Σελίδες "ΠΑΟΚ" στο facebook

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Σελίδες "ΠΑΟΚ" στο facebook

Δημοσίευσηαπό charlie_pace » Σάβ 25 Ιαν 2014, 19:26

Τον τελευταίο χρόνο περίπου έχουν κάνει εμφάνιση πολλές σελίδες που φέρουν το όνομα του ΠΑΟΚ στο fb.
δεν το παίζουν επίσημες σελίδες ή κάτι τέτοιο, αλλά είναι φάση "ΠΑΟΚ - ΘΡΗΣΚΕΙΑ - ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ" ή "ΠΑΟΚ ταδε CLUB", "Είμαι και εγώ ΠΑΟΚ " και κάτι τέτοιa.

στην αρχή ήταν καλή φάση, αναδημοσίευαν καμια ειδηση, ανέβαζαν καμια φωτο, κανα συνθημα κλπ
ΑΛΛΑ, πλέον, έχουν καταντήσει όλες να έχουν admins τα ίδια άτομα τα οποία εκμεταλλεύονται τον κόσμο για να παίρνουν likes σε αλλες σελίδες κλπ.
πώς φαίνεται ότι admins είναι σχεδον παντου σχεδόν οι ίδιοι; από το λεξιλόγιο που χρησιμοποιούν και απο τα links που δινουν.

το ακόμα πιο τραγικό είναι το εξής:
όταν έχει αγώνα δίνουν λινκς "δείτε εδώ τον αγώνα σε full hd" το πατάς, σε πάει σε μια σελίδα που πρέπει να κάνεις like, σε παει σε δευτερη σελιδα, το ιδιο, για να καταλήξει σε μια τρίτη, που αν υπήρχε λινκ θα έδειχνε τον αγωνα, αλλα φετος λογω των γνωστων προβλημάτων δεν υπαρχει λινκ σχεδον σε κανεναν αγωνα μας μεχρι τωρα. έτσι, μετά από κανα 30λεπτο και 40 λινκς, και επειδη τρωνε κραξιμο με σχολια (που δεν αφηνουν, αλλά διαγράφουν) αλλάζουν το παραμύθι, σε "ακουστε ραδιοφωνικα τον αγωνα, αν βρεθει λινκ θα ανεβει"
κορυφαιο ειναι οτι σε μια απο αυτες τις σελιδες, ο αντμιν ηθελε να κανεις λικε στην φωτογραφια του για εναν διαγωνισμο ενος σταθμου. αυτην την περίοδο σε πανε να κανεις like στο mykonospress.gr !!!!!

η πιο τραγική από αυτές τις σελίδες είναι αυτή: https://www.facebook.com/paokplanet.gr (με website αυτό: http://www.paokplanet.gr/ )

αυτά.. είπα να μοιραστώ τον πόνο μου εδώ μαζί σας :P
Άβαταρ μέλους
charlie_pace
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 21:33

Re: Σελίδες "ΠΑΟΚ" στο facebook

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 25 Ιαν 2014, 19:40

PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ

και ολες οι επισημες των συνδεσμων

ολες οι αλλες ειναι για αναφορα ;)
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Σελίδες "ΠΑΟΚ" στο facebook

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Σάβ 25 Ιαν 2014, 19:41

Κόψε το Facebook. Η ελατωσε το. Φιλικά.
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Σελίδες "ΠΑΟΚ" στο facebook

Δημοσίευσηαπό charlie_pace » Σάβ 25 Ιαν 2014, 19:46

john4serres έγραψε:PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ

και ολες οι επισημες των συνδεσμων

ολες οι αλλες ειναι για αναφορα ;)


δεν κανεις κατι με την αναφορα, δεν κανουν κατι παρανομο ;)

efthimis_paok έγραψε:Κόψε το Facebook. Η ελατωσε το. Φιλικά.


δεν το χρησιμοποιώ τόσο πολύ!
ή μήπως το κάνω και ειμαι στο στάδιο της άρνησης;; :shock:
Άβαταρ μέλους
charlie_pace
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 21:33


Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες