Διακοπές

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό DimisK » Παρ 26 Ιουν 2009, 20:23

Χαχα! Τα ξέρεις καλά βλέπω!!! Εγώ είμαι από τα Νένητα, στα Μαστιχοχώρια...

Οι Χιώτες γενικά είναι πλούσιοι, αλλά δεν θα έλεγα ότι έχουν τουπέ. Μάλλον θα έπεσες στις εξαιρέσεις!!!

Εγώ πάντως είμαι καλός άνθρωπος!! :) :) :)

ΥΓ: ΤΟΥΛΗ ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ;
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό axl4 » Σάβ 27 Ιουν 2009, 18:48

novito έγραψε:
ioanmits έγραψε:
novito έγραψε:Αρμενιστής αν και όσο περνάν τα χρόνια χαλάει... αλλά και πάλι κορυφή...


Αδελφέ Novito δεν χαλάει ο Αρμενιστής με τα χρόνια... μάλλον εμείς μεγαλώνουμε...

Όχι ρε συ.... Δε παίζει στα 20 μου ναι ναι αυτό το πρόβλημα...
Άλλα πράγματα με ξένισαν λίγο...πράγματα που τα τρως στη μάπα σε όλη τη Χαλκιδική βέβαια, αλλά τέσπα...


για πειτε ρε αλανια πληροφοριες...
λεμε να ανεβουμε με φιλικο ζευγαρι απο αθηνα μερια και αφου τελικα τους/τις εψησα μου βαλατε λιγα φυτιλια...
Άβαταρ μέλους
axl4
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 22:11
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό gash04 » Κυρ 28 Ιουν 2009, 00:12

Με διαφορά η καλύτερη πλαζ στην Ελλάδα ίσως η καλύτερη στην Ευρώπη και πιθανόν μια απο τις καλύτερες στον κόσμο αδερφέ.
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό axl4 » Κυρ 28 Ιουν 2009, 11:30

tnx gash

υγ: ωραιο αβαταρ αδερφε... :) :) :)
Άβαταρ μέλους
axl4
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 22:11
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό DimisK » Κυρ 28 Ιουν 2009, 17:09

axl4 έγραψε: υγ: ωραιο αβαταρ αδερφε... :) :) :)



Μέχρι να του το γράψεις, αυτός θα το έχει...αλλάξει ρε συ Αλέξανδρε!!!!! :) :) :) :) :) :)
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό gash04 » Κυρ 28 Ιουν 2009, 17:25

Παρόμοιο μπήκε για να είναι On topic ο αδερφός! :)
ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ, ΟΧΙ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό DimisK » Κυρ 28 Ιουν 2009, 17:25

Ελεος ρε συ!!! Χαχαχα!!! :) :) :) :) :)
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Τρί 04 Αύγ 2009, 13:22

Ο λαός του ΠΑΟΚ δε πήγε διακοπές ή δεν ανακαλύψατε αυτό το τόπικ? Για πείτε καμιά εμπειρία ρε σεις από τις διακοπές σας. Εμένα λόγω δουλειάς πήρα άδεια 16-23 Αυγούστου οπότε χάνω το 1 ματς.

Λοιπόν οι επιλογές μου είναι 3 για φέτος.

1) Σκιάθος

2) Λευκάδα

3) Ελαφόνησος (Λακωνίας)

Όποιος ξέρει και μπορεί να με δώσει πληροφορίες για τα παραπάνω, ειδικά για την Ελαφόνησο ας κάνει ένα κόπο. Αν κλείσουμε τελικά Λευκάδα θα πάμε και προς τα αδέρφια στο Σύνδεσμο. (βασικά το κόβω να αράζω εκεί συνέχεια) :)
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 04 Αύγ 2009, 14:36

Όπως κάθε χρόνο τα τελευταία 6 έτη, λόγω αγοράς εξοχικού, στον Άγιο Σώστη της Τήνου.
Ένα μάλλον πρεξηγημένο νησί, γιατί πολλοί το έχουν συνδέσει μόνο με θρησκευτικό τουρισμό, ενώ και παραλίες ωραίες διαθέτει, αλλά και όμορφα χωριά.
Φεύγω το Σάββατο 8 του μήνα για δυο εβδομάδες και θα γυρίσω μάλλον το Σάββατο 22 Αυγούστου, αν παίζουμε στην Ν. Σμύρνη την επομένη. Αλλιώς Κυριακή.
Πάλι βέβαια θα έχουμε τον πρωθυπουργό και την παρέα των πολιτικών που θα έρθουν για τη γιορτή της Μεγαλόχαρης, αλλά μια ημέρα είναι αυτή, θα τους ανεχθούμε.
Πέρυσι είχαν έρθει ΚΑΙ ο Γ. Παπανδρέου ΚΑΙ ο Κάρολος Παπούλιας!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Τρί 04 Αύγ 2009, 20:22

PAOK_NORTH_ARMY έγραψε:Ο λαός του ΠΑΟΚ δε πήγε διακοπές ή δεν ανακαλύψατε αυτό το τόπικ? Για πείτε καμιά εμπειρία ρε σεις από τις διακοπές σας. Εμένα λόγω δουλειάς πήρα άδεια 16-23 Αυγούστου οπότε χάνω το 1 ματς.

Λοιπόν οι επιλογές μου είναι 3 για φέτος.

1) Σκιάθος

2) Λευκάδα

3) Ελαφόνησος (Λακωνίας)

Όποιος ξέρει και μπορεί να με δώσει πληροφορίες για τα παραπάνω, ειδικά για την Ελαφόνησο ας κάνει ένα κόπο. Αν κλείσουμε τελικά Λευκάδα θα πάμε και προς τα αδέρφια στο Σύνδεσμο. (βασικά το κόβω να αράζω εκεί συνέχεια) :)


Με συνοπτικές διαδικασίες βγαίνει η Σκιάθος, άρα μένουν 2 επιλογές. Ελαφόνησος ή Λευκάδα. Πείτε ρε σεις όποιος ξέρει τίποτα για αυτά τα 2 μέρη. Τιμές, καταλύματα κτλ. Για Λευκάδα κάτι βρίσκω από το ίντερνετ (αν και το φοβάμαι λίγο το ρημάδι) αλλά για Ελαφόνησο λίγα πράματα. Είναι και μακρυά ρε φούστη. Αν δε μείνεις ευχαριστημένος τι κάνεις...
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό novito » Τρί 04 Αύγ 2009, 22:52

Συνάδεφλε γι αυτό που έστειλες (Σκιάθο) να σε πω ότι θες. Από δωμάτια και ταβέρνες μέχρει μπαράκια και ερημικές παραλίες.... Για τ άλλα 2 όσα ξες κι εσύ... Πάντως για Σκιάθο ξανασκέψου το.... Αξίζει πριν τη καταστρέψουν τελείως σα νησί....
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό free4 » Τετ 05 Αύγ 2009, 01:36

PAOK_NORTH_ARMY έγραψε:
PAOK_NORTH_ARMY έγραψε:Ο λαός του ΠΑΟΚ δε πήγε διακοπές ή δεν ανακαλύψατε αυτό το τόπικ? Για πείτε καμιά εμπειρία ρε σεις από τις διακοπές σας. Εμένα λόγω δουλειάς πήρα άδεια 16-23 Αυγούστου οπότε χάνω το 1 ματς.

Λοιπόν οι επιλογές μου είναι 3 για φέτος.

1) Σκιάθος

2) Λευκάδα

3) Ελαφόνησος (Λακωνίας)

Όποιος ξέρει και μπορεί να με δώσει πληροφορίες για τα παραπάνω, ειδικά για την Ελαφόνησο ας κάνει ένα κόπο. Αν κλείσουμε τελικά Λευκάδα θα πάμε και προς τα αδέρφια στο Σύνδεσμο. (βασικά το κόβω να αράζω εκεί συνέχεια) :)


Με συνοπτικές διαδικασίες βγαίνει η Σκιάθος, άρα μένουν 2 επιλογές. Ελαφόνησος ή Λευκάδα. Πείτε ρε σεις όποιος ξέρει τίποτα για αυτά τα 2 μέρη. Τιμές, καταλύματα κτλ. Για Λευκάδα κάτι βρίσκω από το ίντερνετ (αν και το φοβάμαι λίγο το ρημάδι) αλλά για Ελαφόνησο λίγα πράματα. Είναι και μακρυά ρε φούστη. Αν δε μείνεις ευχαριστημένος τι κάνεις...


Εγώ σε προτείνω να πας εδώ
Εικόνα

ΥΓ. Θα ξαναπήγαινα με 1000 στη Λευκάδα!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 05 Αύγ 2009, 09:06

Όλα τα νησιά μας είναι πανέμορφα και αξίζει να τα επισκεφθεί κάποιος.
Γιατί η Σκιάθος απ' έξω; Είναι πανέμορφο νησί, όπως και τα άλλα δύο στη σειρά (Σκόπελος και Αλόννησος). Καταπράσινα με πολύ καθαρές θάλασσες.
Όταν πήγα εγώ (1997 και 1999) το 60% των τουριστών κατέβαιναν Σκιάθο, το 30% Σκόπελο και μόνο ένα 10% προχωρούσε στην Αλόννησο.
Για χάρτες και οποιαδήποτε πληροφορία θέλετε,νομίζω ότι θα καλυφθείτε από το google.gr
Στην Λευκάδα έχω πάει δύο φορές, 2001 και 2002 και πέρασα θαυμάσια. Έχει το πλεονέκτημα της οδικής πρόσβασης, αν και νησί.
Έμενα στον Άγιο Νικήτα που είναι ένα παραθαλάσσιο, γλυκό χωριουδάκι, μετά την Λευκάδα. Οι ωραίες της παραλίες είναι οι περισσότερες Δυτικά, όπως και ο Άγιος Νικήτας :
1. Μύλος : Δίπλα στον Άγιο Νικήτα. Πηγαίναμε με πλοιαράκι γιατί δεν υπήρχε δρόμος.
2. Κάθισμα : Μοιάζει με τον Μύλο, αλλά λόγω οδικής πρόσβασης έχει σαφώς περισσότερο κόσμο.
3. Πόρτο Κατσίκι : Πιο νότια, πιο μακριά δηλαδή από την πόλη. Εντυπωσιακή παραλία, θεωρείται από τις πιο όμορφες του κόσμου (μαζί με τον Μύρτο της Κεφαλονιάς). Must.
4. Εγκρεμνοί : Μοιάζει πάρα πολύ με το Πόρτο Κατσίκι, απλά λόγω δυσκολότερης - τότε - πρόσβασης (λίγο πιο απότομη, με αρκετές σκάλες) δεν ήταν τόσο τόσο γνωστή, ως παραλία.
Καλό είναι επίσης να επισκεφτείται και τον καταράκτη, που είναι ανατολικά, με μονοπάτι που ξεκινάει από το Νυδρί. Αξίζει επίσης να κάνετε ένα τουρ, με πλοιαράκι, για να δείτε τα γύρω ιδιωτικά νησιά και το Μεγανήσι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Τετ 05 Αύγ 2009, 09:51

Να'στε καλά για τις πληροφορίες. Την Σκιάθο την έβγαλα γιατί προχτές γυρίσαν 2 φιλαράκια από εκεί και με είπανε να μη κάνω την μαλακία και πάω με γκόμενα στη Σκιάθο.... Και εμείς το κανονίσαμε ζευγάρια φάση... Οπότε αν πάω, βλέπω να γυρνάμε με χωριστά καράβια... Άνθρωπος είσαι, θα σπάσεις. :)

Τελικά μάλλον κλείνω για Λευκάδα, γιατί από ότι έμαθα (όχι σίγουρες πηγές) η Ελαφόνησος δεν έχει μαγαζιά για βράδυ (για την ακρίβεια 2 καφετέριες που γίνονται μπαρ μετά τις 10. Στις 2 δεν κυκλοφορεί ούτε φάντασμα. Οι άνθρωποι κλασικοί Πελοποννήσιοι (σόρι στα παιδιά που είναι από Πελοπόννησο, δεν αναφέρω προσωπικές εμπειρίες αλλά της κοινής γνώμης). Αλλά παίζει να έχουν τις καλύτερες παραλίες στην Ελλάδα (Μαλδίβες φάση).

Υ.Γ Αν βρω αρνητικά πολλά και στη Λευκάδα, βλέπω να πηγαίνω εκεί που λέει ο Φρι. :)
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 05 Αύγ 2009, 10:01

Παλικάρι μου, αν θες την άποψή μου (που δεν είναι και ό,τι καλύτερο) ΠΟΤΕ δεν φταίει ο τόπος για τη σχέση μας με το άλλο φύλο. Εμείς φταίμε, στην περίπτωση που δεν υπάρχει καλή επικοινωνία, και αυτό το πρόβλημα θα μας ακολουθεί όπου κι αν πάμε.
Οι Σποράδες πάντως έιναι πανέμορφες, αλλά εδώ που τα λέμε, πασχίζω να βρω ένα νησί που να μην αξίζει να πας.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες