Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Συμφωνείτε στην σύνταξη και αποστολή επιστολής προς τον Ιβάν Σαββίδη;

Το δημοψήφισμα λήγει στις Κυρ 10 Σεπ 2017, 20:18

ΝΑΙ
30
68%
ΟΧΙ
14
32%
 
Σύνολο ψήφων : 44

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 26 Αύγ 2017, 19:55

Αντί επιστολή μελών καλυτερα επιστολή γαλακτομπουρεκου Παπα ποιος πολυ θα πιάσει
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Αύγ 2017, 19:58

teod1980 έγραψε:Εγώ δε συμφωνώ.
Δεν είναι δουλειά μας αυτή.
Ας κάνει αυξήσεις κεφαλαίου κάθε χρόνο κ με λιγότερα έσοδα, αν δε το καταλάβει μόνος του


Μ αυτόν τον τρόπο δηλαδή θα είμαστε ήσυχοι? Θα αλλάξει κάτι στην φετινή κατάμαυρη καρδιά μας με την πάροδο των χρόνων και τις απανωτές αυξήσεις κεφαλαίου που θα πληρώνει ο ίδιος, αν η ομάδα μας συνεχίζει το σημειωτόν?

Φυσικά δεν είναι δουλειά μας, αλλά τουλάχιστον θα χουμε να λέμε ότι εμείς προσπαθήσαμε, δεν αδιαφορήσαμε...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:00

Γιατί εγώ θα αδιαφορώ;
Τες πα, δε συμφωνώ γιατί δε θα βγάλει κ πουθενα
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό berry » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:02

ας μπουν στον κοπο καποιοι που το χουν το γραψιμο να συντασουν την επιστολη κ οταν τη δουμε συνυπογραφουμε. αν περιμενουμε ν αποφασισουμε κλπ κλπ θα γινουμε χειροτεροι απο τον σαββιδη στην κωλυσιεργια. εκτος εαν....περιμενουμε κ μεις να πεσουν οι τιμες στα μελανια :lol:
...γιατι απο παιδια μας παλαβωσε η ασπρομαυρη στολη! ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
berry
 
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 21:08

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό Jairo » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:07

Ακόμα?

Βιβλίο γράφετε?
Τελευταία επεξεργασία από Jairo και Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:07

Notorious4 έγραψε:Τι σκοπό θα έχει αυτή η επιστολή; Νομίζω δε θα εξυπηρετήσει κανένα σκοπό.Οι πλούσιοι πονάνε μόνο στην τσέπη αν συνεχίσει ήδη αυτή η κατάσταση θα υπάρξουν άλλες ενέργειες πιστεύω που θα ξεκινήσουν οι σύνδεσμοι αλλά και γενικά ο καθένας ξεχωριστά.

Ο Ιβάν σίγουρα έχει αποκτήσει δύναμη και αναγνωρισιμότητα (εγχώρια)μέσω του ΠΑΟΚ αλλά μπορεί να την χάσει εξίσου γρήγορα.


Ούτε το κακό του θέλουμε, ούτε πρόκειται (προσωπικά μιλώντας) να κάνουμε αποχή, αφήνοντας την Π.Α.Ο.Κ.άρα μας μόνη στο γήπεδο, όπως (λανθασμένα, έστω κι αν προσωπικά δεν συμμετείχα) κάναμε κάποτε επί Βουλινού...

Η Επιστολή λοιπόν θα χει σκοπό να δείξει στον Πρόεδρο ότι κάποιο μέρος (εύχομαι να είναι τελικά μεγάλο) του λαού του Π.Α.Ο.Κ. δεν είναι αυτός που του παρουσιάζουνε οι ΑΡΔ, είναι δηλαδή σοβαρός, απαιτητικός και θέλει να προσφέρει στα δύσκολα κι όχι χειροκροτητές του, καταστροφολόγοι και αφοριστικοί, ή ακόμα χειρότερα ίσως και αδιάφοροι για την ομάδα που διοικεί...Να δείξουμε ότι μας ενδιαφέρει ο Π.Α.Ο.Κ. όσο κι αν μας ΠΟΝΑΕΙ...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:14

Ιβάν Σαββίδη,

Ένα κι ένα κάνουν δύο.

500.000€ κάθε χρόνο στο μπάσκετ, 350.000€ στο volley, 100.000€ σε ανδρικό χάντμπολ, γυναικείο ποδόσφαιρο, γυναικείο μπάσκετ, γυναικείο volley και από 50.000€ σε κάθε άλλο ομαδικό τμήμα. 15.000€ στα ατομικά. Εν λευκώ.
Αυτοί ξέρουν τη δουλειά τους και κάθε χρόνο ξεπερνούν τους εαυτούς τους. Κάθε χρόνο θα καμαρώνεις τουλάχιστον 7-8 τίτλους από όλα τα τμήματα αυτά, εγγυημένα.

Με το ποδόσφαιρο μην ασχοληθείς ποτέ ξανά, απλώς όταν σε ζητάνε λεφτά, ρώτα "τι τα θέλετε;" και ένας ΣΠΟΥΔΑΓΜΕΝΟΣ υπάλληλος με ΠΤΥΧΙΑ θα σε παρουσιάζει το πώς και το γιατί, θα λες "εντάξει" και θα προχωράνε τα πράγματα. Έλα μετά σε τελικούς και φιέστες να σηκώνεις τα κύπελλα.

Βλέπεις ότι έτσι το καράβι δεν πάει και θα πέσουμε σε καμιά βραχονησίδα και βουλιάζοντας θα ψάχνουμε ποιος φταίει, να τον πετάξουμε στη θάλασσα.

Φτάνει με τα κολλητηλίκια, τα κουμπαριλίκια, τους "γνωστούς", τους "έτσι", τους "άκου να σε πω εγώ που ξέρω"! Είναι η ίδια πάστα ανθρώπων με τον μέσο Έλληνα μαλάκα οπαδό που το παίζει εξυπνάκιας σε ραδιόφωνα, γήπεδα, καφετέριες, παρέες, απλώς έχουν περισσότερα λεφτά ή μεγαλύτερο όνομα και τους ακούς.

Αναδιάρθωση της Π.Α.Ε. και στελέχωση με ανθρώπους με ΕΜΠΕΙΡΙΑ στον αθλητισμό, ΒΑΡΙΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ, ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ και ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΙΔΕΕΣ. Έχεις κάνει κάποιες τέτοιες κινήσεις (Frank Arnesen) που τις πήρες πίσω, κακώς. Κι ας μη μιλάνε Ελληνικά, να μη ξέρουν πού πέφτει ο Λευκός Πύργος ή η Τούμπα.

Επίσης, επένδυση στο νομικό τμήμα της Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ.!




Ξέρω 'γώ, αυτά έγραψα μέσα σε 10 λεπτά, τελείως στο πόδι και τελείως πρόχειρα. Δεν ξέρω καν αν συμφωνώ με τη κίνηση, πρώτη φορά μπαίνω στο topic! :mrgreen:
Σας αρέσει, σαν μπούσουλας έστω; Εγώ πχ θα αφαιρούσα τα ποσά από την αρχή του κειμένου, νταβάς στη τσέπη κανενός δεν γίνομαι...μεταξύ μας αυτό το κείμενο. Ούτε καν version 0.0.2 είναι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό Kostas_Peraia4 » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:16

Βαζω poll ωστε να δουμε ποσοι ειναι υπερ και ποσοι κατα
Ανήκω κι εγώ στο παρεάκι του chat
Άβαταρ μέλους
Kostas_Peraia4
 
Δημοσιεύσεις: 4817
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2014, 20:40

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:20

Νομιζω ειναι λαθος λογικη το αν η πλειοψηφια ειναι υπερ/κατα

Εγω υπερ ειμαι, αλλα κατα του να παρουσιαστει σαν συνολικη επιστολη 20.000 ατομων
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:21

iasoiako έγραψε:Συμφωνώ και εγώ, αρκεί να είναι κόσμια.

+ 4
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό Jairo » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:28

Δέν λέει ακόμα τίποτα η επιστολή, δέν έχει κάτι να του πεί.. παλέψτε το
agent of shield
Άβαταρ μέλους
Jairo
 
Δημοσιεύσεις: 1523
Εγγραφή: Δευτ 31 Αύγ 2015, 22:33
Τοποθεσία: >>>

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό Γιώργος Μάτζου 4 » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:32

Συμφωνω κι εγω με την επιστολή Πρέπει ομως να παραδοθεί απο το ίδιο το σαιτ ( αν γίνρται στον ίδιο τον Ιβάν ) και οχι μεσω τριτων ( Είτε μπορεί να μη δοθεί , είτε μπορεί να αλλοιωθει κτλ. )
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Μάτζου 4
 
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: Πέμ 11 Μάιος 2017, 13:17
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό Apegner » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:47

υπερ με τα όσα..πρέπει να του δέιξουμε εμπρακτη στήριξη και τους ευλογους προβληματισμούς μας
ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΕ ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΕ ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΕ ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΕ ΑΜΠΑΛΟΥΤΣΑΚΑ ΠΑΟΚ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
Apegner
 
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ 26 Αύγ 2015, 21:27
Τοποθεσία: Toulouse

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:52

Ζαντός έγραψε:Ιβάν Σαββίδη,

Ένα κι ένα κάνουν δύο.

500.000€ κάθε χρόνο στο μπάσκετ, 350.000€ στο volley, 100.000€ σε ανδρικό χάντμπολ, γυναικείο ποδόσφαιρο, γυναικείο μπάσκετ, γυναικείο volley και από 50.000€ σε κάθε άλλο ομαδικό τμήμα. 15.000€ στα ατομικά. Εν λευκώ.
Αυτοί ξέρουν τη δουλειά τους και κάθε χρόνο ξεπερνούν τους εαυτούς τους. Κάθε χρόνο θα καμαρώνεις τουλάχιστον 7-8 τίτλους από όλα τα τμήματα αυτά, εγγυημένα.

Με το ποδόσφαιρο μην ασχοληθείς ποτέ ξανά, απλώς όταν σε ζητάνε λεφτά, ρώτα "τι τα θέλετε;" και ένας ΣΠΟΥΔΑΓΜΕΝΟΣ υπάλληλος με ΠΤΥΧΙΑ θα σε παρουσιάζει το πώς και το γιατί, θα λες "εντάξει" και θα προχωράνε τα πράγματα. Έλα μετά σε τελικούς και φιέστες να σηκώνεις τα κύπελλα.

Βλέπεις ότι έτσι το καράβι δεν πάει και θα πέσουμε σε καμιά βραχονησίδα και βουλιάζοντας θα ψάχνουμε ποιος φταίει, να τον πετάξουμε στη θάλασσα.

Φτάνει με τα κολλητηλίκια, τα κουμπαριλίκια, τους "γνωστούς", τους "έτσι", τους "άκου να σε πω εγώ που ξέρω"! Είναι η ίδια πάστα ανθρώπων με τον μέσο Έλληνα μαλάκα οπαδό που το παίζει εξυπνάκιας σε ραδιόφωνα, γήπεδα, καφετέριες, παρέες, απλώς έχουν περισσότερα λεφτά ή μεγαλύτερο όνομα και τους ακούς.

Αναδιάρθωση της Π.Α.Ε. και στελέχωση με ανθρώπους με ΕΜΠΕΙΡΙΑ στον αθλητισμό, ΒΑΡΙΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ, ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ και ΣΥΓΧΡΟΝΕΣ ΙΔΕΕΣ. Έχεις κάνει κάποιες τέτοιες κινήσεις (Frank Arnesen) που τις πήρες πίσω, κακώς. Κι ας μη μιλάνε Ελληνικά, να μη ξέρουν πού πέφτει ο Λευκός Πύργος ή η Τούμπα.

Επίσης, επένδυση στο νομικό τμήμα της Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ.!




Ξέρω 'γώ, αυτά έγραψα μέσα σε 10 λεπτά, τελείως στο πόδι και τελείως πρόχειρα. Δεν ξέρω καν αν συμφωνώ με τη κίνηση, πρώτη φορά μπαίνω στο topic! :mrgreen:
Σας αρέσει, σαν μπούσουλας έστω; Εγώ πχ θα αφαιρούσα τα ποσά από την αρχή του κειμένου, νταβάς στη τσέπη κανενός δεν γίνομαι...μεταξύ μας αυτό το κείμενο. Ούτε καν version 0.0.2 είναι.




Ειδικα το κοματι που τονισα εχω την αισθηση πως θα ¨χαθει " το νοημα στην μεταφραση.
Ο κορμος του θα πρεπει να ειναι με ξεκαθαρες επισημανσεις χωρις " αργκο" εκφρασεις , τους προβληματισμους μας, τις προτασεις μας, και απαραιτητα... τις ευχαριστιες μας για οτι εχει προσφερει .
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Επιστολή μελών PAOkmania στον Ιβάν...

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:56

Ναι εννοείται, εγώ το έγραψα τελείως πρόχειρα, για να δω τι θα βγει... Αν θέλετε να γραφεί κάτι κανονικά, θα με πάρει 1-2 μέρες...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46414
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες