Συζήτηση πολιτισμένη

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Πέμ 10 Ιουν 2010, 00:03

πολύ δυνατές οι νέες μπλούζες των Μακεδόνων
δεν μασάνε με τίποτα :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Πέμ 10 Ιουν 2010, 00:12

...και κοινωνικό μήνυμα, το κράνος σώζει ζωές.
Τελευταία επεξεργασία από brigate4 και Πέμ 10 Ιουν 2010, 00:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό paok kerkyra » Πέμ 10 Ιουν 2010, 00:14

φοράμε τα κράνοι γιατί είσαστε ρουφιάνοι και τα μπλουζάκια πολύ ωραία αλλα σαν γνήσιο τέκνο της Θύρας 4 θα περιμένω να βγουν τα καινούργια κομμάτια 8-)
edit: βγήκανε της 4 και μαμάνε
Άβαταρ μέλους
paok kerkyra
 
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 22:18
Τοποθεσία: Kerkyra

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Πέμ 10 Ιουν 2010, 01:48

Αν αυτές οι φωτοφραφίες αποθανατίζουν περήφανους Παοκτσήδες, τότε έχω χάσει πολλά επεισόδια στην εξέλιξη του Παοκτσιδικου οπαδικού κινήματος.
Φαντάζεστε αυτές οι φωτογραφίες να κυκλοφορήσουν στα media....;;;;
Yποψηφιους δολοφόνους θα σας αποκαλέσουν.
Και φυσικά όλοι οι σύνδεσμοι και απλοί Παοκτσήδες θα υποστούν και πάλι δημοσια διαπόμπευση....
Και μετά αναρωτιέστε γιατί κάνει ντού η αστυνομία στους συνδεσμoυs....αφού τους δίνετε τέτοια τροφή... άσε που θα χουν και δίκιο....δεν είναι δα για αυτοάμυνα τα κράνη με τα γκλόμπς....
Mε κάτι τέτοια έγιναν τα αίσχη στην Σουρωτή...., μπα, τι άθλιοι συνειρμοί μου έρχονται στο μυαλό βραδιάτικα....

Και μην μου απαντήσετε, μα τα κάνουν και οι άλλοι.
Σας απαντώ από τώρα, αυτό το έχω γραμμένο στα αχαμνά μου...
Γιατί έτσι αποκρίνονται και όλοι οι Έλληνες όταν τους ρωτουν γιατί κλέβουν το δημόσιο με οποιοδήποτε τρόπο... Και να πως καταντήσαμε την Ελλάδα....πνευματικό μπουρδέλο....
Την Παοκάρα μας όμως τη θέλω αλλιώς...και μέσα στα βασικά που απαιτούνται είναι η αποκήρυξη της βίας...πως θα κρατήσουμε τους ανΘρωπους που μας υποστηρίζουν κοντά μας, αν προκαλούμε εμείς αίσχη.

Και για να μην λέτε ότι κρύβομαι πίσω από τα πλήκτρα λέγομαι ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ.

:redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard:

Αίντε και καλά μυαλά....

YΣ Εννοείται ότι εμενα και θέλω να πιστεύω τη συντριπτική πλειοψηφια των Παοκτσήδων δεν μας εκφράζεται. Θα μου πείτε και εσείς, στα αχαμνά σας το έχετε γραμμένο αυτό...προφανώς...
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3492
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 10 Ιουν 2010, 01:54

paok-kordelio έγραψε:Δεχόμενοι με οργή τις αποφάσεις της κατ' επίφαση δικαιοσύνης αυτής της χρεωκοπημένης χώρας , αλλά ταυτόχρονα και με ανακούφιση, αναλογιζόμενοι την κινητοποίηση των παρακρατικών στοιχείων του κρατους, την απαίτησή τους δηλαδή για αίμα ανεξαρτήτως ηθικών φραγμών και δικανικών κανόνων, για τα γεγονότα της Λαμίας, υποχρεούμαστε να επανέλθουμε και να σχολιάσουμε την ανεκδιήγητη ανακοίνωση της ΠΑΕ (http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMCCode= ... =153NJVVD9) και κυρίως την αποστροφή των λεγόμενών της σε τόσο κρίσιμα για μας τους οπαδούς θέματα.
Ενώ λοιπόν ορθώς η παε ΠΑΟΚ βάλλει κατά του διεφθαρμένου ΟΠΑΠ και της περα για πέρα πραξικοπηματικής απόφασής του να μη χρηματοδοτήσει γήπεδο που ανήκει σε Α.Σ. και όχι σε Α.Ε., θέτοντας σε άμεσο κίνδυνο την καταλληλότητα του γηπέδου (και άρα δηλώνοντας υποψηφιότητα για ηθική αυτουργία σε ενδεχόμενη μελλοντική τραγωδία στη Τούμπα), με μια ξεκάθαρα απαράδεκτη και αχρείαστη δήλωση, αναφέρει : "Για ποιο λόγο ταυτίζεται ολόκληρος ο ΠΑΟΚ με 50-100 ανεγκέφαλους που δημιούργησαν επεισόδια στην πόλη της Λαμίας εκμεταλλευόμενοι την παντελή απουσία σοβαρής αστυνομικής δύναμης και επαρκούς σχεδίου δράσης, από τη στιγμή μάλιστα που είναι γνωστό σε όλους ότι τέτοιου είδους «οπαδοί» έχουν αποβληθεί από το γήπεδο και τις εκδηλώσεις της ΠΑΕ ΠΑΟΚ την τελευταία τριετία;"
Γνωρίζει άραγε η παε οτι ο σχολιασμός της αυτός, υποβοήθησε στην ποινικοποίηση των αθώων προφυλακισμένων, συμβάλλοντας στη δημιουργία κλίματος κατά των κατηγορουμένων ιδιαίτερα 2 μέρες πριν τη δίκη? Γνωρίζει άραγε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ οτι οι συγκεκριμένοι οπαδοί, ΟΛΟΙ τους με λευκά ποινικά μητρώα συνελήφθησαν σε άσχετες με τα επεισόδεια στιγμές μόνο και μόνο επειδή η ελληνική αστυνομία έψαχνε απεγνωσμένα αποδιοπομπαίους τράγους για να τους φορτώσει την πλήρη αδυναμία της και να δικαίολογησει την υπαρξη της ? Γνωρίζει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ οτι αυτοί οι "ανεγκέφαλοι" κρίθηκαν προφυλακιστέοι χωρίς λόγο, κατέστρεψαν τις ζωές τους και σπιλώθηκαν ως χούλιγκαν , ενω στην επ ακροατηρίω διαδικασία πανηγυρικά αποδείχτηκε οτι ΟΛΕΣ οι κατηγορίες ήταν φυτευτές και στημένες? Εμείς οι οπαδοί του Π.Α.Ο.Κ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΣ ΤΩΝ ΙΔΑΝΙΚΩΝ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ. και περιμέναμε απο την ΠΑΕ μας, μία αντίδραση κατανόησης των αθώων αδερφών μας που ζούσαν υπο τον φόβο της φυλάκισης στη Λαμία. Περιμέναμε να 'ναι ΗΘΙΚΑ στο πλευρό μας, αναγνωρίζοντας την αδικία που ζούμε ως Παοκτσήδες εδώ και δεκαετίες απο τις αρχές πανελληνίως. Αντ αυτού, είδαμε χαρακτηρισμούς και ισοπέδωση...

ΥΓ 1:Αποσύρουμε διαμαρτυρόμενοι για αυτήν την στάση της ΠΑΕ την ομάδα περιφρούρησης του συνδέσμου μας μέσα και έξω απο το γήπεδο της Τούμπας.

ΥΓ 2: Δηλώνουμε προς όλους τους σαλτιμπάγκους υπηρέτες αυτού του κρατιδίου σήψης οτι η αλληλεγγύη μεταξύ ΠΑΟΚτσήδων, ούτε φυλακίζεται, ούτε διώκεται, ούτε ποτέ θα πάψει.

Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ-ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΕΤΟΣ ΙΔΡΥΣΕΩΣ 1973


Για να μιλήσουμε λίγο σοβαρά τώρα και να κοψουμε τις μ@λακίες..
Πολλοί σύνδεσμοι έχουν την ίδια ακριβώς αντίληψη με τους Κορδελιώτες για τη διοίκηση..
Τουλάχιστον όσον αφορά θέματα υπεράσπισης αδερφών μας σε περιπτώσεις που έχουν μπλεξίματα με τη διακαιοσύνη.
Και δεν μπορεί να λέμε ότι ο κόσμος του ΠΑΟΚ φταίει για το ένα, το άλλο και το παράλλο.
Γιατί πολλές φορές αδερφια μας έχουν βρεθεί στη στένη, στα κρατητήρια ή οπουδήποτε αλλού δίχως να φταίνε κι όμως η διοίκηση ήταν απούσα.
Ακόμη και σε περιπτώσεις όμως που έχει κάποιος αδερφός μας ευθύνη, η διοίκηση θα πρέπει πάντα να είναι δίπλα σε όποιον έχει παρόμοια μπλεξίματα!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό DaFFy_NaSH » Πέμ 10 Ιουν 2010, 02:31

"Για ποιο λόγο ταυτίζεται ολόκληρος ο ΠΑΟΚ με 50-100 ανεγκέφαλους που δημιούργησαν επεισόδια στην πόλη της Λαμίας εκμεταλλευόμενοι την παντελή απουσία σοβαρής αστυνομικής δύναμης και επαρκούς σχεδίου δράσης, από τη στιγμή μάλιστα που είναι γνωστό σε όλους ότι τέτοιου είδους «οπαδοί» έχουν αποβληθεί από το γήπεδο και τις εκδηλώσεις της ΠΑΕ ΠΑΟΚ την τελευταία τριετία;"

Αν δεν κάνω λάθος αναφέρετε σε συγκεκριμένα άτομα που ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ. Τα αδερφια που μπήκαν μέσα, οπως λέτε (δεν το αμφισβητω, απλά δεν γνωρίζω) ήταν εξιλαστήρια θύματα και ΔΕΝ δημιουργησαν τα επεισόδια. Οπότε η ανακοίνωση της ΠΑΕ δεν μιλούσε γιαυτους. Στην συνάντηση γιατί δεν το είπαν στον Ζαγοράκη; Αν το είπαν γιατί δεν βγάλαν μια ανακοίνωση για το πόρισμα αυτής της συζήτησης; Κλείνοντας την παράγραφο θέλω να τονίσω οτι έχω μεγάλη εκτίμηση στον εν λογω σύνδεσμο, και σε καμία περίπτωση το σχόλιο μου δεν αποτελεί επίθεση προς αυτούς.

@free4 Διαφωνώ σε αυτό που λες οταν έχει κάποιος ευθύνη να τον υπερασπίζει η ΠΑΕ. Δηλαδή αν υπάρχει ενα βιντεο ντοκουμέντο με εμενα να ρημάζω ενα αυτοκίνητο εξω απο το Χ γηπεδο, ή μια βιτρίνα μαγαζιου κτλ θα έρθει η ΠΑΕ να με στηρίξει; Οχι φίλε μου. Ναι, να στηρίξει τον αδερφό που βαλαν μεσα χωρις λόγο, να στηριξει τον αδερφό που βάλαν μεσα για μια κροτίδα ενα πυρσο ή ακόμα και μια πέτρα στα ΜΑΤ (τα οποια προκαλούν με δακρυγονα και παπαριες) αλλά οχι σε αυτον που καταστρέφει ξένες περιουσίες και που μπορεί να στερεί το ψωμί μιας οικογένειας.


ΥΓ: Αφου ρε παιδιά βλέπετε οτι δεν πρόκειτε να γίνει ποτέ πολιτισμένη συζήτηση γιατι δεν το κλειδώνετε το ρημαδι (μιλαω για τα χθεσινα γεγονοτα στο τοπικ που διάβασα μόλις)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DaFFy_NaSH
 
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Δευτ 23 Ιουν 2008, 20:43
Τοποθεσία: N. Σερρών

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό emeissaspsirizoume4 » Πέμ 10 Ιουν 2010, 02:40

DaFFy_NaSH έγραψε:Στην συνάντηση γιατί δεν το είπαν στον Ζαγοράκη; Αν το είπαν γιατί δεν βγάλαν μια ανακοίνωση για το πόρισμα αυτής της συζήτησης;


συζητηθηκε και το θεμα της ανακοινωσης αυτης

daffy εχεις πμ
Άβαταρ μέλους
emeissaspsirizoume4
 
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: Πέμ 27 Μάιος 2010, 03:00

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό DaFFy_NaSH » Πέμ 10 Ιουν 2010, 02:48

emeissaspsirizoume4 έγραψε:
DaFFy_NaSH έγραψε:Στην συνάντηση γιατί δεν το είπαν στον Ζαγοράκη; Αν το είπαν γιατί δεν βγάλαν μια ανακοίνωση για το πόρισμα αυτής της συζήτησης;


συζητηθηκε και το θεμα της ανακοινωσης αυτης

daffy εχεις πμ


Μπα αδερφέ δεν το διαβάζω, εσυ θα με ψειρίσεις... :mrgreen: :mrgreen:


(Σου απάντησα)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
DaFFy_NaSH
 
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: Δευτ 23 Ιουν 2008, 20:43
Τοποθεσία: N. Σερρών

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό Pepermint » Πέμ 10 Ιουν 2010, 08:39

εκτος αυτου χαρακτηρισανε και αλλα μελη ως bolek και lolek



γνωστοί...πολωνεβραίοι γαρ :lol:

Εικόνα
...
Άβαταρ μέλους
Pepermint
 
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 08:26
Τοποθεσία: Πέρα από την Σοφίτα

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό interad » Πέμ 10 Ιουν 2010, 08:48

bakunin4 έγραψε:ιντεραντ αν μπορουσες να τεκμηριωσεις και τις κατηγοριες σου αντι να γραφεις αερολογιες θα ταν καλυτερα,επισης το κομματι που παρεθεσες δεν πηγαινε την μετεπειτα εξηγηση σου.

Η ανακοινωση των μακεδονων ειναι το θεμα και αρχισαμε τα χατζηχριστεικα κτλ που δεν εχουν καμια βαση ?τοσο πολυ πειραξε ? φιλε οταν γραφεις δημοσια κρινεσαι και το παοκμανια με τοσα χιλιαδες μελη και κατα καιρους με λασπολογια κατα των οργανωμενων κρινετε και οι σφ κρινονται και ολοι.εγω παντως πριν απο αυτην την ανακοινωση δεν θυμαμαι να επιτεθηκε κανεις σφ σε καποιο σαιτ αντθετως απο τα σαιτ εβγαινε ενα κλιμα περιεργο,καπου υπαρχει μια γραμμη στην μπουρδολογια,καποτε το ποτηρι ξεχειλιζει.Αγνοεις οτι τα εχωσαν και σε εκπομπη ρααδιοφωνου που κανουν οι Ουλτρας που υποτιθεται ειναι σφ.
Εν παση περιπτωση ασχετο με την συγκριση που εκανα εγω και παρεθεσες.
Δεν εχω καμια διαθεση για αντιπαραθεση και προσπερναω τις μπιχτες του Γκας που δεν το περιμενα απο αυτον αλλα ειναι προκλητικο να εκτοξευονται κατηγοριες ασαφες διατυπωμενες και να μην επεμβαινει κανεις ενω αν βρισει καποιος τον κοντο τρωει μεχρι και διαγραφη(εγινε και αυτο).
Οσο μενουν οι χαρακτηρισμοι και οι λασπολογια τοσο ευθηνη εχετε για αντιπαραθεσεις και καβγαδες που δηθεν 3-4 μελη επιδιωκουν.Οταν προκαλεσω πρωτος να μου την πεις ,ψεματα αλλου.




ρε φιλαράκο...

το αν λέει κάποιος αερολογίες ή ψέματα, άστο να κριθεί από τον καθένα που διαβάζει... άλλωστε τα γραπτά μένουν...


είμαι αρκετά ΞΕΚΑΘΑΡΟΣ (σχεδόν) ΠΑΝΤΑ...

στα βάνω στο μπλέντερ να τα κάνω λίγο νιανια, μπας και...

ΤΟ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ κίνημα (για τον ΠΑΟΚ μιλάω) ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ μόνο θετικά έχει προσφέρει, μιας και οι καταστάσεις και οι διοικήσεις ήταν για τον πουτ$ο καβάλα...

και ναι αν δεν υπήρχαν ΑΥΤΟΙ τότε ίσως ακόμα εμείς οι καναπεδάκηδες ιντερνετάκηδες να ψάχναμε τι έφταιξε φέτος και παλέψαμε με τον Νιώνιο για την 6η θέση...


ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ, οργανωμένος, ανοργάνωτος, Παπαδόπουλος, Ξε-Παπαδόπουλος θέλει να κάνει ΚΟΥΜΑΝΤΟ με τις πλάτες και τα αρκίντια ΑΛΛΩΝ, τότε φιλαράκι μου κάνει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΑΚΟ ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΤΡΥΠΗΜΑ στον ΠΑΟΚ μας...


στήριξη στον Ζαγοράκη αλλά μη το ένα, μη το άλλο, γιατί αυτό, γιατί εκείνο κλπ κλπ κλπ

τσουρέκια ΛΑΙΜΑΙ...

όταν το νιώσεις, τα ξαναμελέ...



υ.γ. - ξαναπιάνομαι από προτροπή "δικού σας" (βλέπεις τα βάζω σε εισαγωγικά για να καταλάβεις πόσο μαλακία είναι να χωριζόμαστε σε στρατόπεδα) σε άλλο μέλος να αλλάξει ομάδα και το επιστρέφω...

αν νομίζετε ότι "ΕΣΕΙΣ" ΔΕΝ είστε πρόβατα και πως πρέπει να μην αφήνετε τον άλλον να διοικεί όπως νομίζει, αλλά να παρεμβαίνετε ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ και ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ τότε υπάρχουν κι άλλες ομάδες της πόλης που αυτό κάνουν οι οργανωμένοι οπαδοί τους...


είδες πόσο μαλακία ακούγεται;;;
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό gash04 » Πέμ 10 Ιουν 2010, 09:37

bakunin4 έγραψε:ιντεραντ αν μπορουσες να τεκμηριωσεις και τις κατηγοριες σου αντι να γραφεις αερολογιες θα ταν καλυτερα,επισης το κομματι που παρεθεσες δεν πηγαινε την μετεπειτα εξηγηση σου.

Η ανακοινωση των μακεδονων ειναι το θεμα και αρχισαμε τα χατζηχριστεικα κτλ που δεν εχουν καμια βαση ?τοσο πολυ πειραξε ? φιλε οταν γραφεις δημοσια κρινεσαι και το παοκμανια με τοσα χιλιαδες μελη και κατα καιρους με λασπολογια κατα των οργανωμενων κρινετε και οι σφ κρινονται και ολοι.εγω παντως πριν απο αυτην την ανακοινωση δεν θυμαμαι να επιτεθηκε κανεις σφ σε καποιο σαιτ αντθετως απο τα σαιτ εβγαινε ενα κλιμα περιεργο,καπου υπαρχει μια γραμμη στην μπουρδολογια,καποτε το ποτηρι ξεχειλιζει.Αγνοεις οτι τα εχωσαν και σε εκπομπη ρααδιοφωνου που κανουν οι Ουλτρας που υποτιθεται ειναι σφ.
Εν παση περιπτωση ασχετο με την συγκριση που εκανα εγω και παρεθεσες.
Δεν εχω καμια διαθεση για αντιπαραθεση και προσπερναω τις μπιχτες του Γκας που δεν το περιμενα απο αυτον αλλα ειναι προκλητικο να εκτοξευονται κατηγοριες ασαφες διατυπωμενες και να μην επεμβαινει κανεις ενω αν βρισει καποιος τον κοντο τρωει μεχρι και διαγραφη(εγινε και αυτο).
Οσο μενουν οι χαρακτηρισμοι και οι λασπολογια τοσο ευθηνη εχετε για αντιπαραθεσεις και καβγαδες που δηθεν 3-4 μελη επιδιωκουν.Οταν προκαλεσω πρωτος να μου την πεις ,ψεματα αλλου.


Σου απαντώ σε όλο σου το ποστ μιας και τώρα το είδα γραμμή προς γραμμή.

1.Λες πάλι για αερολογίες στον Ιντεράντ αυτή την φορά.
Πολύ πιθανό να λέει αερολογίες λέει και αυτός μια γνώμη.
Τόσοι χρήστες τελικά που έχουν εμφανιστεί λένε αερολογίες και εσύ τα σωστά?
Υπάρχει ζήτημα αν το χεις καταλάβει ενώ ουκ ολίγα τα PM που έχω δεχτεί με παράπονα και δεν γράφουν τίποτα για να μην ρίξουν λάδι στην φωτιά.

2.Η ανακοίνωση των Μακεδόνων πείραξε δεν πείραξε αναρτήθηκε στο site όπως και αυτή της Θύρας 4 επίσης το ίδιο όπως και των Δυτικών κλπ.
Σε προβληματισμό έβαλε πολύ κόσμο σίγουρα όμως.
Εσένα γιατί σε πείραξε τι είπε ο κάθε Ιντεράντ ή ο κάθε Ναβιγκέιτορ όταν ο ίδιος λες ότι ο καθένας κρίνεται?

3.Λες ότι δεν θυμάσαι κανέναν Σύνδεσμο να επιτίθεται σε κάποιο σάιτ ενώ αναφέρεσαι στο συγκεκριμένο σάιτ που γράφουμε ότι κατά καιρούς λασπολογεί τους συνδέσμους και δημιουργεί και κλίμα πράγμα το οποίο δεν έχει καμία ισχύ.
Θα ήθελα αν πιστεύεις κάτι τέτοιο ότι συμβαίνει να μου δείξεις που έχει θιχτεί κάποιος σύνδεσμος για να διαγραφεί η δημοσίευση.
Όχι τίποτα άλλο αλλά θα μας βοηθήσεις κιόλας να μαζέψουμε αυτά που σε ενοχλούν.

4.Αυτό με τους Ούλτρας το διαβάσαμε με την εκπομπή ισχύει.
Αν θεωρείς μπουρδολογία την γραμμή του σάιτ τότε δεν θα έπρεπε να ενοχλείσαι απο τις απόψεις των μελών του.
Απλά αλλάζεις κανάλι και το αγνοείς.

5.Ποιο μέλος έφαγε διαγραφή και πότε για τον κοντό?
Αν έβρισε κάποιο μέλος ναι μπορεί να έφαγε διαγραφή.
Μέχρι στιγμής είμαστε ελαστικοί με τις διαγραφές μελών αλλά δεν ισχύει απο χθες αυτό μιας και υπάρχει συνέχεια στην όλη συζήτηση.

6.Για αυτό άνοιξα την συζήτηση εδώ για να τα συγκεντρώσουμε όλα εδώ να λύσουμε τις όποιες απορίες-παρεξηγήσεις και να τα σουτάρουμε κάποια στιγμή όλα μαζί μαζεμένα και να ξεχαστούν οριστικά απο το μυαλό μας που πρέπει να πονάει για άλλα πράγματα.

υγ

Μπιχτές και υπονοούμενα δεν αφήνω ποτέ.
Αντιθέτως είμαι ευθύς θα έλεγα.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 10 Ιουν 2010, 12:10

free4 έγραψε:
paok-kordelio έγραψε:Δεχόμενοι με οργή τις αποφάσεις της κατ' επίφαση δικαιοσύνης αυτής της χρεωκοπημένης χώρας , αλλά ταυτόχρονα και με ανακούφιση, αναλογιζόμενοι την κινητοποίηση των παρακρατικών στοιχείων του κρατους, την απαίτησή τους δηλαδή για αίμα ανεξαρτήτως ηθικών φραγμών και δικανικών κανόνων, για τα γεγονότα της Λαμίας, υποχρεούμαστε να επανέλθουμε και να σχολιάσουμε την ανεκδιήγητη ανακοίνωση της ΠΑΕ (http://www.paokfc.gr/swift.jsp?CMCCode= ... =153NJVVD9) και κυρίως την αποστροφή των λεγόμενών της σε τόσο κρίσιμα για μας τους οπαδούς θέματα.
Ενώ λοιπόν ορθώς η παε ΠΑΟΚ βάλλει κατά του διεφθαρμένου ΟΠΑΠ και της περα για πέρα πραξικοπηματικής απόφασής του να μη χρηματοδοτήσει γήπεδο που ανήκει σε Α.Σ. και όχι σε Α.Ε., θέτοντας σε άμεσο κίνδυνο την καταλληλότητα του γηπέδου (και άρα δηλώνοντας υποψηφιότητα για ηθική αυτουργία σε ενδεχόμενη μελλοντική τραγωδία στη Τούμπα), με μια ξεκάθαρα απαράδεκτη και αχρείαστη δήλωση, αναφέρει : "Για ποιο λόγο ταυτίζεται ολόκληρος ο ΠΑΟΚ με 50-100 ανεγκέφαλους που δημιούργησαν επεισόδια στην πόλη της Λαμίας εκμεταλλευόμενοι την παντελή απουσία σοβαρής αστυνομικής δύναμης και επαρκούς σχεδίου δράσης, από τη στιγμή μάλιστα που είναι γνωστό σε όλους ότι τέτοιου είδους «οπαδοί» έχουν αποβληθεί από το γήπεδο και τις εκδηλώσεις της ΠΑΕ ΠΑΟΚ την τελευταία τριετία;"
Γνωρίζει άραγε η παε οτι ο σχολιασμός της αυτός, υποβοήθησε στην ποινικοποίηση των αθώων προφυλακισμένων, συμβάλλοντας στη δημιουργία κλίματος κατά των κατηγορουμένων ιδιαίτερα 2 μέρες πριν τη δίκη? Γνωρίζει άραγε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ οτι οι συγκεκριμένοι οπαδοί, ΟΛΟΙ τους με λευκά ποινικά μητρώα συνελήφθησαν σε άσχετες με τα επεισόδεια στιγμές μόνο και μόνο επειδή η ελληνική αστυνομία έψαχνε απεγνωσμένα αποδιοπομπαίους τράγους για να τους φορτώσει την πλήρη αδυναμία της και να δικαίολογησει την υπαρξη της ? Γνωρίζει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ οτι αυτοί οι "ανεγκέφαλοι" κρίθηκαν προφυλακιστέοι χωρίς λόγο, κατέστρεψαν τις ζωές τους και σπιλώθηκαν ως χούλιγκαν , ενω στην επ ακροατηρίω διαδικασία πανηγυρικά αποδείχτηκε οτι ΟΛΕΣ οι κατηγορίες ήταν φυτευτές και στημένες? Εμείς οι οπαδοί του Π.Α.Ο.Κ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΣ ΤΩΝ ΙΔΑΝΙΚΩΝ ΤΟΥ Π.Α.Ο.Κ. και περιμέναμε απο την ΠΑΕ μας, μία αντίδραση κατανόησης των αθώων αδερφών μας που ζούσαν υπο τον φόβο της φυλάκισης στη Λαμία. Περιμέναμε να 'ναι ΗΘΙΚΑ στο πλευρό μας, αναγνωρίζοντας την αδικία που ζούμε ως Παοκτσήδες εδώ και δεκαετίες απο τις αρχές πανελληνίως. Αντ αυτού, είδαμε χαρακτηρισμούς και ισοπέδωση...

ΥΓ 1:Αποσύρουμε διαμαρτυρόμενοι για αυτήν την στάση της ΠΑΕ την ομάδα περιφρούρησης του συνδέσμου μας μέσα και έξω απο το γήπεδο της Τούμπας.

ΥΓ 2: Δηλώνουμε προς όλους τους σαλτιμπάγκους υπηρέτες αυτού του κρατιδίου σήψης οτι η αλληλεγγύη μεταξύ ΠΑΟΚτσήδων, ούτε φυλακίζεται, ούτε διώκεται, ούτε ποτέ θα πάψει.

Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ-ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΕΤΟΣ ΙΔΡΥΣΕΩΣ 1973


Για να μιλήσουμε λίγο σοβαρά τώρα και να κοψουμε τις μ@λακίες..
Πολλοί σύνδεσμοι έχουν την ίδια ακριβώς αντίληψη με τους Κορδελιώτες για τη διοίκηση..
Τουλάχιστον όσον αφορά θέματα υπεράσπισης αδερφών μας σε περιπτώσεις που έχουν μπλεξίματα με τη διακαιοσύνη.
Και δεν μπορεί να λέμε ότι ο κόσμος του ΠΑΟΚ φταίει για το ένα, το άλλο και το παράλλο.
Γιατί πολλές φορές αδερφια μας έχουν βρεθεί στη στένη, στα κρατητήρια ή οπουδήποτε αλλού δίχως να φταίνε κι όμως η διοίκηση ήταν απούσα.
Ακόμη και σε περιπτώσεις όμως που έχει κάποιος αδερφός μας ευθύνη, η διοίκηση θα πρέπει πάντα να είναι δίπλα σε όποιον έχει παρόμοια μπλεξίματα!


για τί ειδους ευθυνη μιλαμε ρε συ φρι?διοτι αν το σχολιο σου καλυπτει καθε περιπτωση "ευθυνομενου αδερφου" να με συγχωρας αλλα κατι τετοιο θα'τανε ΤΡΥΠΗΜΑ εκ μερους της διοικησης.θελουν δε θελουν οι συνδεσμοι,με ευθυνη τους ή χωρις ευθυνη τους,θελω να πιστευω το ΔΕΥΤΕΡΟ,εχουν συγκεντρωσει στους κολπους τους ατομα που επιεικως ας πω αρκετες φορες δεν πραττουν με καθαρο μυαλο,εκδηλωνοντας σε περιστασεις αθλητικες που εμπλεκεται ο ΠΑΟΚ "ΑΝΗΣΥΧΕΣ" πτυχες του χαρακτηρα τους!οταν λοιπον οι "ανησυχιες" τους βλαπτουν τον ΠΑΟΚ,θελεις οικονομκα,θελεις απο αποψη υστεροφημιας,απο οποια αποψη θελεις παρτο,ειτε προσβαλλουν απροκλητως το βιος ασχετων συμπολιτων,ειναι ΘΡΑΣΟΣ καποιοι να ψεγουν τη διοικηση για ηχηρη απουσια υπερασπισης!μια φορα να παραδεχοταν καποιος πως τα οπαδικα "αδερφια" μας φταιξανε καπου,σε κατι.παντα να τους βγαλουμε λαδι,παντα να κρυφτουμε πισω απο το "ναι,αλλα αν ηταν γαυροι ή βαζελοι θα τιμωρουνταν το ιδιο?"παντα να επικαλεστουμε αστυνομικη ή αλλοθρησκων προβοκατσια.καποιες φορες,τις περισσοτερες θελετε,ΝΑΙ να το δεχτω,με σχετικη δυσπιστια.ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΟΤΕ??βεβαια να μην κωφευει η διοικηση σε περιπτωσεις που συνοπαδοι μας χρησιμοποιουνται για να "κλεισουν" υποθεσεις και να ικανοποιηθει το περι δικαιου αισθημα.αλλα σιγουρα και καθε περιπτωση ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΗΣ εκδηλωσης νοσηρων συμπεριφορων πρεπει να τιμωρειται απο τη διοικηση τουλαχιστον με τη μη δικαστικη εκπροσωπηση των υπαιτιων!το σχολιο αφορα συνολικα στην αντιμετωπιση ακραιων συμπεριφορων απο οπαδους της ομαδας κι οχι στα οσα συνεβησαν αποκλειστικα στη λαμια.
Τελευταία επεξεργασία από navigator11 και Πέμ 10 Ιουν 2010, 12:42, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό Besuch » Πέμ 10 Ιουν 2010, 12:14

Εμεις...εσεις...καλα παμε! Ενωμενοι κατα τα αλλα!

Ολοι μπορουν να κανουν κριτικη αλλα μαλλον δεν επιτρεπεται να την δεχονται ολοι.

Ειμαι συνδεσμιτης επειδη ειμαι ΠΑΟΚ και οχι το αντιθετο. Και δεν θα γινω ποτε Αεκτζης που λενε οτι πρωτα ειμαι Οριτζιναλ και μετα ΑΕΚ.

Συνεχιζω να μην μπορω να καταλαβω γιατι οποτε δεν εχουμε να ασχοληθουμε με κατι αλλο τρωγομαστε με τα ρουχα μας.

Συνεχιζω να μην μπορω να καταλαβω γιατι καποια πραγματα πρεπει να λεγονται μεσω ανακοινωσεων ενω χθες ειμασταν μαζι στο ιδιο τραπεζι. και θα ειμαστε και αυριο.

"Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΡΤΗ ΜΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ"!
ΟΙ ΠΑΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ,ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΙ...ΕΣΥ ΘΑ ΠΕΙΣ ΣΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΔΕΣ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΝΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΗΣ.
ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΜΟΥ, ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΟΔΩΡΗ ΜΟΥ...
SUPER4
Besuch
 
Δημοσιεύσεις: 904
Εγγραφή: Κυρ 31 Μάιος 2009, 01:21

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 10 Ιουν 2010, 12:40

Besuch έγραψε:Ειμαι συνδεσμιτης επειδη ειμαι ΠΑΟΚ και οχι το αντιθετο. Και δεν θα γινω ποτε Αεκτζης που λενε οτι πρωτα ειμαι Οριτζιναλ και μετα ΑΕΚ.



Κάνεις ένα μικρό λάθος
Κανένας οριτζιναλ δε θα πει είμαι πρώτα οριτζιναλ κ μετά ΑΕΚ. Θα σου πούνε κ αυτοί το αντίστοιχο ... η ΑΕΚ πάνω απολα.... Αυτό ισχύει και για γαυρους κ για βαζελους κ για αρειανούς.


Αυτό ισχύει με ΟΛΟΥΣ τους οπαδούς . Στο μυαλό τους , η συντριπτική πλειοψηφία αγαπάει την ομάδα του.
Θα σου πουν ... πρώτα ΠΑΟΚ, για το καλό του ΠΑΟΚ...για την ηθική, τη περηφάνια , για το γαμώτο...

Ολοι τα ίδια λένε... Αλλος είναι ο τρόπος να διαφοροποιηθείς..

Οι πράξεις και τα γεγονότα είναι αυτά που κάνουν τη διαφορά.

Και εκεί κρινόμαστε όλοι.
Εγώ και να κάνω τη μαλακία μου από το pc μου, θα μείνει εδώ... Θα εκληφθεί ως η ανώνυμη γνώμη κάποιου. Μικρη σημασία και βαρύτητα έχει...

Αν όμως , ο κύριος οπαδικός εκφραστής ( δηλαδή ένας σύνδεσμος ) , βγάλει ανακοίνωση όπου εκφράζει την αντίθεσή του σε επιλογές της εκάστοτε διοίκησης , ακόμα και να έχει δίκιο σε κάποια σημεία , ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ. ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ. Δινει λαβή στους εχθρούς της ομάδας να γυρίσουν κ να αμφισβητήσουν την ενότητα. Αν έχω εγώ πρόβλημα με κάποιον στην οικογένειά μου ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ. Του μιλάω face2face.

Επίσης ένα τελευταίο για τη περιφρούρηση γιατί δεν αντέχω ρε γαμώτο να μη το πώ..
Θα σταμάταγε κανείς να προστατεύει το ΣΠΙΤΙ του ???


Γιαυτό λέω στα λόγια και στις προθέσεις όλοι ίδιοι είναι .

Οι πράξεις είναι που μένουν.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό DimisK » Πέμ 10 Ιουν 2010, 13:21

Σωστός...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες