Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης, 1-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Γλύκος
3
4%
Ινσουαράλδε
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βίτορ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σκόνδρας
3
4%
Λίνο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κάτσε
11
15%
Νάτχο
12
16%
Μάρτενς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λούκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Στοχ
45
60%
Αθανασιάδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βούκιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κουλούρης
1
1%
Τζαβέλλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 75

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης, 1-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό geodo » Πέμ 01 Μάιος 2014, 11:56

επειδή το φαουλ στον σκόνδρα δεν το είδα live λόγω θέσης στο γήπεδο...δεν είδα αν υπάρχει επαφή ή όχι κτλ...
το βράδυ εγώ που είδα το video με τις φάσεις δεν μου φάνηκε και ΤΟΣΟ για φαουλ...
έπεσε ψαλίδι kastrakis και καταραμένε?
geodo
 
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Τρί 23 Μαρ 2010, 22:45
Τοποθεσία: Κ. Τούμπα

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης, 1-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Πέμ 01 Μάιος 2014, 12:09

Παιδιά, μην το κουράζουμε πολύ για την συγκεκριμένη φάση, ΝΑΙ ας πούμε πως ήταν φάουλ μιας και υπήρχε μια μικρή επαφή στην αρχή της φάσης έτσι όπως έτρεχαν! Ο Σκόνδρας όμως , αντί για να κάνει το φυσιολογικό/αυτονόητο και να πέσει εκείνη την στιγμή, ΣΥΝΕΧΙΣΕ άνετος το τρέξιμο και ξαφνικά από ΜΟΝΟΣ του σωριάστηκε κάτω σαν (κακή) μπαλαρίνα!
Με λίγα λόγια αν ήταν 100% φάουλ, το έχασε το ίδιος ο Σκόνδρας 10000% !!! Αυτά...
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης, 1-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 01 Μάιος 2014, 12:23

Δεν περίμενα καλή εμφάνιση, γιατί η ομάδα είναι ψυχικά τραυματισμένη. Αυτό είναι φυσιολογικό. Παρ' όλο όμως που κάποιοι πάικτες ήταν ΚΑΤΩ του μετρίου θα μπορούσε άνετα να είχαμε νικήσει. Τεσπα.
1. Γλύκος: υπεύθυνος κατά 80% για το γκολ που τρώει. Απαράδεκτος συνυπαίτιος της μη νίκης.
2. Σκόνδρας: Αισχρή η συμπεριφορά του στο γκολ. Θυμήθηκε ετροχρονισμένα ότι ο αντίπαλος φορ τον μάρκαρε και του έδωσε την ευκαιρία να δηιουργήσει ΓΚΟΛ απο το ΠΟΥΘΕΝΑ. Ανύπαρκτος να προσφέρει μεσοεπιθετικά.
3. Σχετικά καλό το κετρικό δίδυμο με καλύτερον τον Πορτογάλο. Ο Lino προσπάθησε όσο μπορούσε. Ο Τζαβέλλας θα πρέπει να μάθει να συγκρατεί τα νεύρα του. Με μία ακόμη κάρτα χάνει 2 αγωνιστικές.
4. Kace Natkho από τους κορυφαίους. Ο Νατχο έχει μεγάλες διακυμάνσεις. Έδωσε σπουδαίες πάσες, αλλά έχει τόσα νεύρα, που έκανε και αβίαστα λαθη. Όταν ηρεμήσει (από αυτά που βλέπει στην Ελλάδα) θα είναι ο καλύτερος χαφ που πέρασε ποτέ.
5.Μαρτενς = ανύπαρκτος. και για μένα ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΑ ανύπαρκτος. Το ίδιο και ο Lucas.
6. Ο Στοχ MVP. Θέλω να υπενθυμίσω ότι από τότε που έφυγε ο Stephens βλεπουμε τον Σλοβάκο του Αυγούστου.
7.Ο Αθανασιάδης ανόθετα ήταν απαράδεκτος και αν αξιοποιούσε τις 2 μεγάλες ευκαιρίες που του δόθηκαν στο 18΄ και στο 90΄τώρα θα είμασταν 2 βαθμούς μπροστά. Ο Κουλούρης ήταν πιο δραστήριος.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης, 1-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό burbu » Πέμ 01 Μάιος 2014, 13:19

βαζέλια βαζέλια βαζέλια ήρθε η ώρα να μας ανοίξετε τα σκέλια
:opaokara: η ομαδα αξιζε τιν νικη με ευρη σκορ παμε στο επομενο για την πρωτια
Άβαταρ μέλους
burbu
 
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Τρί 28 Ιαν 2014, 21:37
Τοποθεσία: Εδιμβούργο

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης, 1-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό burbu » Πέμ 01 Μάιος 2014, 13:39

στον σκόνδρα είναι φάουλ και απόλυτος φυσιολογικό να κανεις 2 βήματα και να πέφτεις αφού με την τρικλοποδιά χάνεις την ισορροπία σου(το ίδιο μου έτυχε με τον σκύλο πρόσφατα όταν έτρεχα και έτσι ακριβώς έπεσα)
klaus:την δουλειά του την έκανε σούταρε στο τέρμα..γιατί "πρεπεi να" υποτιμάμε τους παίχτες μας και να μην πούμε τι έβγαλε ο τερματοφύλακας η τι έσωσε ο "μουντικος" πάνω στην γραμμή?mvp stoch
Άβαταρ μέλους
burbu
 
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Τρί 28 Ιαν 2014, 21:37
Τοποθεσία: Εδιμβούργο

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης, 1-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 01 Μάιος 2014, 13:43

Το ματς μπορούσαμε και έπρεπε να το είχαμε κερδίσει. Δυστυχώς χάσαμε χρόνο μέχρι να πάρουμε μπρος, δεν μας ήθελε και η ρουφιάνα και στράβωσε. Άσε που δε νομίζω ο Αστέρας να είχε δεύτερη τελική στην εστία. Δεν θυμάμαι κάποια τουλάχιστον.

Η ομάδα έπαιξε όπως περίμενα: μουδιασμένα μεν αλλά το πάλεψε.
Σαφώς ξεχώρισε ο Στοχ για τον οποίο πρέπει να κάνουμε μια συμφέρουσα διαπραγμάτευση και να μείνει. Αρνητικότατος πρωταγωνιστής ο Γλύκος για το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ γκολ που δέχτηκε. Του Κλάους δεν του βγήκε σήμερα, ο Μάρτενς δεν πρόκειται να παίξει φέτος. Δεν είναι μόνο ότι παίζει λίγα ματς, είναι και ότι αυτά απέχουν μεταξύ τους. Δεν γίνεται να πάρει μπρος έτσι. Τον πιστεύω για του χρόνου (όπως και Μαντούρο), δεν είναι τυχαίος.
Η συνεργασία Νάτχο-Στοχ στο γκολ άλλο επίπεδο.

Ο κόσμος λίγος αλλά θετικός μέχρι το γκολ που φάγαμε. Μετά ξεκίνησαν τα κλασικά για βαριές φανέλες, μπάλα της ζωής και κοπρόσκυλα από το 11ο λεπτό. Ευτυχώς μόλις ισοφαρίσαμε πήραμε μπρος.

Ακούστηκαν και 4 διαφορετικά συνθήματα για τον κοντό, γιατί που να βοηθάς τον ΠΑΟΚ να ανατρέψει το σκορ τώρα? Καλύτερα να βρίζεις κάποιον που δεν είναι εκεί. Τι να πω ρε γαμώτο, δεν ξέρω...

Το διπλό στη Λεωφόρο είναι μονόδρομος :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης, 1-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Πέμ 01 Μάιος 2014, 14:55

καλη εμφανιση και αδικη ισοπαλια. κλασσικα φαγαμε γκολ στην πρωτη τελικη που μας καναν. ασχετα αν ηταν φαουλ η ευθυνη για μενα ανηκει εξ ολοκληρου στον γλυκο.
οι αλλοι ηταν τραγικοι σε ολο το ματς. ζητημα να καναν 5 επιθεσεις συνολικα. δυστυχως πολυ δυσκολα θα κοψουν βαθμους σε αλλη εδρα.
στο πρωτο ημιχρονο δεν ημασταν καλοι αν και θα μπορουσαμε να ισοφαρισουμε σε κανα δυο περιπτωσεις. μου αρεσε ο μαρτενς και δεν μπορω να καταλαβω γιατι τον εβγαλε αφηνοντας μεσα τον τραγικο χθες λουκας.
στο δευτερο ημιχρονο ανεβασαμε κατακορυφα την αποδοση μας και δημιουργησαμε φασεις και πριν το γκολ, και κυριως μετα οπου θα μπορουσαμε να χαμε παρει μια ανετη νικη αλλα αμα δεν θελει να μπει...
χαιρομαι που διαψευστηκα για τον στοχ καθως ειχα πει οτι πιθανον να ναι αδιαφορος στα πλει οφ. χθες ηταν ο κορυφαιος μαζι με νατχο. η διαφορα ποιοτητας κανει μπαμ. παντως σε καποιο σημειο κατα το 65 φανηκε να χωλαινει και ζητησε αλλαγη νομιζω. γι αυτο και επεσε καπως η αποδοση του απο κει και περα.
μακαρι να καταφερουμε να κρατησουμε και αυτον και τον νατχο.

για αλλο ενα παιχνιδι ερχεται το κορακι μες την τουμπα και πουλαει τρελα. καταρχας ο μπαραλες κανει πεντακαθαρο φαουλ στο γκολ και γενικα καθε διεκδικηση μπαλας δινοταν φαουλ γι αυτους και φυσικα για αλλη μια φορα καρτες αβερτα.

η κερκιδα τραγικη. μονο η 4 ακουγοταν και κατα κυριο λογο συνθηματα για τον σαλπιγγιδη. που να παιζε κιολας.

εδιτ:
και κατι ακομα. η ομαδα δεν εχει προπονητη και ειναι εμφανες πλεον. στα στημενα των αντιπαλων απλα κανουμε το σταυρο μας παικτες και οπαδοι.
χθες μετα την αλληγη του λουκας με τον κουλουρη απο τα δεξια επαιζε λιγο ο νατχο, λιγο ο κουλουρης, λιγο ο κλαους, λιγο εγω, λιγο εσυ κτλ.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης, 1-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό falconakis » Πέμ 01 Μάιος 2014, 15:52

Τελικά μας έχει γυρίσει την πλάτη για τα καλά η τύχη. Εαν εξαιρέσεις το νωθρό ξεκίνημα νομίζω ότι δικαιούμασταν τους 3 βαθμούς...
Απορώ κι εγω σε τι βοηθάει την ομάδα που χάνει 1-0 από ενα γκόλ δώρο του Γλύκου να βρίζουμε όλι εν χορώ τον Σαλπι...
Τελικά μήπως η τύχη μας γυρίζει την πλάτη εξαιτίας της μόνιμης γκρίνιας μας;
τίποτα δεν χάθηκε πάμε για 5 στα 5 με αρχή την Λεωφόρο και ας βάλουν εκεί που ξέρουν το -3!!!!
:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1783
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης, 1-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Πέμ 01 Μάιος 2014, 17:44

Βλέποντας το μάτς απο το πέταλο και όχι από την τv έχω να πω τα εξής:
Η ομάδα έχει πολύ μεγάλη ψυχολογική πίεση σε συνάρτηση με την τύχη γυρισμένη ανάποδα βλέπουμε όχι τόςο θετικά αποτελέσματα!Υπάρχει πολύ αρνητική ενέργεια!Σε αυτή την κατάσταση φταίνε όλοι απο τον IVAN μέχρι και τον τελευταίο της διοίκησης ΠΑΕ ΠΑΟΚ!Στο παιχνίδι μπορώ να πω,πως έπρεπε να έχουμε ρίξει τρία και να μην έχουμε φάει κανένα!Στο δεύτερο η ομάδα έπαιξε καλά!(Φανταστείτε ότι η ομάδα δεν έχει πλάνο και προπονητή)!
Για τους παίχτες τώρα αυτό που μου έκανε εντύπωση θετική είναι ο παιχταράς KACE!Πραγματικό μηχανάκι και έχει διορθωθή με της πάσες που κάνει!Στο 90' που έκανε και το σοβαρό λάθος εάν βλέπατε από μακριά πως σε ένα τετραγωνικό του την πέφτουν τρείς του αστέρα και ο τέταρτος κυνήγησε την πάσα που έκανε ο kace λογικό το αποτέλεσμα! Εκεί κανένας δεν ξεμαρκαρίστηκε για να τον βοηθήση και όλα αυτά τα αναφέρω πως οι παίχτες μας με έναν κανονικό προπονητή αλλιώς θα συμπεριφέρονται!Κορυφαίος του γηπέδου ο stoch όπου τον έχω χαρακτηρίση ποδοσφαιρική απάτη γιατί τώρα θυμήθηκε να ξαναπαίξει(βέβαια δεν ξέρω αν φταίει ο Huub ή η διοίκηση).
Νάτχο άλλο επίπεδο αλλά πολλά λάθη προσπαθώντας να βρεί κάθετες!Κατά εμένα έπαιξε στο 50%!Σε μεγάλα παιχνίδια χρειάζεσαι και να σε δω με τον βάζελο!πολλες φορές δεν τον βοηθάνε και οι συμπαίκτες του που δεν κάνουνε κινήσεις και είναι στατική!
Αρνητικός πρωταγωνιστής lukas και πιό λίγο ο Γλύκος!
Ρέ Lukas γιατί με το παραμικρό Διαμαρτύρεσαι;Κάποιος πρέπει να του βάλει χέρι!
Μάρτενς με κανονική προετοιμασία και απο τού χρόνου!
ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ!ΠΑΟΚ ΡΕ
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης, 1-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Πέμ 01 Μάιος 2014, 19:31

Καλα κανει και μας πηδαει ο καθε Δασκαλοπουλος και ο καθε Σαρρης!

Αυτο μας αξιζει!!!

Αλλα ξεχασα...Χθες,εφταιγε ο Λουκας,που δεν κερδισαμε.....Γιουχα λοιπον στον Λουκας!

Ρε το λαο του ΠΑΟΚ!....
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης, 1-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό mpouJr » Παρ 02 Μάιος 2014, 05:57

Αν δεν βλεπουμε οτι η ομαδα προσπαθησε κ οτι οι παικτες εκαναν οτι καλυτερο μπορουσαν επειτα απο μια ντροπιαστικη ηττα κ κραξιμο απο τους παντες τοτε ειμαστε τυφλοι,αν κερδιζε η ομαδα υπηρχε κανεις που θα ελεγε οτι η ομαδα ηταν εκει ο λαος οχι?
Sarcasm:the ability to insult idiots without them realizing it.
Άβαταρ μέλους
mpouJr
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 05:27

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Αστέρας Τρίπολης, 1-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμ

Δημοσίευσηαπό ARMY » Παρ 02 Μάιος 2014, 20:51

MVP ο Στοχ και κάπως έτσι κλείνουμε από εδώ.
Ο εχθρόs του ελληνικού ποδοσφαίρου φοράει γραβάτα και όχι κασκόλ!
Άβαταρ μέλους
ARMY
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 3672
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 16:03
Τοποθεσία: Λουτράκι Κορινθίας

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης