Διακοπές

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό Zorro4 » Σάβ 18 Ιουν 2011, 23:01

Kolokotronis_4 έγραψε:Στην Ρόδο δεν έχω πάει και είναι μέσα στα σχέδιά μου, σε συνδυασμό και με τα άλλα Δωδεκάνησα.
Προτιμήσεις: Χάλκη, Σύμη, Τήλος και Πάτμος.
Το πρόβλημα για μας τους Θεσσαονίκείς είναι ότι πρέπει να πάρουμε βαπόρι από Πειραιά και το ταξίδι είναι γ@μα τα!
Εκτός και αν έρθουμε με αεροπλάνο, αλλά που...λεφτά!
Η Ρόδος λέει και πιστεύω ότι είναι παρεξηγημένο νησί. Πιο πολύ με ελκει η νότια πλευρά του νησιού.


Πιο πολλα λεφτά θα δώσεις αν πάρεις τη διαδρομή που λες. Αν κλήσεις νωρίς εισιτήρια αεροπορικά απευθείας ξεκινάς με κανά 200αρι τα αεροπορικά... ( max 240) ... Αλλα πούδρα ... Θεσσαλονίκη Ρόδος σε 45 -50 λεπτά.
Και κερδίζεις και 2 ολόκληρες μέρες ( σύνολο 4 με την επιστροφή) απο τα "ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΆ" ;)
Τα δε ξενοδοχεία ... ΚΛΑΣΕΙΣ ΑΝΏΤΕΡΑ απο ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ για όλα τα γούστα και σε πολυ καλύτερες τιμές ακόμα και στη full season.
Κανονιστε εσείς και ελάτε σε επαφή ΜΑΖΊ μου... Και έχουμε ξενοδοχείο στην πόλη με ΠΑΟΚΤΣΗ στις κρατήσεις και άλλους 2 στη ρεσεψιον.
ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ COLORADO "LIVE ROCK" στα 800 μέτρα. :opaokara:
CLUB Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ | Το κύτταρο του Π.Α.Ο.Κ. στη Ρόδο
Άβαταρ μέλους
Zorro4
 
Δημοσιεύσεις: 1909
Εγγραφή: Τετ 05 Δεκ 2007, 13:30
Τοποθεσία: HELL-AS

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό Ale3 » Σάβ 18 Ιουν 2011, 23:22

Τι είναι πάλι αυτό το φρούτο οι διακοπές??? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Ale3
 
Δημοσιεύσεις: 1088
Εγγραφή: Παρ 25 Ιούλ 2008, 07:18

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Σάβ 18 Ιουν 2011, 23:40

Προ-μνημονιακές συνήθειες των προγόνων μας... :lol:
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5762
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό gika » Σάβ 18 Ιουν 2011, 23:42

:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό kotsos » Δευτ 20 Ιουν 2011, 20:16

Μύκονο για ατελείωτα σφηνάκια με το Χάρη Σιανίδη!

Aureliano Buendia έγραψε:Κατάρχάς, Βελιγράδι και κυρίως Νόβισαντ για το μουσικό Φεστιβάλ "EXIT".
Αναμένεται φοβερή φάση.
Κατά τ' άλλα, θέλω Χίο - Σμύρνη και Κρήτη (και τα 2 με τζάμπα διαμονή φυσικά ;) ) αλλά είμαστε πολύ στενά ρε γαμώτο...


Αδερφέ στο Νόβισαντ έχει ένα πολύ ωραίο καφέ, "Ambiente", καφές-μπύρα-χ_σιμο 2 ευρώ. Στα λέω από δω γιατί από αλλού... :opaokara:
ok yes, ok no, από την πόρτα σου περνόου
Άβαταρ μέλους
kotsos
 
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 11 Νοέμ 2008, 21:18
Τοποθεσία: Εκεί που για τέρας λένε, μα τέρας δε βλέπω

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό Lord » Τρί 28 Ιουν 2011, 01:48

Έχει επισκεφτεί κανείς την Σκιάθο?Εάν ναι μπορεί να παραθέσει τις εντυπώσεις του? :pano:
ΠΑΟΚ ο ένας,στον κόσμο άλλος κανένας..
ΠΑΟΚ γιατί,γιατί μας βγάζεις την ψυχή...
Άβαταρ μέλους
Lord
 
Δημοσιεύσεις: 4153
Εγγραφή: Δευτ 27 Οκτ 2008, 23:40
Τοποθεσία: Ξεσαλόνικα

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό PAOKfanAthens » Τρί 28 Ιουν 2011, 02:30

Ρε μ'αυτη τη Σκιαθο!Ολοι εκει πανε? :lol:

Τεσπα,επειδη και γω εχω κλεισει με την παρεα 6 μερουλες στα τελη Ιουλιου για Σκιαθο θα ηθελα μερικες πληροφοριες.
Στην Ελλάδα υπάρχουν 2 είδη οπαδών,οι ΠΑΟΚτσήδες και οι κρυφοΠΑΟΚτσήδες...
Άβαταρ μέλους
PAOKfanAthens
 
Δημοσιεύσεις: 1537
Εγγραφή: Κυρ 15 Ιουν 2008, 22:57
Τοποθεσία: Athens

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό teratios2 » Τρί 28 Ιουν 2011, 04:44

vaggio-4- έγραψε:ελατε ρε ολοι στην εξωτικη σαμοθρακη με τισ πανεμορφες κατσικες της......8α λιωσετε στο κατσικι ρεεεεεεε.......ασε που παιζει και πολυ γιμνισμος....να κα8εσαι στο καμπινγκ με τη δικια σου να περναει η αλλη τσιτσιδι και να τρως τα μπρικια στο κεφαλι.....γι αυτο μν παιρνετε γυναικες.... ;)


κοίτα να δεις, κι εγώ που ήξερα πως η χλωρίδα της Σαμοθράκης είναι πιο ενδιαφέρουσα απ την πανίδα της...

Kolokotronis_4 έγραψε:Στην Ρόδο δεν έχω πάει και είναι μέσα στα σχέδιά μου, σε συνδυασμό και με τα άλλα Δωδεκάνησα.
Προτιμήσεις: Χάλκη, Σύμη, Τήλος και Πάτμος.
Το πρόβλημα για μας τους Θεσσαονίκείς είναι ότι πρέπει να πάρουμε βαπόρι από Πειραιά και το ταξίδι είναι γ@μα τα!
Εκτός και αν έρθουμε με αεροπλάνο, αλλά που...λεφτά!
Η Ρόδος λέει και πιστεύω ότι είναι παρεξηγημένο νησί. Πιο πολύ με ελκει η νότια πλευρά του νησιού.


Λειψούς ήμουν πέρσι και πέρασα κι από Πάτμο. Με καναν εντύπωση οι δωδεκανήσιοι που δεν σε κοιτούσαν σαν πεντοχίλιαρο με πόδια (όπως π.χ. στις Κυκλάδες). Κιμπάρηδες άνθρωποι, φιλόξενοι, όχι στον βαθμό των Κρητικών (αλλά και χωρίς την φορτικότητα των Κρητικών) αλλά φιλόξενοι. Γούσταρα όχι τόσο λόγω τόπου (άλλωστε η Ελλάδα είναι γεμάτη από υπέροχα μέρη) όσο λόγω κατοίκων. Αυτό το "δεν χρειάζεται να σφίγγεσαι γιατί δεν είμαστε εδώ για να σε μαδήσουμε" που σου βγάζουν είναι ακριβώς αυτό που ψάχνεις για να χαλαρώσεις στις διακοπές σου. Δεν ξέρω αν είναι έτσι σ' όλα τα Δωδεκάνησα αλλά τουλάχιστον Λειψούς - Πάτμο που πήγα αυτά διέγνωσα.

Πήγα μέσα Αυγούστου μ' αεροπλάνο Θεσσαλονίκη-Σάμο, που είχα κλείσει τέτοια εποχή. Για 2 άτομα, πήγαινε έλα, δε θυμάμαι ακριβώς αλλά όχι πάνω από 250 ευρώ...δεν νομίζω να μας έβγαινε πολύ λιγότερα αν πηγαίναμε με πλοίο από Χαμουτζία. Αν είσαι για Δωδεκάνησα κλείσε αεροπλανάκι τώρα από πάνω και γάμα την πουτάνα αθήνα τον ΠΑΟΚ μας προσκύνα...
ποιο μνημόνιο; κάντε τον Πάμπλο Γκαρσία δικτάτορα
Άβαταρ μέλους
teratios2
 
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ 06 Ιαν 2011, 01:15

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 28 Ιουν 2011, 08:10

Διακοπές φέτος μόνο το ρεύμα θα κάνει....

:D
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό lefis » Τρί 28 Ιουν 2011, 08:17

"θελω" να παω καμια 4 μερες παργα (περισσοτερο για τα παιδια και την γυναικα) αν εχει κανενας να προτεινει και κανα ξενοδοχειο ευπρόσδεκτος.
Ο ΠΑΟΚ μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσχθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας.διότι έμαθε τους οπαδους να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λογου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία.
παράφραση του Ισοκράτη...
Άβαταρ μέλους
lefis
 
Δημοσιεύσεις: 2110
Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2008, 13:20
Τοποθεσία: Καλαμαριά

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 28 Ιουν 2011, 23:09

μην αποκλείεις και τη Λευκάδα. Δίπλα είναι και πας οδικώς
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Τετ 29 Ιουν 2011, 05:48

Η Λευκάδα νομίζω πως είναι μια πολύ καλή ιδέα για οικογενειακές διακοπές. Κι αν χρειαστείς οτιδήποτε, έχει και Σ.Φ. ;)

:pano: :pano: :pano: :pano:
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5762
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό Karelias » Τετ 29 Ιουν 2011, 07:25

lefis έγραψε:"θελω" να παω καμια 4 μερες παργα (περισσοτερο για τα παιδια και την γυναικα) αν εχει κανενας να προτεινει και κανα ξενοδοχειο ευπρόσδεκτος.


Ακροθέα.
Θαυμάσιο ξενοδοχείο.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό SHREK » Τετ 29 Ιουν 2011, 07:53

Κλασικά και γέτος 2 μερά στα πατρια εδάη της χαλκιδικής με εκτακτά καμπίκν οχι οργανωμένα, απο τιμές εδω πανώ παμε καλλα φέτος αλλα θέλει προσοχη.και μετα τον Άγιο μαμα κρήτη γεια λιγες μέρες.
σαν την χαλκιδική δεν εχεί..
Άβαταρ μέλους
SHREK
 
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 03:36
Τοποθεσία: xalkidiki

Re: Καλοκαιρινές διακοπές ...

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τετ 29 Ιουν 2011, 16:00

GI4NNEN4 έγραψε:Προ-μνημονιακές συνήθειες των προγόνων μας... :lol:


Και μάλιστα...κακές συνήθειες. Οι οποίες ως γνωστών, πρέπει να κόβονται!! :lol: :lol: :lol:

:opaokara: :opaokara: :opaokara:
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες