ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

ΓΛΥΚΟΣ
2
2%
ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΙΝΣΑΟΥΡΑΛΔΕ
2
2%
ΒΙΤΟΡ
1
1%
ΣΚΟΝΔΡΑΣ
3
3%
ΚΙΤΣΙΟΥ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΝΑΤΧΟ
5
5%
ΒΟΥΚΙΤΣ
1
1%
ΣΑΛΠΙ
2
2%
ΚΛΑΟΥΣ
1
1%
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
6
6%
ΧΟΥΣΕΝ
1
1%
ΛΟΥΚΑΣ
2
2%
ΣΤΟΧ
75
74%
 
Σύνολο ψήφων : 101

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 23 Μαρ 2014, 19:40

για την κοκκινη στον βιτορ

εχουμε δει στην σουπερλιγκ παρομοιες κινησεις να τιμωρουνται με κιτρινη για να ηρεμησουν οι παικτες , ή απλες παρατηρησεις απο τον ρεφερι

αλλα αυτο σημερα πιστευω ηταν απαραδεκτο απο τον βοσκακη
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29879
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Κυρ 23 Μαρ 2014, 19:44

Δεύτερο σερί ματς που στέλνουν καμικάζι για να μας κάνει μπουρδέλο.Σε όλο το πρώτο ημίχρονο κάναμε ένα φάουλ και πήραμε 5 κάρτες.Ήμαρτον.

Αυτό που κάνει ο Βίτορ δεν είναι κόκκινη.Είπαμε ήμαρτον.Τον ακουμπάει ίσα ίσα με την μπάλα,δηλαδή αν είναι δυνατόν αυτό το πράγμα να θεωρείται απώθηση.Δηλαδή σε κάθε κοκορομαχία,θα πρέπει να δίνονται και καμιά 6-7 κόκκινες;

Ο Γεωργιάδης δεν μου άρεσε καθόλου και απορώ πώς σας άρεσε..Από το γήπεδο φαινόταν χάλια (δεν είναι η θέση του) και σε ορισμένες περιπτώσεις τον έσωσε ο Σκόνδρας.

Γλύκο παλικάρι μου,τρως την μαλακία στην Τρίπολη,τρως την μαλακία στο Χαριλάου,τρως και τρίτη με σέντρα σουτ που περνάει ανάμεσα από τα χέρια σου;Έλεος πια.

Κορυφάιοι οι Σκόνδρας,Ελ Τσάκο,Νάτχο (όαση στο γήπεδο) και φυσικά ο Στοχ που έκανε ότι ήθελε όλο τον ΠΑΣ.

Σάλπι αγόρι μου,εμπαθής δεν είμαι,αλλά η θέση σου πλέον είναι δεξί μπακ.Δεν κάνεις απολύτως τίποτα μέσα στο γήπεδο.
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Κυρ 23 Μαρ 2014, 19:48

Εντάξει ο Βοσκάκης ο μπινές είναι καθαρά πιόνι του γάβρου και μοίραζε τις κάρτες σαν καραμέλες ..., αλλά στην περίπτωση της κόκκινης έχω την εντύπωση πως την έδωσε σαν χτύπημα στα π@πάρια του άλλου και όχι σαν απώθηση που λέτε μερικοί! Πρέπει όμως και ο δικός μας να μάθει να ελέγχει λίγο τα νεύρα του!!
Όπως και να έχει όμως , η ΠΑΟΚΑΡΑ σήμερα νίκησε ΠΑΛΙΚΑΡΙΣΙΑ και μάλιστα με λιγότερο παίχτη!! ΜΠΡΑΒΟ ... :D
Για τον Στοχ ρε παιδιά , τι να πούμε για τον παιχταρά!! Να δώσει ο Ιβάν τα 5 μύρια και να τον κρατήσει! Τώρα που έφυγε ο Στέφενς που έκανε ότι περνάει από το χέρι του για να τον κάνει να σταματήσει το ποδόσφαιρο, αναζωογονήθηκε και έδειξε την πραγματική του αξία! Η μόνη παρασπονδία σήμερα, ο Γλύκος και ο Σάλπι, που πρέπει να συνέλθουν λίγο γιατί τους χρειαζόμαστε για την συνέχεια!
ΜΠΡΑΒΟ και πάλι σε όλους και ... Βοσκάκη, άντε και γ....... :twisted:
Εδιτ ...φίλε odi , o Γεωργιάδης σήμερα βοήθησε αρκετά στον ανασταλτικό τομέα και έτρεξε/έκλεψε/μοίρασε! Εντάξει, έκανε και τις γνωστές μ@λακίες του, αλλά προσπάθησε το παλικάρι και αν ήταν και προσεχτικός σε 1-2 τελικές, θα έβαζε και κάνα γκολάκι!! (Προσωπικά δεν τον θέλω στον ΠΑΟΚ, αλλά σήμερα έβαλε το λιθαράκι του για την νίκη και μπράβο του!)
Τελευταία επεξεργασία από hasio_john και Κυρ 23 Μαρ 2014, 20:11, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9507
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό xlebouras » Κυρ 23 Μαρ 2014, 19:50

Δεν εχω να πω πολλα γιαυτο το παιχνιδι.

ΕΠΟ Γ@ΜΙΟΛΑ Ο Π.Α.Ο.Κ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ

ευχαριστω.
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟ,ΤΟΥ ΠΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΣ ΤΗΣ ΧΑΒΟΥΖΑΣ
Άβαταρ μέλους
xlebouras
 
Δημοσιεύσεις: 2078
Εγγραφή: Παρ 12 Μαρ 2010, 16:32
Τοποθεσία: Καππαδοκία/Αϊβαλί/Σμύρνη

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tsachou » Κυρ 23 Μαρ 2014, 20:07

ΜΒΠ Στοχ
Καλή μπάλα απο την ομάδα..και κάτι μου λέει οτι στα play-off θα είμαστε σε καλύτερη φυσική κατάσταση απο τους αντιπάλους.
Για μένα ήταν σωστή η κόκκινη στον Βίτορ γιατί ενω θέλει απλά να του πετάξει την μπαλα(κίτρινη) ο αντίπαλος είναι πολύ κοντα και την τρώει στα @@ρια οπότε θεωρείτε χτύπημα(κόκκινη)..
Απαράδεκτος ο Βοσκάκης με τις υπόλοιπες κάρτες που τις μοίραζε σαν καραμέλες στους παίκτες με τα ασπρόμαυρα...
Τέλος για να τα λέμε όλα, τα Γιάννενα κόπηκαν 3 φορές με ανύπαρκτα offside.

Υγ. Νατχο ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ!!!!!!!!!!!!!
tsachou
 
Δημοσιεύσεις: 481
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2008, 14:58

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Κυρ 23 Μαρ 2014, 20:10

tsachou έγραψε:ΜΒΠ Στοχ
Καλή μπάλα απο την ομάδα..και κάτι μου λέει οτι στα play-off θα είμαστε σε καλύτερη φυσική κατάσταση απο τους αντιπάλους.
Για μένα ήταν σωστή η κόκκινη στον Βίτορ γιατί ενω θέλει απλά να του πετάξει την μπαλα(κίτρινη) ο αντίπαλος είναι πολύ κοντα και την τρώει στα @@ρια οπότε θεωρείτε χτύπημα(κόκκινη)..
Απαράδεκτος ο Βοσκάκης με τις υπόλοιπες κάρτες που τις μοίραζε σαν καραμέλες στους παίκτες με τα ασπρόμαυρα...
Τέλος για να τα λέμε όλα, τα Γιάννενα κόπηκαν 3 φορές με ανύπαρκτα offside.

Υγ. Νατχο ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ!!!!!!!!!!!!!


MEGA Lathos
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tsachou » Κυρ 23 Μαρ 2014, 20:30

elvete giatre επειδή μου έγραψες για μέγα λάθος μπήκα να το ξανατσεκάρω..

Αν μπεις στο site της νοβα,στα highlights δες τα παρακάτω σημεία:

2:54 είναι η φάση που προηγείται της κόκκινης
3:26 οριακά αλλά καλύπτεται
4:43 καλύπτεται
tsachou
 
Δημοσιεύσεις: 481
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2008, 14:58

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Κυρ 23 Μαρ 2014, 20:35

tsachou έγραψε:
Τέλος για να τα λέμε όλα, τα Γιάννενα κόπηκαν 3 φορές με ανύπαρκτα offside.



Φιλε,δεν ξερω αν πηγες στο γηπεδο....Αν πηγες θα καταλαβαινες οτι χεστηκαν τοσο πολυ οι αδερφες που ηρθαν ως διαιτητες,που δεν τολμησαν να σφυριξουν τπτ άλλο.Και καλα εκαναν γιατι ηταν σιγουρο οτι δεν ηθελε πολυ για να φανε ξυλο σημερα.Φτηνα την γλυτωσαν...
Μετα την κοκκινη,ειναι ζητημα αν εδωσε ενα-δυο εις βαρος μας σφυριγματα.Ετσι κανουν οσοι εχουν λερωμενη την φωλια τους...
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gpap » Κυρ 23 Μαρ 2014, 20:49

Η φάση της αποβολής καρέ-καρέ:
Ο παίχτης του ΠΑΣ βγαίνει οφσάιτ.
Ο επόπτης σηκώνει τη σημαία.
Ο διαιτητής σφυρίζει την παράβαση.
Ο Βίτορ σταματάει να διεκδικεί την μπάλα από τον παίχτη του ΠΑΣ (την οποία έχει ήδη κερδίσει).
Ενώ ο διαιτητής έχει σφυρίξει, ο Βίτρο έχει σταματήσει την διεκδίκηση, ο παίχτης του ΠΑΣ κάνει
ΣΕ ΝΕΚΡΟ ΧΡΟΝΟ φάουλ στον Βίτρο, ρίχνοντάς τον κάτω.
Αμέσως μετά, γυρίζει επιθετικά προς τον Βίτορ που είναι πεσμένος.
Ο επόπτης μπαίνει στο γήπεδο και τραβάει τον παίχτη του ΠΑΣ που στέκει πάνω από τον πεσμένο Βίτορ.
Ο Βίτορ του πετάει τη μπάλα όχι με δύναμη, αλλά ασυνείδητα, όταν βλέπεις κάποιον να είναι από πάνω σου επιθετικά.
Ο παίχτης του ΠΑΣ πέφτει κάτω και χτυπιέται σαν να τον χτύπησε αυτοκίνητο.

Όλα γίνονται γρήγορα.
Παρατηρήστε το όμως στα σχετικά videoς.

Μετά, πείτε μου αν είναι ή όχι κόκκινη κάρτα στον Βίτορ.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lazar4 » Κυρ 23 Μαρ 2014, 20:50

Για τον ΠΑΟΚ αξίζουν πολλά μπράβο στη προσπάθεια των παικτών αλλά μία κουβέντα που πρέπει να ανοίξει είναι η εξής απλή. Πως θα βρεθεί η ισορροπία του να μην είσαι μαλθακός αλλά και ταυτόχρονα να μη δίνεις δικαιώματα. Δύσκολο το πράγμα.

Διάβασε περισσότερα στο: Λεπτές ισορροπίες | gazzetta.gr
Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook ΌΛΗ Η ΟΥΣΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΔΩ !!!!
ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ
Άβαταρ μέλους
lazar4
 
Δημοσιεύσεις: 640
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2013, 03:08
Τοποθεσία: θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Κυρ 23 Μαρ 2014, 20:54

Δεν μασαω απο αυτους που λενε οτι οι παιχτες μας πρεπει να ειναι προσεκτικοι,δεν καταλαβα δηλαδη τι προσεκτικοι εδω ερχεται το κορακι στα ισια μεσα στην τουμπα και σε πουλαει τρελλα δεν ειδατε πως ορμησε στον βουκιτς να του δωσει καρτα για θεατρο?μια καρτα που οταν εγινε ΟΛΟΙΔΙΑ φαση απο πλευρας εργοτελη την εκανε μουγγα για να μην πω οτι προς στιγμη σκεφτηκε να δωσει και πεναλτι.Κυριοι ο πολεμος βρισκεται αυτη τη στιγμη στην πιο ξεδιαντροπη μορφη του,προταση μου για τα επομενα 2 παιχνιδια ειναι να κατεβουμε με εφεδρικη ενδεκαδα γιατι αλλιως ειναι βεβαιο οτι οι μισοι θα εχουν κοκκινες και οι αλλοι μισοι θα ειναι τραυματιες απο το σκληρο παιχνιδι που θα επιτρεψει οποιο κορακι και αν οριστει.Γουσταρα πολυ την αντιδραση τον παιχτων μας που τον πηγαν καροτσακι,αν τολμας βγαλε και αλλες καρτες ρε μπινε με την μαγκια τους το γυρισαν και πρεπει να τα λεμε αυτα γιατι μεχρι τωρα γατια τους ανεβαζαμε σκιουρακια τους κατεβαζαμε.Μπραβο σας ρε αλανια μπραβο σας ετσι σας θελω μετα τον σκ@τ@γαυρο και το βρ@μ@σκουληκο δεν μασησατε ουτε απο το κορακι που μοιραζε τις καρτες σαν να ηταν σταφιδοψωμα και με 10 παιχτες ειχατε 70-30 κατοχη και το γυρισατε ρε αλανια.ΥΓ ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΣΤΟΧ καλως ηρθες στην ΠΑΟΚΑΡΑ :nairepaok: ΥΓ 2 Με τον γαυρο θα ανατριχιασει ολη η Ελλαδα απο αυτα που θα δουν τα ματια μας,θα ειναι η μεγαλυτερη μαχη της ομαδας μας και βλεποντας τους ειμαι βεβαιως πως ειναι ετοιμοι απο τωρα εχουν το μαχαιρι στα δοντια και ζουν και αναπνεουν για να ξεφτιλισουν τους βρωμολιμανισιους
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Κυρ 23 Μαρ 2014, 21:13

xlebouras έγραψε:Δεν εχω να πω πολλα γιαυτο το παιχνιδι.

ΕΠΟ Γ@ΜΙΟΛΑ Ο Π.Α.Ο.Κ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ

ευχαριστω.



ΤΟ ΑΥΤΟ
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9910
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Κυρ 23 Μαρ 2014, 21:38

Δεν λέω τίποτα πλέον

Μόνο

Γαύρος 31 κίτρινες 1 κόκκινη
ΠΑΟΚ 88 κίτρινες 3 κόκκινες
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DarkBishop » Κυρ 23 Μαρ 2014, 22:15

gpap έγραψε:Ο Βίτορ του πετάει τη μπάλα όχι με δύναμη, αλλά ασυνείδητα, όταν βλέπεις κάποιον να είναι από πάνω σου επιθετικά.
Ο παίχτης του ΠΑΣ πέφτει κάτω και χτυπιέται σαν να τον χτύπησε αυτοκίνητο.
Μετά, πείτε μου αν είναι ή όχι κόκκινη κάρτα στον Βίτορ.

Μη μας τρελαίνεις τώρα,είπαμε όχι εσωστρέφεια αλλά το'θελε και το'κανε. ΤΙ ασυνείδητα και κουραφέξαλα? Ένα πρόστιμο και σε αυτόν είναι ό,τι πρέπει.
Great power involves great responsibility.
Άβαταρ μέλους
DarkBishop
 
Δημοσιεύσεις: 323
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 22:13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Athens » Κυρ 23 Μαρ 2014, 22:23

ανατροπη με 10 παικτες και απεναντι σε διαιτητη που μετανιωσε για την κοκκινη καρτα....
2 νικες και μια ισοπαλια για τον νεο προπονητη, να δουμε πως θα συνεχισει
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4535
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης