Στρατός Λούφα και παραλλαγή. Πού υπηρετήσατε?

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Δημοσίευσηαπό Yiankos » Κυρ 01 Ιουν 2008, 10:38

Έχω αναβολή μέχρι 31/12/2014 .......
Δηλαδή 320 απολελέ! :)

Απαράδεκτε να σου δώσω λίγη αναβολή ρε;
Άβαταρ μέλους
Yiankos
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 2308
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 21:32
Τοποθεσία: Τούμπα

Δημοσίευσηαπό dimi328 » Πέμ 12 Ιουν 2008, 12:58

Σειρα 176 Αυλωνα και μετα κομοτηνη 211ΕΜΑ....Μαυρος ουαααααα...
Άβαταρ μέλους
dimi328
 
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 20:52
Τοποθεσία: Germania

Δημοσίευσηαπό gmayo » Πέμ 12 Ιουν 2008, 14:01

Αν και κανονικά θα είμουν 240κάτι σειρά μετα απο μια αλληλουχία αναβολών αξιόθηκα να πάω 289 Χαιδάρι ΔΒ και μετα με ξεχάσαν στη Ξάνθη στο Δ'ΣΣ μέχρι να απολυθώ...

Ένα έχω να πώ ότι σίχαθηκα τους Βάζελους στο στρατό με σπάσαν τα ούμπαλα κανονικά... Σιχαμερός φιλαθλος κόσμος... Και ένα σκούλικη που είχα εκεί στη Ξάνθη και μου τα ζάλιζε για την τεράστια ομάδα που είχαν (χαχαχαχα) επι επαλέ εποχές το είδα να τρώει τα νύχια του στο Καυτατζόγλειο στον τελικό οταν έκανε η κάμερα βόλτες στις κερκίδες και κάτι μέσα μου με έκανε να χαμογελάσω....

:?:
Άβαταρ μέλους
gmayo
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Πέμ 05 Ιουν 2008, 15:04

Δημοσίευσηαπό paoktzis1 » Πέμ 12 Ιουν 2008, 14:14

Ανυποτακτος εδω και τρια χρονια, αλλα υποσχομαι οτι θα παω μολις η ΠΑΟΚΑΡΑ παρει πρωταθλημα! :)
paoktzis1
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 13:57

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 12 Ιουν 2008, 15:09

Tetradje έγραψε:
free4 έγραψε:
Και λίγα είπες για το Πολύκαστρο αδερφέ. Τόσο τρέξιμο ούτε σε προετοιμασία του γαύρου δεν πέφτει χαχαχαχαχαχα


Free ησουν στο 50-τρ-6 φανταζομαι εεε... Μερικα ταγματα εχουν παραδοση! Νυχτα πηγα εκει και διαβαζω σε τοιχο "Δεν ειναι νυχτα, το ταγμα ειναι μαυρο"...
Χειμωνας στο Πολυκαστρο (Φυσο-καστρο) και ειδικα στο 506 σημαινει οτι εισαι ετοιμος για Βιετναμ! χαχαχα Ε και μετα ισως Καμποτζη, Ιραν και Τουμπα.


Hμουν στο 506 την περίοδο που όλο το τάγμα βρίσκονταν σε Κόσοβο και Αφγανιστάν.Αυτό σημαίνει ότι γύρω στα 500 ΕΠΟΠια ήταν αλλού. Και ποιος έτρωγε το παλούκι; ΕΜΕΙΣ!!!!!! Διοικητής τάγματος ένας λοχαγός που δεν ήξερε που παν τα 4. 15 ΕΠΟΠια να έχουν καταλάβει όλες τις σημαντικές θέσεις σε γραφεία κτλ, ένας εξ' αυτών να είναι ακόμα και υποδιοικητής. Κάθε μεσημέρι κάναμε ντου στα σκουπίδια για να σκοτώσουμε ποντίκια βάζοντας φωτιές στις τρύπες τους. Εγώ, ήμουν επόπτης εστιατορίων και υπεύθυνος κουζίνας, αλλά χωρίς μάγειρα!!!!! Κάθε μέρα έτρεχα με Καναδέζα να ανεβοκατεβάζω φαΐ, να ψάχνω άτομα για λάντζα, να κυνηγώ τα ποντίκια από την κουζίνα και την τραπεζαρία και να 'χω και τους μ@λ@κες τους ΕΠΟΠ να έρχονται κάθε πρωί και να λουφάρουν εκεί που ήμουν εγώ με καφεδάκια, ταβλάκι, εφημεριδούλα και μουσικούλα, τα παλιομουνόπανα. Α, είχα και ένα τρελοπαοκτσάκι που κατέβαινε κάθε βδομάδα Αθήνα και αλλού για τα ματς του ΠΑΟΚ από τον σύνδεσμο της Τούμπας, τον Τέντσιο, αν τον γνωρίζει κανείς..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό Ioannis82 » Πέμ 12 Ιουν 2008, 15:11

Αν και έπρεπε να ήμουν 273,λόγω αναβολής μπήκα με σειρά 296 στον Αυλώνα.Μετά από ένα,και κάτι,μήνα αναψυχής(Αύγουστο παρουσιάστηκα),πήγα Ιωάννινα έτσι ώστε να δω από κοντά τις ομορφιές της Ηπείρου.Σοβαρά τώρα στα Γιάννενα ήταν τέλεια,ατελείωτο καθισιό.Μετά 25 ΕΜΑ στην Ξάνθη Ξάνθης.Κατάμαυρα τα πράγματα,ευτυχώς είμασταν σε καλή πόλη.Τον Νοέμβρη πηγαίνω μια βόλτα στο Παρανέστι σαν όργανο,ξανά πίσω,τον Φεβρουάριο ξανά Παρανέστι και μετά ξανά πίσω.Βασικά παιδιά ο στρατός είναι απλή κατασκήνωση πλέον.Μην μασάτε τίποτα.Ούτε κλεψιές ούτε σούτια ούτε τίποτα αν είσαι λίγο προσεχτικός.
Άβαταρ μέλους
Ioannis82
 
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Παρ 08 Φεβ 2008, 15:15
Τοποθεσία: Γιαννιτσά

Δημοσίευσηαπό hxc4life » Πέμ 12 Ιουν 2008, 16:36

07' Α'ΕΣΣΟ, Πολεμικο Ναυτικο πορος ΚΕ.ΠΟΡΟΣ,σαλαμινα ΝΣ/ΔΕ και τελος Δ/ΓΕΝ
Περηφανεια
Αντισταση
Ονειρο
Κατακτηση
Άβαταρ μέλους
hxc4life
 
Δημοσιεύσεις: 296
Εγγραφή: Κυρ 17 Φεβ 2008, 23:13
Τοποθεσία: αθηνα

Δημοσίευσηαπό kissmyarrow » Πέμ 12 Ιουν 2008, 19:42

271 seira 01B
avlona
xaidari
mitilini kaloni B EAN
larisa 1h stratia

to moto tis seiras? "OXI SKOUPIDIA, OXI PLASTIKA SE THALASSES KAI AKTES, H 271 PAEI DIAKOPES"
LOOOOOOOOOOOL
apolithikame avgousto '02
"DEATH TO THE FALSE EMPEROR" www.dawnofwar2.com/us/agegate
Άβαταρ μέλους
kissmyarrow
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 21:24
Τοποθεσία: VROMOpireas

Δημοσίευσηαπό darklord » Πέμ 12 Ιουν 2008, 19:51

300 LELEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
apoliomai se liges meres
181 MK/B Hawk Xortiati...

treli moufa o stratos, adianohto xasimo xronou k zohs.
Άβαταρ μέλους
darklord
 
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Τετ 04 Ιουν 2008, 19:39
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Δημοσίευσηαπό mrl g4 » Πέμ 10 Ιούλ 2008, 09:02

οοο ΠΑΟΚΑΡΑ εχω τρελα μεσ΄το στρατοοοοο
παρατησα το οπλο και δεν κανω το σκοπο εκανα μαντραπηδα μονο εσενα για να δω. :shock:
mrl g4
 
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 09:36

Δημοσίευσηαπό ox aman » Πέμ 10 Ιούλ 2008, 10:22

στρ ΤΘ 209 σειρα -90ΣΤ- Παρουσιαστηκα Αυλωνα και μετα Καρωτη 16ΕΜΑ. Γενικα καλα περασα -πολυ δουλεια,αλλα καλη παρεα. Οι περισσοτεροι ειμασταν απο Θεσ/νικη,Ημαθια,Πελλα -ΠΑΟΚτσακια-και συνεννοουμασταν μια χαρα.Θυμαμαι που καναμε καμια 100χλμ για να δουμε ΠΑΟΚ-αρης στην Αλεξανδρουπολη (μεχρι εκει επιανε ΜΕΓΚΑ) με το τριποντο του Μπανε. Επισης θυμαμαι που ακουγα ζουλα ραδιακι ακριβως εξω απ την σκηνη που συζητουσαν ολα τα ''αστρα'' του Εβρου -Παρμενιων γαρ- κι εβαλε το γκολ ο Μπορμποκης με τη Μαλιν και χοροπηδουσα φωναζοντας γκολ....απο μεσα μου.Αλλα αυτο που δεν θα ξεχασω ποτε ειναι οτι στο ΠΑΟΚ-σαραγοσα μεθυσα τοσο πολυ που το μονο που θυμαμαι ειναι που φωναζα στο ΚΨΜ =''ΦΕΡΤΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ δεν βλεπω τιποτα''-και την αλλη μερα που μου λεγαν ''Ξυπνα κυπελλουχε Ευρωπης''. χαλαστηκα τοσο πολυ που εχασα τον τελικο και το χαβαλε μετα που απο τοτε δεν ξαναηπια
Άβαταρ μέλους
ox aman
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 05 Ιαν 2008, 22:48
Τοποθεσία: ΤΟΥΜΠΑ

Δημοσίευσηαπό free_billi » Πέμ 10 Ιούλ 2008, 11:03

285 λελε
στο μαυρο ταγμα Αργυρουπολης Κιλκισταν
Αερομεταφερομενες λαλακιες να χουμε να λεμε
:?
ΠΑΟΚ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ
Άβαταρ μέλους
free_billi
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2007, 03:32
Τοποθεσία: UK

ΚΕΔΑ ΣΚΟΤΙΝΑΣ

Δημοσίευσηαπό prince_483 » Πέμ 10 Ιούλ 2008, 12:36

Γ 07 Αεροπορια...10 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΚΕΔΑ ΣΚΟΤΙΝΑΣ ΑΜΕΤΑΘΕΤΟΣ...ΜΟΝΟ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ,ΤΡΕΛΟ ΧΩΣΙΜΟ , ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΟΔΙΣΤΡΑ ΕΚΕΙ!!!ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΛΕΛΕ Ο ΠΑΛΙΟΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΑΡΧΙΣΕ ΤΙΣ ΑΔΕΙΟΥΛΕΣ ΠΑΝΤΩΣ!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΚΑΠΟΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΖΕΜΑ ΠΙΑΤΩΝ ΚΑΙ ΞΕΦΟΡΤΩΜΑ ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ...ΩΡΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ(ΑΝ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΦΟΥ ΑΠΟΛΥΘΕΙΣ ΟΜΩΣ) ΑΝ ΚΑΙ ΤΡΕΛΟ ΧΑΣΙΜΟ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΣ!!!

Κέντρο Ειδικών Δυνάμεων Αεροπορίας Σκο-π-ίνας :lol: :lol: :lol:

ΜΗΝ ΨΑΡΩΝΕΤΑΙ...Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!!!
:!:
prince_483
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ 28 Μάιος 2008, 00:55

Καλή θητεία aparadekte!!!

Δημοσίευσηαπό Jordanios » Πέμ 17 Ιούλ 2008, 18:10

Σε λιγότερο από ένα μήνα ο aparadektos θα ντυθεί στα χακί και θα κοιμόμαστε πιo ήσυχοι και ασφαλείς τα βράδια.

Μπορεί το paokmania να χάσει έναν φιλήσυχο, καθόλου φωνακλά και ήρεμο σε γενικές γραμμές μέλος-admin-αρθρογράφο κλπ
αλλά η ΠΑΤΡΙΔΑ είμαι σίγουρος ότι θα κερδίσει μια πολεμική μηχανή......

Για να σοβαρευτούμε τώρα θέλω να ευχηθώ καλή θητεία στον Νίκο ένα φίλο (θέλω να πιστεύω ) που απέκτησα στο paokmania μαζί με άλλους βέβαια επίσης εκλεκτούς.

Έναν άνθρωπο αυθόρμητο και πλούσιο σε συναισθήματα , έναν άνθρωπο που μας κράτησε συντροφιά είτε μέσα από το ράδιο, είτε μας έδωσε κουράγιο μέσα από το Forum ή το chat. και μας ενημέρωνε χωρίς υστερόβουλες σκέψεις και ειλικρίνεια για τον ΠΑΟΚ.

Δεν θέλω να γράψω τίποτα άλλο γι ’αυτόν παρά μόνο ότι θα μας λείψει και εύχομαι να τους πήξει όλους ..εκεί που θα πάει

Καλή θητεία και καλός πολίτης (ούτε 182 μέρες δεν μείνανε)
Να και ένα link που πρέπει να επισκέπτεσαι σιγά -σιγά για να ενημερώνεσαι http://www.fantaros.gr/
Άβαταρ μέλους
Jordanios
 
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Μακεδονία

Δημοσίευσηαπό TASOS1962 » Πέμ 17 Ιούλ 2008, 19:06

ΚΑΛΗ ΘΗΤΕΙΑ ΑΔΕΛΦΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ
ΓΙΑΤΙ ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ .........................


:P :P :P :P :P :P :P :P
TASOS1962
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 12:39

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες