ΟΙ ΑΛΛΟΙ. Τόσο απλά είναι τα πράγματα.

2. Η ομάδα ΠΡΕΠΕΙ να προετοιμαστεί να παίξει ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ. Όχι streetball ούτε 5χ5. Ποδόσφαιρο σημαίνει οτι ΞΕΡΩ ότι ο τάδε συμπαίκτης μου όταν έχω εγώ τη μπάλα είναι ΕΚΕΙ, και ότι όταν ο τάδε συμπαίκτης μου έχει τη μπάλα εγώ πρέπει να είμαι εκεί. ΟΧΙ "περίπου εκεί". Εκεί. ΜΙΑ ΦΑΣΗ θέλουμε να μπει. Όχι πέντε.

3. Η ομάδα ΠΡΕΠΕΙ να ΠΡΟ-Ε-ΤΟΙ-ΜΑ-ΣΤΕΙ στο μυαλό. Σωματικά δεν έχει ανάγκη. Πρέπει να κάνουμε ΜΟΝΟ έξυπνα φάουλ. ΟΧΙ ΧΑΖΑ ούτε ΑΧΡΕΙΑΣΤΑ.

4. Η διατητολογία ΜΟΝΟ κακό κάνει στους ποδοσφαιριστές ΜΑΣ. Πάρτε το απόφαση/χαμπάρι/whatever.

5. Για τους συνδεσμίτες (εντός και εκτός "") το ματς είναι test drive. Όσο έξυπνα πρέπει να παίξει η ομάδα, άλλο τόσο (τουλάχιστο) έξυπνη πρέπει να είναι η στάση των οργανωμένων.Εγώ αν ήμουν στο επιτελείο του ΟΣΦΠ, αυτό ακριβώς θα προσπαθούσα να πετύχω. Να κάνω το ματς μπάχαλο. Αυτή είναι η ΔΙΚΗ μου άποψη φυσικά. Σταματάω εδώ μιας και δεν είναι δική μου δουλειά/αρμοδιότητα/δεν μου πέφτει λόγος/κτλ τα υπόλοιπα.

ΥΓ : Στέφανε, ωραίος.

Αγγελόκαρδε υποκλίνομαι!!!! Και το πρώτο τεστ των όσων γράφεις για ομάδα και φιλάθλους είναι την ΚΥΡΙΑΚΗ!!!!! ;) ;) ;)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ. 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Πέμ 03 Απρ 2014, 18:29

http://www.contra.gr/Columns/Comment/ko ... 20853.html

.... ωραίος ο Κεφαλογιάννης! Δεν περίμενα τέτοιο άρθρο από το Κόντρα!!!
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης