ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό Odi » Σάβ 26 Σεπ 2015, 17:18

Να λειτουργούν οι κάμερες και όποιος κάνει μ@λακία για την ομάδα να τον τσιμπάνε και να ξαναβλέπει το γήπεδο μετά από κανα δυο χρόνια.Ούτε κάρτα φιλάθλου,ούτε τίποτα.

Δεν κοιτάνε που το προϊόν είναι τριτοκοσμικό,τα γήπεδα είναι στάνες,κάμερες και τουρνικέ δεν υπάρχουν σχεδόν πουθενά και το πρωτάθλημα μέσα στην διαφθορά ,η κάρτα φιλάθλου τους μάρανε.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 26 Σεπ 2015, 17:24

nico4 έγραψε:Θα κάνουμε αμπαλαεα καθισμένοι ο καθένας στη θέση του.


:roll: :lol: :lol: :opaokara:

Παντως δεν το βλεπω με τη λογικη του οτι μας προετοιμαζουν για την καρτα πολιτη (για την οποια ειμαι υπερ αλλα είναι άλλη, μεγάλη κουβέντα)...

σίγουρα όμως ξαναλέω, δεδομένες καταστάσεις όπως πολλά παιδιά παραπάνω περιέγραψαν θα χρειαστούν και επεξήγηση αλλά και αλλαγές στο όλο σύστημα και το πως παει να στηθεί.

και το πρόβλημα, ξαναλέω, δεν ειναι στο ποιος μπήκε στο γήπεδο. αλλά με τι συναισθήματα βομβαρδίζεται καθημερινά. και το να αισθάνεσαι αδικία, κάθε μέρα, δεν ειναι και ότι πιο γόνιμο σαν συναίσθημα.

Άλλα πρέπει πρώτα να αλλάξουν. Να κάνεις ένα υγιές ποδόσφαιρο, να εχεις υγιή σωματεία, να έχεις στάδια που θα πληρούν έστω το μίνιμουμ στις υποδομές και μετά ζήτα και κάρτες και μάρτες και ότι θες. αλλά πρώτα τα βασικά.

εμείς το πάμε ανάποδα.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό simba » Σάβ 26 Σεπ 2015, 17:32

Εγω παντως πιστευω οτι η καρτα με τη φωτο γιαυτο το λογο θα υπαρχει, για να υπαρξει database για ταυτοποιηση..

Οπως επισης και γιαυτο που ειπα χθες
Στο θεμα τωρα, μηπως η χρηση της φωτο ειναι για οσους αποβαλλονται για ενα διαστημα απο το γηπεδο?
Γιατι θα γινεται η εξακριβωση απτον υπαλληλο που θα βγαζει το εισιτηριο, χωρις να υπάρχει φοβος οτι αυτος μπορει να χρησιμοποιησει αλλο ονομα ή αμκα..
Και επίσης λογω της καμερας, δε θα υπάρχει ο φοβος να του δωσει καποιος αλλος το εισιτήριο του γιατι αν ο "on parole" κανει κατι στο γηπεδο και τον τσιμπησουν θα τρεχει και εκεινος που του εδωσε το εισιτηριο...


Bottomline, ας προσεχαμε..
Ας καναμε κατι ουσιαστικο μονοι μας, ας μη κρυβομασταν πισω απτο δαχτυλο μας επι χρονια με αμπελοφιλοσοφιες, ευχολογια (αλλα στην πραξη τπτ) και θα θα,
να μην αντιμετωπιζαμε αυτη την αόρατη απειλη τωρα...
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 26 Σεπ 2015, 17:38

παιδιά, αν διαβάσει κανείς το ΦΕΚ που έχω ποστάρει στο εναρκτηριο ποστ, θα διαπιστώσει ότι ουσιαστικά το μισό νομοθέτημα ασχολείται με το πως θα δημιουργηθεί και θα λειτουργήσει η βάση δεδομένων ώστε να μην μπαίνουν στο γήπεδο όσοι είναι να μην μπαίνουν. καταγράφει τις ανάγκες σε υποδομές και πολλά άλλα γύρω απο αυτό το κομμάτι του νομοθετήματος.

φυσικά, πάντα πίσω απο τις λέξεις κρύβεται.... κάποιος τελοσπάντων. :mrgreen:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό dimbar » Σάβ 26 Σεπ 2015, 17:46

Δηλαδή στις άλλες χώρες πως δεν μπαίνουν?
Αυτή την στιγμή υπάρχουν συνοπαδοί μας που δίνουν παρών στα ΑΤ την ώρα του αγώνα γιατί έτσι κρίθηκε από κάποιο δικαστήριο.
Η ΕΘΝΙΚΗ κάρτα φιλάθλου τι θα προσφέρει σ αυτό???

Οποιος πιστεύει στις καλές προθέσεις της ''Πολιτείας'' για την καταπολέμηση της βίας ή το κόστος των σπασμένων καρεκλακιών ειναι πολυ γενναίος.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 26 Σεπ 2015, 17:49

ναι ρε συ dimbar δεν εχεις άδικο. αλλα ειναι μέτρο και ψυχολογίας. σου λεει θα υπαρχει στο υποσυνειδητό ότι "να τωρα καρτα και face control και που για μανουρες κτλ κτλ"... μετράει αυτό αρκετά να ξέρεις. τουλάχιστον στην ψυχολογία του μέσου ανθρώπου.

αλλά πιστεύω είναι ακόμα πιο σημαντικό να πιστεύει, να νιώθει, να ξέρει ότι θα πάει να δει κατι που διέπεται απο κανόνες ισονομίας και δεν θα του ανεβαίνει καθε τρεις και λίγο η πίεση... ;)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό simba » Σάβ 26 Σεπ 2015, 17:57

Οχι ετσι κρίθηκε απτο δικαστηριο αλλα απτις αυθαιρετες καταθέσεις των μπατσων...
Εκτος αν προτιμας το παρον συστημα και να συνεχισουν να καταστρεφονται ζωες αθωων παιδιων αδικα οπως (στην πλειονοτητα) εχει γινει μεχρι τωρα..
Στα λογια μου έρχεσαι αδερφε dimbar..
Και θαθελα να ακουαω την αποψη σου στο ερωτημα περι αυθαιρεσιας που εθεσα κατω απτο quote σου, στην προηγουμενη σελίδα...

Υ.Γ και προφανως δεν τρέφω αυταπατες οτι αυτο θ λυσει τα παντα ή θα σταματησει τα αυθαιρετα τσιμπηματα εκτος γηπεδου, αλλα ειναι ενα βημα σε σχεση με τη γελοιοτητα π γινεται εδω κ χρονια..
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό nico4 » Σάβ 26 Σεπ 2015, 18:13


Η κάρτα φιλάθλου μας μάρανε :lol:
Fist in the air, in the land of hypocrisy
Άβαταρ μέλους
nico4
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: Κυρ 22 Φεβ 2009, 19:18

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό dimbar » Σάβ 26 Σεπ 2015, 18:40

simba έγραψε:Οχι ετσι κρίθηκε απτο δικαστηριο αλλα απτις αυθαιρετες καταθέσεις των μπατσων...
Εκτος αν προτιμας το παρον συστημα και να συνεχισουν να καταστρεφονται ζωες αθωων παιδιων αδικα οπως (στην πλειονοτητα) εχει γινει μεχρι τωρα..
Στα λογια μου έρχεσαι αδερφε dimbar..
Και θαθελα να ακουαω την αποψη σου στο ερωτημα περι αυθαιρεσιας που εθεσα κατω απτο quote σου, στην προηγουμενη σελίδα...

Υ.Γ και προφανως δεν τρέφω αυταπατες οτι αυτο θ λυσει τα παντα ή θα σταματησει τα αυθαιρετα τσιμπηματα εκτος γηπεδου, αλλα ειναι ενα βημα σε σχεση με τη γελοιοτητα π γινεται εδω κ χρονια..


@simba,
προφανώς δεν σ απασχολούν οι περιπέτειες των συνοπαδών μας με μπάτσους/ασφαλείτες /εισαγγελείς αλλοιώς θα ήξερες ότι η πρόσφατη ιστορία με τις προφυλακίσεις (όπως και σχεδόν όλες οι άλλες), ΔΕΝ ΕΙΧΕ καμμία σχέση με το γήπεδο ή την γηπεδική βία.Οι κατηγορίες ήταν άσχετες με το ποδόσφαιρο και οι Σύνδεσμοι σαφώς ΣΤΟΧΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ.

Αν θέλεις πες μου γιατί νομίζεις ότι στοχοποιήθηκαν και αν κατά την γνώμη σου σαν πολίτη σωστά στοχοποιήθηκαν και αντίστοιχα κατηγορήθηκαν και τέλος οι περισσοτεροι αθωώθηκαν.

Αφού λοιπόν στις περισσότερες περιπτώσεις μετά από πολύμηνες προφυλακίσεις με τεράστιο κόστος ζωής, έρχονται τα τακτικά δικαστήρια και στην μεγάλη τους πλειοψηφία αθωώνουν τους κατηγορούμενους, χρειάζονται ''πιό αποτελεσματικά εργαλεία'' για την καταπολέμηση της γηπεδικής βίας.
Τώρα το ότι οι κάμερες θα προφυλάξουν τους αθώους και θα πιάνουν τους ''ενόχους'' θα ήταν σωστό αν ζούσες σε κράτος δικαίου με σεβασμό στα δικαιώματα και του τελευταίου πολίτη.Εγώ δεν έχω τέτοια αίσθηση.

Αντε με το καλό να δούμε και τους ''οικογενειάρχες στην Τούμπα'' και ίσως αργότερα και το κοινό του Μέγαρου.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό simba » Σάβ 26 Σεπ 2015, 19:18

dimbar έγραψε:
simba έγραψε:Οχι ετσι κρίθηκε απτο δικαστηριο αλλα απτις αυθαιρετες καταθέσεις των μπατσων...
Εκτος αν προτιμας το παρον συστημα και να συνεχισουν να καταστρεφονται ζωες αθωων παιδιων αδικα οπως (στην πλειονοτητα) εχει γινει μεχρι τωρα..
Στα λογια μου έρχεσαι αδερφε dimbar..

Υ.Γ και προφανως δεν τρέφω αυταπατες οτι αυτο θ λυσει τα παντα ή θα σταματησει τα αυθαιρετα τσιμπηματα εκτος γηπεδου, αλλα ειναι ενα βημα σε σχεση με τη γελοιοτητα π γινεται εδω κ χρονια..


@simba,
προφανώς δεν σ απασχολούν οι περιπέτειες των συνοπαδών μας με μπάτσους/ασφαλείτες /εισαγγελείς αλλοιώς θα ήξερες ότι η πρόσφατη ιστορία με τις προφυλακίσεις (όπως και σχεδόν όλες οι άλλες), ΔΕΝ ΕΙΧΕ καμμία σχέση με το γήπεδο ή την γηπεδική βία.Οι κατηγορίες ήταν άσχετες με το ποδόσφαιρο και οι Σύνδεσμοι σαφώς ΣΤΟΧΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ.

Αν θέλεις πες μου γιατί νομίζεις ότι στοχοποιήθηκαν και αν κατά την γνώμη σου σαν πολίτη σωστά στοχοποιήθηκαν και αντίστοιχα κατηγορήθηκαν και τέλος οι περισσοτεροι αθωώθηκαν.

Αφού λοιπόν στις περισσότερες περιπτώσεις μετά από πολύμηνες προφυλακίσεις με τεράστιο κόστος ζωής, έρχονται τα τακτικά δικαστήρια και στην μεγάλη τους πλειοψηφία αθωώνουν τους κατηγορούμενους, χρειάζονται ''πιό αποτελεσματικά εργαλεία'' για την καταπολέμηση της γηπεδικής βίας.
Τώρα το ότι οι κάμερες θα προφυλάξουν τους αθώους και θα πιάνουν τους ''ενόχους'' θα ήταν σωστό αν ζούσες σε κράτος δικαίου με σεβασμό στα δικαιώματα και του τελευταίου πολίτη.Εγώ δεν έχω τέτοια αίσθηση.

Αντε με το καλό να δούμε και τους ''οικογενειάρχες στην Τούμπα'' και ίσως αργότερα και το κοινό του Μέγαρου.



Αδερφε τι ακριβως δεν καταλαβαινεις αυτο που γραφω και λες αποπανω οτι προφανως δεν μ'απασχολουν?
Τραβηχτηκαν αδικα απο αυθαιρετες καταθέσεις των μπατσων...
Εκτος αν προτιμας το παρον συστημα και να συνεχισουν να καταστρεφονται ζωες αθωων παιδιων αδικα οπως (στην πλειονοτητα) εχει γινει μεχρι τωρα..


Δηλαδη ΤΙ παραπανω να πω?


Και στην τελικη εγω μιλαω μονο για την γηπεδικη βια, και οχι τις αδικες κατηγοριες και στοχοποιησεις εκτος γηπεδων που γινονται με σκοπο οι αστυνομικοι διευθυντες και οι ασφαλητες να καλυψουν την ανικανοτητα τους και να παρουσιασουν κατι στους ανωτερους τους..


Και σε ξαναρωταω για 3η και τελευταια φορα,

Αυτο που περιγραφετε (τυφλες συλληψεις για να καλυφθει η ανικανοτητα ή στοχευμενες πολιτικες συλληψεις) δεν ηταν τοσο καιρο εφικτο (και γινοταν) με την απουσια αποδεικτικων στοιχειων της καμερας, καθιστώντας ολους μας ανεξαιρετως ερμαια στην αυθαιρεσια του καθε αλητη μπατσου/ασφαλιτη,
ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΩΡΑ που θα υπαρχει το πειστηριο της εικονας?

Δηλαδή με ποιον τροπο θα στοχευθουν αυτα τα ατομα και μπορει να στοιχειοθετηθει κατηγορια οταν η ιδια η εικόνα δε συνηγορει σε κατι τετοιο??


Και ξαναμανα
Εκτος αν προτιμας το παρον συστημα και να συνεχισουν να καταστρεφονται ζωες αθωων παιδιων αδικα οπως (στην πλειονοτητα) εχει γινει μεχρι τωρα..



Τελος, κατεθεσε και την προταση σου για την αντιμετωπιση της τυφλης γηπεδικης βιας (γτ αυτο ειναι το θεμα συζητησης και η αφορμη ολων των παραπανω..) και την προστασια της ομαδας μας απ΄τον καθενα με κομποστα στον εγκεφαλο..

Και σε παρακαλω μη μου πεις οτι "να, τους βρηκαν τους 2, εγιναν συστασεις και θα απομονωθουν" και καλα,
ουτε για ισονομιες και σωστες εγκαταστασεις..

Υ.Γ. απορω ρε φουστη μου, "θελετε" να διαιωνιζεται αυτη η κατασταση?
Γιατι να ειμαστε αντιθετοι με κατι που στην τελικη λογω πειστηριων, μπορει να οδηγησει στο να παψουμε να ειμαστε ερμαια στην αυθαιρεσια της αστυνομιας?
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 26 Σεπ 2015, 19:28

στους αγώνες της εθνικής απαιτείται η κάρτα φιλάθλου;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό dimbar » Σάβ 26 Σεπ 2015, 21:58

@simba.
επειδή προφανώς έχω πρόβλημα να εκφραστώ μιας και δεν γίνομαι αντιληπτός, αν νομίζεις ότι με την κάρτα θα προστατευθούν αθώοι στο κράτος δικαίου που ζούμε κανένα πρόβλημα.
Καλοπροαίρετα, θα μπορούσαμε να πούμε πολλά, αλλά μάλλον μιλάμε από διαφορετική βιωματική βάση οπότε δεν έχει νόημα να ρωτήσω πως θα προστατευθείς από την αυθαιρεσία της αστυνομίας όταν το όλο σύστημα (όπως αναφέρεται και στον νόμο) θα ελέγχεται από την ίδια την αστυνομία.
Κλείνω μ αυτο και τα φιλιά μου στα παληκάρια και τις κοπελιές της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος ;) .
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό simba » Σάβ 26 Σεπ 2015, 22:57

Φιλε, δυστυχως καταληγεις σε υπεκφυγες και δεν προτεινεις τιποτα..
Επειδη δηλαδη εχουν υπαρξει σκηνικα αυθαιρεσιας της αστυνομιας αφου υπαρχει κενο νομου με το υπαρχων συστημα, πιστευεις οτι με τη χρηση καμερων θα επιστρατευσουν video editing, μη σου πω και VFX και CGI...
Πολλες αμερικανιες μας ταιζουν τελικα ( Enemy of the State (1998) )

OK, ομως αφου δε γινεται να ξηλωθει ενα ολοκληρο αστυνομικο και δικαστικο σωμα ωστε να γινεις καλοπροαιρετος,
προφανως θα μεινεις ευχαριστημενος με τα πραγματα ως εχουν ακομα και αν με το παρον συστημα θα την πληρωνουν αθωα παιδια και θα καταστρεφονται οι ζωες τους, με τους πραγματικους υπαιτιους να συνεχιζουν να σουλατσαρουν ανενοχλητοι, αφου οι καμερες θα παραμεινουν κλειστες...

Να μην κλαιγομαστε ομως την επομενη φορα που θα τσιμπησουν αθωους...

Υ.Γ. Κλεινοντας και γω, περιμενα τουλαχιστον μια συγνωμη καθως παροτι στα λογια μου που quotαρες αναφερομαι ρητα στην αδικια και την αυθαιρεσια, περιεργως προσπαθησες να με μειωσεις (με σκοπο να υποβαθμισεις τα επιχειρηματα μου?) με το
προφανώς δεν σ απασχολούν οι περιπέτειες των συνοπαδών μας


Δυστυχως εχω παρατηρησει οτι οταν προσπαθεις να μιλησεις για την ταμπακιερα, ειναι παγια η τακτικη πολλων να στρεψουν αλλου την κουβεντα, εστιαζοντας σε βιωματα κλπ..
Ελπιζω να μην εγινε το ιδιο τωρα..
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό stephanos » Σάβ 26 Σεπ 2015, 23:08

Φιλε μου, καμερες εχουν και τωρα, τουρνικε υπαρχουν εδω και χρονια, ταυτοτητα με τη φατσα μας επανω δινουμε για να παρουμε εισιτηριο ή διαρκειας.
Τί ειναι αυτο το τοσο καινουριο που θα προσθεσει μια ακομη καρτα;

ΥΓ: Ωραιος ο fossa.

Ξέρει ο Φρανκ
Ξέρει ο Φρανκ.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Σάβ 26 Σεπ 2015, 23:22

Στέφανε, το email της εγγραφής σου ισχύει;
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες