ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

ΓΛΥΚΟΣ
2
2%
ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΙΝΣΑΟΥΡΑΛΔΕ
2
2%
ΒΙΤΟΡ
1
1%
ΣΚΟΝΔΡΑΣ
3
3%
ΚΙΤΣΙΟΥ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΝΑΤΧΟ
5
5%
ΒΟΥΚΙΤΣ
1
1%
ΣΑΛΠΙ
2
2%
ΚΛΑΟΥΣ
1
1%
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
6
6%
ΧΟΥΣΕΝ
1
1%
ΛΟΥΚΑΣ
2
2%
ΣΤΟΧ
75
74%
 
Σύνολο ψήφων : 101

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Κυρ 23 Μαρ 2014, 22:30

το παιχνίδι σήμερα γύρισε κυρίως εξ αιτίας του Γεωργιάδη που έπαιξε όλη την δεξιά πλευρά μόνος του , μή αφήνοντας να φανεί οτι παίζουμε με παίχτη λιγότερο. Αυτή ήταν η κίνηση κλειδί. Ο Στοχ είναι παιχταράς. Μακάρι να του βρήκε το κουμπί ο Γ.Χ.Η κόκκινη είναι αστεία, το είπε και ο Μηντιούρης στα αθλητικά του ΣΚΑΙ. απο κει και μετά ο κόρακας έπαιζε σαν χεσμένος 70-30 υπέρ μας. Κατάλαβε οτι δεν θα χει καλά ξεμπερδέματα γιατί ο κόμπος έχει φτάσει στο χτένι.
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3202
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό zarathustra79 » Κυρ 23 Μαρ 2014, 22:41

tsachou έγραψε:Τέλος για να τα λέμε όλα, τα Γιάννενα κόπηκαν 3 φορές με ανύπαρκτα offside.


Στις δυο απο τις τρεις περιπτωσεις καλύπτεται έστω και για ελάχιστα, μόνο το ένα ήταν οφφσάιντ. Σίγουρα όμως υπήρξαν και άλλα λάθη στα οποία χαρίστηκε ο βοσκάκης, μάλλον αισθανόμενος τύψεις για την κόκκινη. Επίσης υπάρχει και μια φάση στο 1ο ημίχρονο που κατέληξε σε σουτ από το ύψος του πέναλτι για τα γιάννεα που δε φαίνεται καθόλου στα highlights αν ήταν οφφσάιντ ή οχι.

Επίσης πείτε μου, ο λούκας πήρε την κίτρινη για τον πανηγυρισμό; Γιατί του την έβγαλε κανα τρίλεπτο μετά...
Δεν το αντέχω να με αποκαλείτε zara... Δεν είμαι κατάστημα ρούχων!! Peace...
Άβαταρ μέλους
zarathustra79
 
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 20:54

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 23 Μαρ 2014, 22:55

ναι οντως , γιατι 3 λεπτα μετα και οχι ακριβως πριν την σεντρα ?
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29929
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOKhead » Κυρ 23 Μαρ 2014, 23:00

Εχω την εντυπωση οτι την πηρε για καποιο μαρκαρισμα που το κορακι αφησε πλεονεκτημα για τα Γιαννενα.
Την εδωσε αφου σταματησε να παιζεται η μπαλα. Εκτος αν το μπερδευω με καποια αλλη. Με τοσες κιτρινες που να θυμασαι...
PAOKhead
 
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: Παρ 17 Σεπ 2010, 20:26
Τοποθεσία: Τούμπα, Ιράν, Καμπότζη, Βιετνάμ

ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Κυρ 23 Μαρ 2014, 23:12

Κανονίστε παίχτες του ΠΑΟΚ με την καλονή για τις κάρτες να έχουμε εγκεφαλικά.Αμα κανονίσουν άλλοι για σας πάω πάσο.(βλ κοράκια)
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tzelas » Κυρ 23 Μαρ 2014, 23:58

Μπράβο σε όλη την ομάδα για την προσπάθεια που στέφθηκε με επιτυχία.

Εμένα μου αρκεί ένα πράγμα, η κατοχή 58% με δέκα παίκτες, αφού ήρθε και το αποτέλεσμα όλα καλά.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό che4 » Κυρ 23 Μαρ 2014, 23:59

μετα το σημερινο προβλεπω στο ματς πριν το γαυρο κοκκινη σε ινσα τζαβελα νατχο ειναι οι τρει που εχουν αλλαξει την ομαδα ο ενας δεινει σιγουρια στην αμυνα ο αλλος παθος τρελο μπραβο στον τζαβελα για μενα και για το νατχο τι να πω εκτος απ το οτι ειναι με διαφορα ο ποιοτικοτερος παιχτης του ελληνικου πρωταθληματος
Άβαταρ μέλους
che4
 
Δημοσιεύσεις: 7248
Εγγραφή: Σάβ 16 Οκτ 2010, 20:27

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pyrgioths » Δευτ 24 Μαρ 2014, 00:14

δεν ειναι κατασταση αυτη....για ακομα ενα παιχνιδι ασχολουμαστε με την διαιτησια......3ο συνεχόμενο.....ο διαιτητης αδικησε και τις 2 ομαδες....
εγω για 2ο συνεχομενο παιχνιδι σκεφτομαι "τι εχουνε να δουνε τα ματακια μας στο κυπελο????"...αυτοι εχουν αρχισει ειδη να μας σφαζουν τιμωροντας παιχτες....

αρνητικοτατος ο γλυκος :redcard: ....παρατεταμενο ντεφορμαρισμα.....θυμηθηκε τον παλιο,γνωστο κακο του εαυτο...εχω που εχω μεγαλη αδυναμια στον Σανθαρο...πως να μην γκρινιαξω οταν τραυματιζεται ο γκσπουρνινγκ και δεν τον βλεπω ουτε καν αποστολη αυτον τον τιτανοτεραστιο ισπανο τερματοφυλακα???????? (που θα ελεγε κι ο μητσικωστας :P )
κακη εντυπωση και απο, την αλλη μου αδυναμια, τον μιγκελ :yellowcard: ......δεν προκληθηκε τοσο ωστε να δικαιολογηθεί η αντιδραση του αυτη......πανηλιθια αντιδραση που θα μπορουσε να στοιχισει....

θετικος ο κιτσιου στα χαφ.....δεν το περιμενα...... :o
αναμεσα σε νατσο και στοχ ειμαι για MvP......θα ψηφίσω στοχ λογω του γκολ που εκανε το 1-1.....

ο γεωργιαδης δεν ξερω τι συγγενεια....ή τι αλλο βισμα εχει και παιζει εστω και σαν αλλαγη.....παντως σημερα δεν πηγε ασχημα....ελπιζω το ιδιο βισμα να μην εχουν και οι κατσικας-σπυροπουλος..... :P

:nairepaok:
Άβαταρ μέλους
pyrgioths
 
Δημοσιεύσεις: 1779
Εγγραφή: Κυρ 09 Δεκ 2007, 01:17
Τοποθεσία: pyrgos-athina

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 24 Μαρ 2014, 08:58

RoMaN έγραψε:Σιχάθηκα, ειλικρινά.
"Π.Α.Ο.Κ. σ'αγαπώ" και μαλακίες τούμπανα! Πού είναι η αγάπη σας ρε τραχανάδες;;; Η αγάπη τελειώνει κάθε Ιούλιο που αγοράζετε το διαρκείας μάλλον...!!!
Είχαμε τον *αλάκα τον Βοσκάκη, είχα και τους προπονητές τους ξερόλες με τις μπυροκοιλιές τριγύρω. Με το παραμικρό κράξιμο, βρίσιμο τη μάνα του Γλύκου, "αδερφή" ο Lucas (πριν το γκολ φυσικά), στραβός ο ένας, γατάκι ο άλλος.. Τα συνθήματα είναι μόνο για ringtone να πουλάμε μούρη στους αρειανούς της παρέας. Στη καλή ενέργεια, χειροκροτάμε εγώ και άλλοι 4 σε όλη τη 5. Ντροπή, υπάρχουν παιδιά εκεί μέσα!
Αν έγραφα δύο ώρες πριν, θα έλεγα κι άλλα.





Δεν περίμενα ποτέ στη ζωή μου ότι Κυριακή 4 η ώρα θα βρίζω με τόσο πάθος! Απίστευτος ο Βοσκάκης και ο επόπτης από την μεριά της 5, πνίγει τα offside, πνίγει τα φάουλ εις βάρος μας, [color=#00FF00]κίτρινη στον Κίτσιου (ο οποίος έβγαλε τη μπάλα για fair-play)[/color], την κόκκινη στον Vitor ακόμα δεν την κατάλαβα...

Coach, είναι 32,5 χρονών ο Σαλπιγγίδης, όχι 22 τότε που ήσασταν συμπαίχτες.. Ήμαρτον, δεν μπορεί να κάνει αυτά που έκανε.. Του έγινε στο α' μια πάσα προωθημένη και λυπήθηκα να τον βλέπω να τρέχει!! Φίλος σου είναι, λυπήσου τον κι εσύ!

Εντάξει, διαβάζω για Γεωργιάδη (το δεξί μπακ) εδώ μέσα και διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ! Δεν με άρεσε ΟΥΤΕ σήμερα. Ας ανοίξει ΠΡΟΠΟτζήδικο, όπως πολλοί πρώην συνάδελφοί του. Ή ας γίνει κι αυτός προπονητής. Έχει το όνομα (και το επίθετο).


Ο Κίτσιου, 30'' πριν την κίτρινή του, κόβει έναν αντίπαλό του με τάκλιν, παίρνει ξεκάθαρα μπάλα, αφού πήγε να βγει πλάγιο, αλλά ο ποδοσφαιριστής πέφτει κάτω, οπότε μπορεί να του πήρε και λίγο πόδι(α).
Άλλος ποδοσφαιριστής του Π.Α.Σ. προλαβαίνει τη μπάλα πριν βγει πλάγιο, ο Κίτσιου ήδη τον μαρκάρει και γυρνάει το κεφάλι και του λέει "βγάλ'την έξω".
Ο άλλος δεν την βγάζει και ο Κίτσιου, χωρίς να τον εμποδίσει ο άλλος, βγάζει έξω για να μπουν οι γιατροί του Π.Α.Σ., τηρώντας το ευ αγωνίζεσθαι.
Το αιδοιομάντηλο τρέχει στον Κίτσιου και του δείχνει κίτρινη.


ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΙΤΡΙΝΗ ΡΕ;;;


Υ.Γ.: Μπροστά μου έγινε, δεν πήρα τα μάτια μου από τον Κίτσιου σ'αυτή τη φάση..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47066
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό rou » Δευτ 24 Μαρ 2014, 09:05

Εκτος απο την διαιτησια παντως παιδια , δεν βοηθαει και η ομαδα την κατασταση.. δηλ. ρε σεις κανανε 3-4 ευκαιριες πριν την κοκκινη που ΔΕΝ ΧΑΝΟΝΤΑΙ , ειδικα του σαλπι!! Αν η ομαδα δεν τραβαει , παπαλα...
Οι διαφορες που βλεπω σε σεχση με τον στεφενς ειναι μονο ψυχολογικες και 'παθολογικες'. Οι παικτες μας επι στεφενς ηταν ψυχροι εως αδιαφοροι αλλα εβλεπα ενα καποιο πλανο στο παιχνιδι. τωρα αντιθετα βλεπω ενα αναρχο πραγμα που ομως εχει παθος και θεληση για την νικη.. Κακα τα ψεμματα μια ζωη ειχαμε , εχουμε , και θα εχουμε αυτα με τους διαιτητες. Το στοιχημα πλεον ειναι να φιταξουμε ενα συνολο με εναν προπονητη που θα κερδιζει ασχετως εκβασης του αγωνα. Δυσκολο, αλλα....


Α τωρα που το θυμήθηκα. Ο λουκας οντως πηρε καρτα για τον πανηγυρισμο. οταν του την εδειξε ο βοσκακης του εδειξε με νοηματα οτι του την δινει για πριν στο γκολ που πηδηξε εξω απο τον αγωνηστικο χωρο.. Τωρα γιατι το θυμηθυκε μετα απο 3 λεπτα αυτο μονο αυτος το ξερει..!
http://footballworld24.blogspot.com/ (υπο κατασκευη) Τα παντα για τις Ξενες ομαδες!
Άβαταρ μέλους
rou
 
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Δευτ 25 Φεβ 2008, 11:09
Τοποθεσία: Ελλαδα, Θεσσαλονικη

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Δευτ 24 Μαρ 2014, 10:38

κάτι πρέπει να γίνει με τις κάρτες. πλέον οι παίχτες μας τρώνε κάρτα ακόμα και αν ρευτούν κατα τη διάρκεια του αγώνα.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DarkBishop » Δευτ 24 Μαρ 2014, 10:52

rou έγραψε:Α τωρα που το θυμήθηκα. Ο λουκας οντως πηρε καρτα για τον πανηγυρισμο. οταν του την εδειξε ο βοσκακης του εδειξε με νοηματα οτι του την δινει για πριν στο γκολ που πηδηξε εξω απο τον αγωνηστικο χωρο.. Τωρα γιατι το θυμηθυκε μετα απο 3 λεπτα αυτο μονο αυτος το ξερει..!


Η κίτρινη στο Λούκας βγήκε για ένα τάκλιν που έκανε νωρίτερα και όρμηξε στα πόδια που άλλου (και μπορεί και να τα πήρε, δεν είδα από την κερκίδα) και τον κοιτούσε μετά τη φάση για να δει αριθμό φανέλας και μόλις τέλειωσε η φάση του την έδωσε.
Great power involves great responsibility.
Άβαταρ μέλους
DarkBishop
 
Δημοσιεύσεις: 323
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 22:13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Δευτ 24 Μαρ 2014, 12:39

δεν θα πω κατι νεο, αλλα πρεπει να προσεξουν οι παικτες μας γιατι στον πολεμο αυτο δεν μας χαριζεται κανενας...
και αν το να πεσουν ολοι στον διαιτητη οταν μας αδικει ειναι σωστο και εξυπνο,ειναι χαζο να του δινεις τροφη και εσυ με ενεργειες που σηκωνουν καρτες και αποβολες...
-ο Τζαβελλας απο τη στιγμη που ειχε ηδη κιτρινη επρεπε να αποφυγει την κλωτσια στην μικρη περιοχη μας και τις διαμαρτυριες σε κορακι και αντιπαλους..
- ο Βιτορ ναι μεν αδικειται με την κοκκινη (λογικη θα ηταν η κιτρινη), αλλα θα μπορουσε να μην κανει την ενεργεια και να μην δεχθει ουτε κιτρινη αφου ηταν χωρις λογο η αντιδραση του..

Για μενα ολη η αγανακτηση των παικτων ξεκινησε με την κιτρινη στον Κιτσιου που δεν ηταν καν φαουλ και καπακι κιτρινη στον τζαβελλα για διαμαρτυρια...

ΜΠΡΑΒΟ στον Στοχ...θυμιζει τον παικτη που ειδα πριν λιγες μερες στο youtube (εβαλα να δω το Φενερ-ΠΑΟΚ καθως δεν το ειχα δει τηλεοπτικα ποτε,ημουν στο γηπεδο)...μεγαλη παικταρα ειναι
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol » Δευτ 24 Μαρ 2014, 13:21

Ο κάρμιρης λεει οτι επρεπε να ΑΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΑΛΛΟΙ 3 τουλάχιστον του ΠΑΟΚ αθανασιαδης τζαβελλας και νομίζω και ο ινσα για την μπουνια στον γαβρο κόκκινη με αναδρομική ισχύ.....επίσης ο νικολακο λεει οτι κακοποιούν οι αντίπαλοι παικτες τους παικτες του ολυμπιακου πρέπει ο χοντρος να προστατέψει την περιουσία του αυτο το είχα ξανακούσει τότε με τον Ντιογκο ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΝ ΟΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΣΙΣΕ ΝΤΙΟΓΚΟ ΚΛΠ. :):):):):):)
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: ΠΑΟΚ - ΓΙΑΝΝΙΝΑ, 2-1, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 24 Μαρ 2014, 14:53

Δεν τον είδα τον αγώνα, οπότε δεν έχω ξεκάθαρη άποψη.
Πάντως, χρειάζεται προσοχή πλέον. Δεν είναι μόνο τα ημιτελικά, απομένουν 4 αγώνες μέχρι τα πλέι-οφ και πρέπει να κάνουμε το απόλυτο.
Τέτοιες διαιτησίες θα βρούμε κι άλλες, χρειάζεται μυαλό.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15514
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες