Pc support

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Δημοσίευσηαπό Dante » Πέμ 31 Ιούλ 2008, 18:54

seon4 έγραψε:
Dante έγραψε:Για την σύνδεση του pc σου με τηλεώραση υπάρχουν πολλοί και διάφοροι τρόποι. Εξαρτάται βασικά από τις θύρες διασύνδεσης που διαθέτει ο υπολογιστή σου αλλά και η τηλεόραση. Π.Χ. αν διαθέτει ο υπολογιστής σου αλλά και η tv σου θύρα HDMI (διαθέσιμη στα περισσότερα laptop) τότε η σύνδεση είναι πολύ απλή. Αναφορικά με τη μειωμένη ταχύτητα κατεβάσματος είναι πολλές οι πιθανές αιτίες. 1ον) Μπορεί να φταίνε οι servers του ISP που χρησιμοποιείς. 2ον) Μπορεί να φταίει η γραμμή σου. 3ον) Μπορεί να φταίει ο ΟΤΕ αν χρησιμοποιεί δίκτυο του ΟΤΕ. Εφόσον διαγράψεις αυτά τα ενδεχόμενα τα αίτια μπορεί να είναι πιο ειδικά. Ένα πολύ βασικό αίτιο είναι και η κίνηση στον server από τον οποίο κατεβάζεις.

Λοιπον, την τηλεοραση την εχω κανενα 10χρονο οποτε χλωμο το κοβω επισης δν εχω λαπτοπ (βασικα εχω αλλα οχι σπιτι) η κεντρικη μοναδα μου ειναι το media center απο την turbo-x Aka Plaisio και παιζει να εχει καμια ειδικη θυρα η κατι τετοιο, για μια σχετικα παλια tv και ενα pc που ειναι 3 χρονων ποιος ειναι ο πιο σιγουρος τροπος? επειδη απο φορουμ ειναι λιγο δυσκολο να συνενοιθουμε αν θες κανε με add στο msn. Ευχαριστο...


Σε έκανα add αδερφέ θα τα πούμε από εκεί

Simewn έγραψε:Πολλά προβλήματα ρε παιδιά, πάρτε ένα mac!!!


Πολλά λεφτά για υπολογιστή αδερφέ. Αλλά δε λέω τα αξίζουν!!
Μηδέν άγαν (πλην Π.Α.Ο.Κ).
Dante
 
Δημοσιεύσεις: 473
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:17
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευσηαπό blackterror4 » Τετ 19 Νοέμ 2008, 02:05

παιδες απο τορεντ μπορει να με πει καποιος το αναλογο λινκ γιατι υπαρχουν πολλα για το photoshop kai to ACDpro image
blackterror4
 
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 27 Ιουν 2008, 21:08

Δημοσίευσηαπό famagusta » Τετ 19 Νοέμ 2008, 02:13

Ρε blackterror, ακόμα παιδεύεσαι με το photoshop αδερφέ?

Αν ψάχνεσαι ακόμα, να ξέρεις ότι έχει βγει καινούρια διανομή (CS4), οπότε σιγουρέψου ότι κατεβάζεις αυτό.
Άβαταρ μέλους
famagusta
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Δευτ 18 Αύγ 2008, 19:45

Δημοσίευσηαπό blackterror4 » Τετ 19 Νοέμ 2008, 02:14

ξεχασα να πω οτι εχω windows vista και οτι για τορεντ κοιταω στο btjunkie
blackterror4
 
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 27 Ιουν 2008, 21:08

Δημοσίευσηαπό blackterror4 » Τετ 19 Νοέμ 2008, 02:16

famagusta έγραψε:Ρε blackterror, ακόμα παιδεύεσαι με το photoshop αδερφέ?

Αν ψάχνεσαι ακόμα, να ξέρεις ότι έχει βγει καινούρια διανομή (CS4), οπότε σιγουρέψου ότι κατεβάζεις αυτό.

ασε αδερφε μεσω rapidshare δεν μπορω να κατεβασω γτ κολαει η συνδεση μου συνεχεια και ξανα απο την αρχη.απο τορεντ ομως και να κολαει η συνδεση μου δεν σταματα το κατεβασμα εχω κατεβασει προγραμματα.απο τορεντ με βγαζει πολλα CS4 αλλα δεν ξερω ποιο να κατεβασω
blackterror4
 
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 27 Ιουν 2008, 21:08

Δημοσίευσηαπό blackterror4 » Τετ 19 Νοέμ 2008, 02:17

blackterror4 έγραψε:παιδες απο τορεντ μπορει να με πει καποιος το αναλογο λινκ γιατι υπαρχουν πολλα για το photoshop kai to ACDpro image
blackterror4
 
Δημοσιεύσεις: 1766
Εγγραφή: Παρ 27 Ιουν 2008, 21:08

Δημοσίευσηαπό Mantzarioti » Τετ 19 Νοέμ 2008, 02:28

Gash έχω πρόβλημα με το πληκτρολόγιο? τι κάνω?
Άβαταρ μέλους
Mantzarioti
 
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 08:51
Τοποθεσία: LüDENSCHEID, GERMANY

Δημοσίευσηαπό famagusta » Τετ 19 Νοέμ 2008, 02:28

Επειδή δεν χρησιμοποιώ καθόλου torrent, δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Μπορείς αν θέλεις να μπεις στο site της Adobe (www.adobe.com/downloads) και να κατεβάσεις από εκεί το photoshop. Η έκδοση που σε ενδιαφέρει είναι η Adobe Photoshop CS4 Extended. Για να την κατεβάσεις πρέπει να δημιουργήσεις account το οποίο είναι πολύ απλή διαδικασία.

Το πρόγραμμα είναι φυσικά trial. Από τη στιγμή όμως που θα το έχεις, πιστεύω να ξέρεις τι πρέπει να κάνεις ;-)
Άβαταρ μέλους
famagusta
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Δευτ 18 Αύγ 2008, 19:45

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Τετ 19 Νοέμ 2008, 09:13

Mantzarioti έγραψε:Gash έχω πρόβλημα με το πληκτρολόγιο? τι κάνω?


πέτα το και παρε αλο.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Κυρ 21 Δεκ 2008, 12:50

gash το pc μου ειναι καμια 5-6 χρονιων και εισαι sata (υποδοχές)

Αν παρω τωρα εναν σκληρο δισκο sata 2 θα τον δεχεται???(εσωτερικό )
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό kass4 » Κυρ 21 Δεκ 2008, 13:44

Ευχαριστούμε, είναι βέβαιο ότι θα σε χρειαστώ στο μέλλον. Αλλά επειδή τώρα το PC είναι εντάξει, μπορείς να κάνεις κάτι με το WC που έχει πρόβλημα ;
:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
kass4
 
Δημοσιεύσεις: 1049
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 18:40
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευσηαπό famagusta » Κυρ 21 Δεκ 2008, 14:04

Falegkos, από δική μου εμπειρία οι sata 2 μπαίνουν αλλά θα "παίζουν" στην ταχύτητα του sata 1.

Υπάρχει περίπτωση να χρειαστείς jumper-ακι για να τη δεχθεί, αν και απ'όσο ξέρω οι μητρικές sata 1 με intel chipset δεν έχουν πρόβλημα.

Επειδή δεν είμαι τεχνικός (απλά μαθητευόμενος μάγος), αν κάνω κάπου λάθος ας διορθώσει ο πιο ειδικός.

famagusta
Άβαταρ μέλους
famagusta
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Δευτ 18 Αύγ 2008, 19:45

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Κυρ 21 Δεκ 2008, 14:41

famagusta έγραψε:Falegkos, από δική μου εμπειρία οι sata 2 μπαίνουν αλλά θα "παίζουν" στην ταχύτητα του sata 1.

Υπάρχει περίπτωση να χρειαστείς jumper-ακι για να τη δεχθεί, αν και απ'όσο ξέρω οι μητρικές sata 1 με intel chipset δεν έχουν πρόβλημα.

Επειδή δεν είμαι τεχνικός (απλά μαθητευόμενος μάγος), αν κάνω κάπου λάθος ας διορθώσει ο πιο ειδικός.

famagusta


thanks 8)

ο gash γυριστρη μας την κανει δεν απανταει...δεν ξερει μια δεν τον ρωταω ξανα :) :)
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό Falegkos » Κυρ 21 Δεκ 2008, 15:18

Εγω κατα σαντος ρε??? :) :)

τον αγαπαω τον σαντος εγω....ΣΑΝΤΟΣ ΣΑΝΤΟΣ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ ΟΕ.

ρε τρελα για τον σαντος ρε.
κι αν στον ΠΑΟΚ αλλάξαν όλα, ο κοντός πάνω απ'όλα
Άβαταρ μέλους
Falegkos
 
Δημοσιεύσεις: 4329
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 14:50

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 21 Δεκ 2008, 22:52

Ξεφύγατε πάλι βλέπω..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες