Συζήτηση πολιτισμένη

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό Effrem1 » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:36

Καλησπερα..σήμερα νιωθω οτι ειναι μια απο τις χειροτερες μερες που εχω να θυμαμαι απο την μεγαλη μου αγαπη τον ΠΑΟΚ.ειμαι βουρκομενος και με το ζορι κρατιεμε για να μην κλαψω μετα απο οσα γινονται οσον αφορα το θέμα της επιχορηγησης.δεν θα πω οτι ειναι κατι μεθοδευμενο και τα σχετικα-δεν με νοιαζει.δεν μπορω να καταλαβω ωρες ωρες αν με θεωρουν τελικα ηλιθιο η καραγκιοζη η μαλλον το χω καταλαβει..μετα τισ δηλωσεις θεοδωριδη για τα απλυτα του ολυμπιακου νομιζω οτι ολοι οσοι ακολουθουν μια ομαδα ειναι τουλαχιστον πολυ μαλακες για αυτους..και να σας πω την αληθεια δικιο εχουν..οσο και να μην θελω να το παραδεχτω οσο και αν υπαρχουν πολλοι εξυπνοι ανθρωποι που επισης καταλαβαινουν οτι υποστηριζουν κατι που θα ειναι παντα αρρωστο....αλλα και παλι δεν με νοιαζει εγω αγαπαω αυτο που κανω...αγαπαω κατι που υπο κανονικες συνθηκες θα ηταν τελειο...παραλληλα μετα την αποφαση αυτη του οπαπ τρελενομαι..προσπαθω ομως να μεινω ψυχραιμος με τα σχολια αλλων οπαδων κατω απο τις ειδησεις...και αυτους τους καταλαβαινω-επιπεδο 0(μηδεν)τετοια ζωα χρειαζονται αυτοι λεω απο μεσα μου..οποτε το καλυτερο που εχει να κανει κανεις ειναι απλα να ξεπερασει τετοια σχολια καραγκιοζιλικια..για τον οπαπ τι να πω???οτι βρηκε κρατημα να μην δωσει τα λεφτα στον ΠΑΟΚ?αληθεια δεν ειναι..??η παε υπολογιζε αυτα τα χρηματα καθορισε τιμες στα διαρκειας με βαση αυτα τα χρηματα και τωρα πραγματικα μακαρι να μπορουν να κανουν κατι...αυτη επισης ειναι μια απο τις περιπτωσεις που μονο αρνητικα μπορεις να βρεις,θα παιξουμε καυτατζογλειο πραγμα που σημαινει 1.δεν ξερουν το γηπεδο καλα οι παικτες,2.καταραμενο γηπεδο για τον ΠΑΟΚ και γενικοτερα για οποια ομαδα εχει αγωνιστει εκει(εθνικη,ηρακλης,εθνικη ολυμπιακη ομαδα κ.ο.κ),3 λιγοτερα εισητηρια διοτι ειναι μικροτερη η χωρητικοτητα 4.θα δωσουμε ποσοστα απο κερδη στην επιτροπη του καυτατζογλειου 5.θα πληρωσουμε λογικα κανα 2 υλικες ζημιες αν το αποτελεσμα δεν ειναι και το ιδανικο,6.ειναι σταδιο και οχι εδρα-κλουβι,.......αυτα ειναι καποια που μου ηρθαν τωρα προχειρα..τελος για την τουμπα..αν δεν γινουν εργα στις 7-8 τοτε τι θα γινει με τα εισητηρια διαρκειας εκει?????αν θρηνησουμε κανα θυμα τι θα λεμε μετα??? αν θελουν μετακινησεις οι αλλοι οπαδοι που θα τους βαλουμε??.....ειναι τουλαχιστον παραλογα πολλα πραγματα ας λενε οτι θελουν μονο συλλαλητηριο θα μας σωσει...και πολιορκια σε κανα μακεδονιας θρακης να μην μπορουν να φυγουν απο πουθενα..γιατι απλα ειμαστε και μεις ανθρωποι και σαν οπαδοι στερουμαστε πολλα απο τη ζωη μας για να βοηθησουμε τον ΠΑΟΚ μας σε αντιθεση με αλλους οπαδους..γιατι στον ΠΑΟΚ το 2004 δεν ξαναχτισσαν ολο το γηπεδο απο την αρχη στα πλαισια της ολυμπιαδας...γιατι ο ΠΑΟΚ δεν μπηκε σε κανενα αρθρο 44 και προσφατως αρθρο 99 για να του διαγραφουν τα χρεη γιατι ο ΠΑΟΚ δεν αφησε χρεη στις πλατες του ελληνικου λαου σαν τον κοσκοτα και τον κοκκαλη γιατι ο ΠΑΟΚ δεν εχει τατουαζ του ΟΤΕ απο τοτε που ιδρυθηκε ...αλλα να σας πω κατι στον κοσμο που ζουμε η αδικια ειναι κατι που πρεπει να υπαρχει και γω ειμαι εξοικειωμενος με αυτο και νομιζω πολλοι φιλοι οπαδοι,,αυτη ειναι η ζωη..και μην νομιζετε οτι αυτα τα χει γραψει κανα κομμουνι που ζει στον κοσμο του και νομιζει θα τα αλλαξει ολα κ οταν ερθει η βολεψια θα ειναι οκ..οχι δεν ειμαι τετοιος...ευχαριστω και παλι αλλα ηθελα να τα γραψω αυτα..με συγχωρειτε επισης για το γεγονος της μη αλληλουχιας στις σκεψεις μου καμια φορα αλλα ολα εχουν βγει αυθορμητα!!!ελπιζω ως το τελος οτι θα παιξουμε στην ΤΟΥΜΠΑ...δεν μπορει να γινει αλλιως..
Όποιος παίζει για τον Π.Α.Ο.Κ, ντρέπεται να χάνει
Effrem1
 
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:41
Τοποθεσία: Τριανδρια

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:37

Συμφωνώ σε αυτό agave και μπορούμε να το κάνουμε.

Εκεί να δεις γούστα.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:38

agave έγραψε:Ζαγοράκη βγές και πες οτι λόγω ακαταλληλότητας της Τούμπας, οι προκριματικοί του ΠΑΟΚ θα δοθούν στο ΟΑΚΑ με 80.000 εκδρομείς. Κρατικό γήπεδο είναι, αν θέλουμε πάμε.

Και άσε τους μπάτσους να τρέχουν να συμμαζέψουν την κατάσταση. Και μετά βλέπουμε αν θα εγκρίνουν χορηγία ή όχι.

Πω πω... Γουστάρω.....!!! :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17221
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό thrix » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:42

agave έγραψε:Ζαγοράκη βγές και πες οτι λόγω ακαταλληλότητας της Τούμπας, οι προκριματικοί του ΠΑΟΚ θα δοθούν στο ΟΑΚΑ με 80.000 εκδρομείς. Κρατικό γήπεδο είναι, αν θέλουμε πάμε.

Και άσε τους μπάτσους να τρέχουν να συμμαζέψουν την κατάσταση. Και μετά βλέπουμε αν θα εγκρίνουν χορηγία ή όχι.


Δηλαδή τί ακριβώς ζητάς από τον πρόεδρό σου να κάνει?
Να τους απειλήσει με περισσότερη βία αν δεν δεχθούν την υπάρχουσα ως αναγκαίο κακό?
Να παραδεχθεί δηλαδή ότι χρησιμοποιεί τη βία για τους σκοπούς του??????????

Να τους πει "δώστε τα φράγκα ή αλλιώς τους αμολάω όλους και σπάνε την Αθήνα"?

Ενδιαφέρουσα προσέγγιση δε λέω.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό Caballo Viejo » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:42

Το καλύτερο που έχω διαβάσει εδώ μέσα. Βουρ...

Αν και πάλι δεν θα μας φτάνει... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Caballo Viejo
 
Δημοσιεύσεις: 1641
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 15:28
Τοποθεσία: Paokoslovakia

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:44

Άγγελε έχεις ένα πόιντ κι εσύ. Αλλά αφού δεν μας σέβονται, ας μας φοβούνται.

Ας τιμωρήσουν τους 200, εν τελη ας τιμωρήσουν το χαντμπολ. Με την προυπόθεση ότι θα γίνει το ίδιο και για την ΑΕΚ.

Αλλά η χορηγία της Τούμπας που κολλάει; Πόλεμο θέλουν;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17221
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό Caballo Viejo » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:45

thrix έγραψε:
agave έγραψε:Ζαγοράκη βγές και πες οτι λόγω ακαταλληλότητας της Τούμπας, οι προκριματικοί του ΠΑΟΚ θα δοθούν στο ΟΑΚΑ με 80.000 εκδρομείς. Κρατικό γήπεδο είναι, αν θέλουμε πάμε.

Και άσε τους μπάτσους να τρέχουν να συμμαζέψουν την κατάσταση. Και μετά βλέπουμε αν θα εγκρίνουν χορηγία ή όχι.


Δηλαδή τί ακριβώς ζητάς από τον πρόεδρό σου να κάνει?
Να τους απειλήσει με περισσότερη βία αν δεν δεχθούν την υπάρχουσα ως αναγκαίο κακό?
Να παραδεχθεί δηλαδή ότι χρησιμοποιεί τη βία για τους σκοπούς του??????????

Να τους πει "δώστε τα φράγκα ή αλλιώς τους αμολάω όλους και σπάνε την Αθήνα"?

Ενδιαφέρουσα προσέγγιση δε λέω.


Απλά ισονομία! Με φαίνεται πως κάτι λέει το ελληνικό σύνταγμα γι' αυτό!
Άβαταρ μέλους
Caballo Viejo
 
Δημοσιεύσεις: 1641
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 15:28
Τοποθεσία: Paokoslovakia

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό agave » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:45

thrix έγραψε:
agave έγραψε:Ζαγοράκη βγές και πες οτι λόγω ακαταλληλότητας της Τούμπας, οι προκριματικοί του ΠΑΟΚ θα δοθούν στο ΟΑΚΑ με 80.000 εκδρομείς. Κρατικό γήπεδο είναι, αν θέλουμε πάμε.

Και άσε τους μπάτσους να τρέχουν να συμμαζέψουν την κατάσταση. Και μετά βλέπουμε αν θα εγκρίνουν χορηγία ή όχι.


Δηλαδή τί ακριβώς ζητάς από τον πρόεδρό σου να κάνει?
Να τους απειλήσει με περισσότερη βία αν δεν δεχθούν την υπάρχουσα ως αναγκαίο κακό?
Να παραδεχθεί δηλαδή ότι χρησιμοποιεί τη βία για τους σκοπούς του??????????

Να τους πει "δώστε τα φράγκα ή αλλιώς τους αμολάω όλους και σπάνε την Αθήνα"?

Ενδιαφέρουσα προσέγγιση δε λέω.


Ναι. Επιθετική πολιτική. ΠΑΟΚ.

Φτάνει με την κακομοιριά και την μιζέρια και την μπάλα χαμηλά. Είσαι πρόεδρος του ΠΑΟΚ και έχεις πλάτες. Χρησιμοποίησέ τες.

Το έχετε καταλάβει οτι μας επιτίθονται? Fight back.
Άβαταρ μέλους
agave
 
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: Κυρ 21 Σεπ 2008, 16:39
Τοποθεσία: Σαλλλονίκη

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό pagotatzis » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:46

λυπάμαι αλλα δεν είμαστε για τίποτα!
κρίμα
είμαστε χειρότερη από τους ζουλού!
όλο μας φταίνε οι άλλοι!
Άβαταρ μέλους
pagotatzis
 
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 12:38
Τοποθεσία: Oberderdingen

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό brigate4 » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:47

agave έγραψε:Ζαγοράκη βγές και πες οτι λόγω ακαταλληλότητας της Τούμπας, οι προκριματικοί του ΠΑΟΚ θα δοθούν στο ΟΑΚΑ με 80.000 εκδρομείς. Κρατικό γήπεδο είναι, αν θέλουμε πάμε.

Και άσε τους μπάτσους να τρέχουν να συμμαζέψουν την κατάσταση. Και μετά βλέπουμε αν θα εγκρίνουν χορηγία ή όχι.

Έγραψες!!!
ΠΑΟΚ ξέρω 'γω να πούμε, ΦΕΡΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...
Άβαταρ μέλους
brigate4
 
Δημοσιεύσεις: 1620
Εγγραφή: Πέμ 19 Νοέμ 2009, 15:06

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό interad » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:48

agave έγραψε:Ζαγοράκη βγές και πες οτι λόγω ακαταλληλότητας της Τούμπας, οι προκριματικοί του ΠΑΟΚ θα δοθούν στο ΟΑΚΑ με 80.000 εκδρομείς. Κρατικό γήπεδο είναι, αν θέλουμε πάμε.

Και άσε τους μπάτσους να τρέχουν να συμμαζέψουν την κατάσταση. Και μετά βλέπουμε αν θα εγκρίνουν χορηγία ή όχι.




the best post EVER

τι είπε ο άνθρωπας ΛΑΙΜΑΙ...


Ζαγοράκηηη,

να το ξέρεις,

το ΟΑΚΑ στα ασπρόμαυρα να φέρεις....
:opaokara:




λοιπόν μάγκες, μιας και η μαλακία πάει σύννεφο απ'όλους, θα πετάξω κι εγώ τη χοντρή μου...


εγώ ναουμ καθότι καναπαδεκάκιας και ιντερνετάκιας οπαδός της 3ετίας, βασικά να ουμ στα μπομπόλια μου το γκαβταντζόγλειο κλπ


θα αράξω στον χαμουτζίδικο καφενεδοουζερί, θα παραγγείλω με τα άλλα ΠΑΟΚξάκια μπυρο-σπληνάντερα, θα ντερλικώσω και θα πιω...

ζμπουτζαμ όλα...


θα πάω και την εκδρομούλα μου στα εξωτερικά και κλααααααααααϊν λαίμαι...



οπότε όλα κουυυυυυυυυυυλ μπράδερς εντ σίστερς (οφ μέρσυ - με όλη τη σημασία της λέξεως)
Εικόνα
πουτ$α και ξύλο και σούβλα, ΛΑΙΜΑΙ!!!
Άβαταρ μέλους
interad
 
Δημοσιεύσεις: 1254
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 17:13
Τοποθεσία: Πιτσούνι City

Re: Σ.Φ. Π.Α.Ο.Κ. "Μακεδόνες"

Δημοσίευσηαπό araya4 » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:51

Αξιοι! Ειδικα η ανβακοινωση, καυτυριαζει και τα προβληματα της εποχης μας!
araya4
 
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 03:21

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό paok nafplio » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:53

Τουλαχιστον μπορει να μην προσφερεις αλλα δεν κανεις κακο οπως μερικοι αλλοι.
ΚΙ'ΑΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΑ Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ
Άβαταρ μέλους
paok nafplio
 
Δημοσιεύσεις: 1937
Εγγραφή: Κυρ 07 Σεπ 2008, 02:44
Τοποθεσία: Aνθιμος neighbour....

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό thrix » Δευτ 31 Μάιος 2010, 16:59

agave, να πολεμήσω, δεν έχω κανένα πρόβλημα. Είναι ένα πράγμα να πολεμάς απέναντι σε κάτι που έχεις κάποιες πιθανότητες να νικήσεις και άλλο πράγμα να βάζεις σημάδι έναν τοίχο και να πηγαίνεις να πέφτεις επάνω του για να το παίξεις ήρωας.
Μια τέτοια τακτική σαν αυτή που προτείνεις το μόνο αποτέλεσμα που θα φέρει θα είναι όλο και μεγαλύτερες και περισσότερες τιμωρίες για τον ΠΑΟΚ. Σε διαβεβαιώνω δε ότι στη μάζα των ανθρώπων που κυρίως απευθύνονται οι πολιτικοί μια τέτοια πρακτική θα έκανε θετική εντύπωση. Ο πολύς λαός περιμένει να φτάσεις στα άκρα για να πατάξεις τη βία. Μην το ξεχνάς αυτό και μην το υποτιμάς.

Εδώ θέλει άλλη τακτική και όχι αυτή που λες. Αυτό που γράφτηκε για παράδειγμα ότι αντίστοιχα πρέπει να απαιτήσουμε να κοπούν και άλλες "κρατικές" χορηγίες από γαύρους βάζελους σκουλίκια κλπ (γιατί όλοι από το κράτος παίρνουν) είναι κατά τη γνώμη μου η σωστότερη τακτική. Σε αυτό το μήκος κύματος πρέπει πιστεύω να είναι και η ανακοίνωση που θα βγει.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Re: Συζήτηση πολιτισμένη

Δημοσίευσηαπό paok kerkyra » Δευτ 31 Μάιος 2010, 17:12

Εγω θέλω να πω κάτι σε ολα τα αδέρφια ας ξεχάσουμε τι έγινε τις τελευταίες μέρες και ας ενωθούμε να ξαναγίνουμε ολοι μια γροθιά για το καλό του ΠΑΟΚ μας εγω ζητάω συγνώμη αν με κάποιο απο τα πόστ μου προσέβαλα η πίκρανα κάποιον αδερφό μου...
Άβαταρ μέλους
paok kerkyra
 
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 22:18
Τοποθεσία: Kerkyra

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες