12.Λάζαρος Παπαδόπουλος

Re: Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό Johnys » Κυρ 09 Σεπ 2012, 20:42

moican4 έγραψε:Μου χεις κάτσει στραβά από τότε με τα συνδικαλιστικά σου με τον βάζελο που παίξαμε με 5 παίκτες όλο το παιχνίδι..
Τεσπα, ελπίζω σε καλύτερη συνέχεια αυτή την φορά....

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ


+1926
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Re: Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό eorptol » Κυρ 09 Σεπ 2012, 21:54

Εκει τα σκατωσε όντως :(:(


ΚΆΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΟΒΑΖΕΛΩΝ
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό dimitrissss » Δευτ 10 Σεπ 2012, 10:46

Με την ευκαιρία της επιστροφής του, ιδού όλοι οι μπασκετμπολίστες που έχουν φύγει κι έχουν ξαναγυρίσει στον ΠΑΟΚ (από το 1981 που έχω αρχείο, με την ελπίδα ότι δεν μου ξέφυγε κανένας). Χρονικά:

Δημήτρης Δόντσιος
Θόδωρος Αστεριάδης
Γιώργος Μπαλογιάννης
Κώστας Χρήστου
Δημήτρης Κόπτης
Κώστας Βασιλειάδης
Γιώργος Αποστολίδης
Γιάννης Καλαμπόκης
Λάζαρος Παπαδόπουλος

Μπάνε Πρέλεβιτς
Γουόλτερ Μπέρι
Χουάν Αντόνιο Μοράλες
Μπιλ Έντουαρντς
Μπράνκο Μιλισάβλιεβιτς
Νταμίρ Μουλαομέροβιτς
Κένι Γκρέγκορι

Δεν υπολογίζω τον Φασούλα ο οποίος έλειψε στην Αμερική ολόκληρη την περίοδο 1985-86, γιατί δεν είναι ίδια περίπτωση με τους υπόλοιπους.
Άβαταρ μέλους
dimitrissss
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 00:36

Re: Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό DC » Δευτ 10 Σεπ 2012, 11:10

Ο Δόντσιος ήταν ένα κοκκινομάλης, ασπρουλιάρης, με φακίδες πλέι;
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: 12.Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό Pegasus » Τρί 11 Σεπ 2012, 23:34

Έγινε και η παρουσίαση σήμερα.

http://www.paokbc.gr/news/news/2444

Σα να μην πέρασε μία μέρα και για τον Λάζαρο Παπαδόπουλο, που πέρασε και πάλι σήμερα το μεσημέρι την πόρτα των γραφείων της ΚΑΕ ΠΑΟΚ, υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο με την ομάδα παρουσία του προέδρου Μπάνε Πρέλεβιτς και στη συνέχεια παρουσιάστηκε επίσημα. Η δεύτερη συνεργασία του ΠΑΟΚ με τον Λάζαρο Παπαδόπουλο ξεκίνησε και επίσημα από σήμερα, ενώ το απόγευμα ο 32χρονος σέντερ θα κάνει και την πρώτη του προπόνηση με την ομάδα.

Ο μάνατζερ του ΠΑΟΚ Τέλης Ζουρνατσίδης ήταν αυτός που παρουσίασε τον Λάζαρο Παπαδόπουλο, στον οποίο έδωσε και την φανέλα με το «12», ενώ είπε σχετικά: «Με πολύ μεγάλη χαρά καλωσορίζω και πάλι στην ομάδα μας τον Λάζαρο Παπαδόπουλο. Θεωρώ ότι είναι ένας δικός μας άνθρωπος. Θα μπορούσα να μιλάω πολύ ώρα για την ποιότητα του Λάζαρου και ως αθλητή, αλλά και ως ανθρώπου. Είναι από τις πιο πολυσχιδείς προσωπικότητες του ελληνικού μπάσκετ και η ενασχόλησή του και με την ακαδημία μπάσκετ που έχει, μαζί με τον επίσης δικό μας Κώστα Χαραλαμπίδη, αλλά και άλλα παιδιά, δείχνει ότι πόσο μεγάλη και πραγματική είναι η αγάπη του για το μπάσκετ. Η παρουσία του την προηγούμενη φορά στον ΠΑΟΚ ήταν απόλυτα επιτυχημένη, η ομάδα είχε πολύ καλή πορεία και το ίδιο ελπίζουμε και θέλουμε να συμβεί και αυτή την φορά. Κάποια στιγμή, δημιουργήθηκαν ορισμένα κάποια προβλήματα, αλλά αυτό έγινε λόγω συνθηκών και όχι λόγω προθέσεων. Για αυτό και παρέμεινε αυτή η άριστη σχέση μεταξύ μας και το καλοκαίρι κάναμε ότι μπορούσαμε για να ξανασμίξουμε. Ξέρουμε ότι ο Λάζαρος είναι ένας παίκτης που μπορεί και μας βοηθάει και σε άλλα πράγματα πέρα από τα αγωνιστικά. Ο ρόλος και η προσωπικότητά τους, διαχέεται παντού, σε όλη την ομάδα. Η συμπεριφορά του είναι τέτοια, στα αποδυτήρια, στον προπονητή που τον βοηθάει. Η προσφορά του Λάζαρου είναι πολύ σημαντική σε όλα τα επίπεδα, όχι μόνο στο αγωνιστικό».

Ο Λάζαρος Παπαδόπουλος από την πλευρά, δήλωσε ιδιαίτερα ικανοποιημένος που επιστρέφει στον ΠΑΟΚ και μεταξύ άλλων είπε… «Είμαι πολύ χαρούμενος που επιστρέφω στον ΠΑΟΚ. Επιστρέφω στο σπίτι μου. Είμαι χαρούμενος που θα είμαι ξανά στο «Παλατάκι» και θα συνεργαστώ με τον Σούλη Μαρκόπουλο και με καλούς συμπαίκτες. Πιστεύω ότι θα πάμε καλά. Ο ΠΑΟΚ είναι μία ομάδα που έχει πολύ μεγάλες προοπτικές, έχει πολύ καλές υποδομές, είναι έτσι το ρόστερ, που έχει πολύ καλούς νέους παίκτες. Στο φιλικό με την Καβάλα αγωνίστηκαν πολλοί έφηβοι κάτι που δείχνει ότι η ομάδα εκτός από παρόν έχει και μέλλον. Είναι σημαντικό που και ο ΠΑΟΚ, αλλά και αρκετές ομάδες κάνουν προσπάθεια προς αυτή την κατεύθυνση, να παίξουν και νέα παιδιά. Δεν υπάρχει άλλος δρόμος».

Στη συνέχεια ο Λάζαρος Παπαδόπουλος αναφέρθηκε…
Στην προσπάθεια της εξυγίανσης που κάνει ο ΠΑΟΚ: «Πρωτεύον θέμα θα πρέπει να είναι η εξυγίανση και δευτερεύον το αγωνιστικό. Και ο ΠΑΟΚ κάνει μεγάλη προσπάθεια προς αυτή την κατεύθυνση. Δε βάζουμε σαν στόχο κάποια θέση, αλλά να μπαίνουμε στο γήπεδο και να παίζουμε όσο το δυνατόν καλύτερα. Κι από την στιγμή που θα γίνει αυτό είναι σίγουρο ότι θα έρθουν και τα αποτελέσματα. Για αυτό και δεν μιλάω για κάποιον συγκεκριμένο στόχο.
Θα είμαι ευχαριστημένος αν η ομάδα μπαίνει στο γήπεδο και αφήνει τον εαυτό της εκεί. Αυτό είναι το σημαντικότερο, να προσπαθείς σε κάθε ματς να δείχνεις τον καλύτερο σου εαυτό».

Στην παρουσία του κόσμου: «Θέλω να έρθει στο γήπεδο και να μην κάνει φασαρίες. Ενας διαφορετικός κόσμος, που θα αγαπάει το μπάσκετ και τον αθλητισμό. Που θα έρχεται στο γήπεδο για να περνάει όμορφα με την οικογένεια του. Που δε θα τον ενδιαφέρει, χρώματα και σύνδεσμοι :yellowcard: (έτερον εκάτερον Λάζαρε) . Θα τον ενδιαφέρει ο αθλητισμός και η παιδεία του, γιατί στον αθλητισμό παίζει πολύ σημαντικό ρόλο η παιδεία».

Στο πως εξαργυρώνει τις περσινές επιτυχίες του: «Πιστεύω το εξαργυρώνω εδώ στον ΠΑΟΚ. Μιλάμε για το αγωνιστικό κομμάτι. Είμαι σε πάρα πολύ καλή κατάσταση και θέλω να ανέβω ένα σκαλοπάτι πιο πάνω αγωνιστικά. Πιστεύω ότι στον ΠΑΟΚ θα μπορέσω να το κάνω αυτό. Είναι πάντως νωρίς για να μιλάω για το τέλος της καριέρας μου. Εχω πολλά χρόνια μπροστά μου. Αγαπάω αυτό που κάνω έχω πολλή όρεξη και ανυπομονώ να μπω στο γήπεδο και να παίξω ξανά με τον ΠΑΟΚ. Δεν είχα καμιά απαίτηση προσωπική για να έρθω στον ΠΑΟΚ. Αυτό που ζήτησα είναι αν όντως αυτό το μπάτζετ αντιπροσωπεύει τον ΠΑΟΚ και μπορεί να αντεπεξέλθει στην ομάδα». (σκέψου τι είδαν τα ματάκια του την τελευταία φορά)

Στην κατάστασή του: «Ο τραυματισμός που είχα ήταν ο μεγαλύτερος στην καριέρα μου, αλλά τον έχω ξεπεράσει. Επέστρεψα στο τέλος της σεζόν, δούλεψα πολύ το καλοκαίρι, για να επιστρέψω όπως θέλω στο γήπεδο».

Στα νέα παιδιά της ομάδας: «Πιστεύω ότι όλοι οι πιτσιρικάδες, όχι μόνο στον ΠΑΟΚ, είναι καλό να πάρουν χρόνο συμμετοχής. Ακόμα και το δίλεπτο, το τρίλεπτο να παίξει, ακόμη και στον πάγκο να κάτσει παίρνει πολλές εμπειρίες. Θα πρέπει να εμπιστευτούμε αυτά τα παιδιά, γιατί είναι το μέλλον όχι μόνο του ΠΑΟΚ, αλλά του ελληνικού μπάσκετ γενικότερα».

Στη συνεργασία του με τον Σούλη Μαρκόπουλο: «Εχουμε συνεργαστεί με τον κόουτς έχουμε πολύ καλή σχέση. Μου αρέσει η φιλοσοφία του, το παιχνίδι του και ταιριάζω και εγώ σε αυτό το στυλ. Στον ΠΑΟΚ ήρθα για να μείνω».
Κλειστόν
Άβαταρ μέλους
Pegasus
 
Δημοσιεύσεις: 3187
Εγγραφή: Κυρ 23 Μάιος 2010, 20:24

Re: 12.Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 02 Οκτ 2012, 14:07

Εικόνα

Από φωτογράφιση των αρχηγών της Α1.
Με θυμίζει τον Σερβετά γύφτο από εποχή Α.Μ.Α.Ν.!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 12.Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 02 Οκτ 2012, 14:13

μα κάποιος έχει ζωγραφίσει μούσια στη photo!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 12.Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό Thanix » Τετ 03 Οκτ 2012, 03:29

ΕΞΩ ΟΙ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΠΑΟΚτσηδες!
Άβαταρ μέλους
Thanix
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Πέμ 16 Δεκ 2010, 14:36
Τοποθεσία: Thessaloniki -London

Re: 12.Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό Ivan_4 » Τετ 28 Νοέμ 2012, 16:20

Φέτος είσαι απίστευτος και πιστεύω πως με τον Σούλη κάνεις τα καλύτερα παιχνίδια της ζωής σου. Συνέχισε έτσι.
Είπα να γράψω κάτι, γιατί το έχουμε χεσμένο το μπασκετάκι...
Άβαταρ μέλους
Ivan_4
 
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: Σάβ 29 Μάιος 2010, 02:05

Re: 12.Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 22 Δεκ 2012, 22:28

Και καλα έκανες αν και θεωρώ σούπερ και το πρώτο του πέρασμα......
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: 12.Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 23 Δεκ 2012, 12:11

ισχύουν τα ίδια και με τον Ντόνι...

εδώ δεν έχω να πω πολλά γιατί θέλω να δω αλλαγή στον άσσο ...περιμένω ένα σενάριο που άκουσα για να αναθαρρήσω...

με καλό οργανωτή, Λάζο στο 5 και Ντόνι/Μπίδη στα φτερά, όσα δίνουν Τσαιρέλλης Μαργαρίτης στη ρακέτα, και τους στανταρ πόντους Δέδα από τον πάγκο, αναμένω με την άνοδο Κασελάκη η ομάδα να μπορεί να χτυπήσει τον νιονιο στα ίσια...
και μπορεί οικονομοτεχνικά να μην έχει καμία διαφορά, αλλά έτσι για την τιμή των όπλων και για να υπάρχει κάποιος στόχος η 3η θέση πρέπει να είναι στο στόχαστρο της ομάδας.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 12.Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 23 Δεκ 2012, 12:16

ποιόν φέρνει ο Bane? Carlos Arroyo??? Προβλέπω πάνω από 1500 άτομα στην Πυλαία με Απόλλωνα!!! :oops: :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 12.Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 23 Δεκ 2012, 13:40

Η προσέλευση του κόσμου είναι πολύ δύσκολος γρίφος...
από τη στιγμή που το μπάσκετ στην Ελλάδα είναι δεύτερο άθλημα και ο πυρήνας των φιλάθλων είναι μικρός, για να έχει αρκετό κόσμο το γήπεδο πρέπει να προσελκύσεις τους άσχετους, βλέπε ποδοσφαιρικούς... αυτοί έρχονται μόνο με προοπτική νικών, παικταράδων και τίτλων. Και αν.
θέλω να πω ήρθε κανείς σας στην προπόνηση του Μαγγέτι;; αυτό τα λέει όλα . Σταρ του ΝΒΑ, με στάτους ότι ήταν κάποτε ο Κλιφ (όχι το ίδιο καλός παίκτης- για στατους λεμε) κι όμως αντί να πέσουν τα ντουβάρια ήρθαν οι ίδιοι χίλιοι...
οπότε μην περιμένεις πάνω από 1.500 άτομα σε αυτή την οικονομική συγκιρία...'
ευτυχώς ή δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα. Ψυχολογία κοινού υπό το μηδέν, άδειες τσέπες, μηδενικός στόχος (αλλά και πέρσυ που υπήρχε στόχος ολόκληρη Ευρωλίγκα τι άλλαξε;) , χρεωμένη ομάδα με μικρό μπάτζετ...
ακόμα και το βαρύ όνομα του Μπάνε, του Μάτζικ, του Λάζου δεν αρκεί στο κοινό πια.
ΑΝ ακουστεί επενδυτής, ΑΝ ακουστεί κάνα "μεγάλο" όνομα παίκτη (έστω και ανενεργού όπως περσυ ο Παππάς), ΑΝ συνεχιστεί η σκυλίσια προσπάθεια των ανθρώπων που πράγματι αγαπάνε την ομάδα και αντέχουν, ΙΣΩΣ λέω τότε ίσως να δούμε παραπάνω κόσμο, πχ 2.500-3.000 σε ματσάκια με καλές ομάδες Α1 και όχι κάτι Ελευσίνες που δεν τις ξέρει εδώ πάνω η μάνα τους...

προσωπική γνώμη πάντα.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 12.Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό eorptol » Κυρ 23 Δεκ 2012, 13:56

Χθες το βράδυ είπε ο Ιβαν ότι θα βοηθήσει και το μπάσκετ ; Ισχύει και τι είπε ακριβώς ; Και μιλήσε στα ρωσικα με τον Λαζαρο


ΚΆΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΟΒΑΖΕΛΩΝ
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: 12.Λάζαρος Παπαδόπουλος

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Κυρ 23 Δεκ 2012, 17:59

KalamarGiannis έγραψε:Η προσέλευση του κόσμου είναι πολύ δύσκολος γρίφος...
από τη στιγμή που το μπάσκετ στην Ελλάδα είναι δεύτερο άθλημα και ο πυρήνας των φιλάθλων είναι μικρός, για να έχει αρκετό κόσμο το γήπεδο πρέπει να προσελκύσεις τους άσχετους, βλέπε ποδοσφαιρικούς... αυτοί έρχονται μόνο με προοπτική νικών, παικταράδων και τίτλων. Και αν.
θέλω να πω ήρθε κανείς σας στην προπόνηση του Μαγγέτι;; αυτό τα λέει όλα . Σταρ του ΝΒΑ, με στάτους ότι ήταν κάποτε ο Κλιφ (όχι το ίδιο καλός παίκτης- για στατους λεμε) κι όμως αντί να πέσουν τα ντουβάρια ήρθαν οι ίδιοι χίλιοι...
οπότε μην περιμένεις πάνω από 1.500 άτομα σε αυτή την οικονομική συγκιρία...'
ευτυχώς ή δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα. Ψυχολογία κοινού υπό το μηδέν, άδειες τσέπες, μηδενικός στόχος (αλλά και πέρσυ που υπήρχε στόχος ολόκληρη Ευρωλίγκα τι άλλαξε;) , χρεωμένη ομάδα με μικρό μπάτζετ...
ακόμα και το βαρύ όνομα του Μπάνε, του Μάτζικ, του Λάζου δεν αρκεί στο κοινό πια.
ΑΝ ακουστεί επενδυτής, ΑΝ ακουστεί κάνα "μεγάλο" όνομα παίκτη (έστω και ανενεργού όπως περσυ ο Παππάς), ΑΝ συνεχιστεί η σκυλίσια προσπάθεια των ανθρώπων που πράγματι αγαπάνε την ομάδα και αντέχουν, ΙΣΩΣ λέω τότε ίσως να δούμε παραπάνω κόσμο, πχ 2.500-3.000 σε ματσάκια με καλές ομάδες Α1 και όχι κάτι Ελευσίνες που δεν τις ξέρει εδώ πάνω η μάνα τους...

προσωπική γνώμη πάντα.


Συμφωνώ σε όλα, μόνο που κατά τα ψέματα ο Μαγκέτι ήταν κλάσεις ανώτερος από τον Λέβινστον. Τι να λέμε τώρα για έναν από τους κορυφαίους σκόρερ του NBA.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης