Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

ΓΛΥΚΟΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ
5
4%
ΛΙΝΟ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΣΚΟΝΔΡΑ
9
6%
ΚΑΤΣΕ
19
13%
ΜΑΝΤΟΥΡΟ
13
9%
ΒΟΥΚΙΤΣ
2
1%
ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ
6
4%
ΝΙΝΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΧΟΥΣΕΝ
1
1%
ΝΑΤΧΟ
4
3%
ΛΟΥΚΑΣ
1
1%
ΚΛΑΟΥΣ
82
58%
 
Σύνολο ψήφων : 142

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Πέμ 06 Φεβ 2014, 11:33

α! και για το Νίνη. οκ, δεν νομίζω να έκανε τόσο απαρα΄δεκτη εμφάνιση χθες. είχε και 3-4 καλές ενέργειες και δύσκολα κοντρόλ. φυσικά όμως, θα μπορούσε και πρέπει να είναι πολύ πιο ουσιαστικός.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Πέμ 06 Φεβ 2014, 11:51

Δεν θέλω να κρίνω την χθεσινή εμφάνιση θέλω να πω απλά πως η ομάδα θα δείξει τις δυνατότητες τις στο τέλος του μήνα .Μακάρι να μην έχουμε νέους τραυματισμούς και όταν ενσωματωθούν και οι καινούργιοι θα δούμε πολύ ωραία πράγματα. Ο Στέφενς θέλει να φτιάξει μια ομάδα που θα προσφέρει θέαμα και μετά από ένα μήνα η ομάδα θα αρχίζει να ρολάρει.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6884
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 06 Φεβ 2014, 11:54

K_geo έγραψε:μετά πάντως φάνηκε οτι όποια ομάδα πάει να ανοιχτεί, την πάτησε.............στο ανοιχτό γήπεδο δεν παιζόμαστε.......


Τότε γιατί όταν στήνουν λεωφορείο και από πίσω παίζουν κατενάτσιο, εμάς μας παραξενεύει/θυμώνει/ξενερώνει;; :?
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 06 Φεβ 2014, 12:17

Γιατί το κατενάτσιο δεν είναι μπάλα,είναι κοροιδία.Είτε το κάνει η εθνική Ελλάδος,είτε ο Μουρίνιο,το κατενάτσιο (με την έννοια του όρου,δηλαδή σκληρό,αντιαθλητικό,unfair παιχνίδι από το τέρμα του αντιπάλου μέχρι το κέντρο του γηπέδου) αν και ποδοσφαιρικά λογικό,αποτελεί προσβολή για το άθλημα.

Προσοχή,δεν λέω "άιντε γιούρια μπείτε μέσα και παίξτε μπάλα αλάνας".Όταν η ομάδα έχει σωστή τακτική,δεν χρειάζεται να παίξει φουλ άμυνα.Μπορεί να δώσει τους χώρους στον αντίπαλο,μπορεί να μην είναι κυρίαρχη στο παιχνίδι,αλλά δεν παίζει κατενάτσιο.

Παράδειγμα τέτοιου αγώνα με εξαιρετική τακτική και όχι κατενάτσιο: Το Σίτι-Τσέλσι προχθές.
Παράδειγμα αγώνα κατενάτσιο:Το Μπαρτσελόνα-Ίντερ την χρονιά που το πήρε ο Μουρίνιο με την Ίντερ.
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 06 Φεβ 2014, 12:29

Πάντως το κοντρόλ του Vukic και η πάσα του στον Αθανασιάδη για να βγει η αντεπίθεση, όλα τα λεφτά! Απλά με δύο πάσες βγήκαμε από την άμυνα στην επίθεση και κάναμε ευκαιρία μέσα σε 5 δευτερόλεπτα. Επικό.

Ο Hoesen (που έχω την αίσθησηότι προφέρεται "Χιού(ε)σεν") έκανε πολύ ωραίο άνοιγμα της μπάλας πριν το γκολ. Ελπίζω να μείνει ώστε να κραξ...να κρίνουμε καλύτερα!

Η συνεργασία Klaus - Natkho/Natcho όλα τα λεφτά!

Αυτά είναι τα μόνα που μπορώ να πω, αφού είδα το video με τα highlights..


Edit: Odi, στο City - Chelsea (είδα από το 70' νομίζω και μετά) έβλεπα συνεχές μαρκάρισμα παντού και την μπάλα συνέχεια από την μία περιοχή στην άλλη! Αφού βαρέθηκα σε μια στιγμή, λέω "πότε θα γίνει φάουλ;", "πότε θα σουτάρουν μπεκάτσα να κράξει ο κόσμος;" :mrgreen:

Πολύ καλή τακτική άμυνας (ο Drogba έπαιξε libero!) είδαμε και στο Chelsea - Barcelona πριν 1-2-3 χρόνια (τότε που αποβλήθηκε ο Terry) και η Chelsea έκανε την ολική ανατροπή, ήταν ο καλύτερος αγώνας της ζωής μου! Δεν ξέρω αν αυτό λογίζεται κατενάτσιο..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό CCCP » Πέμ 06 Φεβ 2014, 13:00

Odi έγραψε:Παράδειγμα αγώνα κατενάτσιο:Το Μπαρτσελόνα-Ίντερ την χρονιά που το πήρε ο Μουρίνιο με την Ίντερ.


Ας μην εκανε θεατρο ο Busquets που σήμαινε κοκκινη για την Ιντερ να μην βλεπανε τοσο αμυνα. Επισης η ξεγυρισμενη τριαρα μεσα στο Meazza, δεν ειχε καμια σχεση με καντενατσιο. Το δικαιωμα να παιξουμε κλειστα το κερδισαμε με το σπαθι μας.

Αλλα ξεφευγω απο το θεμα :mrgreen:

25 years Inter fan
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6161
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό zizu10 » Πέμ 06 Φεβ 2014, 13:03

Odi έγραψε:Γιατί το κατενάτσιο δεν είναι μπάλα,είναι κοροιδία.Είτε το κάνει η εθνική Ελλάδος,είτε ο Μουρίνιο,το κατενάτσιο (με την έννοια του όρου,δηλαδή σκληρό,αντιαθλητικό,unfair παιχνίδι από το τέρμα του αντιπάλου μέχρι το κέντρο του γηπέδου) αν και ποδοσφαιρικά λογικό,αποτελεί προσβολή για το άθλημα.

Προσοχή,δεν λέω "άιντε γιούρια μπείτε μέσα και παίξτε μπάλα αλάνας".Όταν η ομάδα έχει σωστή τακτική,δεν χρειάζεται να παίξει φουλ άμυνα.Μπορεί να δώσει τους χώρους στον αντίπαλο,μπορεί να μην είναι κυρίαρχη στο παιχνίδι,αλλά δεν παίζει κατενάτσιο.

Παράδειγμα τέτοιου αγώνα με εξαιρετική τακτική και όχι κατενάτσιο: Το Σίτι-Τσέλσι προχθές.
Παράδειγμα αγώνα κατενάτσιο:Το Μπαρτσελόνα-Ίντερ την χρονιά που το πήρε ο Μουρίνιο με την Ίντερ.

Το κατενάτσιο όσο κι αν δεν αρέσει σε πολλους είναι τακτική που επέφερε μεγάλες αλλαγές στο ποδόσφαιρο και οδήγησε Ιντερ και εθνική Ιταλίας σε πολλές επιτυχίες.Δε ξέρω γιατι το σνομπάρουν πολλοί.Οκ κι εγώ θέλω να βλέπω θεαμα μεγάλα σκορ κλπ αλλά αυτο δε σημαίνει οτι αν κάπια ομάδ αμπορεί να περάσει κάποια αλλη με κατενατσιο γιατί να μην το κάνει.Το λάθος είναι να βαράνε,να κάνουν σκόπιμα καθυστέρηση και να κρέμονται απο τα δοκάρια όχι το κατενάτσιο αυτο καθ'αυτό.
Η Ίντερ στο παιχνίδι με την Μπάρτσα έπαιξε πολύ κλειστά γιατί επι 65 λεπτά ήταν με παίχτη λιγότερα οπότε ήταν αναγκαστικό.Στο πρώτο ματς στο Μιλάνο η Ιντερ δίδαξε ποδοσφαιρο τακτικής και πιστεύω ότι ήταν ένα απο τα καλύτερα ματς που έχει ενορχηστρώσει ο Μου σε ομαδες του.

MVP Κλάους γιατί έκανα τα ΠΑΝΤΑ σαν γορ κλάσης.Το παιδί έχει δουλέψει πολύ και το να τον κράζουμε είναι πολύ κακό γιατι το γκολ με την μια που έχει το έχουν πολλοί λίγοι στην Ευρώπη όχι μόνο στην Ελλάδα.Μπορεί να μην είναι ολοκληρωμένος αλλα έχει το ένστικτο και πλέον κάνει κι άλλες δουλειες στο γήπεδο.Ο Σκόνδρας πολύ καλός θέλει κι άλλα παιχνίδια για να αναδείξει το καλό πρόσωπο του που παρατηρούσαμε εδώ και 3 χρόνια.Παιδί του 7-8 που παλεύει και μπορεί αν το πετυχαίνει σε κάθε ματς.Νάτχο άλλη κλάση,Μαντούρο ξέρει μπάλα αλλα η ανομβρία του 6 μήνες φαίνεται στα πρώτα ματς αλλά δείχνει οτι μπορεί (έχει βαλει ήδη 3 γκολ σε 5 ματς σαν αμυντικό χαφ,κάτι που πρέπει να κάνουν τα συγχρονα αμ.χαφ και τόσα χρόνια απλά δεν πατούσαν περιοχή καν τα δικά μας).Χουσεν ωραίο γκολ περιμενω αναλογη συνέχεια γτ δεν έχω άποψη
zizu10
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: Πέμ 14 Ιούλ 2011, 23:19

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 06 Φεβ 2014, 13:07

Συμφωνώ με Zizu για το κατενάτσιο.
Η άμυνα θέλει *ρχίδια!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 06 Φεβ 2014, 13:23

CCCP έγραψε:
Odi έγραψε:Παράδειγμα αγώνα κατενάτσιο:Το Μπαρτσελόνα-Ίντερ την χρονιά που το πήρε ο Μουρίνιο με την Ίντερ.


Ας μην εκανε θεατρο ο Busquets που σήμαινε κοκκινη για την Ιντερ να μην βλεπανε τοσο αμυνα. Επισης η ξεγυρισμενη τριαρα μεσα στο Meazza, δεν ειχε καμια σχεση με καντενατσιο. Το δικαιωμα να παιξουμε κλειστα το κερδισαμε με το σπαθι μας.

Αλλα ξεφευγω απο το θεμα :mrgreen:

25 years Inter fan


Η τριάρα στο Meazza είχε και off-side γκολ ;) (Ούτε Ιντερ υποστηρίζω,ούτε Μπαρτσελόνα)

Όσο για το κατενάτσιο,δεν το λέω από άποψη θεάματος,σφαιρικά το βλέπω.
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό zizu10 » Πέμ 06 Φεβ 2014, 13:28

Odi έγραψε:
CCCP έγραψε:
Odi έγραψε:Παράδειγμα αγώνα κατενάτσιο:Το Μπαρτσελόνα-Ίντερ την χρονιά που το πήρε ο Μουρίνιο με την Ίντερ.


Ας μην εκανε θεατρο ο Busquets που σήμαινε κοκκινη για την Ιντερ να μην βλεπανε τοσο αμυνα. Επισης η ξεγυρισμενη τριαρα μεσα στο Meazza, δεν ειχε καμια σχεση με καντενατσιο. Το δικαιωμα να παιξουμε κλειστα το κερδισαμε με το σπαθι μας.

Αλλα ξεφευγω απο το θεμα :mrgreen:

25 years Inter fan


Η τριάρα στο Meazza είχε και off-side γκολ ;) (Ούτε Ιντερ υποστηρίζω,ούτε Μπαρτσελόνα)

Όσο για το κατενάτσιο,δεν το λέω από άποψη θεάματος,σφαιρικά το βλέπω.

Kαι 2 κανονικα γκολ της Ιντερ που σφυριχτηκαν off-side ;) Δεν μου αρεσει καμια απο τις δυο ομάδες.
zizu10
 
Δημοσιεύσεις: 343
Εγγραφή: Πέμ 14 Ιούλ 2011, 23:19

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό elpaoki » Πέμ 06 Φεβ 2014, 13:29

Επιτελους κερκιδα χωρις γκρινιες με πολυ παλμο,και πολλα συνθηματα!!!ειδικα στο 60' περιπου που λεγαμε το "ΠΑΟΚΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ" ηταν σκετη ανατριχιλα...με μπενφικα το γηπεδο πρεπει να ειναι φισκα και να παρουμε εμεις το ματς με τις φωνες μας...
PAOK ATHENS ΖΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
elpaoki
 
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Παρ 18 Φεβ 2011, 20:08

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 06 Φεβ 2014, 13:33

με Μπενφικα θα βραζει το γηπεδο !!!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29909
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 06 Φεβ 2014, 13:57

elpaoki έγραψε:Επιτελους κερκιδα χωρις γκρινιες με πολυ παλμο,και πολλα συνθηματα!!!ειδικα στο 60' περιπου που λεγαμε το "ΠΑΟΚΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ" ηταν σκετη ανατριχιλα...με μπενφικα το γηπεδο πρεπει να ειναι φισκα και να παρουμε εμεις το ματς με τις φωνες μας...


Είσαι φοιτήτρια εδώ τώρα, ή ανέβηκες από την πρωτεύουσα;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 06 Φεβ 2014, 14:01

Θα ανεβεί ο αγώνας στο internet σύντομα;; Πώς θα το μάθουμε αυτό;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ.-ΟΦΗ 5-0,MVP-Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 06 Φεβ 2014, 14:14

stathis73 έγραψε:Εμενα προσωπικά παλι δεν μου άρεσε αυτο που ειδα, μια ομάδα ασύνδετη που και με τον Αχιλλεα Τριανδρίας αν παίξουμε, πιστεύω οτι κανένας απο μας δεν μπορει να παρει ορκο οτι δεν θα φάμε γκολ και οτι δεν θα κινδυνεύει η ομάδα.
Πρεπει επιτέλους να χτισει ενα κορμο και μετα ας φερει και τον κατρακυλακη αμα θελει, αλλα ας παρουσιάσει επιτέλους ενα σύνολο με αρχη και τελος, γιατι στο επόμενο εκτος εδρας ματς, πάλι θα πάρουμε αντιπηκτικά φάρμακα μην τυχόν και πάθουμε κανένα έμφραγμα παλι.
Ετσι για να κλείσω, η εικόνα αυτη που παρουσιάζουμε ειναι σαν να εχει γυρίσει η ομάδα απο την προετοιμασία και κανει τα πρώτα της φιλικά, οπου προσπαθεί να βρει τα πατήματα της, μονο που σε εμας κοντεύει να τελειώσει το πρωτάθλημα (Ο Θεός να το κανει πρωτάθλημα).

λογικο δεν ειναι?οταν εχουν γινει 7 νεες προσθηκες?
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης