Σούλης Μαρκόπουλος

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 03 Μαρ 2013, 15:39

mythos έγραψε:Επειδη ειμαι ενας απο αυτους που ειχαν γραψει οτι ο σουλης ειναι ξεπερασμενος δεν καταλαβα γιατι πρεπει να αλλαξω την αποψη μου.Επειδη εχει τον ΠΑΟΚ τεταρτο;Μεγαλες απαιτησεις εχετε για την ομαδα..
Με αυτο το υλικο αυτη ειναι η θεση που του αρμοζει οπως αλλωστε ειχα γραψει και εγω.Οι αλλοι ειναι διαλυμενοι το περιστερι π.χ. εχει μπατζετ 80 χιλ. παιζει με παικτες που παιζουν τζαμπα.Τωρα αν καποιοι ασχετοι περιμεναν οτι θα κινδυνευαμε στην αρχη της σεζον και τωρα τους φαινεται επιτυχια αυτο ειναι δικο τους προβλημα,εγω περιμενα να ειναι σε αυτη περιπου την θεση χωρις τοσες νικες βεβαια.Και βεβαια ο φετινος ΠΑΟΚ εχει την καλυτερη διαιτησια που εγω ποτε θυμαμαι να εχει ο μπασκετικος ΠΑΟΚ.Μην το χρεωσουμε και αυτο στον σουλη...

Παμε στην ουσια γιατι ειναι ξεπερασμενος ο Σουλης.
Στην επιθεση αυτα που κανει ειναι λαθος ή το λιγοτερο ξεπερασμενα.Φετεινα παραδειγματα
Ο κασελακης στο 3;Το μακρινο σουτ του ειναι ανυπαρκτο και ειναι αργος να μαρκαρει τριαρια.4 ειναι και χαμηλου επιπεδου.
Ο λινος στο 1;Ο Σουλης νομιζει οτι οποιος εχει ντριμπλα ειναι ασσος(που ο λινος εχει μετρα ντιμπλα) εχει μεινει λιγο πισω.Επισης στην αξιολογηση παικτων πασχει ο κασελακης πχ. παιζει περισσοτερα λεπτα απο τον δεδα ο δευτερος νομιζω πρεπει να νιωθει τρομερα αδικημενος.Γενικοπερα Στην επιθεση παιζει ενα αργο,στατικο ξεπεραμενο μπασκετ αν και εχει βελτιωθει απο τοτε που ειχε πρωτοερθει ο λαζος.
Στην αμυνα (αλλωστε οι βασικες αρχες της αμυνας δεν αλλαζουν)ειναι καλος ποτε δεν το αμφισβητησα αυτο.Η αμυνα και η διαφορα βολων που εχουμε σχεδον σε καθε ματς ειναι τα μυστικα της επιτυχιας.Στην επιθεση ομως ειναι ξεπερασμενος αυτο ειναι εμφανες για οποιον π.χ. βλεπει ευρωλιγκα και προπονητες σαν τους σφαιροπουλο,πεδουλακη,μπαρτζωκα σαφως ειναι καλυτεροι και πιο συγχρονοι επιθετικα.

συγνωμη αλλα πως περιμενεις να σε παρει καποιος στα σοβαρα οταν στην προταση σου βαζεις και το συγκεκριμενο ονομα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Κυρ 03 Μαρ 2013, 15:55

Ο Πεδουλάκης μια χαρά κόουτς είναι και θα ήταν ιδανικός όταν θα αποσυρθεί ο Μαρκόπουλος.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό cronos » Κυρ 24 Νοέμ 2013, 10:28

Συλλυπητήρια κόουτς σε σένα και την οικογένειά σου.
Να είσαστε γεροί να τον θυμόσαστε….
Ο καθένας βλέπει αυτό που φαίνεσαι...
λίγοι αντιλαμβάνονται αυτό που είσαι.

Machiavelli
Άβαταρ μέλους
cronos
 
Δημοσιεύσεις: 1391
Εγγραφή: Τρί 29 Ιούλ 2008, 15:45

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 08 Μαρ 2014, 20:32

Ας βοηθησω λιγο τον φιλο τον Ale με το τοπικ του σουλη.
Το κατω τα χερια σας απο τον Μαρκοπουλο μου φαινεται λιγο εκτος πραγματικοτητας,αν ο Γιαννακοπουλος του δωσει εγγυημενο συμβολαιο το πιθανοτερο ειναι να φυγει.
Ειλικρινα ομως θα μου κανει τρομερη εντυπωση να παρει τον σουλη προπονητη ο βαζελος.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 08 Μαρ 2014, 21:55

Σοβαρά όμως τώρα, μην φύγεις, σε παρακαλώ.
Κάτι τέτοια μου τσακίζουν την οπαδική καύλα πολύ περισσότερο από συντριβές.
Πέρα από το ότι σε θέλω στην ομάδα,
δεν θέλω να νιώσω πως είμαστε παοκάκι.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 09 Μαρ 2014, 14:01

τα πάντα σήμερα στην ομάδα λειτουργούν στο βωμό της οικονομικής εξυγίανσης.
Στον κύριο Μαρκόπουλου οφείλονται πολλά χρήματα από τις 4 σαιζόν, τα οποία μάλιστα είναι και στις δόσεις του 99 που δεν μπορούμε κατά τα φαινόμενα να ανταποκριθούμε.
Για μένα, μακάρι να πάρουμε πακέτο από το ζελο και να τον στείλουμε.
Θα πάρουμε οικονομικές ανάσες και αγωνιστικά δεν χάνουμε και πολλά. Πρώτον γιατί δεν υπάρχουν αληθινοί στόχοι στα πλευοφφς, και δεύτερον γιατί όποιος κι αν έρθει κάτι θετικό και διαφορετικό θα έχει κι αυτός να δώσει.
Δεν σημαίνουν τα παραπάνω ότι δεν τον εκτιμώ πολύ και ότι η ομάδα δεν πάει πίσω, αλλά κακά τα ψέμματα εδώ δεν πήραμε παίκτη όλη τη χρονιά λόγω του οικονομικού, στον πάγκο θα κολλήσουμε;
νομίζω ότι η μέγιστη υπηρεσία στην ομάδα είναι να κλείσουν τα χρέη μας προς τον ίδιο με χρήματα των βαζελων και να συνεχίσει να βοηθάει εκ του μακρόθεν λόγω των στενών δεσμών του με την ομάδα...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 09 Μαρ 2014, 14:20

Και γιατί, βρε Γιάννη, η λύση είναι να "σκοτώσουμε" τον μοναδικό προπονητή τα τελευταία χρόνια που έχει ταυτίσει το όνομα και την ιστορία του με τον ΠΑΟΚ; Εξ άλλου, καλό είναι να θυμηθούμε τί αποτελέσματα είχαμε την τελευταία φορά που τον αφήσαμε να φύγει, για να εμπιστευθούμε την ομάδα σε Πεδουλάκηδες και Αλεξανδρήδες.

Για μένα, είναι μεγάλη ξεφτίλα και μόνο που συζητάμε τέτοια ενδεχόμενα. Η καε (ο ΜΠΑΝΕ δηλαδή) έχει τα εισιτήρια προς πώληση κάθε αγωνιστική μέσω του διαδικτύου. Προσωπικά υπόσχομαι από εδώ και πέρα να αγοράζω όσα μπορώ κάθε φορά, κι ας μην μπορώ να βρίσκομαι στο παλατάκι. Μόνο εμείς μπορούμε να αναστήσουμε το τμήμα που μας έφερε ΔΥΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ και μας κράτησε ζωντανούς οπαδικά για τουλάχιστον μία δεκαετία.

Ξέρω ότι εσύ είσαι ένας από τους τελευταίους που έχουν μείνει να στηρίζουν την ΜΠΑΣΚΕΤΑΡΑ, και φυσικά κάνεις ό,τι μπορείς για να μεταδώσεις την αγωνία σου. Γι' αυτό και απευθύνομαι σε σένα τώρα, αλλά πρέπει να ξυπνήσουμε και όλοι οι υπόλοιποι!
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Κυρ 09 Μαρ 2014, 14:22

Ειμαι φαν του κοουτς,αλλά δεν βρισκω λογο ο Γιαννακοπουλος να μην δωσει λεφτα στον Κατσικαρη που ειναι και πιο hot ονομα απο τον δικο μας.
Αν φυγει ο Σουλης θα ειναι πισωγυρισμα....
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό bob » Κυρ 01 Ιουν 2014, 21:12

ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΟΥΕΦΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΠΡΕΦΑ
ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΡΩΤΟ ΒΡΕΙΤΕ ΤΡΟΠΟ
Άβαταρ μέλους
bob
 
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:38

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Δευτ 02 Ιουν 2014, 16:00

Σούλη,
Χίλια μπράβο που κάνεις τους παίκτες να παίζουν για σένα.
Χίλια μπράβο που τους δίνεις αυτοπεποίθηση για να παίζουν άπαντες σαν πρωταγωνιστές,
διότι ακόμη και αυτοί που έχουν μειωμένενο χρόνο συμμετοχής παίζουν με την ψυχολογία του βασικού.
Χίλια μπράβο που έδωσες στην ομάδα κίνητρο και την είχες φορμαρισμένη στο φίνις του πρωταθλήματος.
Διότι καλές οι εξυγιάνσεις και τα σχετικά, αλλά ας μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας.
Όλους μας έφτιαξε το ντεμαράζ του σουίπ στους προημιτελικούς, των ηρωικών εμφανίσεων στους ημιτελικούς
και της κατάληψης της τρίτης θέσης, μετά από σπάσιμο έδρας στους μικρούς τελικούς.
Χίλια μπράβο που έκανες μια διαφορετική ομάδα φέτος, με σαϊτα point guard και δίχως βαρύ ψηλό.
Χίλια μπράβο που είσαι ΠΑΟΚ και μας το δείχνεις συνεχώς.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό paprica » Πέμ 19 Ιουν 2014, 09:34

Συγχαρητήρια για το βραβείο. Το άξιζες 100%. Είσαι μακράν ο καλύτερος Έλληνας προπονητής τα τελευταία χρόνια και ένας σπουδαίος άνθρωπος. Μακάρι να μείνεις για αρκετά χρόνια ακόμα στην ομάδα.
ΒΛΕΠΕ, ΑΚΟΥ, ΣΩΠΑ , ΑΠΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΤΟΠΑ !!
ΖΗΣΕ,ΝΟΙΩΣΕ,ΡΩΤΑ , ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΑΝΑΒΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΟΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ !!
ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΟΝΕΙΡΕΨΟΥ ΚΑΙ ΘΥΜΙΣΟΥ ΠΑΟΚΙ ΕΣΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΗ ΣΟΥ !!
Άβαταρ μέλους
paprica
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Τετ 11 Αύγ 2010, 13:31
Τοποθεσία: ΚΟΖΑΝΗ

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 13 Ιούλ 2014, 11:13

ακούγονται πράγματα για μη συμφωνία κλπ. αλλά είμαι αισιόδοξος. ΠΑΟΚ είσαι (κόουτς) ;)

PS: όταν ο ΠΑΟΚ έφτασε σε διαζύγιο με τον κόουτς μετά τη θλιβερή χρονιά του Μαγκέτι, δεν ήμουν αρνητικός σε έναν άλλον κόουτς. όχι γιατί είχα αμφιβολίες για το έργο του Σούλη αλλά γιατί είχα διαπιστώσει ΣΟΒΑΡΗ ΑΣΥΜΦΩΝΙΑ χαρακτήρων (ας το πούμε έτσι) μεταξύ τεχνικού τημ και διοίκησης-τεχνικού διευθυντή. Από πέρυσι αλλά ειδικά φέτος (που απαγκιστρωθήκαμε και με το μόνιμα κόλλημα του Κόουτς aka Λάζαρο Παπαδόπουλο) τα πράγματα μπήκαν στο σωστό αυλάκι και νομίζω οτι από εδώ και πέρα (ακόμα και με μπάτζετ 300 χιλιάρικα), μόνο καλύτερα μπορούμε να πάμε με Μαρκόπουλο στον πάγκο. Προσωπική καθαρά άποψη.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 14 Ιούλ 2014, 22:34

δεν μ άρεσε η αποχώρηση Χάρη. Δεν ξέρω, ήταν πολύ σημαντικός κρίκος. Για να δούμε τωρα... :?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό kastrakis » Δευτ 14 Ιούλ 2014, 22:45

Κι εμενα δεν μ αρεσε....Τον εχω σε εκτιμηση κι ελεγα μηπως αναλαβει αυτος οταν αποσυρθει ο πατερας του.
Τωρα οι πληροφοριες κανουν λογο για "χασμα" στις συζητησεις ΚΑΕ-Σουλη.Ελπιζω να τα βρουνε.
Ας μην ξεκινησουμε άλλη μια χρονια απο την αρχη.
kastrakis
 
Δημοσιεύσεις: 1108
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:09

Re: Σούλης Μαρκόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 14 Ιούλ 2014, 23:00

Θα 'ναι πολύ κρίμα αν φύγει.. Αρνητική είδηση η αποχώρηση του Χάρη.
Ο άνθρωπος ξέρει και τα πλακάκια στις τουαλέτες, αν φύγει τώρα..... :?
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες