9.Δημοσθένης Ντικούδης

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό baneprelevic361 » Τετ 22 Φεβ 2012, 12:14

Συμφωνώ τέρμα οι Ντικούδηδες και οι 36ρηδες! Θέλω 5αδα με Παππά-Λιάπη-Καλλέ-Κωττά-Αράπη

Ταλέντο υπάρχει εμείς πρέπει να τον ανακαλύψουμε!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2009, 2010. ΚΥΠΕΛΟΥΧΟΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ 2012.
Άβαταρ μέλους
baneprelevic361
 
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Τρί 08 Μαρ 2011, 11:22
Τοποθεσία: Αθήνα, Παλαιά Φωκαία

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 22 Φεβ 2012, 13:05

φιλε η πενταδα που εβαλες θα δυσκολευοταν να νικησει ακομα και στην Α ΕΚΑΣΘ
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό kostasff » Τετ 22 Φεβ 2012, 15:08

Ακριβώς desperando. Χωρίς νίκη θα αλλάζαμε κατηγορία. Εγώ μίλησα για την ηλικία των 4αρων γιατί κάποιοι έπεσαν να φάνε τον σούλη για την γέρικη ομάδα που έφτιαξε.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 22 Φεβ 2012, 17:36

εε δεν τρώγεστε...νέους δεν θέλετε, γέρους δεν θέλετε...τον φετινό Ντικούδη ούτε στο όνειρό μας δεν τον είχαμε δει.
Ο Παππάς σαφώς και είναι ταλέντο με προοπτικές. ΟΚ 2αρι καθαρό αλλά τον έβαλα να μάθει κόμπο να μας εξυπηρετεί για πολλές σεζόν...
ελάτε να διαφωνούμε γιατί δεν αντέχω την ησυχία τελευταία.
από κει και πέρα καμία ομάδα δεν πήγε μπροστά χωρίς κάποιους έμπειρους παίκτες να διαχειριστούν καταστάσεις εντός κι εκτός των γραμμών.
-->όσο οι 35αρηδες παίζουν καλά δεν με νοιάζουν τα χρόνια. Κι εγώ...κάπου εκεί είμαι και τους συμπαθώ, ΟΚ;
ο Στεργάκος σαν παίκτης δεν μου άρεσε ιδιαίτερα.
Ο Κόμπι είναι ο ορισμός του εν ενεργεία παίκτη μπάσκετ. Ο Ντουράντ μπορεί να τον φτάσει.
Ο Καραποστόλου είναι σκουλίκι , δεν έχει θέση στον ΠΑΟΚ.
Ο Νέστωρ για μένα είναι 3αρι, δεν ξέρω που τον τοποθετείτε εσείς. Αλλά τι πιο 3αρι από κάποιον που βάζει τρίποντα από τις γωνίες, παίζει ένας εναντίον ενός από έξω προς τη ρακέτα και παίρνει και κάνα ριμπάουντ;
για 4 δεν έχει ύψος, κορμί, παιχνίδι με πλάτη, ριμπάουντ,κόψιμο... τι να υποθέσω, ότι είναι ένα αργό 2; ομολογώ :? πως δεν καταλαβαίνω που λέει κι ο ΚΨΣ.
Ποιός είναι πάλι ο Κωττάς;
Και γιατί να είναι 300 το μπάτζετ κι όχι 450; πόσα θα είναι τα έσοδα; δεν ξέρουμε ακόμη.

ΟΚ είπαμε να ονειρευτούμε, ο Μου πασάρει στον Ντιρκ και αυτός πετάει ψηλά για το κάρφωμα του Κλιφ...
Ο Σούλης παίρνει ταιμ άουτ για να ηρεμήσουν, δείχνει το σύστημα 24 και λέει τη μπάλα στον Μπάνε...
Τελειώνοντας η χρονιά κανείς δεν κατάλαβε πως βγήκε η ομάδα Κύπελο Πρωταθλητριών,
...και πως μεγάλωσε το χρέος. όλοι στις γέφυρες να διαγραφεί, δώστε πίσω τον Γαλακτερό... :idea: :lol: :o
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 25 Φεβ 2012, 10:50

Αποχωρεί και ο Ντικούδης

Μετά τον Γιάννη Καλαμπόκη παρελθόν από την ομάδα του ΠΑΟΚ αναμένεται να αποτελέσει και ο Δήμος Ντικούδης.

Πολλές αλλαγές θα υπάρξουν στο ρόστερ του ΠΑΟΚ μετά το σημερινό (25/2) παιχνίδι κόντρα στο Περιστέρι, αφού θα είναι το τελευταίο για τον Γιάννη Καλαμπόκη και πιθανότατα για τον Δήμο Ντικούδη. Ο Έλληνας γκαρντ έχει ήδη συμφωνήσει με την Άλμπα Βερολίνου του Γκόρντον Χέρμπερτ και την Δευτέρα (27/2) θα αποχωρήσει για να ενσωματωθεί στις προπονήσεις της ομάδας.

Ο Σούλης Μαρκόπουλος όμως θα αναγκαστεί να συνεχίσει και χωρίς τον Δήμο Ντικούδη. Ο διεθνής φόργουορντ χθες την διοίκηση της ομάδας (τους κ. Μπάνε Πρέλεβιτς και Νίκο Σταυρόπουλο) ότι δεν θα συνεχίσει να αγωνίζεται στον ΠΑΟΚ και ότι θα αποχωρήσει για την Αθήνα.
http://www.gazzetta.gr/paok/article/ite ... -ntikoudes
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 25 Φεβ 2012, 10:51

Το χρονικό ενός προαναγγελθέντος θανάτου.... 8-)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό PaOkArAsIrAkLiO » Σάβ 25 Φεβ 2012, 12:21

Τουλάχιστον έχουμε σώσει την κατηγορία...Α ρε ΠΑΟΚ που κατάντησες!!

Ανακοινώνω από τώρα ότι αν τελικά επιτευχθεί ο στόχος την εξυγίανσης τότε με μεγάλη μου χαρά να διαγράψω όλα τα φαρμακερά πόστς που έχω κάνει κατά καιρούς για το μπάσκετ. Μακάρι...
Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι Π.Α.Ο.Κ. και πρέπει να παίζει σαν Π.Α.Ο.Κ.
Βαριά βαριά του Π.Α.Ο.Κ. η φανέλα...
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PaOkArAsIrAkLiO
 
Δημοσιεύσεις: 2003
Εγγραφή: Σάβ 23 Ιαν 2010, 18:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό elpaoki » Σάβ 25 Φεβ 2012, 13:35

που φτασαμε...το μπασκετ τα τελευταια χρονια εχει πεσει παρα πολυ..ποιος θα φανταζοταν περσυ με τετοιους παικτες θα ειμασταν 3η??αυτη η περσινη ομαδα ουτε για την 10αδα δεν θα ηταν πριν 4 χρονια..και τωρα εχουμε χειροτερο ροστερ και φευγουν και 2 ατομα που εκαναν την δουλεια...εμεις και μονο εμεις φταιμε και κανενας αλλος..εχουμε φτασει να μας περνανε τα χωρια λες και οτι εχουνε το μπατζετ το φοβερο...και στο μπασκετ ειναι πολυ πιο ευκολο απο οτι στο ποδοσφαιρο να φτιαξεις ομαδα..οσο αμοιβεται ο σαλπιγγιδης τοσο κανει ολο το ροστερ στο μπασκετ.ειναι καταντια αυτο και ακομα πιο καταντια ειναι που εχουμε παρατησει το τμημα..οικονομικη κριση εχουμε αλλα να δωσεις 100 ευρω για διαρκειας την στιγμη που στο ποδοσφαιρο πας στο εξωτερικο εκδρομη 6.000 ατομα δεν ειναι τιποτα..κια εννοειται και οτι δεν τα βρισκεις ευκολα αλλα για τον ΠΑΟΚ κανεις τις θυσιες...και περσυ ηταν ο κανωτας και δεν τον χωνευαμε φετος που ειναι ο ΜΠΑΝΕ αλλαξε τιποτα???????10 ευρω και 5 ευρω εχουν παει τις τιμες και εμεις οχι μονο δεν παταμε αλλα παταμε μονο με το σκοληξ και κανουμε και ζημιες..στηριξη θελει η ομαδα.και δεν παμε αναλογα με το ροστερ που εχουμε αλλα για τον ΠΑΟΚ!!!!ΠΑΟΚ δεν ειναι μονο η μπαλα...αν ο ντικουδης και ο καλαμποκης επαιζαν με 4.000 ατομα καθε φορα δεν θα εφευγαν..αλλα τι νοημα εχει να παιζει καποιος σε αδειο γηπεδο και χωρις να παιρνει φραγκα?????
PAOK ATHENS ΖΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
elpaoki
 
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Παρ 18 Φεβ 2011, 20:08

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 25 Φεβ 2012, 14:17

θέλω να ελπίζω ότι το δημοσίευμα της γκαζετ είναι λαλακία. Ο Δήμος είναι άντρας και τιμά τα συμβόλαιά του.
Τώρα αν βρει ομάδα να παίξει και συμφωνούμε κι εμείς για οικονομικούς λόγους, έχει καλώς.
Αλλά απλώς να φύγει και να κάθεται δεν το βλέπω λογικό.
Σε ότι έχει να κάνει με τον στόχο της εξυγίανσης, άντε να δούμε..αναγνωρίζω την συνετή διαχείριση, αλλά από την άλλη χωρίς έρεισμα στον κόσμο. Δηλαδή μειώσαμε τα έξοδα αλλά χάσαμε και έσοδα. Κι αν βάλεις και τα λιγότερα κρατικά φέτος, δύσκολα το βλέπω σε κάτι καλύτερο από ισοσκελισμό για την χρονιά... εδώ λένε πια ανοικτά ότι δεν ξέρουν που θα βρουν τις δόσεις για τον Ν.99 .Που αν δεν δώσεις τις μηνιαίες δόσεις καταστρέφεσαι!
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό DC » Σάβ 25 Φεβ 2012, 15:58

elpaoki έγραψε:που φτασαμε...το μπασκετ τα τελευταια χρονια εχει πεσει παρα πολυ..ποιος θα φανταζοταν περσυ με τετοιους παικτες θα ειμασταν 3η??αυτη η περσινη ομαδα ουτε για την 10αδα δεν θα ηταν πριν 4 χρονια..και τωρα εχουμε χειροτερο ροστερ και φευγουν και 2 ατομα που εκαναν την δουλεια...εμεις και μονο εμεις φταιμε και κανενας αλλος..εχουμε φτασει να μας περνανε τα χωρια λες και οτι εχουνε το μπατζετ το φοβερο...και στο μπασκετ ειναι πολυ πιο ευκολο απο οτι στο ποδοσφαιρο να φτιαξεις ομαδα..οσο αμοιβεται ο σαλπιγγιδης τοσο κανει ολο το ροστερ στο μπασκετ.ειναι καταντια αυτο και ακομα πιο καταντια ειναι που εχουμε παρατησει το τμημα..οικονομικη κριση εχουμε αλλα να δωσεις 100 ευρω για διαρκειας την στιγμη που στο ποδοσφαιρο πας στο εξωτερικο εκδρομη 6.000 ατομα δεν ειναι τιποτα..κια εννοειται και οτι δεν τα βρισκεις ευκολα αλλα για τον ΠΑΟΚ κανεις τις θυσιες...και περσυ ηταν ο κανωτας και δεν τον χωνευαμε φετος που ειναι ο ΜΠΑΝΕ αλλαξε τιποτα???????10 ευρω και 5 ευρω εχουν παει τις τιμες και εμεις οχι μονο δεν παταμε αλλα παταμε μονο με το σκοληξ και κανουμε και ζημιες..στηριξη θελει η ομαδα.και δεν παμε αναλογα με το ροστερ που εχουμε αλλα για τον ΠΑΟΚ!!!!ΠΑΟΚ δεν ειναι μονο η μπαλα...αν ο ντικουδης και ο καλαμποκης επαιζαν με 4.000 ατομα καθε φορα δεν θα εφευγαν..αλλα τι νοημα εχει να παιζει καποιος σε αδειο γηπεδο και χωρις να παιρνει φραγκα?????


Κούκλα μου, και τζάμπα να ήταν, εγώ προσωπικά δεν θα πήγαινα.
Γιατί πολύ απλά, είμαι σχεδόν άνεργος, χρωστάω της Μιχαλούς, έχω οικογένεια και τα έξοδα για να πάω πήγαινε-έλα Ρετζίκι-παλατάκι είναι απαγορευτικά για μένα. Και πίστεψέ με, σαν κι εμένα είναι πολλοί ακόμα.
Τα πράγματα είναι απλά και δύσκολα.
Ας παραδεχτούμε επιτέλους, ότι με τα σημερινά δεδομένα, το παλατάκι ΔΕΝ είναι η ιδανική έδρα για εμάς όσο θα ήταν το Παλέ, όπου πηγαίνεις με ένα ή δύο λεοφορεία. Ίσως να μην είναι και σε περίοδο χωρίς οικονομική ύφεση. Κακά τα ψέματα, το παλατάκι βρίκεται και μακριά και στην λάθος πλευρά της πόλης.

Καλαμαργιάννη, τι έσοδα χάσαμε; Τι εισητήρια είχαμε πέρυσι πχ, που τους μισούς αγώνες τους είχαμε παίξει κεκλεισμένων;
Από ό,τι κατάλαβα, ο Μπάνε για φέτος, έχει στόχο την ελαχιστοποίηση των εξόδων και την παραμονή στην κατηγορία. Τίποτα περισσότερο. Και να σε πω .... είμαι μαζί του και ας τρώμε κατοστάρες από τους κολοσσούς και τα περιστέρια.
Υπομονή. Όπως και στην προσωπική μας ζωή, έτσι και στην οπαδική μας. Υπομονή.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Σάβ 25 Φεβ 2012, 16:28

DC έγραψε:Ας παραδεχτούμε επιτέλους, ότι με τα σημερινά δεδομένα, το παλατάκι ΔΕΝ είναι η ιδανική έδρα για εμάς όσο θα ήταν το Παλέ, όπου πηγαίνεις με ένα ή δύο λεοφορεία. Ίσως να μην είναι και σε περίοδο χωρίς οικονομική ύφεση. Κακά τα ψέματα, το παλατάκι βρίκεται και μακριά και στην λάθος πλευρά της πόλης.


Δε θσ σταθώ στα υπόλοιπα που έγραψες παρά μόνο σε αυτό. Αν ο ΠΑΟΚ αποφάσιζε για το τι βολεύει τον Θεσσαλονικιό ΠΑΟΚτσή ζήτω που καήκαμε. Δηλαδή ρε φίλε εμείς που κάνουμε 300χλμ πάνε-έλα μας ρωτάς αν μας βολεύει να είναι ένα γήπεδο στο κέντρο της πόλης? Εκτός κι αν περιορίζετε τον ΠΑΟΚ στα στενά όρια του νομού.
Τις περισσότερες φορές έχεις ωραίες απόψεις. Εδώ είσαι φάουλ.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 25 Φεβ 2012, 16:29

Δε φταιει το γηπεδο αλλα η ελλειψη οραματος..τουλ για μενα ...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 25 Φεβ 2012, 17:10

DC θα έλεγα ως έχεις δίκιο αν δεν έβλεπα το πέταλο στο ούντινε... Ξέρεις πόσα διαρκείας ήταν εκεί? Εσυ δεν μπορεις αλλά οι περισότεροι από τους 6.000 του ούντινε αποδείχτηκε πως μπορούσαν
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 25 Φεβ 2012, 17:20

συγνωμη αλλα αυτο το παραμυθι οτι δεν παει ο οσμος στο γηπεδο να μου λειπει. εσεις ξερετε πολλες ομαδες να εχουν πανω απο 1500 διαρκειας?
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Δημοσθένης Ντικούδης

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 25 Φεβ 2012, 17:34

Πρώτον, μην παίρνεις σαν σημείο αναφοράς τα διαρκείας αλλά την παρουσία στο γήπεδο. Αυτή είναι που μέτρα και προσελκύει.
Δεύτερον. Με ποιες ομάδες μας συγκρίνεις? Με τις "γειτονιές" ή με τα "χωριά"?
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης