Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 20 Αύγ 2017, 03:54

Α ρε γαμώτο συγκίνηση...πόσο Π.Α.Ο.Κ. πια...

Κάθομαι νυχτιάτικα στη δουλειά και βλέπω φάσεις από περσινές νίκες του Π.Α.Ο.Κ., με Τενερίφη, με Παρτιζάν, τα τρίποντα, τα κλεψίματα, τον Keith να τραυματίζεται στα Κανάρια Νησιά και να παγώνει το αίμα μου, τα ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ να βγάζουν ψυχή στο εχθρικό Hala Pionir...με ξανασηκώνεται η τρίχα, σφίγγω πάλι τη γροθιά μου και πανηγυρίζω (σιωπηλά, κοιμούνται οι πελάτες) και τα ξαναζώ και γουστάρω...

Μακάρι και οι φετινοί αθλητές μας στο μπάσκετ να βγάλουν αυτό το αίσθημα της οικογένειας, μέσα κι έξω από το παρκέ...θα ξαναπάω αεροδρόμιο φέτος και θα τους δω...και εύχομαι και να κατέβω στο Ειρήνης και Φιλίας...



23 Φλεβάρη, μετά τη νίκη-πρόκριση επί της Partizan, στο Hala Pionir:


Ζαντός έγραψε:Θα πω κάποια πράγματα όπως τα βίωσα εγώ, τώρα που γύρισα σπίτι και κατηύνασα λίγο τον ενθουσιασμό μου (όχι)...

Είναι η δεύτερη φορά στη ζωή μου που πάω αεροδρόμιο για τον Π.Α.Ο.Κ.! Η πρώτη ήταν στις 20/02/2017, για να ευχηθώ στην ομάδα καλή επιτυχία, παρέα με τον Chuck Norris (του PAOKmania, όχι τον ντεμέκ). Και αποδείχθηκα γουρλής. Και άξιζε να πάω και να περιμένω και άξιζε κάθε γαμημένο δευτερόλεπτο. Και ας μην έβγαινα φωτογραφία με τον Τσόχλα (οποιαδήποτε ομοιότητα μεταξύ μας, είναι καθαρά συμπτωματική).

Κι ας είχε σήμερα μόνο μια κάμερα, 3 φωτογράφους και 2 δημοσιογράφους για την ομάδα που προκρίθηκε. Γιατί εμείς που ακολουθούμε την ομάδα, εμείς οι πιστοί, ξέρουμε τι ψυχή έχουν τα παλικάρια αυτά. Τα περσινά, τα φετινά, τα προπέρσινα. Βλέπουμε το χαμόγελό τους όταν βλέπουν οπαδούς του Π.Α.Ο.Κ. έξω και ανοίγουν ψιλή κουβέντα 30'', βλέπουμε τη χαρά στα μάτια τους όταν το γήπεδο γεμίζει με 2000 οπαδούς παραπάνω από το συνηθισμένο.

Ακόμα και αν δεν βλέπει κανείς άλλος το μπάσκετ, αυτά τα παιδιά θα παίζουν για τον προπονητή τους. Για τον πρόεδρο και τη διοίκησή τους, που έχουν φτιάξει μια ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ με σπίτι το Παλατάκι. Για τον κόσμο που δεν του χαλάει χατίρι, όταν το γήπεδο γεμίζει.
Ακόμα και αν δεν βλέπει κανείς άλλος το μπάσκετ, εγώ θα το βλέπω. Γιατί ξέρω ότι αυτά τα παλικάρια αγαπάνε την ομάδα που βρίσκονται, την οικογένεια που βρίσκονται. Και όταν φεύγουν από τον Π.Α.Ο.Κ., έχουν μόνο καλά λόγια να πουν. Και αν μπορούν, ξαναέρχονται να δουν την ομάδα, να χαιρετηθούν με τους ανθρώπους που κρατάνε τον Π.Α.Ο.Κ. σήμερα ζωντανό.

Γιατί αυτός ο Σούλης Μαρκόπουλος, αυτός ο τεράστιος άνθρωπος και προπονητής, απέρριψε πρόταση κορυφαίας ομάδας της Ευρωλίγκας, γεμάτη Έλληνες και μη διεθνείς, χρήμα και φήμη στη μπασκετική Ευρώπη, για να μείνει στον Π.Α.Ο.Κ. του Μπάνε Πρέλεβιτς, στον Π.Α.Ο.Κ. του Magic Σταυρόπουλου, στον Π.Α.Ο.Κ. του άρρωστου ΠΑΟΚτσή Τέλη Ζουρνατσίδη, στον Π.Α.Ο.Κ. που του χρωστούσε λεφτά. Και του χρωστάει και ευγνωμοσύνη, απέραντη. Για αυτό και για άλλα πολλά. Ούτε εγώ ξέρω τι έχει κάνει ο Σούλης για την ομάδα αυτή τα τελευταία χρόνια. Φυσικά μας έδωσε και το Korac το 1994, τη χρονιά που γεννήθηκα.

Ο Π.Α.Ο.Κ. ΕΙΝΑΙ ο λαός του και στο μπάσκετ. Και όταν ο λαός λείπει από τον Π.Α.Ο.Κ., ο Π.Α.Ο.Κ. πονάει. Και πονάει πραγματικά η Κ.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ...δεν ψυχορραγεί πια, αλλά πονάει. Θέλει να ανοίξει τα φτερά του, να πετάξει ξανά εκεί που ήταν κάποτε με κόπο και δουλειά.

Δεν ξέρω καν για ποιον πούστη λόγο τα γράφω αυτά.

Π.Α.Ο.Κ., μόνο Π.Α.Ο.Κ.!

Περηφάνια
Αγάπη
Οικογένεια
Κιμπαριλίκι

Αυτόν τον Π.Α.Ο.Κ. εγώ αγαπάω και θα αγαπάω. Και θα τον στηρίζω όσο μπορώ, όπως μπορώ. Από τον καναπέ, το γραφείο του δωματίου μου, τις κερκίδες του Παλατακιού, τα δημοσιογραφικά του Παλατακιού, το καράβι, το λιμάνι.

Σταματάω. Τα είπαμε χίλιες φορές...



Τρίτη 28/02 19:30 στο Παλατάκι.
Πρώτα όμως Σάββατο 17:00 με χανούμια στην Αθήνα.






Η απάντηση της Κ.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. στο Φέησμπουκ για τα όσα συζητώνται εδώ μέσα (και όχι μόνο):


"Οι αγώνες με την Παρτιζάν ήταν μία εμπειρία ζωής για όλους εμάς που ζήσαμε από κοντά αυτά τα δύο παιχνίδια. Ευχαριστούμε την Παρτιζάν για την φιλοξενία στο Βελιγράδι, τους φιλάθλους για την θερμή υποδοχή στο γήπεδο και την εξαίρετη ατμόσφαιρα που δημιούργησαν και ευχόμαστε τα καλύτερα για την συνέχεια.

The games against Partizan were a life time experience for all those that got to watch both games up close. We thank Partizan for the hospitality , the great atmosphere and the warm welcome and wish our brothers all the best.

Utakmice sa Partizanom su bile prelepo iskustvo za sve koji su prisustvovali. Veliko hvala Partizanu na gostoprimstvu, na sjajnoj atmosferi i nasoj braci zelimo sve najbolje u buducnosti.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46876
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Κυρ 20 Αύγ 2017, 10:18

Καλημέρα σε όλους.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 20 Αύγ 2017, 10:32

Καλημέρα Σπύρο και σε όλα τα Π.Α.Ο.Κ.τσάκια!!!!

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 20 Αύγ 2017, 23:56

Ουφφφφφφφφφφφφφ...Επιτέλους, έφτασα στο καφενείο και μπορώ να φωνάξω με άνεση και on topic...

Φρουραααααααααααααααααααά...
Φρουρααααααααααααααααααααααααααααααά...
Φρουρααααααααααααααααααααααααααααά...
Φρουραααααααααααααααααααααααααααά...

Κανένας δεν ακούει ή τους κατατρόπωσαν τα αλάνια...Ευτυχώς πάντως, μείναμε μόνοι και ανεξέλεγκτοι...Οπότε...

Που σαι παιδί? Ένα τριπλό αψέντι σε παρακαλώ πολύ, γιατί εγώ στα βαριά δεν θα πέσω απόψε... :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 21 Αύγ 2017, 16:34

Καλησπέρα και καλή βδομάδα να χουμε όλοι μας ρε Π.Α.Ο.Κ.τσάκια... :pano:

Μετά την χθεσινή τραγωδία (στον σχωρεμένο αδερφό Χρήστο αναφέρομαι), πολύ εποικοδομητικό θα ήταν για όλους (μας) αν διαβάζατε κι εσείς προσεκτικά το χθεσινό post του joshua στο thread "Προβλήματα και λύσεις για το forum"

Το βάζω κι εδώ, γιατί πιστεύω ότι είναι κρίμα να χαθεί στην λήθη του παρελθόντος, περνώντας "στα ψιλά"...

:nairepaok:

......................................................................................................................................................

Re: Προβλήματα και λύσεις για το φόρουμ ΙΙ
Δημοσίευση από joshua » Κυρ Αύγ 20, 2017 4:36 pm

Μπορει σε πολλους αυτο που θα γραψω να ακουγεται μαλακια,μπορει ασχετο,μπορει συναισθηματισμος,μπορει οτιδηποτε, αλλα με αφορμη αλλον ενα αδικο χαμο ενος συνοπαδου μας,εγω θα πω αγαπηστε τον διπλα σας,αγαπηστε τον καθε γκρινιαρη,μιρλα,απαισιοδοξο,αισιοδοξο,αφελη,εξυπνακια, με τον οποιο μπορει να εχετε μοιραστει μια θεση στα τσιμεντα της Τουμπας, γιατι αυτοι ειναι ο ΠΑΟΚ.ΠΑΟΚ δεν ειναι οι ακριβοπληρωμενοι παικτες του,δεν ειναι μια μπαλα ποδοσφαιρου,μπασκετ,χαντμπολ,δεν ειναι ενα κυπελο,δεν ειναι ο θεσμος του προπονητη,η του προεδρου,δεν ειναι το 4-4-2 η το 4-2-3-1.Στην θεση του παιδιου θα μπορουσε να ειναι ο joshua,o ace,o goran,o eorptol,οπως υπηρξε ο olivares,o Lizard_king και τοσοι αλλοι.Σκεφτειτε πως νιωσατε στο ακουσμα του χαμου τους,η στο δυνητικο χαμο οποιουδηποτε αλλου και σκεφτειτε αν αξιζουν τον κοπο,οι επιθεσεις,οι ειρωνειες,το μισος,που εχουν κατακλησει τοσο το φορουμ οσο και την ζωη μας.Ολα τα αλλα ειναι απλα ενα γαμημενο ποδοσφαιρο,τα προσωπα και οι ιστοριες πισω απο καθε ανθρωπο που ασχολειται με αυτο ειναι αυτα που εχουν την πραγματικη αξια...

..........................................................................................................................................................

:nairepaok:

Πάλι εκφράζω τα σέβη μου στον αδερφό joshua και ξαναθυμίζω κάτι που εμείς "μάθαμε από παιδιά" στα τσιμέντα:

Το ποδόσφαιρο είναι μόνο η αφορμή... :pano: :pano: :pano: :pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 21 Αύγ 2017, 21:04

trouman έγραψε:4 κεράκια και οι μεταγραφές έκλεισαν..

Ωραία η Τήνος, καλά να περάσεις!

Πάντα ανάβω κεράκι για όλα τα μέλη του φόρουμ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89862
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 21 Αύγ 2017, 21:08

Όσοι θέλουν να παρακολουθήσουν τα ρεπορτάζ από το total solar eclipse που συμβαίνει τώρα στις ΗΠΑ:
https://www.nasa.gov/eclipselive/#NASA+ ... ic+Channel
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89862
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 22 Αύγ 2017, 13:24

Γεια.
Σήμερα έκανα μια επάλειψη στην ταράτσα με υγρομονωτικό. Μου έφυγε η μαγκιά. 1,5 ώρα κάτω από τον καυτό ήλιο και το υλικό ήταν πολύ πηχτό και αλειφόταν δύσκολα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89862
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 22 Αύγ 2017, 13:29

Δεν εισαι μαγκας ,εισαι αλανι
και την ταρατσα μονωνεις μανι μανι...
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26717
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 22 Αύγ 2017, 13:40

:lol: :lol: :lol: :lol:

Τόλη σου έφυγε η μαγκιά,
το υλικό πηχτό ήταν λες,
μα ο "σοφός" λέει καθαρά:
"να ταν τα νιάτα δυο φορές"...

:opaokara: :opaokara:
:pano: :pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 22 Αύγ 2017, 21:52

Αυτήν την ώρα (22:52) στον Άγιο Σώστη Τήνου έχουμε 20,5 βαθμούς Κελσίου.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89862
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 23 Αύγ 2017, 12:51

Καλησπέρα σε όλα τα Π.Α.Ο.Κ.τσάκια...

:pano:


Υ.Γ. 6 ρετσίνες στο Μακεδονία Παλλάς...Τι να σημαίνει άραγε? :?
6άρι που έκλεισε-είναι ήδη στο ξενοδοχείο ή 6 ακόμα μεταγραφές (μαζί με τον Καντούρη) που έρχονται? :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Τετ 23 Αύγ 2017, 16:06

Νέος Πάπας από ντιμαρτζιο

https://www.transfermarkt.com/najib-amm ... ler/131908


Έχει μάνατζερ τον Τούρκο που φωτογραφήθηκε στη τούμπα τις προάλλες.

Ωπ, λάθος τοπικ.
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό ArChAnGeLonfire4 » Τετ 23 Αύγ 2017, 16:19

Καλησπερα σε ολα τα Π Α Ο Κ ια!
Άβαταρ μέλους
ArChAnGeLonfire4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Τετ 09 Αύγ 2017, 23:44
Τοποθεσία: City of Archangel's

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 23 Αύγ 2017, 23:25

Καληνύχτα!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89862
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες