Διακοπές

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 08:13

Λες;
Εμένα σήμερα έφυγε η οικογένεια για Λουτράκι. Ελπίζω να έχουν μειωθεί οι τσούχτρες. Πέρυσι δεινοπαθήσαμε.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 08:46

Όλη η Πελοπόννησος έχει τσούχτρες γιατί είναι (κατά πλειοψηφία) γαύροι...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 08:51

Πέρυσι ήταν απελπιστική η κατάσταση. Και είναι μικρές οι άτιμες και φαίνονται δύσκολα.
Ότι έχει πολλούς γαύρους είναι γεγονός. Τα παλικάρια στην Κόρινθο, όμως, τον άνοιξαν τον σύνδεσμο. Θα πρέπει να πεταχτώ καμιά μέρα.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 14:13

ΑποστόληςΑ έγραψε:Πάντα ανάβω ένα κεράκι για όλα τα μέλη του παοκμανια.

Να σαι καλά Απόστολε...

ΑποστόληςΑ έγραψε:Εκτός του Σπύρου γιατί μου τη δίνει...

:lol: :lol: :lol: :lol:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 15:23

ΑποστόληςΑ έγραψε:Το απόγευμα πλέω προς Τήνο...
Καλο ταξιδι Αποστολε, καλα να περασεις.
Α και που σαι με ειπανε οτι εχει λεει ενα κοκοψινι που το βαζεις στο λαπτοπ και σε δινει ιντερνετ οπου και να σαι. Μομπιλε, βρωμιλε καπως ετσι νομιζω το λενε. Που φτασαμε ρε...
Με ειπαν και κατι για τεδερινγκ, μεδεριγκ ξερω γω δε τα καταλαβαινω αυτα τα σατανιστικα, που παίζει λεει με εξυπνο τηλεφωνο. Το ειπα και στο Γκοραν μπας και με διαφωτησει κι αυτος εβαλε τα γελια και μου το κλεισε. Δε καταλαβα γιατι. Τελος αν δε βρεις ακρη μ αυτα στη Τηνο εχει πολλα περιστερια....
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 16:07

εγω ημουν Παρο απο 14-21 Ιουλιου παιδες, οποιος ψαχνει κάποια πληροφορια μπορεί να επικοινωνησει

αρκετα ωραια αν και πανακριβα.
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό enpens4 » Πέμ 16 Αύγ 2018, 19:31

Γεια σας αδέρφια,

τώρα που πήραμε την πρόκριση και χαλάρωσα καιρός να πάω Κέρκυρα για διακοπές :D ότι πληροφορίες έχετε να δώσετε είναι καλοδεχούμενες

1ov και κυριότερο, που θα δω το mats με Μπενφίκα? Υπάρχει κάνα καλο στέκι που μαζεύονται οι ΠAOKτζήδες?

2ov, ότι info έχετε για παραλιες, φαγητό, χωρια κλπ

thanx!
enpens4
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιούλ 2018, 21:45

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 17 Αύγ 2018, 11:03

To post εγκρίθηκε τώρα, συγγνώμη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46401
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 17 Αύγ 2018, 11:23

Άπνοια η Τήνος σήμερα!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό enpens4 » Σάβ 18 Αύγ 2018, 17:57

enpens4 έγραψε:
1ov και κυριότερο, που θα δω το mats με Μπενφίκα? Υπάρχει κάνα καλο στέκι που μαζεύονται οι ΠAOKτζήδες?



Τίποτα για Κέρκυρα; Έστω αυτό το πρώτο ρε παιδιά, έχουμε αρρώστια... :geek:

τον έχει και το κώλο ΟΤΕ τον αγώνα και δε ξέρω αν θα τόχουν πολλοί...
enpens4
 
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιούλ 2018, 21:45

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 19 Αύγ 2018, 13:15

Αδερφέ, για Κέρκυρα, από παλιότερο μου post εδώ, με όσα απ αυτά που γράφω μπορούν να ισχύουν ακόμα...
Ksenitemenos4 έγραψε:
goran 64 έγραψε:Ksenitemenos4, ρώτησες για Κέρκυρα αδερφέ...

Must:

1...Σιδάρι και Αχαράβη στα Βόρεια του νησιού...Σεληνιακά τοπία στα παράλια του πρώτου (έχει για μπάνιο έναν μικρό μεν αλλά εκπληκτικό και κλειστό απ τον Βοριά ορμίσκο) και μεγάλη παραλία με ωραία (αν δεν την πετύχεις με βοριά όμως μόνο) θάλασσα η δεύτερη...SOS ειδοποίηση: Οι θάλασσες είναι πάντα κρύες εκεί!!!! :o

2...Γουβιά με την χλιδάτη μαρίνα της και Δασιά (πολύ κοντά στην Κέρκυρα και οι δύο), με οργανωμένη παραλία και την πιο νορμάλ σε θερμοκρασία θάλασσα του νησιού, καθότι παντού αλλού είναι πολύ κρύες οι θάλασσες... 8-)

3...Η Παλαιοκαστρίτσα για τα τοπία της αξίζει να πας μια βόλτα αλλά μην τυχόν βουτήξεις, θα μελανιάσεις... :P

4...Ολόκληρη η πόλη της Κέρκυρας φυσικά, ειδικότερα όμως η παλιά με τα υπέροχα σοκάκια της, αξίζει να την τριγυρίσεις ποδαράτος για να θαυμάσεις παλιά ενετική αρχιτεκτονική! Αχίλλειο και Μον Ρεπό οπωσδήποτε... ;)

5...Το Ποντικονήσι πολύ γραφικό επίσης, ξακουστή αλλά δίχως πολλά πολλά (για μένα πάντα) η Μπενίτσα... :shock:

6... :idea: Αν δεν είσαι 18 minus ή fan της κρεπάλης, των οργίων μέχρι και μέσα στους δρόμους και του αλκκοόλ μέχρι τελικής πτώσης (κυριολεκτικά), θα σου πρότεινα να αποφύγεις τον Κάβο στα νότια, παρ ότι η διπλανή του Λευκίμη ειναι πολύ γραφικό χωριό που αξίζει να ρίξεις μια ματιά...

Φαγητό τρώγαμε σπιτικό απ τα χεράκια της κυράς ενός φίλου και μ άρεσε απ τα δικά τους παραδοσιακά και το μπουρδέτο (με βάση του το ψάρι) και η παστιτσάδα, με βάση χοντρά μακαρόνια, μα διαφορετικό απ το παστίτσιο...


Αυτά τα ολίγα αδερφέ από μένα και καλές διακοπές... ;)



Υ.Γ. Στις διαδρομές προς βορά φρόντισε να ρίχνεις συχνές ματιές στα ελαιόδεντρα... :?
Θα δεις πολύ πιθανά ελιές που ξεπερνάνε τα 500 χρόνια ζωής και θα το καταλάβεις απ τους κορμούς τους... :o


Σε ευχαριστω παρα πολυ γκοραν για τις συμβουλες, ειχα παει καναδυο φορες κερκυρα παλιοτερα με την οικογενεια και εχω φοβερες αναμνησεις! το κακο ειναι οτι αυτη τη φορα δεν θα υπαρχει αυτοκινητο οποτε μαλλον θα περιοριστουμε στα πιο κεντρικα μερη....δεν θυμομουν τα κρυα νερα παντως και ευτυχως τωρα θα παω υποψιασμενος! :D

Όσο για μέρος να δεις τον αγώνα, δεν τυχαίνει να ξέρω κάτι, αλλά ρίξε μια ματιά σ αυτήν την ενότητα του F/B:

http://www.facebook.com/pages/-PAOK-COR ... 6872495..1

...αλλά κι εδώ:

viewtopic.php?f=52&t=684#p785648

Είναι τα πιο πρόσφατα απ' όσα αλίευσα από την έρευνα μου σ αυτό το topic...

viewtopic.php?f=52&t=684&start=30


Υ.Γ. Καλές διακοπές, καλή θέαση του αγώνα και ΜΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Κυρ 19 Αύγ 2018, 14:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Κυρ 19 Αύγ 2018, 13:32

Τα εχει πει ολα ο Γρηγορης πιο πανω, θα προσθεσω βολτα με σκαφος στους παξους αν σας αρεσει η θαλασσα
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό revolution1976 » Κυρ 19 Αύγ 2018, 13:48

Επειδή μόλις χθές γύρισα από Κέρκυρα....φοβερή παραλία της Γλυφάδας με εκπληκτικό μπιτσόμπαρο παζούζου.Για φαγητό προτείνω παραδοσιακά πιάτα στο Ρεξ πίσω απ το λιστών και για ιταλική κουζίνα το νολίτα πάνω απ τη πλατεία δημαρχείου στα γραφικά σοκάκια
Μη μου λές ποιός να φύγει,να μου λές ποιός να έρθει στη θέση του
Άβαταρ μέλους
revolution1976
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:29
Τοποθεσία: Kαλαμαριά

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό Patron » Κυρ 19 Αύγ 2018, 14:23

Σοφριτο με βάση το ψάρι :o

Ρε τρίζουν τα κόκκαλα της γιαγιάς μου

Τι είναι αυτά που λέτε;
Patron
 
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2014, 11:16

Re: Διακοπές

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 19 Αύγ 2018, 14:32

Σόρυ αν το μπέρδεψα με το μπουρδέτο... :oops:
Να το διορθώσω, μπας και σταματήσουν οι τριγμοί... :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες