Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Γλύκος
91
81%
Λίνο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σκόνδρας
1
1%
Τζαβέλας
1
1%
Βίτορ
1
1%
Λαζάρ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μαντούρο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βούκιτς
2
2%
Κατσουράνης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Στοχ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γεωργιάδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λούκας
15
13%
Σαλπιγγίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθανασιάδης
2
2%
 
Σύνολο ψήφων : 113

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lefis » Δευτ 13 Ιαν 2014, 09:30

kataramenos5 έγραψε:Εκπέμπει υγεία η γιούχα ?Τι λετε ρε παλικάρια? Και γιουχάρουμε παίκτες που κερδίζουν?Δηλαδή ΑΝ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ και χάσουν όπως ΟΛΕΣ οι νορμάλ ομάδες σε όλο τον κόσμο τι θα τους κάνουμε?ΗΜΑΡΤΟΝ.

kat εδω εισαι λαθος. και με τον απολλωνα φεραμε ισοπαλια αλλα δεν τους γιουχαρε κανενας οπως χθες.και εγω ειμαι εναντιος της γιουχας στη διαρκεια του αγωνα αλλα για το μετα δεν διαφωνω, οταν υπαρχει λογος βεβαια
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 13 Ιαν 2014, 09:33

Η ομάδα δεν είχε καθολου καλή ανάπτυξη. Είτε τα μπακ θα έδιναν μακρινές μπαλιές στους επιθετικούς, οι οποίες φυσικά θα χάνονταν, είτε θα κακοποιούνταν το ποδόσφαιρο αλλάζοντας τη μπάλα οι μπακ με τα χαφ και στη συνέχεια κάποιος θα πουλούσε τη μπάλα. Ο Stoch στο πρώτο ημίχρονο έδειξε κάποιο ενδιαφέρον να τρέξει και να προσπαθήσει, αλλά στο β΄ ήταν κακός. Πολύ μέτριος και ο Λουκάς, διεσώθη όμως με την ωραια προσπάθεια στο γκολ (τη μπάλα βέβαια την τσίμπησε ο Σαλπι) και 2-3 καλά σουτ που επιχείρησε, τα καλύτερα δικά του σουτ από τότε που ήρθε στον ΠΑΟΚ.
Σαλπι και Αθανασιάδης κακοί, για άλλη μία φορά. Ο Γλύκος κάνει Μουντιαλικές εμφανίσεις. Καλός ανασταλτικά ο Σκόνδρας, σαφώς καλύτερος των Κίτσιου και Κων/νιδη.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 13 Ιαν 2014, 09:34

Διαφωνούμε σ αυτό lefi.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26758
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tsismal » Δευτ 13 Ιαν 2014, 09:44

Πάντως είναι τραγικό αυτό που γίνεται. Μπαίνει αλλαγή παίκτης του ΠΑΟΚ φοράει την φανέλα με τον δικέφαλο και του βρίζουμε την μάνα. Προσοχή δεν μουρμουράμε απλά , πέφτει μπινελίκι. Τους έχουμε ξεφτιλίσει όλους και βγαίνει αλλαγή ο Θεοδωρίδης και κάποιοι χειροκροτούν!!!!!!!!! ποιον αυτόν που τον πηρε ο ΠΑΟΚ από τα αζήτητα έπαιξε 6 μήνες μπάλα στον ΠΑΟΚ και ζητούσε επιτακτικά μετά να φύγει.
Άβαταρ μέλους
tsismal
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49
Τοποθεσία: θέρμη

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 13 Ιαν 2014, 09:58

Ένα αυτό

don pablo έγραψε:και κατι τελευταιο σε σενα φιλε με την γιουχα που σου εμεινε, αντι για γιουχα δεν κοιτατε να βγαλετε κανενα καινουργιο συνθηματακι ωραιο που ναμην περιεχει ολα τα μπινελικια της ελληνικης γλωσσας και αν ειναι ευκολο χωρις να αναφερεται σε μαναδες μπαμπαδες γιους κορες ναρκωτικα και ολα τα συναφη γιατι εμενα περα απο αυτα που βλεπω στο γηπεδο την δεκαετια του 90 σε ποδοσφιαρο και μπασκετ κυριως αυτα μου εμεναν και οχι η γιουχα και τοτε δεν εσκιζες απο θεαμα συγνωμη αν ξεφυγα απο το θεμα


και δεύτερον..
εσείς που δεν καυλώνετε με την υπάρχουσα ομάδα
εσείς που δεν γουστάρετε Σαλπιγγίδη
εσείς που δεν γουστάρετε Stevens
εσείς που διαφωνείτε με τη φυγή Garcia
εσείς που δεν γουστάρετε Kace
εσείς που έχετε το ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ πρόβλημα με τον Π.Α.Ο.Κ. (από διοίκηση μέχρι τον Γιγη)

γιατί πάτε γήπεδο;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re:

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 13 Ιαν 2014, 10:17

Sick Bastard έγραψε:ΩΩΩΩΩΩΩχχχχχ και δεν πρέπει να αποδοκιμάζει ο κόσμος και να αγαπήσουμε την ομάδα και τα παιδιά δεν πρέπει να τα κακοκαρδίζουμε και συκαλάκι γλυκό θέλει κανένας;

Δηλώσεις Στέφενς: ''Καταλαβαίνω τις αντιδράσεις των οπαδών για την εικόνα μας''.

Μπαμ!
Εικόνα


Ναι αλλα τα Χριστούγεννα είχε πει κι αυτά:

Χουμπ έγραψε:Εγώ είμαι εδώ για τον ΠΑΟΚ και θέλουμε να έχουμε μια οικογένεια! Κι όταν οι οπαδοί δεν συμφωνούν με κάποιους παίκτες ή δεν στηρίζουν κάποιους παίκτες, τότε χάνει την υποστήριξη ο ΠΑΟΚ. Κι αυτό είναι απίστευτο για μένα. Όταν θες να κερδίσεις, όταν θες να έχεις μια καλή ομάδα, πρέπει να την υποστηρίξεις. Όλους τους παίκτες που βρίσκονται στην ομάδα. Είμαστε όλοι στην ίδια οικογένεια, όπως λέω πάντα, είμαστε όλοι μαζί κι είναι πολύ σημαντικό να υποστηρίξουν αυτούς τους παίκτες. Είτε τους παίκτες που είναι στην Εθνική ομάδα, ή οποιονδήποτε άλλο…Είναι παίκτες του ΠΑΟΚ, αυτό είναι το σημαντικό. Αυτό είπα και για τον Κάτσε. Ο Κάτσε είναι ένας πολύ νέος ποδοσφαιριστής. Κι έκανε ένα λάθος, φυσικά έκανε ένα λάθος! Και το ξέρει, απολογήθηκε…Όμως τώρα, μετά από 3-4 μήνες, είναι η ώρα να του δώσουμε μια δεύτερη ευκαιρία. Οποιοσδήποτε άνθρωπος αξίζει μια δεύτερη ευκαιρία. Γιατί όχι ο Κάτσε! Ελάτε! Είμαστε όλοι μαζί, ζει στα δικά μας αποδυτήρια, θα παλέψει για τον σύλλογο… Ή ακόμη για τους διεθνείς παίκτες μας… Κι εκείνοι είναι εδώ για τον ΠΑΟΚ!

Μη τον επικαλούμαστε μονο όταν βολεύει.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26758
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Δευτ 13 Ιαν 2014, 10:20

lefis έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:Εκπέμπει υγεία η γιούχα ?Τι λετε ρε παλικάρια? Και γιουχάρουμε παίκτες που κερδίζουν?Δηλαδή ΑΝ ΤΟΛΜΗΣΟΥΝ και χάσουν όπως ΟΛΕΣ οι νορμάλ ομάδες σε όλο τον κόσμο τι θα τους κάνουμε?ΗΜΑΡΤΟΝ.

kat εδω εισαι λαθος. και με τον απολλωνα φεραμε ισοπαλια αλλα δεν τους γιουχαρε κανενας οπως χθες.και εγω ειμαι εναντιος της γιουχας στη διαρκεια του αγωνα αλλα για το μετα δεν διαφωνω, οταν υπαρχει λογος βεβαια


Ακριβως ετσι.

Στο ματς με τον Ηρακλη,τους δικαιολογησα....για το χθεσινο,ομως,οχι!Η ομαδα εχει σοβαρο θεμα και πρεπει να κανουν κατι εκει μεσα στα αποδυτηρια για να το λυσουν.

Οσο και να υποστηριζουν,ορισμενοι,πως η ομαδα δεν εχει παικτες.....για να κερδισει ανετα και να παιξει καλα εναντιον του Παναιτωλικου,,,,μια χαρα παικτες εχει.Εκεινο που ενοχλει ειναι η αδιαφορια και η χαλαροτητα που δειχνουν σε καποια ματς.

Τουλαχιστον,χθες,δεν μας στοιχισε!

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Re:

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 13 Ιαν 2014, 10:22

kataramenos5 έγραψε:
Sick Bastard έγραψε:ΩΩΩΩΩΩΩχχχχχ και δεν πρέπει να αποδοκιμάζει ο κόσμος και να αγαπήσουμε την ομάδα και τα παιδιά δεν πρέπει να τα κακοκαρδίζουμε και συκαλάκι γλυκό θέλει κανένας;

Δηλώσεις Στέφενς: ''Καταλαβαίνω τις αντιδράσεις των οπαδών για την εικόνα μας''.

Μπαμ!
Εικόνα


Ναι αλλα τα Χριστούγεννα είχε πει κι αυτά:

Χουμπ έγραψε:Εγώ είμαι εδώ για τον ΠΑΟΚ και θέλουμε να έχουμε μια οικογένεια! Κι όταν οι οπαδοί δεν συμφωνούν με κάποιους παίκτες ή δεν στηρίζουν κάποιους παίκτες, τότε χάνει την υποστήριξη ο ΠΑΟΚ. Κι αυτό είναι απίστευτο για μένα. Όταν θες να κερδίσεις, όταν θες να έχεις μια καλή ομάδα, πρέπει να την υποστηρίξεις. Όλους τους παίκτες που βρίσκονται στην ομάδα. Είμαστε όλοι στην ίδια οικογένεια, όπως λέω πάντα, είμαστε όλοι μαζί κι είναι πολύ σημαντικό να υποστηρίξουν αυτούς τους παίκτες. Είτε τους παίκτες που είναι στην Εθνική ομάδα, ή οποιονδήποτε άλλο…Είναι παίκτες του ΠΑΟΚ, αυτό είναι το σημαντικό. Αυτό είπα και για τον Κάτσε. Ο Κάτσε είναι ένας πολύ νέος ποδοσφαιριστής. Κι έκανε ένα λάθος, φυσικά έκανε ένα λάθος! Και το ξέρει, απολογήθηκε…Όμως τώρα, μετά από 3-4 μήνες, είναι η ώρα να του δώσουμε μια δεύτερη ευκαιρία. Οποιοσδήποτε άνθρωπος αξίζει μια δεύτερη ευκαιρία. Γιατί όχι ο Κάτσε! Ελάτε! Είμαστε όλοι μαζί, ζει στα δικά μας αποδυτήρια, θα παλέψει για τον σύλλογο… Ή ακόμη για τους διεθνείς παίκτες μας… Κι εκείνοι είναι εδώ για τον ΠΑΟΚ!

Μη τον επικαλούμαστε μονο όταν βολεύει.


Σόρρυ, αλλά εσύ τα μπερδεύεις. Σε αυτό που παραθέτεις μιλάει για παίχτη/παίχτες. Σε αυτό που παραθέτω εγώ μιλάει για τη συνολική εικόνα της ομάδας. Ο κόσμος όχι μόνο δεν έβγαλε κιχ στο 0-0 με τον Απόλλωνα, αλλά χειροκρότησε κιόλας.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 13 Ιαν 2014, 10:35

Ας το δεχτώ και να παίξουμε με τις λέξεις.Όταν όμως δεν συμφωνείς μ αυτά που λέει (γιατι δε τα εφαρμόζεις) πως μου τον φέρνεις παράδειγμα.Αφου πρώτα εσύ τον έχεις αναιρέσει .
χουμπ έγραψε:τότε χάνει την υποστήριξη ο ΠΑΟΚ. Κι αυτό είναι απίστευτο για μένα

Οποιος θέλει, καταλαβαίνει.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26758
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Δευτ 13 Ιαν 2014, 10:52

Δεν εχεις δικιο,καταραμενε μου....

Να σου το πω διαφορετικα.....τελειωνει το ματς και δεν αποδοκιμαζεται η ομαδα.Φευγει ο παικτης,ο προπονητης,ο προεδρος απο το γηπεδο....δηλωσεις,φωτογραφιες...ολα καλα!

Εμ δεν ειναι ολα καλα....πως να το κανουμε?....Και πως θα το δειξουμε εμεις που ειμαστε μεσα στο γηπεδο οτι αυτο που βλεπουμε,δεν ειναι καλο?...Γραφοντας στα σαϊτ ή μιλωντας στα ραδιοφωνα?...

Προσεξε...δεν μιλαω για αυτο το ελεεινο που συμβαινει κατα τη διαρκεια του αγωνα....που ερχεται ο Στοχ να εκτελεσει κορνερ και αλλος πισω μου τον βριζει.....Που σηκωνομαι να τον χειροκροτησω,μπας και ξυπνησει, και με κοιτανε ολοι σαν εξωγηινο....ΠΟΥ?...Στην 4!!!Εκει που δεν υπηρχε η μουρμουρα της 5-6....των επισημων!!....

Αλλα τι συζηταμε...εδω στο ματς με τον Απολλωνα μου ειπε ο αλλος να καθησω κατω....,εδω μπαινεις στην 4 και κασκολ εχει ενας στους 50....

Θα ηθελα σε ενα παιγνιδι να ειμαστε οπως παλια...τουλαχιστον στην 4!!Να τους υποστηριζουμε 90 λεπτα...να χειροκροτουμε και να ενθαρρυνουμε τους παικτες ακομα και στο λαθος τους...να δω,βρε αδερφε....πως θα αντιδρασουν και αυτοι!....
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 13 Ιαν 2014, 11:12

Αδερφέ, δεν παίζω με τις λέξεις. Κι ο Χουμπ κι εγώ είναι ξεκάθαρο σε τι αναφέρεται και στις περιπτώσεις. Είναι ξεκάθαρο ότι αναφέρεται σε δύο τελείως διαφορετικά πράγματα. Συμφωνώ, οποιος θέλει, καταλαβαίνει.

Μετά το ματς με τον Αππόλωνα και την γκέλα όλοι είπαμε ότι αυτά συμβαίνουν στο ποδόσφαιρο.
Η δίκαιη αμφισβήτηση σε πάει μπροστά όχι το κανάκεμα. Αν υπάρχει ένας παίχτης του ΠΑΟΚ που από χθες είναι ευχαριστημένος με την εικόνα της ομάδας, δεν κάνει γι αυτήν, απλά πράγματα.

Έχουν γιουχαριστεί όλες οι ομάδες παγκοσμίως σε οποιαδήποτε διάσταση και σύμπαν. Το θέμα είναι να γίνεται για τους σωστούς λόγους. Χθες αυτό έγινε.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 13 Ιαν 2014, 11:18

Τι να πω ρε mpafo,μαλλον φταίει που με καταραμένος.Κι εγώ σε κάποια φάση που κόντεψε να με πάρει ο ύπνος άρχισα της φιλοσοφικές αναζητήσεις "τι θελω και τραβιέμαι ο μ.... τρεις μέρες άυπνος γι να δω αυτή τη σούπα"
κλπ αλλα να κράξώ μου ρχεται πολύ δύσκολο.Μια φορά παρασύρθηκα απ το κλίμα με ρούλη, με τον Σεκου, και στην αλλαγή είπα ένα "ουουου".Ε ακόμα το μετανιώνω γιατι θεωρώ ως οπαδός οτι δεν είναι δουλειά μου.Υπάρχει προπονητής,υπάρχει και διοίκηση για να επιληφθούν και προσωπικά πολύ αργήσανε.Απο πέρσι τα λέγαμε οταν αντί για πρόστιμο ο Ιβάν έδινε πρίμ.Αλλα το να το κάνουμε εμείς το θεωρώ αμάρτημα.Ασε που όπως βλέπουμε εχει ξεφεύγει το πράγμα .Στρίβει ο Λουκας πριν το γκόλ και κράζουμε επειδή δεν εκτέλεσε αμέσως .Βλέπω μικρά παιδια 7-8 χρονών να ακολουθούν το παράδειγμα του μπαμπα και να βρίζουν ασύστολα τους παίκτες μας .Τι θα κάνει το παιδάκι όταν μεγαλώσει?Αρρωστημένη κατάσταση.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26758
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 13 Ιαν 2014, 11:34

Την περίπτωση η ομάδα να περνάει απλά μια περίοδο ντεφορμαρίσματος,όπως όλες οι ομάδες του πλανήτη το σκέφτεται κανείς; :roll:
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό K_geo » Δευτ 13 Ιαν 2014, 11:46

kataramenos5 έγραψε:Τι να πω ρε mpafo,μαλλον φταίει που με καταραμένος.Κι εγώ σε κάποια φάση που κόντεψε να με πάρει ο ύπνος άρχισα της φιλοσοφικές αναζητήσεις "τι θελω και τραβιέμαι ο μ.... τρεις μέρες άυπνος γι να δω αυτή τη σούπα"
κλπ αλλα να κράξώ μου ρχεται πολύ δύσκολο.Μια φορά παρασύρθηκα απ το κλίμα με ρούλη, με τον Σεκου, και στην αλλαγή είπα ένα "ουουου".Ε ακόμα το μετανιώνω γιατι θεωρώ ως οπαδός οτι δεν είναι δουλειά μου.Υπάρχει προπονητής,υπάρχει και διοίκηση για να επιληφθούν και προσωπικά πολύ αργήσανε.Απο πέρσι τα λέγαμε οταν αντί για πρόστιμο ο Ιβάν έδινε πρίμ.Αλλα το να το κάνουμε εμείς το θεωρώ αμάρτημα.Ασε που όπως βλέπουμε εχει ξεφεύγει το πράγμα .Στρίβει ο Λουκας πριν το γκόλ και κράζουμε επειδή δεν εκτέλεσε αμέσως .Βλέπω μικρά παιδια 7-8 χρονών να ακολουθούν το παράδειγμα του μπαμπα και να βρίζουν ασύστολα τους παίκτες μας .Τι θα κάνει το παιδάκι όταν μεγαλώσει?Αρρωστημένη κατάσταση.

Αυτό.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Παναιτωλικός, 1-0, MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Δευτ 13 Ιαν 2014, 12:08

Mια φορα,πριν απο καμμια δεκαπενταρια χρονια,βρεθηκα στο Χαριλαου για να δω ματς-με την Ξανθη επαιζαν,τα συμπαθη ασπονδυλα-που δεν επαιζε ο ΠΑΟΚ.

Η ατμοσφαιρα που επικρατουσε ηταν ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ με αυτη που επικρατει σημερα στην Τουμπα!!!Θυμαμαι πως κοροϊδευα το φιλο Αρειανο,που με πηρε γιατι ηθελε παρεα :lol: ,και φυσικα,οταν αυτος με τη σειρα του ηρθε στην Τουμπα...καταλαβε τη διαφορα!

Δεν μπορουσα,ΠΟΤΕ,να φανταστω πως υπηρχε η περιπτωση να παρουσιασει η Τουμπα αυτο το χαλι....Αυτο ειναι καταντια και κατι πρεπει να κανουμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ,για να το αλλαξουμε.

Γιατι,εαν τα δεκαχρονα μεγαλωσουν με αυτη τη νοοτροπια.....χαθηκαμε!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron