9.Δημοσθένης Ντικούδης

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 25 Φεβ 2012, 17:47

οταν καποιος εχεθ πληρωσει και δεν πηγαίνει σιγουρα δεν φταιει αυτος. ξερεις τι μου ειπαν οταν προσπαθησα να πισω εναν φιλο μου να παμε να δουμε παιχνιδι στο παλατακι? καλα εισαι τρελος θαπαμε να δουμε αυτο το εκτρωμα?
οσο για το με ποιους μας συγκρινω, με ολους πλην των δυο που εχουν ξεφύγει.
οτι και δωρα να δωσεις για να παει ο κοσμος στο γηπεδο αν δεν κανεις ομαδα που να αντιπροσοπευει τον ΠΑΟΚτση αυτος δεν προκειται να παει
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 26 Φεβ 2012, 01:06

Αν συγκρίνεις το μέγεθος (αριθμός φιλάθλων) του ΠΑΟΚ με την δράμα, την καβάλα, την ρόδο κλπ τότε σίγουρα συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Ο ΠΑΟΚ έχει 100πλάσιο κόσμο από τους άλλους άρα κάπως έτσι θα επρεπε να είναι και τα εισιτήρια. Αν έχουμε τα ίδια τότε έχουμε αποτύχει παταγωδώς...
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό elpaoki » Κυρ 26 Φεβ 2012, 02:17

DC έγραψε:
elpaoki έγραψε:που φτασαμε...το μπασκετ τα τελευταια χρονια εχει πεσει παρα πολυ..ποιος θα φανταζοταν περσυ με τετοιους παικτες θα ειμασταν 3η??αυτη η περσινη ομαδα ουτε για την 10αδα δεν θα ηταν πριν 4 χρονια..και τωρα εχουμε χειροτερο ροστερ και φευγουν και 2 ατομα που εκαναν την δουλεια...εμεις και μονο εμεις φταιμε και κανενας αλλος..εχουμε φτασει να μας περνανε τα χωρια λες και οτι εχουνε το μπατζετ το φοβερο...και στο μπασκετ ειναι πολυ πιο ευκολο απο οτι στο ποδοσφαιρο να φτιαξεις ομαδα..οσο αμοιβεται ο σαλπιγγιδης τοσο κανει ολο το ροστερ στο μπασκετ.ειναι καταντια αυτο και ακομα πιο καταντια ειναι που εχουμε παρατησει το τμημα..οικονομικη κριση εχουμε αλλα να δωσεις 100 ευρω για διαρκειας την στιγμη που στο ποδοσφαιρο πας στο εξωτερικο εκδρομη 6.000 ατομα δεν ειναι τιποτα..κια εννοειται και οτι δεν τα βρισκεις ευκολα αλλα για τον ΠΑΟΚ κανεις τις θυσιες...και περσυ ηταν ο κανωτας και δεν τον χωνευαμε φετος που ειναι ο ΜΠΑΝΕ αλλαξε τιποτα???????10 ευρω και 5 ευρω εχουν παει τις τιμες και εμεις οχι μονο δεν παταμε αλλα παταμε μονο με το σκοληξ και κανουμε και ζημιες..στηριξη θελει η ομαδα.και δεν παμε αναλογα με το ροστερ που εχουμε αλλα για τον ΠΑΟΚ!!!!ΠΑΟΚ δεν ειναι μονο η μπαλα...αν ο ντικουδης και ο καλαμποκης επαιζαν με 4.000 ατομα καθε φορα δεν θα εφευγαν..αλλα τι νοημα εχει να παιζει καποιος σε αδειο γηπεδο και χωρις να παιρνει φραγκα?????


Κούκλα μου, και τζάμπα να ήταν, εγώ προσωπικά δεν θα πήγαινα.
Γιατί πολύ απλά, είμαι σχεδόν άνεργος, χρωστάω της Μιχαλούς, έχω οικογένεια και τα έξοδα για να πάω πήγαινε-έλα Ρετζίκι-παλατάκι είναι απαγορευτικά για μένα. Και πίστεψέ με, σαν κι εμένα είναι πολλοί ακόμα.
Τα πράγματα είναι απλά και δύσκολα.
Ας παραδεχτούμε επιτέλους, ότι με τα σημερινά δεδομένα, το παλατάκι ΔΕΝ είναι η ιδανική έδρα για εμάς όσο θα ήταν το Παλέ, όπου πηγαίνεις με ένα ή δύο λεοφορεία. Ίσως να μην είναι και σε περίοδο χωρίς οικονομική ύφεση. Κακά τα ψέματα, το παλατάκι βρίκεται και μακριά και στην λάθος πλευρά της πόλης.

Καλαμαργιάννη, τι έσοδα χάσαμε; Τι εισητήρια είχαμε πέρυσι πχ, που τους μισούς αγώνες τους είχαμε παίξει κεκλεισμένων;
Από ό,τι κατάλαβα, ο Μπάνε για φέτος, έχει στόχο την ελαχιστοποίηση των εξόδων και την παραμονή στην κατηγορία. Τίποτα περισσότερο. Και να σε πω .... είμαι μαζί του και ας τρώμε κατοστάρες από τους κολοσσούς και τα περιστέρια.
Υπομονή. Όπως και στην προσωπική μας ζωή, έτσι και στην οπαδική μας. Υπομονή.


και εγω δεν παω ουτε στο μπασκετ ουτε στο ποδοσφαιρο επειδη δεν μπορω επειδη μενω στην χαβουζα και δινω πανελληνιες.του χρονου με το καλο αν περασω πανω θα πηγαινω σε οσα μπορω και πραγματικα δεν με νοιαζει το ροστερ αλλα παω για τον ΠΑΟΚ..αλλα δεν νομιζω να μην μπορουνε να πανε οι εντος θεσσαλονικης τουλαχιστον.ουτε καν η επαρχια που αναγκαστικα διαλεγουν παιχνιδια..αλλα να μενει καποιος κεντρο και να μην πηγαινει στο μπασκετ και να πηγαινει ουντινε με 6.000 ατομα και μετα να λεει για κριση ειναι κοροιδια προς τον εαυτο του..και εμεις οι ιδιοι λεμε πως ΠΑΟΚ δεν ειναι μονο η μπαλα...και εννοειται σε τετοια εποχη δεν θα εχει το ιδιο κοσμο το παλατακι οπως στην μπαλα γιατι σιγουρα η μπαλα πουλαει περισσοτερο αλλα εστω 2.500 απο τοσα ΠΑΟΚΙΑ πρεπει να εχει.
PAOK ATHENS ΖΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
elpaoki
 
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Παρ 18 Φεβ 2011, 20:08

Re: 9.Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 29 Μαρ 2012, 15:37

"Νυχτερίδα" ο Ντικούδης!

Για τέταρτη φορά στην καριέρα του, ο Δήμος Ντικούδης θα φορέσει τη φανέλα της Βαλένθια! Ο 34χρονος Ελληνας παίκτης συμφώνησε σε όλα με την ισπανική ομάδα και μετά τις περιόδους 2003-04, 2005-06 και 2008 θα βρεθεί ξανά στο κορυφαίο πρωτάθλημα της Ευρώπης, προκειμένου να ενισχύσει την προσπάθεια των "νυχτερίδων" στη συνέχεια της σεζόν.
Ο Ντικούδης ήταν ακρογωνιαίος λίθος του φετινού ΠΑΟΚ, με τον οποίο σε 24 παιχνίδια στο ελληνικό πρωτάθλημα, είχε 15 πόντους και 4.3 ανά αγώνα.
http://www.basketblog.gr/Pages/ViewCont ... 30&w=0&m=1
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 9.Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό kostasff » Πέμ 29 Μαρ 2012, 15:41

Καλή τύχη δήμο και ευχαριστούμε για την προσφορά σου.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: 9.Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Πέμ 29 Μαρ 2012, 16:09

Τι εγινε ρε παιδια? Παει κι αυτος? :lol: :lol: :lol:
Ρε τι ενδιαφερον θα εχει το καλοκαιρι
Dimg4
 

Re: 9.Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό DC » Πέμ 29 Μαρ 2012, 16:59

Κρίμα. Ήταν ο καλύτερος παίκτης φέτος και ίσως αυτός γύρω από τον οποίο θα χτιζόταν ο ΠΑΟΚ της επόμενης σεζόν.
Καλή του συνέχεια. Καλή μας τύχη.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: 9.Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό Sladjan Spasić » Πέμ 29 Μαρ 2012, 17:22

Μπάσκετ / Παίκτες
Να το ήξερε και ο Ντικούδης...
29 Μαρ 2012 16:13, Από PAOK24

Την πόρτα του ΠΑΟΚ στον οποίο ανήκει ο παίκτης δεν την χτύπησε κανείς. Ο Δήμος Ντικούδης που αυτή την ώρα κάνει προπόνηση στο "Παλατάκι" δεν γνωρίζει τίποτα, ο μάνατζέρ του δεν έχει ιδέα, αλλά παρόλα αυτά για κάποιους ο έμπειρος φόργουορντ θα συνεχίσει την καριέρα του στη Βαλένθια. Καμία σχέση...
Ο ίδιος ο Δήμος Ντικούδης που έχει αγωνιστεί τρεις φορές στο παρελθόν στη Βαλένθια δεν έχει κατά νου να το επαναλάβει, ούτε και φαίνεται να έχει δεχθεί κάποια πρόταση, το ίδιο ισχύει και για τον ΠΑΟΚ, ενώ και ο εκπρόσωπός του δεν έχει επιβεβαιώσει ενδιαφέρον από την Ισπανική ομάδα. Συνεπώς θέμα δεν τίθεται, αν και σε έναν περίπου μήνα ο Ντικούδης, όπως και κάθε παίκτης του ΠΑΟΚ (πλην αυτών των ελάχιστων που έχουν συμβόλαιο και την επόμενη σεζόν) θα είναι ελεύθερος, αφού θα έχουν ολοκληρωθεί και οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας.

Χωρίς καμία ουσία όλη η συζήτηση για τον Ντικούδη που το όνομά του είχε ακουστεί και άλλες φορές στ φετινή σεζόν για ενδεχόμενο αποχώρησης, αλλά αποδείχθηκε ότι σε αντίθεση με όσους έφυγαν ο έμπειρις παίκτης προτίμησε να μείνει στην ομάδα. Και όχι μόνο αυτό, αλλά σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ έχουν σαν έναν από τους βασικότερους τους στόχους, να ανανεωθεί η συνεργασία με τον Ντικούδη και την επόμενη σεζόν. Με δύο βασικές προϋποθέσεις, να θέλει ο Ντικούδη να συνεχίσει το μπάσκετ και να μπορεί να τον πείσει για το "πρότζεκτ" της επόμενης σεζόν ο ΠΑΟΚ...

http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=13&id=17441
Άβαταρ μέλους
Sladjan Spasić
 
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Πέμ 14 Απρ 2011, 03:26

Re: 9.Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 24 Απρ 2012, 14:07

Ντικούδης: «Δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον ΠΑΟΚ»
Γράφτηκε από BasketPlus.gr

Για όλους και για ολα μίλησε ο Δήμος Ντικούδης στο ραδιοφωνικό σταθμό Libero 107.4. Ο φόργουορντ του ΠΑΟΚ τόνισε ότι δεν έχει μιλήσει ακόμη με την ομάδα για την ανανέωση της συνεργασίας τους και μίλησε για τη χρονιά που τελείωσε άδοξα για τον «Δικέφαλο». Αναλυτικά είπε:

ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ: «Το μπάσκετ είναι πολύπλοκο άθλημα, πλέον και οι 5 παίκτες που είναι μέσα στο γήπεδο πρέπει να κάνουν πολλά πράγματα, πρέπει να τα κάνουν όλα. Δεν θέλω να μειώσω φυσικά το ποδόσφαιρο αλλά το μπάσκετ ξέχωρα από την τεχνική απαιτεί κυρίως γρήγορη σκέψη και σωστή αντίληψη, αλλιώς δεν μπορείς να παίξεις μπάσκετ σε υψηλό επίπεδο. Προσωπικά όσο μεγαλώνω χρησιμοποιώ την εμπειρία και το μυαλό μου περισσότερο, ήμουν άλλος παίκτης πριν από 10 χρόνια, τότε έπαιζα πιο πολύ με τα αθλητικά προσόντα ενώ τώρα έχω αλλάξει τον τρόπο που αγωνίζομαι. Νιώθω γεμάτος πάντως καθώς ότι είχα στο μυαλό μου αναφορικά με το μπάσκετ, το έχω πετύχει και τώρα απολαμβάνω περισσότερο το μπάσκετ. Δεν ξέρω πόσο θα παίζω ακόμη πάντως, ο Σταυρόπουλος προσπαθεί να με πείσει να παίξω για άλλα 2 χρόνια αλλά ακόμη επίσημα δεν έχουμε μιλήσει με τον ΠΑΟΚ και δεν μπορώ να πω τίποτε τώρα».

ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΤΟΥ: «Δεν θέλω να θέσω κάτι ιδιαίτερο τώρα ως προϋπόθεση, πέρυσι ήρθα στην ομάδα γιατί υπήρχαν κάποια δεδομένα όπως η ευρωπαϊκή συμμετοχή και η δημιουργία ενός ανταγωνιστικού ρόστερ. Αυτό με έπεισε να έρθω και ως ένα σημείο έτσι ήταν τα πράγματα, παίζαμε στην Ευρώπη και το ρόστερ ήταν πολύ δυνατό αλλά στην συνέχεια άλλαξε το ρόστερ και μοιραία άλλαξαν και οι στόχοι της ομάδας. Το μέλλον κανείς δεν το ξέρει και πρέπει πρώτα η ομάδα να θέσει τους δικούς της στόχους, να δει πως θα κινηθεί στην συνέχεια και μετά θα κριθεί σε μεγάλο βαθμό τι θα κάνω κι εγώ από την πλευρά μου, δεν θέτω πάντως κάποιους ιδιαίτερους όρους για να μείνω».

ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ: «Είχαμε προβλήματα από την αρχή, ο Αντριουσκεβίτσιους ήταν μονίμως τραυματίας και μας κόστισε ενώ είχε τραυματιστεί 2 φορές και ο Ράιτ. Αυτά σίγουρα μας επηρέασαν ενώ στην πορεία ήρθαν και οι μεγάλες αλλαγές στο ρόστερ»

ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΡΚΟΥΣ ΓΚΟΡΙ: «Με τον Μάρκους είχαμε δέσει από την αρχή, από την πρώτη μέρα ένοιωθα ότι παίζαμε μαζί χρόνια και η συνεργασία μας ήταν πολύ καλή. Κάναμε ένα πολύ καλό δίδυμο και ήταν δύσκολα μετά την φυγή του, που έπρεπε να αλλάξουν τα πλάνα και να δέσω με άλλους παίκτες, δεν είναι εύκολο να δέσεις τόσο καλά με κάποιον άλλο παίκτη»

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ: «Δεν μου αρέσουν οι αλλαγές και δεν είχα διάθεση να φύγω παρά τις ελκυστικές προτάσεις που υπήρξαν στην διάρκεια της σεζόν. Μου άρεσε ο ρόλος μου στην ομάδα αλλά και ο τρόπος που με αντιμετώπιζαν στον ΠΑΟΚ, μίλησα με την διοίκηση όταν χρειάστηκε και αποφάσισα να μείνω ως το τέλος στην ομάδα».

ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΣΤΥΛΟΒΑΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΣΤΑ 35 ΤΟΥΣ: «Αυτό σίγουρα δεν ήταν ότι καλύτερο, θα έπρεπε να έχουμε περισσότερη βοήθεια από τα νέα παιδιά της ομάδας. Ίσως θα έπρεπε μερικά από τα παιδιά της ομάδας να αναλάβουν ένα πιο ενεργό ρόλο μέσα στην ομάδα».

ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ: «Πολλά πράγματα έπαιξαν ρόλο σε αυτό, είναι και θέμα νοοτροπίας, είναι και θέμα αντίληψης του παιχνιδιού. Εμείς πάντως θέλαμε να κερδίσουμε και δουλεύαμε όλη την εβδομάδα για αυτό αλλά τελικά παρουσιάζαμε ένα κακό πρόσωπο, Ίσως απλά να μην το είχαμε...».

ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΟΥΛΗ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ: «Ο κόουτς δούλευε πολύ, αγαπά την ομάδα και προσπαθούμε πάντα να μας έχει απόλυτα έτοιμους για τα παιχνίδια. Δεν έπαιζε όμως ο ίδιος στο γήπεδο, είναι μερικά πράγματα που ήταν πάνω από τις δυνάμεις του».

ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ: «Η χρονιά για μένα, στατιστικά κυρίως, ήταν πολύ καλύτερη από ότι περίμενα. Δεν περίμενα αρχικά να παίζω τόσο πολύ και να έχω τόσες ευθύνες. Όταν ήρθα θεωρούσε ότι θα ήμουν μέλος μιας τετράδας ψηλών στον ΠΑΟΚ, που θα είχε διαφορετικό ρόλο ο καθένας αλλά δεν έγινε έτσι και έτσι πήρα πιο ενεργό ρόλο και μεγαλύτερες ευθύνες».
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 9.Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 02 Ιουν 2012, 09:50

"....... Η φετινή σεζόν που πραγματοποίησε με την φανέλα του ΠΑΟΚ ο Δήμος Ντικούδης ήταν εξαιρετική και φαίνεται πως αυτό οδήγησε, σύμφωνα με το ρεπορτάζ της SportDay, την γερμανική Μπαϊρόιτ να κάνει κρούση στον Λαρισαίο φόργουορντ. Ο Ντικούδης φαίνεται να εξετάζει σοβαρά το ενδεχόμενο να μετακομίσει στη Γερμανία, αφού κατάσταση στον ΠΑΟΚ δεν είναι ξεκάθαρη και ίσως δεν μπορεί να περιμένει ο Έλληνας άσος. ......"
http://www.paokmania.gr/%CF%83%CF%84%CE ... E%B7%CF%82

Ωχωχωχ .... :(
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: 9.Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 02 Ιουν 2012, 10:46

κρατηστε εναν παικτη που ηταν ο ηγετης μια φορ.α...οχι καθε χρονο 12 καινουργιους...ειπαμε ελληνες και νεαρους ελληνες στην πλειοψηφια
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 9.Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 02 Ιουν 2012, 13:39

Δήμο δεν είναι καιρός για ξενιτεμό...

PS:η Γερμανία θα δείτε οτι όσο περνάει ο καιρός θα κάνει αφαίμαξη στο ελληνικό μπάσκετ-και δεν το λέω εθνικιστικά, απλά έχω συνεργαστεί 3 χρόνια με Γερμανούς και ξέρω πώς λειτουργούν... ;)
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης