ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό simba » Σάβ 26 Σεπ 2015, 23:28

Stephane, 11 post πιο πανω το λεω, κανε ενα κοπο..

Αυτο που εχουμε τωρα ειναι καμερες σβηστες, τουρνικε με ανεπαρκη ελεγχο που περναμε ο,τι θελουμε και φυσικα περναμε δυο-δυο..

Δεν ειμαι τοσο υπερμαχος της καρτας αυτης καθαυτης (γιατι οπως ειπα ειναι απ'αυτα που πρεπει να φαμε στη μαπα αφου τοσα χρονια σφυριζουμε κλεφτικα και δεν κανουμε προσπαθειες για αυτοκαθαρση) οσο το να λειτουργησουν οι καμερες σωστα...
ΕΚΤΟΣ αν οι καρτες με τις φωτος, ειναι απαραιτητες για τη δημιουργια database για το face recognition οταν λειτουργησουν οι καμερες, οποτε αφου δε γινεται αλλιως, τασσομαι υπερ..

Οποιος ξερει περισσοτερες λεπτομερειες για το περιστατικο του Παναιτωλικου και πως καταφεραν να βρουν το φιλαθλο με τις καμερες, ας μας διαφωτισει..Εκτος και αν επειδη προκειται και για Αγρινιο, τον αναγνωρισαν με το που τον σταμπαραν στην καμερα..
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Κυρ 27 Σεπ 2015, 01:48

υπαρχει ακομα η καραμελα με τις οικογενειες που θελουν να πανε γηπεδο?

ρε ειστε σοβαροι ? ξερετε πολλες οικογενειες που θα πληρωσουν ενα σκασμο χρηματα για να δουν ελληνικο ποδοσφαιρο?

βασικα ξερετε πολλεσ οικογενειεσ που θελουν να πανε στο γηπεδο?

ας πουμε τι εμποδιζει την οικογενεια να παει στον πχ εργοτελη η ξανθη? τιγκαρισμενα ολα τα γηπεδα...
χωρια που δεν εχει ο κοσμος λεφτα να πιει ενα καφε εξω στο γηπεδο θα το δωσει

ασε που δεν μπορεις να βρεισ θεση στο μπασκετ λαοθαλασσα και εκει

αρρωστακια νεαροι και μπαρμπαδεσ πανε γηπεδο


κανενα καρεκλακι σπασμενο δεν απασχολει καμια παε αιτημα-αναγκη απο χορηγους ειναι και για εισπραξη
και απο πλευρας πολιτειας να δειξει και καλα εργο
ποιο εργο δηλαδη την ονειρωξη του μεσου χαζοελληνα να γινει αγγλια
μονο που εκει εχουν γηπεδαρες καθαρο ποδοσφαιρο μετακινησεις οπαδων και καποια δις ευρω τζιρο που δεν λεει να χαθουν απο τα χουλιγκανια της καθε ομαδας αλλα και εκει παιρνουν μετρα μεσημερι οι αγωνες και αλλα


τι νοημα εχει η καρτα στα επισημα ? η σε γηπεδα οπως η λειβαδεια? φοβαται κανεις επεισοδεια δηλαδη?


το λοιπον το μετρο καρτας φιλαθλου ειναι παγκοσμια μοδα που επιβαλει η αμερικανοποιηση του αθλητισμου
(η ενοια αμερικανοποιηση δεν ειναι κακη εγω συμφωνω ) δηλαδη ο φιλαθλος- πελατης εχει ολες τις ανεσεις(ανεσεις ετσι ? οχι γηπεδο καλλονης...) δεν εχει προβλημα με την βια θα φαει θα πιει θα αγορασει τελος παντων
οποιος δεν μπορει θα κατσει στην τιβι και ολο αυτο το πακετο συνοδευεται απο πληθος χορηγιων

αλλα επειδη στο αμερικα τα αθληματα δεν προκαλουν βιαιοτητες στην ευρωπη για να πετυχει θελει αλλα κολπα
μαρκγαρετ... καρτες φιλαθλων ιταλιας... και γκρεκομασκαρα...
κανεις χορηγος δεν θα βαλει χρηματα σε χωρα που πεφτει ξυλο πυρσοι πετρες αλλα σε πετσινα πεναλντι δεν εχουν θεμα

οι φωτο το αμκα κτκ θα υπαρχουν κυριως για την απαγορευση προσευλευσης φιλαθλων
δεν μπαινεις κυριε ...

υγ ωραια θα την βγαλουν οι γαυροι θα σφαζουν στο γονατο πλεον

δυστυχως με αυτο το μετρο θα αδειασουν τα γηπεδα πολλα πιτσιρικα θα πουν αντιο αλλοι φοβουνται το φακελωμα και καλα κανουν και αλλοι θα πουν ρε δεν γαμιεστε που θα φερω και ε9 για να δω το ματς παω στο καφενειο να πιω και καμια μπυρα


πραγματικα αυτο με τις οικογενεις που θα ερθουν στο γηπεδο ειναι το ιδιο με το μπαρ που πρεπε να προσεχουμε μην ριξουν ναρκωτικα στο ποτηρι μας που ελεγαν ολοι μα ολοι οι γονεις
:mrgreen:
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 27 Σεπ 2015, 09:51

δεν διαφωνώ στα περισσότερα μαρλευ, αλλά στο περί οικογένειας έχω μερικές κάποιες ενστάσεις. κυρίως ως προς το "φυσιολογικό" άγχος που υποσυνείδητα μπορεί να απομακρυνθεί και να ωθήσει τον γονιό με μεγαλύτερη ευκολία να πάει το παιδί στο γήπεδο. φυσικά και πάλι υπάρχουν (ενσ)τάσεις, κυρίως από τους μπάτσους, που πρέπει να εξαλειφτούν. :evil:
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό nico4 » Κυρ 27 Σεπ 2015, 09:59

Ο Εργοτέλης είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα ομάδας που είναι η χαρά της οικογένειας. Γηπεδαρα για τα ελληνικά δεδομένα, κανένας φόβος επεισοδίων, πολιτισμένη ατμόσφαιρα κλπ.
Ε, χίλια εισιτήρια μέσο όρο είχε δεν είχε.
Fist in the air, in the land of hypocrisy
Άβαταρ μέλους
nico4
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: Κυρ 22 Φεβ 2009, 19:18

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 27 Σεπ 2015, 10:01

εντάξει. για τον εργοτέλη μιλάμε. ούτε καν για τον οφη πχ. ;)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό stephanos » Κυρ 27 Σεπ 2015, 10:20

simba έγραψε:Stephane, 11 post πιο πανω το λεω, κανε ενα κοπο..

Αυτο που εχουμε τωρα ειναι καμερες σβηστες, τουρνικε με ανεπαρκη ελεγχο που περναμε ο,τι θελουμε και φυσικα περναμε δυο-δυο..

Δεν ειμαι τοσο υπερμαχος της καρτας αυτης καθαυτης (γιατι οπως ειπα ειναι απ'αυτα που πρεπει να φαμε στη μαπα αφου τοσα χρονια σφυριζουμε κλεφτικα και δεν κανουμε προσπαθειες για αυτοκαθαρση) οσο το να λειτουργησουν οι καμερες σωστα...
ΕΚΤΟΣ αν οι καρτες με τις φωτος, ειναι απαραιτητες για τη δημιουργια database για το face recognition οταν λειτουργησουν οι καμερες, οποτε αφου δε γινεται αλλιως, τασσομαι υπερ


Το διάβασα, όπως και όλα τα άλλα.

Προφανώς καταλαβαίνεις ότι "να λειτουργούν οι κάμερες σωστά" με το "ας εισάγουμε ΑΛΛΗ ΜΙΑ κάρτα στη ζωή μας" είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράγματα.
Btw τη φατσούλα μας την έχει και η ταυτότητα (και το τμήμα ασφαλείας όπου εκδόθηκε και πιθανώς και τα κεντρικά - τέσσερις φωτογραφίες δίνεις για ταυτότητα, κάπου πηγαίνουν οι άλλες τρεις). Η ταυτότητα επίσης έχει και δαχτυλικό αποτύπωμα και άλλα δέκα στοιχεία που διευκολύνουν την ταυτοποίηση συν ότι είναι το πιο επίσημο κρατικό έγγραφο που υπάρχει.

Ειλικρινά, πέραν της υπογραφής μας ότι αποδεχόμαστε ρητώς αυτά που θα γράφει η κάρτα, δεν βλέπω κανένα όφελος από αυτή (πλην του κερατιάτικου δίευρου) για το κράτος, στην προσπάθειά του :P να καταπολεμήσει τη βία.

Οπότε και η εκδοχή του Αποστόλη δεν πρέπει να αποκλειστεί.

ΥΓ: Ντίνο, ισχύει.

Ξέρει ο Φρανκ
Ξέρει ο Φρανκ.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 27 Σεπ 2015, 10:44

fossa έγραψε:Φακελωμένοι είμαστε όλοι λίγο-πολύ.
Ποια η χρησιμότητα της κάρτας φιλάθλου ?
Τώρα δεν δίνουμε τα στοιχεία μας ?
Το ΑΜΚΑ γιατί χρειάζεται στο γήπεδο ?
Οι κάμερες δεν υποτίθεται ότι λειτουργούν ?
Αν εγώ είμαι τουρίστας ή ηλικιωμένος ή θέλω να πάω δυο ματς το χρόνο με τη γκόμενά μου θα πρέπει από τώρα να μπω σ'αυτή τη διαδικασία ?
Μπορεί να μην ασχολούμαι με τη μπάλα και να μου καπνίσει ένα απόγευμα να πάω στο γήπεδο.
Με διώχνεις δηλαδή!!!
Αστεία μέτρα από ακόμα έναν αστείο υπουργό.
Και για ποιά επεισόδια μιλάμε ?
Στα ντέρμπι δεν υπάρχουν φιλοξενούμενοι και στα άλλα σπάνια μεμονωμένα γίνονται και εκτός γηπέδου.
Όταν υπήρχαν οργανωμένες εκδρομές όταν θέλαν δεν γινόταν τίποτα.
Ωραία τότε να βγει κάρτα και γι'αυτούς που πηγαίνουν θέατρο, σινεμά, για μπιλιάρδο, σκάκι, μπόουλινγκ, για το που τρως, αν βάζεις κρεμμύδι στο σουβλάκι κλπ. Δεν κατάλαβα...


Συμφωνώ σε όλα. Στα μεγάλα έντονα πιάνεις το νόημα...


nico4 έγραψε:
Η κάρτα φιλάθλου μας μάρανε :lol:


Εντάξει, αυτός ο χούλιγκαν έχει δελτίο!


marley 4 έγραψε:δυστυχως με αυτο το μετρο θα αδειασουν τα γηπεδα πολλα πιτσιρικα θα πουν αντιο αλλοι φοβουνται το φακελωμα και καλα κανουν και αλλοι θα πουν ρε δεν γαμιεστε που θα φερω και ε9 για να δω το ματς παω στο καφενειο να πιω και καμια μπυρα



Αυτό. Εγώ πχ δεν γουστάρω το φακέλωμα και είμαι πολύ σκεπτικός με αυτή τη μαλακία.. Αν αύριο πάω να πάρω διαρκείας για το μπάσκετ και με πουν "Από Γενάρη θέλεις Κ.Φ.", δεν θα πάρω διακρείας. Θα αγοράζω πράγματα από τη μπουτίκ. Ναμπαναγαμηθούνε οι άλλοι..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46860
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό dimbar » Κυρ 27 Σεπ 2015, 11:06

simba έγραψε:Φιλε, δυστυχως καταληγεις σε υπεκφυγες και δεν προτεινεις τιποτα..
Επειδη δηλαδη εχουν υπαρξει σκηνικα αυθαιρεσιας της αστυνομιας αφου υπαρχει κενο νομου με το υπαρχων συστημα, πιστευεις οτι με τη χρηση καμερων θα επιστρατευσουν video editing, μη σου πω και VFX και CGI...
Πολλες αμερικανιες μας ταιζουν τελικα ( Enemy of the State (1998) )

OK, ομως αφου δε γινεται να ξηλωθει ενα ολοκληρο αστυνομικο και δικαστικο σωμα ωστε να γινεις καλοπροαιρετος,
προφανως θα μεινεις ευχαριστημενος με τα πραγματα ως εχουν ακομα και αν με το παρον συστημα θα την πληρωνουν αθωα παιδια και θα καταστρεφονται οι ζωες τους, με τους πραγματικους υπαιτιους να συνεχιζουν να σουλατσαρουν ανενοχλητοι, αφου οι καμερες θα παραμεινουν κλειστες...

Να μην κλαιγομαστε ομως την επομενη φορα που θα τσιμπησουν αθωους...

Υ.Γ. Κλεινοντας και γω, περιμενα τουλαχιστον μια συγνωμη καθως παροτι στα λογια μου που quotαρες αναφερομαι ρητα στην αδικια και την αυθαιρεσια, περιεργως προσπαθησες να με μειωσεις (με σκοπο να υποβαθμισεις τα επιχειρηματα μου?) με το
προφανώς δεν σ απασχολούν οι περιπέτειες των συνοπαδών μας


Δυστυχως εχω παρατηρησει οτι οταν προσπαθεις να μιλησεις για την ταμπακιερα, ειναι παγια η τακτικη πολλων να στρεψουν αλλου την κουβεντα, εστιαζοντας σε βιωματα κλπ..
Ελπιζω να μην εγινε το ιδιο τωρα..


Σου διαφεύγει ή αγνοείς ότι αθώα παιδιά και ζωές καταστράφηκαν και καταστρέφονται γιατί η αστυνομία στοχοποίησε και έκανε καταδρομές σε Συνδέσμους ΜΑΚΡΥΑ από το γήπεδο.Εξήγησε μου πως η ΕΘΝΙΚΗ καρτα φιλάθλου και οι κάμερες θα το αποτρέψουν αυτό.
Εξήγησε μου τα τελευταία 3 χρόνια πιο περιστατικό ''βίας'' στην Τούμπα θα είχε αποφευχθεί ή τιμωρηθεί με την εφαρμογή της κάρτας.
Καταλαβαίνω ότι για σένα καρτα φιλάθλου σημαίνει καταπολέμηση της βίας στα γήπεδα, για μένα καταπολέμηση της βίας σημαίνει ισονομία στο πρωτάθλημα.Εγώ έχω μάθει στην ζωή όταν με αδικούν να αντιδρώ εξ ου και η αναφορά στα βιώματα.Οι ταμπακιέρες μας είναι διαφορετικές.


@marley,
η Αμερική είναι η μόνη χώρα του κόσμου που αν προσπαθήσουν να εφαρμόσουν ενιαία ταυτότητα θα γίνει επανάσταση .Μην τους υποτιμάς, τους έζησα 8 χρόνια.Απλά ο αθλητισμός εκεί είναι σοου-μπίζνες και λειτουργεί με συγκεκριμένους κανόνες σεβαστούς από όλους. Τελευταία γίνεται μεγάλη συζήτηση στο NFL για το το πως θα κάνουν τους οπαδούς πιό θερμούς στις εκδηλώσεις τους.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό psykoman » Κυρ 27 Σεπ 2015, 13:10

stephanos έγραψε:
simba έγραψε:Stephane, 11 post πιο πανω το λεω, κανε ενα κοπο..

Αυτο που εχουμε τωρα ειναι καμερες σβηστες, τουρνικε με ανεπαρκη ελεγχο που περναμε ο,τι θελουμε και φυσικα περναμε δυο-δυο..

Δεν ειμαι τοσο υπερμαχος της καρτας αυτης καθαυτης (γιατι οπως ειπα ειναι απ'αυτα που πρεπει να φαμε στη μαπα αφου τοσα χρονια σφυριζουμε κλεφτικα και δεν κανουμε προσπαθειες για αυτοκαθαρση) οσο το να λειτουργησουν οι καμερες σωστα...
ΕΚΤΟΣ αν οι καρτες με τις φωτος, ειναι απαραιτητες για τη δημιουργια database για το face recognition οταν λειτουργησουν οι καμερες, οποτε αφου δε γινεται αλλιως, τασσομαι υπερ


Το διάβασα, όπως και όλα τα άλλα.

Προφανώς καταλαβαίνεις ότι "να λειτουργούν οι κάμερες σωστά" με το "ας εισάγουμε ΑΛΛΗ ΜΙΑ κάρτα στη ζωή μας" είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράγματα.
Btw τη φατσούλα μας την έχει και η ταυτότητα (και το τμήμα ασφαλείας όπου εκδόθηκε και πιθανώς και τα κεντρικά - τέσσερις φωτογραφίες δίνεις για ταυτότητα, κάπου πηγαίνουν οι άλλες τρεις). Η ταυτότητα επίσης έχει και δαχτυλικό αποτύπωμα και άλλα δέκα στοιχεία που διευκολύνουν την ταυτοποίηση συν ότι είναι το πιο επίσημο κρατικό έγγραφο που υπάρχει.

Ειλικρινά, πέραν της υπογραφής μας ότι αποδεχόμαστε ρητώς αυτά που θα γράφει η κάρτα, δεν βλέπω κανένα όφελος από αυτή (πλην του κερατιάτικου δίευρου) για το κράτος, στην προσπάθειά του :P να καταπολεμήσει τη βία.

Οπότε και η εκδοχή του Αποστόλη δεν πρέπει να αποκλειστεί.

ΥΓ: Ντίνο, ισχύει.

Ξέρει ο Φρανκ



Ταυτοτητα μπορουν να βγαλουν ολοι...και ειναι υποχρεωτικο να εχουν ολοι...
Καρτα φιλαθλου δεν θα μπορουν να βγαλουν ολοι..π.χ.καποιος που εχει συλληφθει πολλακις για βια,ναρκωτικα κτλ δεν θα μπορει να βγαλει...αρα δεν θα μπορει να μπει στο γηπεδο...ενω με την ταυτοτητα που εχουν ολοι μπορουσαν να μπουν ολοι...
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2626
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό stephanos » Κυρ 27 Σεπ 2015, 14:23

Και ήταν δύσκολο να φτιάξουν black-list με βάση τον αριθμό ταυτότητας, που να αποκλείει όλους αυτούς τους μπαχαλάκηδες;
Για αυτούς που ταξιδεύουν στις χώρες της συνθήκης Σένγκεν, πώς και δεν βγάλαν κάρτα τουρίστα; Για να αποκλείουν όσους έχουν απαγόρευση εξόδου από τη χώρα, απείρως σημαντικότερο θέμα.

Εκτός αν το δούμε κι αυτό.

Ξέρει ο Φρανκ
Ξέρει ο Φρανκ.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 27 Σεπ 2015, 15:07

θα πρέπει να φροντίσει η ΠΑΕ για την άμεση και απροβλιμάτιστη εξυπηρέτηση των οπαδών της.
Να πηγαίνω εγώ με το διαρκείας να έχει μια κάμερα να με φωτογραφίζουν να τους λέω και το ΑΜΚΑ και το πήρα και έφυγα.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό psykoman » Κυρ 27 Σεπ 2015, 15:18

stephanos έγραψε:Και ήταν δύσκολο να φτιάξουν black-list με βάση τον αριθμό ταυτότητας, που να αποκλείει όλους αυτούς τους μπαχαλάκηδες;
Για αυτούς που ταξιδεύουν στις χώρες της συνθήκης Σένγκεν, πώς και δεν βγάλαν κάρτα τουρίστα; Για να αποκλείουν όσους έχουν απαγόρευση εξόδου από τη χώρα, απείρως σημαντικότερο θέμα.

Εκτός αν το δούμε κι αυτό.

Ξέρει ο Φρανκ


Θα ηθελες εσυ δλδ ο καθε παπαρας που εκδιδει εισητηρια να εχει συστημα που να συνδεετε με πληροφοριες οσων αφορα την ταυτοτητα σου;;;
Το θεματακι ειναι πολυ απλο...εχεις δικαιωμα να βγαλεις καρτα;;; Εχεις προσβαση σε ολα τα γηπεδα της Ελλαδος...δεν εχεις δικαιωμα για καρτα;; δεν μπαινεις πουθενα σε κανενα γηπεδο ετσι απλα...
Εγω προτιμω την καρτα φιλαθλου παρα ο καθενας που εκδιδει εισητηρια να εχει συστηματα συνδεδεμενα με την αστυνομια και ασφαλεια...και να συνδεονται τα παντα με την ταυτοτητα μου...
Δεν ειναι λιγο μαλακια να πας στον ''γερμανο'' της γειτονια σου να βγαλεις εισητηριο για την ΠΑΟΚΑΡΑ και να χτυπησει το συστημα της ταυτοτητας σου;;; και να σε κοιταει περιεργα;;;
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2626
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό nico4 » Κυρ 27 Σεπ 2015, 18:23

stephanos έγραψε:Για αυτούς που ταξιδεύουν στις χώρες της συνθήκης Σένγκεν, πώς και δεν βγάλαν κάρτα τουρίστα;

Ναι, δίνε τους ιδέες εσύ να μας βάλουν και αλλά κερατιάτικα :lol:
Fist in the air, in the land of hypocrisy
Άβαταρ μέλους
nico4
 
Δημοσιεύσεις: 1343
Εγγραφή: Κυρ 22 Φεβ 2009, 19:18

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό simba » Κυρ 27 Σεπ 2015, 18:51

dimbar έγραψε:
simba έγραψε:Φιλε, δυστυχως καταληγεις σε υπεκφυγες και δεν προτεινεις τιποτα..
Επειδη δηλαδη εχουν υπαρξει σκηνικα αυθαιρεσιας της αστυνομιας αφου υπαρχει κενο νομου με το υπαρχων συστημα, πιστευεις οτι με τη χρηση καμερων θα επιστρατευσουν video editing, μη σου πω και VFX και CGI...
Πολλες αμερικανιες μας ταιζουν τελικα ( Enemy of the State (1998) )

OK, ομως αφου δε γινεται να ξηλωθει ενα ολοκληρο αστυνομικο και δικαστικο σωμα ωστε να γινεις καλοπροαιρετος,
προφανως θα μεινεις ευχαριστημενος με τα πραγματα ως εχουν ακομα και αν με το παρον συστημα θα την πληρωνουν αθωα παιδια και θα καταστρεφονται οι ζωες τους, με τους πραγματικους υπαιτιους να συνεχιζουν να σουλατσαρουν ανενοχλητοι, αφου οι καμερες θα παραμεινουν κλειστες...

Να μην κλαιγομαστε ομως την επομενη φορα που θα τσιμπησουν αθωους...

Υ.Γ. Κλεινοντας και γω, περιμενα τουλαχιστον μια συγνωμη καθως παροτι στα λογια μου που quotαρες αναφερομαι ρητα στην αδικια και την αυθαιρεσια, περιεργως προσπαθησες να με μειωσεις (με σκοπο να υποβαθμισεις τα επιχειρηματα μου?) με το
προφανώς δεν σ απασχολούν οι περιπέτειες των συνοπαδών μας


Δυστυχως εχω παρατηρησει οτι οταν προσπαθεις να μιλησεις για την ταμπακιερα, ειναι παγια η τακτικη πολλων να στρεψουν αλλου την κουβεντα, εστιαζοντας σε βιωματα κλπ..
Ελπιζω να μην εγινε το ιδιο τωρα..


Σου διαφεύγει ή αγνοείς ότι αθώα παιδιά και ζωές καταστράφηκαν και καταστρέφονται γιατί η αστυνομία στοχοποίησε και έκανε καταδρομές σε Συνδέσμους ΜΑΚΡΥΑ από το γήπεδο.Εξήγησε μου πως η ΕΘΝΙΚΗ καρτα φιλάθλου και οι κάμερες θα το αποτρέψουν αυτό.
Εξήγησε μου τα τελευταία 3 χρόνια πιο περιστατικό ''βίας'' στην Τούμπα θα είχε αποφευχθεί ή τιμωρηθεί με την εφαρμογή της κάρτας.
Καταλαβαίνω ότι για σένα καρτα φιλάθλου σημαίνει καταπολέμηση της βίας στα γήπεδα, για μένα καταπολέμηση της βίας σημαίνει ισονομία στο πρωτάθλημα.Εγώ έχω μάθει στην ζωή όταν με αδικούν να αντιδρώ εξ ου και η αναφορά στα βιώματα.Οι ταμπακιέρες μας είναι διαφορετικές.


Προφανως δεν ξερεις να διαβαζεις ή το κανεις επιτηδες για δημιουργια εντυπωσεων... :evil:

ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ QUOTE βρε ανθρωπε, μιλαω για την ανεπαρκεια και αυθαρεσια του υπαρχων συστηματος με αποτελεσμα να καταστρεφονται ζωες αθωων παιδιων,
και συ συνεχιζεις επιτηδες να διαβαλλεις τα λογια μου και να με κατηγορεις οτι δε με ενδιαφερουν??? :redcard:

Αυτο τα εξηγει ολα...
Και ναι η ταμπακιερα σου μαλλον ειναι διαφορετικη απ'τη δικη..Εγω προσπαθω να προστατεψω εμενα, οποιοδηποτε αθωο μπορει να τσιμπησουν αντι για τον πραγματικο υπαιτιο, και συ προσπαθεις να προστατεψεις την ανωνυμια στη μαζα...



Μου ζητας να σου εξηγησω πως θα ειχαν τιμωρηθει περιστατικα "βιας" στην Τουμπα με αποτελεσμα να αποφευχθουν ακομη περισσοτερα?

Για πολλοστη φορα λοιπον, εγω μιλαω για τη λειτουργια των μαμημενων καμερων σε συνδυασμο με την καρτα φιλαθλου που θα δωσει την απαραιτητη database για να λειτουργησουν, αφου μπορει η database των 11 εκατομμυρια φωτογραφιων των ταυτοτητων να μη γινεται να χρησιμοποιηθουν...

Οποτε καθε φορα που ενας σαλεμενος (που ουδεμια αγαπη εχει στην ομαδα του, αφου με την πραξη του τη ζημειωνει) ριξει αντικειμενο σε ανθρωπινη ζωη, πυρσο,κροτιδα,πετρα εντος αγωνιστικου χωρου,
τον τσιμπας με τη βοηθεια της καμερας και του απαγορευεις το γηπεδο για 2-5 χρονια..
Δε θα μπορει να βγαζει εισιτηριο με την καρτα αφου θα εχει μπει στη black list..

Αποτελεσμα? Μετα τη δημοσιευση αυτου, αν δεις το παραμικρο να πετιεται, να με χεσεις...

Και εννοειται οποιος διαννοηθει να φορεσει full face στην κερκιδα, εχει ερθει με ενα συγκεκριμενο σκοπο και οχι επειδη το παιζει V-Vendeta και Anonymous (αλλιως θα επρεπε να κυκλοφορει ετσι σ'ολη του τη ζωη),
οποτε ειναι ευθυνη των γυρω του να τον συνετισουν..


Αφου εχεις μαθει οταν σ'αδικουν ν'αντιδρας,
μεινε ικανοποιημενος τοτε με το παρον συστημα που εχει οοολα τα μεσα να καταστρεφει ζωες,
και αντεδρασε με το νεο που μπορει να σταματησει την αυθαιρεσια σ'ενα βαθμο,
επειδη θα εχεις μια καρτα με τη φωτογραφια σου...
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Δευτ 28 Σεπ 2015, 07:54

stephanos έγραψε:
ΥΓ: Ντίνο, ισχύει.

Ξέρει ο Φρανκ


Ε, τότε, έχεις mail...
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες