Pc support

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 06 Οκτ 2016, 13:53

Απεβίωσε και το δεύτερο usb stick που πήρα από το πλαίσιο, μετά από 7 μήνες ζωής. Πλέον θα ακούσω τους επαΐοντες και θα αγοράσω Kingston
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89913
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 06 Οκτ 2016, 14:42

Εμενα το τροφοδοτικο απο το Πλαισιο αρχισε κολπα στον μηνα πανω. Ευτυχως μου το αλλαξανε και προς το παρον ολα καλα

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 06 Οκτ 2016, 14:46

Ηθελέστα και παθέστα
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29882
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό Marianov6 » Πέμ 05 Ιαν 2017, 19:21

Εχει κανεις λογαριασμο στην paypal να με βοηθησει σε κατι? Ειχα κανει εναν λογαριασμο παλια, σταματησα να ασχολουμε μετα απο ενα διαστημα, εχω ξεχασει password και security questions εννοειται :mrgreen: , αλλα μεσα στο 2016 λαμβανα μειλ για "unauthorized transactions" και οταν προσπαθουσα να επικοινωνησω επεφτα σε τοιχο... Για να τους παρεις τηλεφωνο πρεπει να κανεις login. Για να ρωτησεις στο φορουμ πρεπει να κανεις login. Login ομως δεν μπορω να κανω γιατι δεν θυμαμαι τους κωδικους. Μεσω φεισμπουκ τους εγραψα σε μηνυμα αλλα απαντηση δεν πηρα. Εγραψα σε μορφη ποστ αλλα ουτε και εκει απαντησαν. Στο σαιτ τους υπαρχει ενα τηλεφωνο για "guest" για αυτους που μενουν εκτος αμερικης, και μολις το καλεσα επεφτε η γραμμη. Για να τους στειλεις μειλ, πρεπει παλι πρωτα να κανεις login. Νομιζω οτι ειναι ηλιθιοι που δεν εχουν προβλεψει κατι τετοιο 'η εγω που δεν βρισκω τροπο, ξερω γω. Πως στον μπεο μπορει καποιος να επικοινωνησει μαζι τους? Εχει κανεις σας λογαριασμο να τους ρωτησει εκ μερους μου?
Marianov6
 
Δημοσιεύσεις: 1187
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2016, 22:12

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 05 Ιαν 2017, 19:48

Marianov κατά πάσα πιθανότητα είναι phising. Μούφα δηλαδή με σκοπό να αποσπάσουν τους κωδικούς σου. Μου έτυχε κάτι παρόμοιο πριν κανά μήνα. Και καλά ένας Γάλλος έκανε αγορές με 300 ευρώ και να κάνω Log-in να το ακυρώσω και μου το λένε επειδή και καλά δεν συνδέθηκε από τις συνήθεις συσκευές μου.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15437
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Πέμ 05 Ιαν 2017, 19:53

ΑποστόληςΑ έγραψε:Απεβίωσε και το δεύτερο usb stick που πήρα από το πλαίσιο, μετά από 7 μήνες ζωής. Πλέον θα ακούσω τους επαΐοντες και θα αγοράσω Kingston

Έχω ένα π΄λαισίου εδώ και 2 χρόνια και ΟΚ .. αντίθετα ένα άλλο επώνυμο ξαφνικά καπούτ... Δεν θυμάμαι μάρκα... τσαντίστικα και το πέταξα!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8502
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό Marianov6 » Πέμ 05 Ιαν 2017, 19:55

Ναι σιγουρα ειναι γιατι το e-mail δεν ειναι της πειπολ. Μου στειλαν προσφατα και απο την αμαζον και καλα για μια αγορα που εκανα ενω δεν εχω καν λογαριασμο σε αυτους χαχαχα. Απλα με την ευκαρια και με τα καπιταλ κοντρολς ηθελα να ενεργοποιησω παλι τον λογαριασμο μου εκει αλλα δεν μπορω να βρω τροπο να επικοινωνησω μαζι τους.

Μου ειχαν στειλει και απο την πειπολ πιο παλια για verification αλλα το ειχα αγνοησει γιατι δεν με ενδιεφερε. Τωρα σαν τηλεφωνο επικοινωνιας εχουν ακομα το παλιο μου στην Αθηνα, και εχω φυγει απο εκει απο το 2009 :mrgreen: Ακομα δηλαδη και να επιλεξω να με παρουν αυτοι τηλεφωνο μιας και υπαρχει και αυτη η επιλογη, παλι δεν θα μπορεσω να επικοινωνησω μαζι τους. "Τοιχος" γενικα η κατασταση, πιο δυνατος και απο του Μουρινιο
Τελευταία επεξεργασία από Marianov6 και Πέμ 05 Ιαν 2017, 20:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Marianov6
 
Δημοσιεύσεις: 1187
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2016, 22:12

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 05 Ιαν 2017, 19:58

Μπορείς να κανεις reset το password

https://www.paypal.com/webapps/accountr ... ution=e1s1
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15437
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό Marianov6 » Πέμ 05 Ιαν 2017, 20:02

Το δοκιμασα και αυτο ανταρτικα αλλα μετα ζηταει ειτε security questions που δεν τα θυμαμαι, ειτε να σε παρουν αυτοι τηλεφωνο με ενα κωδικο που θα εμφανιστει στην οθονη μου για επιβεβαιωση, αλλα οπως εγραψα και λιγο πριν, το τηλεφωνο στο οποιο μπορουν να με παρουν δεν ειναι πλεον δικο μου
Marianov6
 
Δημοσιεύσεις: 1187
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2016, 22:12

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 05 Ιαν 2017, 20:08

Κακακια.
Απ'ο,τι φαίνεται με ένα γκουγκλαρισμα, η μόνη λύση για την περίπτωση σου ειναι να τους πετύχεις στο τηλέφωνο.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15437
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό dimbar » Πέμ 05 Ιαν 2017, 20:09

Marianov6 έγραψε:Εχει κανεις λογαριασμο στην paypal να με βοηθησει σε κατι? Ειχα κανει εναν λογαριασμο παλια, σταματησα να ασχολουμε μετα απο ενα διαστημα, εχω ξεχασει password και security questions εννοειται :mrgreen: , αλλα μεσα στο 2016 λαμβανα μειλ για "unauthorized transactions" και οταν προσπαθουσα να επικοινωνησω επεφτα σε τοιχο... Για να τους παρεις τηλεφωνο πρεπει να κανεις login. Για να ρωτησεις στο φορουμ πρεπει να κανεις login. Login ομως δεν μπορω να κανω γιατι δεν θυμαμαι τους κωδικους. Μεσω φεισμπουκ τους εγραψα σε μηνυμα αλλα απαντηση δεν πηρα. Εγραψα σε μορφη ποστ αλλα ουτε και εκει απαντησαν. Στο σαιτ τους υπαρχει ενα τηλεφωνο για "guest" για αυτους που μενουν εκτος αμερικης, και μολις το καλεσα επεφτε η γραμμη. Για να τους στειλεις μειλ, πρεπει παλι πρωτα να κανεις login. Νομιζω οτι ειναι ηλιθιοι που δεν εχουν προβλεψει κατι τετοιο 'η εγω που δεν βρισκω τροπο, ξερω γω. Πως στον μπεο μπορει καποιος να επικοινωνησει μαζι τους? Εχει κανεις σας λογαριασμο να τους ρωτησει εκ μερους μου?


1.Κάνε forward το μήνυμα στην διεύθυνση από την οποία στο έστειλαν ρωτώντας αν είναι αληθινό.
Εμένα μου απάντησε το paypal λέγοντας ότι δεν είναι.
2.Αν ο λογοριασμός σου είναι παληός πιθανότατα η πιστωτική που είχες δώσει έχει λήξει οπότε δεν κινδυνεύεις ούτως ή άλλως.
3.Ακόμη κι αν έχουν γίνει χρεώσεις πήγαινε στην Τράπεζα σου όταν θα έρθει ο λογαριασμός και ακύρωσε τες, ακύρωσε και την κάρτα και βγάλε καινούργια.Οι Τράπεζες το δέχονται χωρίς συζήτηση.

Μού έχουν συμβεί και τα 3 που αναφέρω, στην τελευταία περίπτωση υπήρχαν χρεώσεις περίπου 200 ευρώ την μέρα για 2 μήνες μέχρι που μου άλλαξε η τράπεζα την κάρτα.

ΜΗΝ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό nico4 » Πέμ 05 Ιαν 2017, 20:09

Για να ξέρετε, το PayPal όταν στέλνει μέιλ πάντα προσφωνει με το ονοματεπώνυμο σου. Δηλ αρχίζει με "dear όνομα επίθετο" αν δεν το έχει είναι σίγουρα fake.
Fist in the air, in the land of hypocrisy
Άβαταρ μέλους
nico4
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: Κυρ 22 Φεβ 2009, 19:18

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Πέμ 05 Ιαν 2017, 20:20

Hover στη διεύθυνση-όνομα που δείχνει ότι το έστειλε, βγάζει την αληθινή
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11431
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Σάβ 28 Ιαν 2017, 12:40

https://support.discordapp.com/hc/en-us ... /208527808

Με εμποδίζει στο Τσατ να ακούω και να μεταδίδω φωνητικά σχόλια και μουσική. Αντίθετα ακούω ότι μόνο ποστάρεται σαν Βίντεο!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8502
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Pc support

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Κυρ 26 Μαρ 2017, 17:05

Βοηθεια!Υπαρχει κανενα καλο,γρηγορο και 'ασφαλες' προγραμμα (για pc) για ληψη e-mail με ηχητικη ειδοποιηση οταν λαμβανεις μηνυμα?
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες