Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Γλύκος
7
7%
Σκόνδρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κατσικάς
1
1%
Ινσαουράλδε
1
1%
Σπυρόπουλος
2
2%
Κάτσε
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Νάτχο
46
43%
Σαλπιγγίδης
1
1%
Λούκας
30
28%
Μάρτενς
2
2%
Μαντούρο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Στοχ
6
6%
Γεωργιάδης
4
4%
Xούσεν
6
6%
 
Σύνολο ψήφων : 106

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Παρ 28 Μαρ 2014, 14:26

O προπονητής πρέπει να είναι αντικειμενικός και αμερόληπτος.

Τώρα τι υπάρχει από αυτά στην επιλογή του γεωργιάδη του, ας πούμε, ποδοσφαιριστή, δε καταλαβαίνω.

Κατά τα άλλα, φταίνει και οι παίκτες, φταίει και αυτός.

Όπως και να έχει, από εδώ και πέρα τα ντέρμπυ μετράνε, οπότε θετικό απολογισμό/ λυπητερή στο τέλος θα κάνουμε....
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Παρ 28 Μαρ 2014, 14:50

Δεν είδα τον αγώνα μόνο τις φάσεις πριν λίγο ,δεν υπάρχουν τα γκολ που τρώμε και τα γκολ που χάνουμε ,έκλεινα δυο δελτία με τον ΠΑΟΚ και πονάει πιο πολύ. Ακόμα πιο χαζή ισοπαλία από τον πρώτο γύρο. Κάποιοι παίκτες δεν πρέπει να ξαναφορέσουν την φανέλα του ΠΑΟΚ είναι λίγοι το έχουν αποδείξει επανειλημμένα.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6904
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mapogo » Παρ 28 Μαρ 2014, 15:09

Asimos έγραψε:Σημείωση: τα 3/4 της άμυνα ήταν αλλαγμένα με τα 2/4 να ειναι ότι χειρότερο διαθέτουμε φέτος.


Πολύ σωστά.
Ακόμα όμως κι αν είχαμε τους 4/4 καλύτερους στην άμυνα , πάλι σε αμυντική λειτουργά δεν ...
ΠΑΟΚ : Η ομάδα που ξέχασε ο ... Χρόνος

Ποιοί είστε εσείς ? Ποιοί είμαστε εμείς ? Κ Ποιοί στον π@υτσο είναι οι "άλλοι" ?
Άβαταρ μέλους
Mapogo
 
Δημοσιεύσεις: 2445
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 19:16
Τοποθεσία: Αθήνα - Θεσσαλονίκη

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 28 Μαρ 2014, 15:48

kataramenos5 έγραψε:Και γιατι παιδευόμαστε τέσσερα χρόνια τώρα αγαπητέ giapas?Συμφωνώ κι εγώ δεν είναι θέμα αμπαλίασης αλλα νοοτροπίας .Οσο όμως αυτή η νοοτροπία συνεχίζεται για καιρό δυστυχώς τείνει να γίνει μόνιμη κατάσταση.Και δε βλέπω (απ τη διοίκηση) τη ΘΕΛΗΣΗ ν αλλάξει αυτό.


Συμφωνώ φίλε μου για τα 4 χρόνια. Κοινό σημείο είναι η έλλειψη σταθερού προπονητή που να έχει την απόλυτη στήριξη της διοίκησης και να έχει την ικανότητα να το βγάλει αυτό το χαρακτηριστικό από τους παίκτες. "Παρέα" με την έλλειψη σταθερού προπονητή είναι και οι διοικητικές αναταραχές και η δύσκολη οικονομική κατάσταση που είχαμε.

Διαφωνώ ότι δε βλέπεις θέληση από τη διοίκηση - εγώ βλέπω. Σου έφερε ένα πολύ δυνατό όνομα για να το πετύχει αυτό ( άσχετα με τους χειρισμούς μετά, ας μη μπούμε σε αυτή τη διάθεση). Και αυτό λογικά θα κάνει το καλοκαίρι πάλι. Αν θα πετύχει με τη 2η , δε ξέρω . Αυτό που ξέρω είναι ότι η προσπάθεια από μόνη της είναι ενθαρρυντική.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Asimos » Παρ 28 Μαρ 2014, 15:55

Mapogo έγραψε:
Asimos έγραψε:Σημείωση: τα 3/4 της άμυνα ήταν αλλαγμένα με τα 2/4 να ειναι ότι χειρότερο διαθέτουμε φέτος.


Πολύ σωστά.
Ακόμα όμως κι αν είχαμε τους 4/4 καλύτερους στην άμυνα , πάλι σε αμυντική λειτουργά δεν ...


Ε οχι...

Κιτσιου, Βιτορ, Ινσα, Λινό με αντικαταστάτες Σκόνδρα και Τζαβέλλα δεν συγκρίνεται με την χθεσινή πλημμύρα..
Asimos
 

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό stephanos » Παρ 28 Μαρ 2014, 16:02

Πάντως, αυτοί οι «ουδέτεροι» που πάντα τους θυμόμασταν σε εποχές 1-0 με τρεις φάσεις, που οι καημένοι «δεν θα έβλεπαν ΠΑΟΚ γιατί παίζει βαρετό ποδόσφαιρο» κλπ κλπ, ε, χθες, πρέπει να καταγκ@υλωσαν! Πάνω-κάτω η μπάλα, φάσεις εκατέρωθεν, έξι γκολ, ανατροπή, δύο «μάτια» στις καθυστερήσεις, φαντάζομαι ότι τώρα πια δεν θα χάνουν ματς της ΠΑΟΚάρας. Αφού το διάβασα σε όλες τις ιστοσελίδες και σε όλα τα πρωτοσέλιδα ότι «την ομορφότερη μπάλα παίζει ο ΠΑΟΚ», όχι; :twisted:
Προσωπικά και σε ότι αφορά στον ΠΑΟΚ, προτιμώ πρωτάθλημα με μισό-μηδέν και μία φάση ανά ματς, παρά το χθεσινό, αλλά δέχομαι και την αντίθετη άποψη περί «ομορφιάς του ποδοσφαίρου». ;)
Έκλεισε και η συμμετρία χτες: 0-0, 3-0, 0-3, 3-3. :lol:
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mapogo » Παρ 28 Μαρ 2014, 16:05

@Asimos
Δεν νομίζω να διαφωνεί κανένας για τους 4 στην άμυνα.
Αλλά και τους καλύτερους 4 να έχεις στην άμυνα, αν αφήνεις την άλλη ομάδα να έρχεται όποτε θέλει έξω απ την περιοχή σου, θα τρως γκολ.
Σε μας, εχτές, εκτός από τους 4 αμυντικούς, άμυνα παίζαν ένας με τα πόδια, κ οι υπόλοιποι με τα μάτια...
ΠΑΟΚ : Η ομάδα που ξέχασε ο ... Χρόνος

Ποιοί είστε εσείς ? Ποιοί είμαστε εμείς ? Κ Ποιοί στον π@υτσο είναι οι "άλλοι" ?
Άβαταρ μέλους
Mapogo
 
Δημοσιεύσεις: 2445
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 19:16
Τοποθεσία: Αθήνα - Θεσσαλονίκη

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 28 Μαρ 2014, 16:07

giapas έγραψε:Διαφωνώ ότι δε βλέπεις θέληση από τη διοίκηση - εγώ βλέπω. Σου έφερε ένα πολύ δυνατό όνομα για να το πετύχει αυτό ( άσχετα με τους χειρισμούς μετά, ας μη μπούμε σε αυτή τη διάθεση). Και αυτό λογικά θα κάνει το καλοκαίρι πάλι. Αν θα πετύχει με τη 2η , δε ξέρω . Αυτό που ξέρω είναι ότι η προσπάθεια από μόνη της είναι ενθαρρυντική.

Η αισθηση μου είναι οτι το δυνατό όνομα ήρθε για να φέρει τίτλο απ την πρώτη χρονια.Οταν αυτή η προοπτική χάθηκε ο προπονητής ρίχθηκε στον Καιάδα(πέρα απ τα οποια λαθη του Ολλανδού) .Ετσι όμως δε μπορείς ν αλλάξεις νοοτροπία.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26773
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 28 Μαρ 2014, 16:15

Παιδες μεχρι το βραδυ το τοπικ γιατι ανοιξε και της κυριακης.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Παρ 28 Μαρ 2014, 16:21

σορρυ κι ολας μαγκες αλλα οι περισσοτεροι κοιτατε το δεντρο και οχι το δασος.

αλλος λεει για τον χουσεν που αν τα εβαζε θα μιλουσαμε για θριαμβο
αλλος λεει για την λαθος εξοδο του γλυκου
και αλλος λεει για το χαζο πεναλτι του σπυροπουλου.

δηλαδη ρε μαγκες σε κανεναν δεν πειραξε το γεγονος οτι η δευτερη χειροτερη ομαδα του πρωταθληματος πατουσε την περιοχη μας καθε 2 λεπτα?
ειναι λογικο στο ποδοσφαιρο οτι αν τον αντιπαλο τον αφησεις να ερθει στην περιοχη σου ακομα και αχρηστος να ειναι εχει αρκετες πιθανοτητες να σου κανει την κηδεια.

ωραια τα τριγωνακια απο τους πολυ ποιοτικους μεσοεπιθετικους μας αλλα εχθες ο ΠΑΟΚ επαιξε μπαλα και οχι ποδοσφαιρο.και οσο θα συνεχιζει να παιζει μπαλα το καθε χωριο θα εχει τις ιδιες πιθανοτητες με χθες να σε κανει κηδεια.

χαρακτηριστικο παραδειγμα της αφελειας αλλα και της κακης νοοτροποιας που επικρατει στην ομαδα ειναι στο τριτο γκολ και ενω μενουν 4-5 λεπτα για το τελος σε ενα κρισιμο στημενο τον πιο επικινδυνο παικτη της αντιπαλης ομαδας παει να τον μαρκαρει ο χουσεν.απο κεικαι περα οτι και να πεις ειναι απλα πλεονασμος
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 28 Μαρ 2014, 16:25

Ειπα οτι το πιο βασικο λαθος του προπονητη ειναι οτι μετα το 0-3 αντι να ζητησει ηρεμια απο την ομαδα συνεχιζουμε χωρις λογο και παιζουμε παιχνιδι πανω κατω...
Για ποιο λογο???
Νταξει 0-3 εισαι.Δωσε μια εντολη να παγωσει ο ρυθμος να κρατησουμε λιγο μπαλα και να βγει το ημιχρονο.
Εμεις εκει πανω κατω...

Μεγα σφαλμα...Με ενα αμυντικο χαφ που δεν ηξερε ποιον να κυνηγησει.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 28 Μαρ 2014, 16:48

Οταν ο αντιπαλος παιζει παιχνιδι κατηγορια τοτε δεδομενα η λογικη χανεται καθως τα παιζει ολα για ολα.Ο Απολλωνας ακομα και μετα το 0-3 ανεβαινε μαζικα σε πολλες φασεις γιαυτο αλωστε και ειχε και τεραστια κενα πισω.Εκει σκοτωνεις απλα τον αντιπαλο βαζωντας και τεταρτο και πεμπτο,πως ακριβωε θα παγωνε η ομαδα το παιχνιδι,παιζωντας παραλληλα την μπαλλα και γυρνωντας πισω;Παλυ θα κατεβαζε ακομα περισσοτερους παικτες και τα γεμισματα θα γινονταν ακομα περισσοτερα εκει που πονουσαμε,ψηλα.Μια χαρα το διαχειριστηκε η ομαδα το δευτερο ημιχρονο,αλωστε σε αυτο ο Απολλωνας πριν την ισοφαριση ειχε μολις μια ευκαιρια σε αντιθεση με το πρωτο,απλα η ομαδα υστερησε σε ατομικα στοιχεια ειτε αυτα λεγονταν αστοχια μπροστα η κακη αποδωση συγκεκριμενων παικτων πισω.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Παρ 28 Μαρ 2014, 16:49

ο τραγικοτερος ολων ηταν ο Γ.Χ.
ΔΕΝ κανεις αλλαγη τον στοχ ουτε αυριο!!!!
Ο χουσεν σου φωναζεεεεε ΔΕΕΕΕΝ μπορω να βαλω γκολ θέλω αλλαγη και βαλε στην θεση μου τον σαλπι . Και τι κανεις εσυ ,βγαζεις τον στοχ και βαζεις τον ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΜΑΣ ,τον αλλον Γεωργιαδη να σου πάρει το ματς.
Ε!! Καλα να παθεις Αι Σιχτιρ!!!!!!!!

Κυριοι Εισαστε λιγοι!!! Για τον Π.Α.Ο.Κ που ονειρευομαστε.
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2768
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 28 Μαρ 2014, 16:55

Ο ΠΑΟΚ δεν έχει πάρει 6 βαθμούς, από ρούλη, Πλατανια, Απόλλων, (πανιώνιο δεν βάζω, είμαι συμπαθών), δύσκολα τη Βέροια (τη Βέροια ρε μαλάκα, γελάει ο κόσμος).
Πείτε μου για τριγωνομετρία, ευθεία και χαρταετούς. Δηλαδή, απορώ για το τι μιλάμε.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Απόλλων - Π.Α.Ο.Κ. 3-3, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Παρ 28 Μαρ 2014, 17:02

Σικ απόλυτα σωστός
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2768
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης