Ηρακλης-Π.Α.Ο.Κ. 0-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος 2013 και όλων των παραλειπομένων...

MVP

ΓΛΥΚΟΣ
62
64%
ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ
1
1%
ΛΙΝΟ
1
1%
ΣΚΟΝΔΡΑΣ
2
2%
ΛΑΖΑΡ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΤΖΙΟΛΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΝΙΝΗΣ
5
5%
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
3
3%
ΛΟΥΚΑΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ
8
8%
ΟΛΙΣΕ
1
1%
ΚΑΤΣΕ
7
7%
ΜΑΝΤΟΥΡΟ
7
7%
 
Σύνολο ψήφων : 97

Re: Απ: Ηρακλης-Π.Α.Ο.Κ. 0-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό eorptol » Παρ 10 Ιαν 2014, 17:21

Sick Bastard έγραψε:
mpafos4 έγραψε:ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,ΤΗΝ ΘΥΜΑΣΤΕ?...... :twisted: :twisted: :twisted:

ΕΙΧΑΜΕ Γ@ΜΗΘΕΙ ΣΤΟ 1-0 ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ!!!!!ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ?......



Είχαμε γ@μήσει στο 1-0 θες να πεις. Οι αντίπαλοι ήταν σαν να μην υπήρχαν. Καμία ψυχή στο στόμα, τα ματς ξεκινούσαν απ το 1-0.

Οπως και να εχει το 1-0 ειναι πολυ επικυνδυνο σκορ....το κρατουσε ο γιγαντας χαλκιας που επεφτε και δεν σηκωνοντσν :);) πλακα κανω
Στην πσραγωγη φασεων ουδεμια συγκριση στην αμυνα εχουμε θεμα σε σχεση με σαντος
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Ηρακλης-Π.Α.Ο.Κ. 0-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Παρ 10 Ιαν 2014, 17:22

psykoman έγραψε:Μιας και εχεις δει το ΠΑΟΚ πρωταθλητη για θυμησε μας λιγο για την στηριξη του κοσμου....

Αδερφε τι να λεμε και την χρονια του πρωταθληματος τριμπαλο απο το σκουλικη με κατεβασμενα τα χερια και τριμπαλο απο τον οφη,χωρις ιντερνετ και φορουμ ομως,και με μαναβη στην κερκιδα ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ σε ολο το παιχνιδι και μπινελικη στο κορακι
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ηρακλης-Π.Α.Ο.Κ. 0-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Ale » Παρ 10 Ιαν 2014, 17:24

Προσωπικά, όταν ξεκινούσε η εποχή Σάντος μετά τις σαρδέλες, μου άρεσε αυτό που έβλεπα κάθε Κυριακή. Κι ας γκρίνιαζαν όλοι γύρω μου, κι ας τσακωνόμουν 11 στις 10 φορές που άνοιγε η συζήτηση για την ομάδα. Φαινόταν πως χτιζόταν κάτι καλό με το σύνολο να έχει συγκεκριμένο στόχο και προσανατολισμό, όπως και καθημερινή βελτίωση. Οι ρόλοι των παικτών μέσα στην ομάδα ήταν συγκεκριμένοι και αλληλοσυμπληρούμενοι. Παρ' όλα αυτά, τα αποτελέσματα δεν έρχονταν και ο "καρπουζάς" κινδύνευε να "γκόου χόουμ" ανά πάσα στιγμή. Η πίεση εκ μέρους του κόσμου στην ομάδα ήταν ασφυκτική. Και ήρθε το γκολ του Ίβιτς με την γριά. Ο κόσμος στην Τούμπα και παντού πανηγύρισε σαν να πήραμε το Διηπειρωτικό και η ομάδα έδιωξε την πίεση από πάνω της με ΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

Αλλά η Τούμπα ήταν ΓΕΜΑΤΗ ΚΑΘΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ με κόσμο που έψαχνε την αφορμή να ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ. Όχι να ΚΡΑΞΕΙ!!!

Φέτος ούτε τα αποτελέσματα είναι στραβά, ούτε η ομάδα παίζει παθητικά, ούτε αποκλειστήκαμε στην Ευρώπη από τίποτα καρδούλες. Αντίθετα, τρέχουμε το καλύτερο ρεκόρ στο πρωτάθλημα από το 1985, η ομάδα σκοράρει συνεχώς και ανατρέπει αποτελέσματα, βγαίνουν παίκτες από τις ομάδες νέων και προσφέρουν στην ομάδα, προκριθήκαμε αήττητοι από τον ευρωπαικό όμιλο, ενώ χθες πήραμε ένα ρελαντί διπλό μέσα στο Καυτανζόγριο, όπου παλαιότερα μας έκανε πλάκα και ο Αλιούτα. Κι όμως η γκρίνια είναι χειρότερη κι από τη χρονιά που παίζαμε με Αλέφαντο προπονητή.

Δεν θέλω να αλλάξω τα μυαλά κανενός, καθώς δεν έχω αυτήν την δύναμη. Μόνο μία χαρη θα ξαναζητήσω.
ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΓΑΜΗΜΕΝ@ ΤΑ ΡΑΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΑΙΤ!!! Το γήπεδο είναι άδειο και τα σχόλια στα χαβουζοσαιτ γεμάτα. Αγαπήστε την ρημάδα την ομάδα! Διάβασα παραπάνω για κάποιον αδερφό που, ενώ έχει διαρκείας, δεν πάει γήπεδο. Αδερφέ, μην αφήνεις κανέναν μιρλιάρη και μίζερο να σε κόψει το γήπεδο! Η θέση μας είναι ΕΚΕΙ να φωνάζουμε για την ομάδα μας, τον ΠΑΟΚ!!!

Αυτά ως ένα μέρος όσων νοιώθω και σκέφτομαι και συγγνώμη για το τεντόπανο. ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ ΡΕ!!!
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Ηρακλης-Π.Α.Ο.Κ. 0-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό xalara » Παρ 10 Ιαν 2014, 17:26

Να θέσω και μια άλλη προοπτική στο παιχνίδι. Πόσο καιρό έχετε να δείτε Τούμπα με παλμό, πάθος και ένταση όση αυτή που είχε χθες το Καυτατζόγλειο?
Παρότι ζω στο εξωτερικό και δεν παρακαλουθώ από κοντά τα παιχνίδια της ομάδας μου πάντα τα ακούω είτε τα βλέπω. Τέτοιο σπρώξιμο στην ομάδα, όση αυτό που κάνανε χθες οι Ηρακληδείς έχω πολύ καιρό να νιώσω.
Κατέβηκα και είδα το ΠΑΟΚ - Λεβαδειά.. Στο μεγαλύτερο μέρος γρίνια, μίρλα, όλοι είναι άχρηστοι, ανίκανοι, να πάρουν όλοι τον μπούλο... Δεν άντεξα και έφυγα γιατί θα γινότανε μανούρα..
Ας αγαπήσουμε και ας στηρίξουμε περισσότερο την ομάδα..
Σχόλια τύπου τα μάτια μας πονάνε μου θυμίζουνε εποχές Σάντος.. Στο τέλος μας βαρέθηκε ο άνθρωπος και έφυγε.
Το νου σας ρεμάλια (όπως έλεγε και ο Κωνσταντάρας), να φύγει ο Στέφενς..
Άβαταρ μέλους
xalara
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 23:06

Re: Ηρακλης-Π.Α.Ο.Κ. 0-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Παρ 10 Ιαν 2014, 17:33

Ποιος να στηριξη ρε φιλε εδω λες για στηριξη και σε λενε προβατο,θελει η ομαδα σμπρωξιμο και ξελαριγκιασμα και ΠΑΟΚ ολε για να ανεβει και ακους, λευτερια στα αδερφια μας ,φωναξτε το ρε αλανια δεν λεω οχι μαζι σας και γω αλλα την καταληλη στιγμη οχι οταν θελει βοηθεια η ομαδα,ακουμπαει κανας σαλπι την μπαλα μουρμουρητο κανει λαθος πασα ο τζιολης μουρμουρητο και μπινελικη μαζι ετσι δεν πας πουθενα αρωστια μιλαμε,και για να ειμαστε και οντοπικ κερδιζεις κανενα ματσακι με την γρια...τον μπουλο ολοι
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ηρακλης-Π.Α.Ο.Κ. 0-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Παρ 10 Ιαν 2014, 17:59

Αντε κλειδωστε το το Γ.....ο
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Ηρακλης-Π.Α.Ο.Κ. 0-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 10 Ιαν 2014, 18:02

psykoman έγραψε:Οταν κανουμε μια καινουργια αρχη και ο κοσμος αντι να την υποστηριξει την υποβαθμιζει και την χαντακωνει εχει και αυτος μεριδιο ευθυνης...αλλωστε :<<Μεγαλε ΠΑΟΚ η δυναμη σου ειμαστε εμεις οι χιλαδες οπαδοι σου>> η κανω λαθος...

Το σωστο ειναι στηριζω και περιμενω(δν γινετε ομαδα σε 6-7 μηνες)...αν δω οτι δν παει κατι καλα γκρινιαζω...
Εμεις εδω το αρχισαμε αλλιως γκρινια και ισοπεδωση και περιμενουμε την μεγαλη μπαλαρα για να παμε στο γηπεδο και φυσικα να στηριξουμε την ομαδα...

Εγω αγαπω την ομαδα...κανεναν σαββιδη κανεναν βρυζα κανεναν στεφενς...
Και την κυριακη θα ειμαι εκει...για να στηριξω...για να δειξω οτι θα ειμαι εκει να υποστηριξω την οποια προσπαθεια γινετε και να φωναξω ΠΑΟΚ οσο αντεχω....


Μας τέλειωσε αυτό αδερφέ,όπως μας τελείωσε και το "Ο ΠΑΟΚ πάνω απ' όλα"

Τα σλόγκαν που ισχύουν τώρα είναι:

1)Μεγάλε ΠΑΟΚ οι κριτικοί σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες γκρινιάρηδες προπονητές και παντογνώστες σου.
2)Ο Γκαρσία και ο Χακόμπο πάνω απ' όλα και εσύ ΠΑΟΚ να πας να γ...ς.
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ηρακλης-Π.Α.Ο.Κ. 0-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό potamda » Παρ 10 Ιαν 2014, 18:10

mpafos4 έγραψε:
potamda έγραψε:Τάγμα έχεις δίκιο σε πολλά, αλλά να σου θυμίσω την πρώτη χρονιά του Σάντος; Πολύ μέτριο ποδόσφαιρο, παίκτες σαρδέλες που ψάχνονταν μέσα στο γήπεδο, γκρίνια στην εξέδρα, μια από τα ίδια. Η μόνη διαφορά ότι τώρα έχουμε καλύτερο ρόστερ, ίσως γι' αυτό παίρνουμε και τα αποτελέσματα χωρίς να παίζουμε.
Νομίζω ότι θέλει περισσότερη υπομονή και στήριξη σ' αυτό που χτίζεται. Κινήσεις σωστές έγιναν (Μαντούρο, Μάρτενς), έρχονται κι άλλες και πιστεύω θ α δούμε ωραία πράγματα.


Ποια πρωτη χρονια του ΠΑΟΚ,ρε φιλε?.....ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?.....

ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,ΤΗΝ ΘΥΜΑΣΤΕ?...... :twisted: :twisted: :twisted:

ΕΙΧΑΜΕ Γ@ΜΗΘΕΙ ΣΤΟ 1-0 ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ!!!!!ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ?......

Δε μιλαω...δε μιλαω αλλα με αυτα που διαβαζω εδω μεσα.....ΜΠΕΙΤΕ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΚΑΝΑΜΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ,ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ!!!!

ΥΓ.ΚΛΕΙΔΩΣΤΕ ΤΟ Γ@ΜΗΜΕΝΟ ΤΟ ΜΑΤΣ!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:


Σε τι διαφωνούμε ρε φίλε; Εγώ σύγκρινα την πρώτη χρονιά του Σάντος με την πρώτη χρονιά του Στέφενς. Δεν μοιάζουν οι καταστάσεις; Στη δεύτερη σεζόν που λες δεν παίζαμε σπουδαία μπάλα, αλλά υπήρχε ηρεμία λόγω χαμηλών προσδοκιών, καλών ποδοσφαιριστών και "καύλας" ΖΖ!

Πες μου μια ΟΛΟΚΛΗΡΗ σεζόν που οι φίλαθλοι να είναι ευχαριστημένοι με την μπάλα που βλέπουν και να μην γκρινιάζουν! Έχει καταντήσει αρρώστια!
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5177
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: Ηρακλης-Π.Α.Ο.Κ. 0-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό psykoman » Παρ 10 Ιαν 2014, 18:32

Συμφωνει μαζι σου...δν διαφωνει...
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Ηρακλης-Π.Α.Ο.Κ. 0-1,Mvp,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Παρ 10 Ιαν 2014, 18:44

MVP ο Παναγιώταρος ο Γλύκος, αλλά κάκιστη εμφάνιση.

Κρατάμε τη νίκη και είμαστε με τα 1,99 πόδια στον επόμενο γύρο και ο γριακλής με τη "μια τζατζίκι, μία πατάτες και μία πίτα με δύο πι", για ακόμα μια φορά.... άντε με τους κομπλεξικούς που βγάλανε και πανό για να μας την πούνε οι ανύπαρκτοι κι αυτοί!

Συνεχίζουμε με τον όχι εύκολο αγώνα της Κυριακής κόντρα στον αξιόλογο και αξιόμαχο Παναιτωλικό, εδώ:

http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=183&t=5811
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης