Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ 06 Μάιος 2016, 19:43

navi επειδη με ενδιαφερει για πες για το πτυχιο! τι εννοεις δε θα μπορουσες να το δουλεψεις? εννοεις προσωπικα λογω επιλογης η γενικα?
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 06 Μάιος 2016, 19:50

Εγώ το θέτω από άποψη προσωπικής προτίμησης. Και η λογική άλλωστε φίλε μου δεν αφήνει ιδιαίτερα περιθώρια "αισιοδοξίας". Μάθε ορολογία, προσαρμόσου στις διαφορές ανάμεσα στα δίκαια των 2 χωρών κοκ. Για εμένα δεν αποτελεί επιλογή. Ραμπούτλα= ΞΥΛΟΚΟΠΟΣ :lol: :lol: :lol: :lol: γίνομαι αλλά αυτό δεν το κάνω!!

Μικρός σε χρόνια πρέπει να είσαι. Συγνώμη αν η αναφορά μου στο γίγαντα πρωην παίχτη μας Ραμπούτλα σε ... τρομοκράτησε!!!!!! :lol: :mrgreen:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ 06 Μάιος 2016, 19:55

κοιτα και εγω πρωτο ετος ειμαι τωρα αρχιζω και μπαινω στο νοημα! αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι σαν κλαδος γενικα εχει δουλειες απλως θελει προσοχη στις επιλογες και διαβασμα γιατι ειμαστε πολλοι! τωρα για τις χωρες που λες πιστευω οτι αναλογα στον τομεα που εχεις ειδικευση πας και στην αναλογη χωρα! π.χ. αστικο-γερμανια εμπορικο-γαλλια οπου δεν εχουν διαφορες μεγαλες! τωρα ακομα δεν εχω αποφασισει τι θα κανω γιατι εδω δε βλεπω μελλον οποτε και μενα για εξω με κοβω! θα δειξει ομως εχω ακομα καιρο!

χαχα οχι ρε ολα καλα! :lol: :lol: η αληθεια ειναι οτι δεν τον ξερω κιολας! :mrgreen:
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 06 Μάιος 2016, 19:57

Ε ναι, έχεις. Αρκετό. Υγεία βασικά να έχεις φίλε. ;)
Ελάχιστα αγωνίστηκε αλλά άφησε στίγμα, πέρα από μερικά ζευγάρια πόδια σουβενίρ στο χορτάρι του ναού ... :lol: :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από navigator11 και Παρ 06 Μάιος 2016, 19:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ 06 Μάιος 2016, 19:58

οσο μπορουμε!
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 06 Μάιος 2016, 20:05

Βασικά αδελφέ όπου και αν αποφασίσεις να πας σκέψου το τέσσερις φορές πριν πάρεις την απόφαση. Όταν ήρθα εγώ ήμασταν δεν ήμασταν 1000 σε όλη τη Νορβηγία. Τώρα έχει γεμίσει η χώρα από Έλληνες, ειδικά Όσλο, Μπέργκεν και Τροντχαιμ. Και από όσους έρχονται οι περισσότεροι επιστρέφουν πίσω στην Ελλάδα σε μικρό χρονικό διάστημα. Πάντως ότι πληροφορίες θες, εδώ είμαστε
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 06 Μάιος 2016, 20:13

Ευχαριστώ φίλε. Όποτε θέλω περισσότερες πληροφορίες, θα ζητάω. Ούτως ή άλλως όσο και το μυαλό να μπορεί να αφομοιώσει, το να μπορείς να χρησιμοποιείς αξιοπρεπώς μια ξένη γλώσσα σε επίπεδο εργασιακό απαιτεί αρκετό χρόνο. Οπότε, και στη Νορβηγία τελικά να καταλήξω σαν προορισμό, θα πάρει αρκετό διάστημα, οπότε και θα υπάρχει διαφοροποίηση δεδομένων. Προς το καλύτερο, προς το χειρότερο, ποιός μπορεί με βεβαιότητα να πει; Πλέον είναι τόσο εύθραστα και ρευστά τα πράγματα σχεδόν παντού στην υφήλιο που όσο καλά και να εξετάσει κανείς ένα τέτοιο ζήτημα ζωής υπάρχουν πολλές παράμετροι που τελικά μένουν ακάλυπτες!
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό DC » Παρ 06 Μάιος 2016, 20:25

Μαυρο Χιονι έγραψε:.. Τώρα έχει γεμίσει η χώρα από Έλληνες, ειδικά Όσλο, Μπέργκεν και Τροντχαιμ. Και από όσους έρχονται οι περισσότεροι επιστρέφουν πίσω στην Ελλάδα σε μικρό χρονικό διάστημα. ...


Γιατί;
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Παρ 06 Μάιος 2016, 20:38

τι γιατι? γιατι καλη η δουλεια, καλες οι καριερες αλλα... υπαρχει και μια ζωη να ζησουμε. θα μου πεις... αν ζουσες τη ζωη σου στην ελλαδα, γιατι εφυγες? θα σου πω...αυτο το μαυρο εργασιακο τοπιο στην ελλαδα οδηγει σε μαζικη καταθλιψη...και καπως ετσι θα μπουμε σε εναν φαυλο κυκλο που καποιοι προτιμουν να δωσουν χρονο και καποιοι τον σπανε και γυρνανε πισω.

και σου τα λεει αυτα ανθρωπος που εκανε 6μηνο στοκχολμη και ουτε που καταλαβε πως περασε σαν φοιτητης. Αλλα αλλο ο σταρχιδισμος του φοιτητιλικιου και αλλο το δουλεια σπιτι και ζουμε για την κυριακη
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 06 Μάιος 2016, 21:40

Το γιατί είναι στο μυαλό. Οι περισσότεροι νομίζουν πως είναι εύκολο και θα βρουν με τη μία δουλειά. Δυστυχώς οι περισσότεροι ξοδεύουν τα λίγα χρήματα που έχουν και επιστρέφουν πίσω.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό prist64 » Παρ 06 Μάιος 2016, 21:46

Κανενα παπά δεν θελουν στα μερη σας?
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Κυρ 08 Μάιος 2016, 00:06

Για Αυστραλια και Νεα Ζηλανδια υπαρχει κανενας να μας πει 2 λογια; Ειδικοτερα για βοηθο νοσηλευτη χειρουργειου/μαιευτηριου

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό T.H.E.O.S » Τετ 17 Ιαν 2018, 13:55

Υπαρχει κανεις που να ζει και εργαζεται στο Λουξεμβουργο να δωσει μερικα tips;
Ετοιμαζομαι για αναχωρηση και θα ηθελα μερικες πληροφοριες για σημαντικα ζητηματα, οπως πως θα μπορεσω να δω τον επαναληπτικο πχ στο κυπελλο :D
T.H.E.O.S
 
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Τετ 12 Αύγ 2009, 19:10

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τετ 17 Ιαν 2018, 14:03

Για το κύπελλο λαολα
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Ενδιαφέρον για εργασία στο εξωτερικό ΑΜΕΣΑ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 17 Ιαν 2018, 17:42

T.H.E.O.S έγραψε:Υπαρχει κανεις που να ζει και εργαζεται στο Λουξεμβουργο να δωσει μερικα tips;
Ετοιμαζομαι για αναχωρηση και θα ηθελα μερικες πληροφοριες για σημαντικα ζητηματα, οπως πως θα μπορεσω να δω τον επαναληπτικο πχ στο κυπελλο :D
Theos δεν ζω στο λουξ αλλά ψιλοξερω την περιοχή αν θέλεις στείλε ένα μεηλ όλο και κάτι θα βρούμε να πουμε
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες