Συζήτηση πολιτισμένη

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τετ 26 Μάιος 2010, 18:07

Δον,εσυ τωρα πηγαινεις στο αλλο ακρο.....Πρεπει να καταλαβεις πως για πολλους,η υποθεση Σαλπιγγιδη,εκεινη την περιοδο,ειχε λαβει προσωπικο χαρακτηρα.Προσπαθησαν να κανουν οτι μπορουσαν για να τον κρατησουν και αισθανονται προδομενοι γιατι ο Σαλπιγγιδης εκανε μια σειρα απο λαθη για τα οποια ειμαι σιγουρος πως εχει μετανοιωσει.Οπως,ειμαι σιγουρος πως και αυτοι θα μετανοιωσουν σε λιγο καιρο για αυτην την ανακοινωση!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό univ1 » Τετ 26 Μάιος 2010, 18:14

PARASANDALOS έγραψε:στα @@ μας τι θυμουνται ...το θεμα ειναι τι θα θυμομαστε απο εδω κ περα βλεπωντας τον ΠΑΟΚ να ειναι εκει που του αξιζει.....επαγγελματικο ποδοσφαιρο..σε κανει να εισαι κ πρωταθλήτης .......


μην πετας απλως λεξεις ρε μεγαλε
univ1
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ 26 Μάιος 2010, 16:39

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 26 Μάιος 2010, 18:17

mpafos4 έγραψε:Δον,εσυ τωρα πηγαινεις στο αλλο ακρο.....Πρεπει να καταλαβεις πως για πολλους,η υποθεση Σαλπιγγιδη,εκεινη την περιοδο,ειχε λαβει προσωπικο χαρακτηρα.Προσπαθησαν να κανουν οτι μπορουσαν για να τον κρατησουν και αισθανονται προδομενοι γιατι ο Σαλπιγγιδης εκανε μια σειρα απο λαθη για τα οποια ειμαι σιγουρος πως εχει μετανοιωσει.Οπως,ειμαι σιγουρος πως και αυτοι θα μετανοιωσουν σε λιγο καιρο για αυτην την ανακοινωση!!


ο μετανιωμενος το λιγοτερο που εχει να κανει ειναι να ζητησει συγνωμη και οχι να δικαιολογειται σε μονιμη βαση...και μην ακουσω οτι ζηταει συγνωμη με τις πραξεις του..ο παντελονατος με τα λογια τη λεει δημοσια οχι και καλα εμμεσα...μεγαλο παραπονο πολλων ηταν να ακουστει αυτη η συγνωμη απο τα χειλη του..
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό psykoman » Τετ 26 Μάιος 2010, 18:27

PARASANDALOS έγραψε:στα @@ μας τι θυμουνται ...το θεμα ειναι τι θα θυμομαστε απο εδω κ περα βλεπωντας τον ΠΑΟΚ να ειναι εκει που του αξιζει.....επαγγελματικο ποδοσφαιρο..σε κανει να εισαι κ πρωταθλήτης .......


καλος λαλακας εισαι και εσυ!!!
αν ειναι ετσιι και μενα στα @@ μου που γραφεις για τους αλλους οτι τουσ εχεις στα @@ ενω και αυτοί ειμαι σίγουρος οτι σε εχουν γραμμένο στα @@ τους και γενικότερα θα γίνουμε @@καμπος!!!!


σκεφτείτε ρε λίγο πριν γράψετε!!! για ΠΑΟΚ-τσήδες μιλάμε όχι για αλλόθρησκους!!!
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τετ 26 Μάιος 2010, 18:29

Ειμαι σιγουρος πως αυτο θα γινει!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ,ΤΟ ΟΦΕΙΛΕΙ!!Εκεινο,ομως,που με χαλαει ειναι πως οι περισσοτεροι δεν εχουν ιδεα πως εμφανιζονται σαν καρταλια,"καλοθελητες" και συμβουλοι οταν μυριστουν χρημα απο εναν πιτσιρικα......γιατι για μενα ο 24χρονος,πιτσιρικας ειναι....Δεν θελει πολυ,να εμπιστευτεις ανθρωπους που δεν αξιζουν και να κανεις τη μια μαλακια πισω απο την αλλη.....Εχουμε και πιο προσφατο παραδειγμα,τον "οικοδομο"....Χαθηκε,το μεγαλυτερο ταλεντο-κατα τη γνωμη μου-επειδη του φουσκωσαν τα μυαλα και αντι να παιζει ποδοσφαιρο εμεινε ενα χρονο-τον κρισιμοτερο-αγωνιστικα απραγος!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό Makis4444 » Τετ 26 Μάιος 2010, 18:31

nyxteridas έγραψε:Για μένα το ότι υπάρχει φαγομάρα μεταξύ μας ανά τακτά χρονικά διαστήματα, είναι δείγμα υγείας, όσο διεστραμένο κι αν ακούγεται αυτό. Άλλες φορές λειτουργεί εις βάρος μας, άλλες φορές υπέρ μας όμως αυτό είναι κάτι που μόνο η ιστορία μπορεί να κρίνει. Για ένα όμως πράγμα είμαι περήφανος που είμαι ΠΑΟΚ, αυτή ακριβώς διαφορετικότητα των απόψεων, ή αν θέλετε, ο καθένας μπορεί να βγει και να πει το μακρύ του και το κοντό του. Κι ας μην τρελαινόμαστε δεν επηρεάζεται τόσο αμάν η ομάδα από το τι θα ειπωθεί δημόσια, αυτές είναι απόψεις των γειτόνων, που έχουν τα κουκιά τους μετρημένα και φοβούνται μην κανά πρόβατο ξεφύγει από το μαντρί. Ασφαλώς και στον ΠΑΟΚ υπάρχουν άνθρωποι που θα θελαν να έχουν κι αυτοί το ίδιο μαντρί με αυτό του συμπολίτη αλλά προσπάθειες ετών ευτυχώς έχουν πέσει στο κενό. Βέβαια δεν θα συνεχίσουν να εκδηλώνονται αλλά για αυτό λέω ότι όσο υπάρχει αυτή η «φαγωμάρα», αυτό θα είναι κάτι το εξαιρετικό δύσκολο. Και το πρώτο πάντα που θα πρέπει να έχουμε στο νου θα πρέπει να είναι η αποφυγή της σκουλικοποίησης. Ο ΠΑΟΚ είναι ένα ετερόκλητο και πολυσυλλεκτικό κομμάτι της κοινωνίας κι έτσι θα πρέπει να το διατηρήσουμε. Οπότε ας μην τρελαινόμαστε με το τι πιστεύει ο καθένας και το πώς το εκφράζει
ΠΑΟΚ λέμε δεν γίναμε για τα τρόπαια, κι εγώ επεκτείνω και λέω ότι ΠΑΟΚ δεν γίναμε για το «όλα καλά» κι «η διοίκηση ξέρει»…ΠΑΟΚ νομίζω γίναμε για να μπορούμε να λέμε ότι θέλουμε και να εκφραζόμαστε όπως θέλουμε, εφόσων αποδεχόμαστε ότι ο ΠΑΟΚ είναι έκφραση κι απελευθέρωση


Πολυ καλη αποψη.......Παπαναστασιακος θα ημασταν αν ολοι συμφωνουσαμε και λεγαμε οτι η διοικηση εχει το αλαθητο........Ειναι καλο το οτι υπαρχουν διαφορες τασεις και αποψεις σχετικα με τα ζητηματα του ΠΑΟΚ.......
Τα πρόβατα τότε άρχισαν να βελάζουν δυνατά:"Τέσσερα πόδια καλό,δύο πόδια κακό!"...
Άβαταρ μέλους
Makis4444
 
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Τετ 03 Φεβ 2010, 13:02

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό gash04 » Τετ 26 Μάιος 2010, 18:34

Έχω πολύ σοβαρότερα θέματα να ασχοληθώ απο το να έρθω σε αντιπαράθεση με αδέρφια και κυρίως για τον κάθε επαγγελματία παίχτη που παρομοίως είχα ζήσει πολύ καλά το σκηνικό την εποχή εκείνη.


Όσοι θέλουν να ασχοληθούν ορίστε βήμα υπάρχει να βγάλει ο καθένας το κόμπλεξ του και τον εγωισμό του.
Βρίστε του την μάνα και όλο του το σόι και μετά να περιμένετε και συγνώμες.

Περιμένω ανακοίνωση και για τα επεισόδια της Παρί Σεν Ζερμέν επίσης....
Και αυτά για να διώξουμε κάποιον γίνανε.


Μην το γυρίσουμε το θέμα πίσω γιατί το μπούμερανγκ επιστρέφει με ποικίλους τρόπους...


υγ
Αυτά και τέλος απο μένα για τον κάθε κοντό ψηλό κλπ.

Α και μην ξεχάσουμε να βγάλουμε και ανακοίνωση όταν θα πουλήσουμε τον Βιερίνια όπως κάναμε με Μελίσση και Χριστοδουλόπουλο.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό don pablo » Τετ 26 Μάιος 2010, 18:34

SERA4 χωρις ιχνος ειρωνιας ειλικρινα θελω να σε ρωτησω κατι επι μπατατουδη και γουμενου πρωφανως στην τουμπα πηγαινες ,οπως και ολοι μας .μηπως λοιπον τους στηριζες και εσυ και εγω και ολοι οι αλλοι ,συγνωμη δεν νομιζω να ζητησε κανεις μας
Άβαταρ μέλους
don pablo
 
Δημοσιεύσεις: 620
Εγγραφή: Δευτ 08 Ιουν 2009, 15:53

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό diniko80 » Τετ 26 Μάιος 2010, 18:42

Δηλαδη αν βγει η 4 και η Νεαπολη με τους ανατολικους και την επαρχια και πει οτι ο ΠΑΟΚ εχει διοικηση να κρινει αν θελει τον οποιοδηποτε παικτη γιατι δεν ειναι δουλεια μας να λεμε ποιον παικτη θελουμε ή οχι, τοτε τι ακριβως θα πετυχουμε? να βαλουμε τους πολλους να μαλωνουν με τους δυομιση συνδεσμους που βγαλανε αυτο το εκτρωμα και να γελαει ο κοσμος (ο αντιπαλος)?....
σουπεραδες να λεμε οποιος θα παιζει και ποιος οχι δεν θα γινουμε ποτε...... αποψεις εχουμε ολοι και τις λεμε στη συναντηση των συνδεσμων με τη ΠΑΕ ή ακομη με μια ανακοινωση κομψη χωρις υπονοουμενα και φανφαρες, λιτη αρσενικη και ασπρομαυρη....
και γω δεν τον θελω αλλα χαλιφης στη θεση του χαλιφη δεν θα γινω...και για ενα παικτακι που οι συνδεσμιτες κανατε σημαια τωρα τον τρωτε...ελεος ρε ξεσπαστε σε κανενα που σας τσαλακωνει καθημερινα και αφηστε το ΠΑΟΚ ησχο να μεγαλωσει.....
στο μικρο και αθλιο κατατρεγμενο ΠΑΟΚ ησασταν μπροσταρηδες.....στον μεγαλο ΠΑΟΚ του σημερα μπορειτε να γινετε μπροσταρηδες ή σας ειναι δυσκολο?
Άβαταρ μέλους
diniko80
 
Δημοσιεύσεις: 2758
Εγγραφή: Τρί 13 Μάιος 2008, 12:54

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 26 Μάιος 2010, 18:56

don pablo έγραψε:SERA4 χωρις ιχνος ειρωνιας ειλικρινα θελω να σε ρωτησω κατι επι μπατατουδη και γουμενου πρωφανως στην τουμπα πηγαινες ,οπως και ολοι μας .μηπως λοιπον τους στηριζες και εσυ και εγω και ολοι οι αλλοι ,συγνωμη δεν νομιζω να ζητησε κανεις μας


εσυ τοτε αδερφε εβλεπες στηριξη??θυμασαι τι εγινε στον αγωνα με τον εργοτελη το γαυρο και γενικα σε καθε αγωνα???θυμασαι μηπως την καταληψη τα συλλαλητηρια??ειμαι περηφανος που αν και μαθητης τοτε περνουσα καθε μερα απο τα παιδια στην καταληψη και εγω και πολλοι αλλοι συνοπαδοι μου μπορει και εσυ...δε μπορω να καταλαβω απο ποιον εχω να ζητησω συγνωμη...αλιμονο να συγκρινουμε τη σταση τη δικη μου και των συνοπαδων τοτε με αυτη του επαγγελματια ζητω που καηκαμε 8-) 8-) 8-)

υγ ενημερωτικα κιολας αυτη τη θεση εχω παρει για την ανακοινωση και το ζητημα του επαγγελαματια αν ανατρεξεις σε προηγουμενες σελιδες 8-)

συμφωνω με την ανακοινωση....δεν ειναι κακο να θυμομαστε τα κατορθωματα του επαγγελματια γιατι πολλοι θελησαν να τον βγαλουν αγιο τελευταια...απο εκει και περα αν ερθει οφειλουμε ολοι να πνιξουμε την οργη και τη δυσαρεσκεια μας και να σωπασουμε για το καλο της ομαδας αν και η περηφανια του σωματειου θα εχει δεχτει μεγαλο πληγμα...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 26 Μάιος 2010, 19:59

Τα μυαλά μας πονάνε ξαφνικά πάλι...
Φταίνε οι σύνδεσμοι, όχι δε φταίνε, φταίει ο επαγγελματίας, όχι δε φταίει, φταίνε οι σύνδεσμοι Βορρά, Νότου, αναταολής που δε βγάζουν ανακοίνωση, όχι δε φταίνε, φταίει η διοίκηση που δε το κλείνει να τελείωνουμε, όχι δε φταίει, φταίει ο ΟΠΑΠ για το ότι δε γίναν έργα στην Τούμπα, όχι δε φταίει.....Κατι γίνεται, κάτι μας τρώει πάλι ε;

Καλό καλοκαίρι να έχουυμε με μπανάκια δροσερά...και μια καλή κλήρωση....
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό univ1 » Τετ 26 Μάιος 2010, 20:35

gash04 έγραψε:Έχω πολύ σοβαρότερα θέματα να ασχοληθώ απο το να έρθω σε αντιπαράθεση με αδέρφια και κυρίως για τον κάθε επαγγελματία παίχτη που παρομοίως είχα ζήσει πολύ καλά το σκηνικό την εποχή εκείνη.


Όσοι θέλουν να ασχοληθούν ορίστε βήμα υπάρχει να βγάλει ο καθένας το κόμπλεξ του και τον εγωισμό του.
Βρίστε του την μάνα και όλο του το σόι και μετά να περιμένετε και συγνώμες.

Περιμένω ανακοίνωση και για τα επεισόδια της Παρί Σεν Ζερμέν επίσης....
Και αυτά για να διώξουμε κάποιον γίνανε.


Μην το γυρίσουμε το θέμα πίσω γιατί το μπούμερανγκ επιστρέφει με ποικίλους τρόπους...


υγ
Αυτά και τέλος απο μένα για τον κάθε κοντό ψηλό κλπ.

Α και μην ξεχάσουμε να βγάλουμε και ανακοίνωση όταν θα πουλήσουμε τον Βιερίνια όπως κάναμε με Μελίσση και Χριστοδουλόπουλο.


το μπουπεραγκ και τους ποικιλους τροπους επιστροφης του δεν το κατεχω αλλα δοξα τον Θεο εχω αντιληψη .

Αν δεν θελεις τον κοσμο να μιλαει σε αυτο το τοπικ κλειστο.

Απο την στιγμη που εσυ απαξιεις λοιπον ,κομπλεξικους και εγωιστες ποιους χαρακτηριζεις?
univ1
 
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τετ 26 Μάιος 2010, 16:39

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 26 Μάιος 2010, 20:47

adam04 έγραψε:
jibbie έγραψε:δε ξερω τι ειναι πιο τραγικο..η ανακοινωση των συνδεσμων ή ο πολεμος μεταξυ μας..

ο ΠΑΟΚ μας ειναι πανω απ ολα..αγαπατε αλληλους :)


Αδελφε,αν ο ΠΑΟΚ μας ειναι για αυτους τους κυριους πανω απο ολα...δεν θα δινανε αυτην την ανακοινωση στα μμε.
Θα μπορουσανε να τα πουνε στην διοικηση,σε μια απο της συναντησεις τους.
Ο mpafos εχει δικιο οταν λεει,οτι το πιο τραγικο ειναι,οτι το ξερανε οτι θα γινουμε μπαχαλο και εβαλαν τον εγωισμο τους πανω απο την ομαδα.
Στο στυλ,εγω ειμαι πιο ΠΑΟΚ απο τους αλλους...και στο στυλ εγω δεν ειμαι φυτο οπως οι αλλοι...κτλ...

Ευτηχως,θα γινει οτι και με τον Σαντος.Η διοικηση θα κανει αυτο που πρεπει για το καλο της ομαδας.

ΠΑΟΚ



κατσε ρε φιλε..τι σοι δημοκρατια ειναι αυτη; δημοκρατια με συγκεκριμενους τροπους εκφρασης;

δηλαδη ο καθε τρελαμενος που βριζε τον σαντος, την ομαδα μετα απο ασχημα αποτελεσματα κλπ στο φορουμ, ντροπη του και ειναι αλητης και δε στηριζει και και και..ή ολα οκ επειδη δεν εβγαλε ανακοινωση και απλα το γραψε στο φορουμ;

αυτοι δηλαδη δε βαζαν τον προπονητη που κρυβουν μεσα τους πιο πανω απ την ομαδα; να τους βρισουμε και αυτους τοτε..να τους βρισουμε ολους οσους εχουν διαφορετικη αποψη..σκασμος ολοι και θα μιλαει οποιος συμφωνει μαζι μου απο δω και περα..και μονο με ελληνικους χαρακτηρες και γραμματοσειρα 12αρα Times New Roman..

αιντε.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Τετ 26 Μάιος 2010, 21:09

Σήμερα ολοκληρώσαμε τη σεζόν με 37.000 ευρώ πρόστιμο. Ας καθίσει λοιπόν η συντονιστικη συνδέσμων να βγάλει τη σούμα και να μας πεί πόσα έδωσε η ομάδα φέτος σε πρόστιμα και να μας πει και ποιος ευθύνεται.
Ο Σάλπι πάντως δεν φταίει.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5765
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ανακοινώσεις συντονιστικής συνδέσμων και γενικά νέα

Δημοσίευσηαπό sidpanos » Τετ 26 Μάιος 2010, 21:51

+10,7
---ΠΑΩ ΕΓΩ ΠΟΥ'ΜΑΙ ΚΙ ΑΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΑΝΕΒΑΙΝΩ Κ ΚΑΤΕΒΑΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΣΟΥΒΛΙ Κ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ 800 ΚΙΛΑ ΑΗΔΙΑ---
--why's the rum always gone?--
--και θέλω να με πεις....--
--http://www.youtube.com/watch?v=YLMTFNNsCAs&playnext=1&list=PLBF0DF22E877ACF23&index=48--
Άβαταρ μέλους
sidpanos
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 07:30
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΝΑΠΟΛΗ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΤΟΥ ΜΠΕΛΛΟΥ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες