Γιώργος Δώνης

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό adamroxas » Πέμ 31 Μάιος 2012, 19:20

Καλως τον... εγω σε πιστευω, οποτε μην με βγαλεις μ@λ@κ@ :pano:
"Δεν πιστεύω τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Άβαταρ μέλους
adamroxas
 
Δημοσιεύσεις: 1270
Εγγραφή: Τρί 08 Δεκ 2009, 12:26

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό barcelonios » Πέμ 31 Μάιος 2012, 19:29

1 μύριο για τον κ. Δώνη και το επιτελείο του τον χρόνο. Καλά άρχισε η εξιγύανση. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
barcelonios
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Σάβ 10 Ιαν 2009, 11:30

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Πέμ 31 Μάιος 2012, 19:33

Dimg4 έγραψε:
nikolasf έγραψε:
danirifle έγραψε:καλή επιτυχία καινούργιε προπονητή του ΠΑΟΚ
με γερό στομάχι
έρχεσαι σε μια πολύ δύσκολη στιγμή για την ομάδα μας
δουλειά και ανοιχτό μυαλό


υγ. νικόλα, ούτε ο μπολόνι ήταν ΠΑΟΚΣΗΣ
από "ΠΑΟΚΣΗΔΕΣ" χορτάσαμε
καλό επαγγελματία προπονητή θέλουμε

Συμφωνώ αλλά μου βρωμάει η υπόθεση... Απορρώ πως μόνο εγώ το βλέπω και γίνομαι και κακός!!!!!


Εισαι ο γνωστος Νικολας? :lol: :lol: Που ειναι οι μετοχες?

Ντεν έκο μετοχεσ καρντια μου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ;)
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό dimbar » Πέμ 31 Μάιος 2012, 19:46

Ταδε έφη Καρπετόπουλος.

Αν έγραφα τη βιογραφία του Γιώργου Δώνη, στο στυλ των εγγλέζικων βιβλίων που είναι πολύ της μόδας τον τελευταίο καιρό, θα έβαζα τίτλο «το Φαινόμενο του θερμοκηπίου». Κυρίως γιατί θεωρώ ότι ο Δώνης είναι ένας από τους λίγους Ελληνες προπονητές που είχε την τύχη να δουλέψει σε οργανωμένες εταιρίες που τον στήριξαν, τον πρόσεξαν, τον προστάτευσαν και τον μεγάλωσαν. Δεν είναι μομφή αυτό: το να καταφέρνεις να κερδίζεις την εμπιστοσύνη των αφεντικών σου με τη δουλειά σου είναι αρετή.

Κάνει ο Δώνης για τον ΠΑΟΚ; Πριν τη δική μου τοποθέτηση και πριν σας γράψω γιατί ο Βρύζας τελικά διάλεξε το Δώνη θέλω νασας θυμίσω μερικά επεισόδια της καριέρας του: θα σας βοηθήσουν να βγάλετε εσείς το συμπέρασμα. Την πρώτη χρονιά που ο Δώνης πήγε στη Λάρισα, μαζί με τον Κώστα Πηλαδάκη, ο κόουτς έδιωξε καμιά δεκαπενταριά παίκτες από αυτούς που βρήκε και αποφάσισε ότι η ομάδα έπρεπε να χτιστεί από την αρχή. Η ΑΕΛ έκανε ένα τραγικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής – αν θυμάμαι καλά πρέπει να είχε μια νίκη στα πρώτα έξι ματς και η πόλη έβραζε, αφού άλλα περίμενε. Τότε η κατηγορία ήταν πως φόρτωσε την ομάδα με τα «παλτά» του Ηλυσιακού, δηλαδή με παίκτες που είχε στην προηγούμενη ομάδα του. Ο Δώνης αντιμετώπισε τα πάντα χωρίς την παραμικρή ταραχή, γνωρίζοντας πόσο ο πρόεδρος τον στηρίζει. Το Δεκέμβρη έκανε δυο – τρεις μεταγραφές και η ομάδα ανέβηκε στην Α Εθνική κάνοντας ένα τρομερό ντεμαράζ στο φινάλε. Δεν είναι ωστόσο η πρόθεσή μου να σας θυμίσω τις επιτυχίες του – ό,τι καλό έχει κάνει το έχει πετύχει άλλωστε σχετικά πρόσφατα. Αυτό που θέλω να δούμε είναι κάποιες ενδεικτικές περιπτώσεις διαχείρισης δυσκολιών.

Την τελευταία του σεζόν στην ΑΕΛ και μετά την κατάκτηση του κυπέλλου, ενώ η ομάδα προετοιμάζονταν για τα προκριματικά του Γιουρόπα λιγκ έπαθε παρατεταμένη αφλογιστία! Το δίμηνο Ιουλίου Αυγούστου στην προετοιμασία η Λάρισα δεν έβαζε γκολ καθώς είχε χάσει παίκτες όπως ο Αλωνεύτης, ο Κόσλεϊ, ο Αντσουέ κτλ ! Οι δυσκολίες στο σκοράρισμα ήταν τόσο μεγάλες που έμοιαζαν ανυπέρβλητες: θυμάμαι ότι για να ξεμπουκώσει κάπως η επίθεση της ομάδας έγινε ένα φιλικό με τον Ολυμπιακό Βόλου, που εκείνο το διάστημα δοκίμαζε παίκτες για να φτιάξει το ρόστερ του και να πάρει μέρος στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής.: η ΑΕΛ μετά βασάνων πέτυχε ένα γκολ!

Ο Δώνης ήταν πάλι ο μόνος ψύχραιμος: αντί να πάρει κάποιον από τους κυνηγούς που του προτείνονταν είπε ότι θα κάνει μια μεταγραφή στα τέλη Αυγούστου έχοντας μια πιο ολοκληρωμένη γνώση της ομάδας. Τότε ζήτησε το Χούτο, αλλά τελικώς βολεύτηκε με το Μπακαγιόκο: πριν αυτό μάθει τα ονόματα των συμπαικτών του σκόραρε και η ΑΕΛ απέκλεισε τη Μπλάκμπερν! Ωστόσο ο κόουτς δεν επαναπαύτηκε: το Δεκέμβρη στη Λάρισα ήρθαν ο Μετίν και ο Ζουράφσκι και το πρόβλημα λύθηκε. Τίποτα δεν έγινε βιαστικά και υπό καθεστώς πίεσης.
Ένα χρόνο αργότερα ο Δώνης βρέθηκε στην ΑΕΚ, χωρίς τον Πηλαδάκη, χωρίς το Νίκο Λιράκη (πολύτιμο στο θέμα των μεταγραφών) χωρίς τον Κώστα Κωνστάντο (που σε ουκ ολίγες περιπτώσεις στη Λάρισα του «μαλάκωνε» τα νεύρα). Ο Νικολάϊδης, μολονότι είχε αποφασίσει να φύγει και είχε στείλει και το γνωστό mail στους μετόχους, τον φώναξε να φτιάξει την ομάδα από την αρχή, σχεδόν μόνος του – αφού ο Δημήτρης Μάρκος ήταν ένας αόρατος καλός σκάουτερ και όχι ένας τεχνικός διευθυντής. Εκείνο το καλοκαίρι ο Δώνης έκανε πράγματα που δεν είχε ξανακάνει ποτέ του.

Μιλούσε ώρες στις συνεντεύξεις τύπου για θέματα τακτικής κολακευμένος από το τεράστιο ακροατήριο των ρεπόρτερ και υπόσχονταν μια «νέα Αρσεναλ». Έδιωξε στα μισά της προετοιμασίας τον Κονέ και τον Ενσαλίβα ξαφνικά. Δήλωσε ότι η ΑΕΚ δεν χρειάζεται αμυντικό χαφ και μετά πήρε δύο, δηλαδή τον Μπασινά και τον Πελετιέρι. Θρυλείται πως όταν ο Νικολαϊδής τον ρώτησε με ποιον θα αντικαταστήσει το Ρίμπ απάντησε «με το Νεμπεγλέρα γιατί θ αλλάξω σύστημα»! Στο πρώτο επίσημο ματς, με την Ομόνοια για τα προκριματικά του Γιουρόπα λιγκ αγωνίστηκε με βασικό τον άγουρο Ζορμπά (!) και φυσικά η ΑΕΚ έχασε κι αποκλείστηκε.

Το χειρότερο; Ο Δώνης δεν κέρδισε την εμπιστοσύνη των ποδοσφαιριστών του: ολοκλήρωσε την καριέρα του στην ΑΕΚ ουσιαστικά ένα απόγευμα στο γήπεδο της Φυλής, παραμονές 28η; Οκτωβρίου, όταν η Ενωση απέναντι στο Θρασύβουλο δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της 3-0. Εκείνο το ματς, κατέδειξε ένα τεράστιο πρόβλημα εμπιστοσύνης των παικτών προς το Δώνη και όχι τυχαία, μετά από αυτό, ο κόουτς εισηγήθηκε να φύγουν 7-8 ποδοσφαιριστές τον Δεκέμβρη! Η ΑΕΚ του, εκείνη την Κυριακή έκανε στο γήπεδο τα πάντα χωρίς την παραμικρή πίστη στο σχέδιο του και χωρίς το παραμικρό πάθος: ακόμα και τα γκολ που πέτυχε πανηγυρίστηκαν ανόρεχτα. Όταν ο Δώνης έφυγε αποκάλυψε πως είχε ζητήσει όλους κι όλους δυο παίκτες, τον Βενετίδη και τον Κλέϊτον, και δεν του πήραν κανένα: ελλείμματα εμπιστοσύνης υπήρχε και από τον ίδιο προς τη διοίκηση πριν καλά καλά ξεκινήσει η σεζόν!

Το πάθημα στην ΑΕΚ του έγινε μάθημα στον Ατρόμητο: πήρε μαζί του το τεχνικό του τιμ (και το Μάκη Αγγελίνα και τον Γρηγόρη Γεωργίτσα και τον πάντα χρήσιμο Μίοτρακ Μένταν), αλλά δεν τα πήρε όλα επ ώμου. Η συνεργασία με το Γιώργο Σπανό υπήρξε στενότατη, ενώ ήταν εξίσου χρήσιμη η άριστη σχέση του με τον τεχνικό διευθυντή Γιάννη Αγγελόπουλο: το μεγάλο ποσοστό επιτυχίας στις μεταγραφές π.χ οφείλεται, πέρα από τις δικές του υποδείξεις, κατά πολύ και στον Αγγελόπουλο και στη διοικητική επιλογή να ποντάρει η ομάδα κατά βάση σε λύσεις από το ελληνικό πρωτάθλημα: από τις 30 μεταγραφές που έκανε ο Ατρόμητος στα τρία χρόνια του Δώνη μόλις πέντε ήταν οι παίκτες που δεν είχαν γνώση του ελληνικού πρωταθλήματος! Αν στην ΑΕΛ είχε φανεί το ταλέντο του, στον Ατρόμητο φάνηκε η ωριμότητα του: έβαλε λιγότερα «στοιχήματα», έφτιαξε ομάδες αμυντικά αρκετά στιβαρές, έμαθε κι ο ίδιος να εκτιμά την αποτελεσματικότητα πιο πολύ από το θέαμα. Κι έγινε και καλύτερος ψυχολόγος: η δουλειά με το Μήτρογλου υπήρξε άψογη.

Γιατί τον ήθελε ο Βρύζας στον ΠΑΟΚ; Πρώτα από όλα γιατί ο Δώνης «πέθαινε» να δουλέψει στον ΠΑΟΚ τον οποίο μικρός υποστήριζε: μετά τον ψυχρό καθηγητή Μπόλονι, η ομάδα χρειάζονταν ένα «οπαδό» με πάθος να ξυπνήσει τους πάντες. Μέτρησε σίγουρα η καλή δουλειά που έχει κάνει με μικρούς όπου πήγε. Δεν είναι μόνο ο Σκόνδρας, ο Τάτος, ο Γκαλίτσιος, ο Αλωνεύτης, ή ο Καραγκούνης κι ο Καραμάνος αποδείξεις ότι δουλεύει καλά με μικρούς: ακόμα κι ο Πλιάτσικος τα καλύτερα ματς τα χει κάνει μαζί του! Κυρίως όμως ο Βρύζας χρειάζονταν κάποιον να χτίσει τον ΠΑΟΚ από την αρχή: μετά τη φυγή του Σάντος οι επόμενοι προπονητές διαχειρίστηκαν την ομάδα του Πορτογάλου κάνοντας ελάχιστα το δικό τους. Αυτό κακό δεν ήταν – σήμερα όμως είναι άχρηστο, αφού οι βασικοί εκείνης της ομάδας είτε μεγάλωσαν (Γκαρσία, Λίνο, Ιβιτς), είτε έφυγαν (Κοντρέρας, Βιερίνια, Σορλέν, Μουσλίμοβιτς): η ομάδα πρέπει να γυρίσει σελίδα.

Είναι ο Δώνης αυτός που θα τα καταφέρει; Ελπίζω ναι. Όμως αν ξαναρίξετε μια ματιά σε όσα σας έγραψα θα καταλάβετε ότι στην περίπτωση του Δώνη το βασικό είναι το «θερμοκήπιο»: αν αυτό δημιουργηθεί ο Δώνης είναι φαινόμενο! Δεν του λείπει πλέον ούτε η πείρα, ούτε ο απαραίτητος κυνισμός, ούτε η ικανότητα στη διπλωματία, ούτε το προπονητικό τιμ – γνώσεις και ταλέντο πάντα είχε. Χρειάζεται όμως ανθρώπους γύρω του ικανούς να τον βοηθήσουν να προσαρμοστεί στη δύσκολη ποδοσφαιρικά Θεσσαλονίκη και έτοιμους να υποστηρίξουν το όραμά του. Το καλό είναι ότι ανεβαίνει στη Θεσσαλονίκη με σχέδια χίλια. Το κακό ότι η διοίκηση Βρύζα μου θυμίζει λίγο τη διοίκηση Νικολαϊδη…
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Το εμπεδώσαμε, αν δεν πετύχει (το ΠΑΟΚτσάκι) ο Δώνης θα φταίει ο ΠΑΟΚ.
Θεωρώ ότι είσαι παιδί του κατεστημένου και λίγος για τον ΠΑΟΚ που θέλω, αρκετός όμως για τον μικρομεσαίο, άνευρο, υποτακτικό και ξεδοντιασμένο ΠΑΟΚ που βολεύει κάποιους.Και φυσικά δεν ξεχνώ τις ειρωνικές σου δηλώσεις στη Τούμπα.

Θα είμαι στην 5, όρθιος και θα φωνάζω για τον ΠΑΟΚ, αν καταφέρεις να με κάνεις να σε χειροκροτήσω έχει καλώς.


:nairepaok:
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό magiktigra » Πέμ 31 Μάιος 2012, 20:06

Καλή επιτυχία στον Δώνη..Τον πιστεύω..Μου φαίνεται εργατικός και προσγειωμένος..Είδωμεν :)
ΥΓ : Άντε έχουμε και βίσμα τώρα στη Γιουβέντους εφ' όσον ο γιoς του υπέγραψε συμβόλαιο για 3 χρόνια εκεί (K20)απ' ό,τι άκουσα 8-)
Τελευταία επεξεργασία από magiktigra και Πέμ 31 Μάιος 2012, 20:14, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
magiktigra
 
Δημοσιεύσεις: 330
Εγγραφή: Δευτ 29 Σεπ 2008, 19:11
Τοποθεσία: Καβάλα

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό Odi » Πέμ 31 Μάιος 2012, 20:12

Καλή επιτυχία στον Δώνη.Εγώ βέβαια ήθελα Άγγελο,αλλά εφόσον είναι προπονητής του ΠΑΟΚ θα τον στηρίξω ΑΠΟΛΥΤΑ.Ελπίζω να κλείσει στόματα (μαζί με το δικό μου) και να πάει τον ΠΑΟΚ μας όσο ψηλά του αξίζει δηλαδή στην κορυφή. :pano:
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 31 Μάιος 2012, 20:13

Λοιπόν, καλώς όρισες, νέε προπονητά!

Μπορεί να θεωρώ ότι ο Π.Α.Ο.Κ. οδεύει προς τη μετριότητα (και όχι μόνο οικονομική μετριοπάθεια) με τη δική σου πρόσληψη (βλ. υπογραφή μου), αφού προτιμώ τον προκάτοχό σου. Παρ'όλα αυτά, ό,τι έγινε, έγινε!

Εύχομαι νίκες, σωστή διαχείρηση και αξιολόγηση του roster, νίκες, έλεγχο των αποδυτηρίων από νωρίς (αλλιώς θα σε διώξει ο Garcia...) και νίκες!

Αυτά είχα να πω, πάω στη γωνία...! ;)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47071
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό Karelias » Πέμ 31 Μάιος 2012, 20:16

dimbar, τον Καρπετόπουλο δεν τον πάω μία, αλλά εδώ έχει δίκιο.
Αν ο Βρύζας, έκανε όλο αυτό το κομφούζιο με τον Μπόλονι και δεν στηρίξει τον Δώνη σε όλα τα επίπεδα, του χρόνου τέτοιο καιρό, πάλι θα ανοίγουμε τόπικ για τον νέο προπονητή, αν δεν έχει ανοίξει πιο νωρίς.
Όλη αυτή η μανούρα για ποιό λόγο έγινε τότε;
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό dimbar » Πέμ 31 Μάιος 2012, 20:20

Karelia,
τίποτα δεν συμβαίνει τυχαία, η μανούρα κατά την γνώμη μου έγινε για βαθύτερους και πολύ σοβαρούς λόγους.
Δεν σου κάνει εντύπωση η σιωπή των οργανωμένων?
Τελευταία επεξεργασία από dimbar και Πέμ 31 Μάιος 2012, 21:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 31 Μάιος 2012, 20:42

Κάθε σωστός ΠΑΟΚτσής έχει, κατά την άποψή μου, χρέος να (υπο)στηρίξει το νέο προπονητή. Προσωπικά προτιμούσα να παραμεινει ο Μπόλονι για 2η χρονιά, αλλά αφού η διοίκηση δεν τον ήθελε θα υπομείνω τον Δώνη. Από τα άλλα ονόματα που ακούστηκαν θεωρώ ότι είναι πιο καλός.
Τα 650 χιλιάρικα μαζί με τον ΦΠΑ ατιστοιχούν σε ετήσιες καθαρές απολαβές 450 χιλιάδων.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90088
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό Vonapartis » Πέμ 31 Μάιος 2012, 21:15

Η πίκρα και η απογοήτευση για τον τραγικό χειρισμό του θέματος Μπόλονι είναι νωπή ακόμα. Εντούτοις ο Δώνης δεν φταίει, σε τίποτα, να την ακούσει εκ των προτέρων. Πιστεύω ότι θα είναι πολύ προσεχτικός και φειδωλός στις δηλώσεις του τον πρώτο καιρό. Και ο Βρύζας θα πρέπει να τον στηρίξει ουσιαστικά. Δική του επιλογή για την οποία θυσίασε τον Μπόλονι.
Άβαταρ μέλους
Vonapartis
 
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: Σάβ 06 Αύγ 2011, 23:27

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Πέμ 31 Μάιος 2012, 22:13

Καλωσήρθες. Έχω καλό προαίσθημα για 'σενα.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5765
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 31 Μάιος 2012, 22:26

Καλή δύναμη και καλή επιτυχία Γιώργο Δώνη.

ΥΓ Σε όσους δηλώνουν οτι δεν τον ήθελαν αλλα τον στηρίζουν υπενθυμίζω οτι
δέν πυροβολάμε στην πρώτη στραβή.Χρειάζεται υπομονή και φέτος (πόσο ακόμα περάσαμε και το Βούδα) γιατι και αυτη η χρονια θα είναι μεταβατική(πάλι).

ΥΓ2 Πότε Βούδας , πότε Κουδας πότε Ιησούς κι Ιούδας Α ρε Μανώλη τι ψυχογράφημα μας έγραψες
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Πέμ 31 Μάιος 2012, 22:34

Καλή επιτυχία στον ΠΑΟΚ εύχομαι!!!!! Δεν θέλω να θεωρηθώ γουρσούζης!
Απλά τα προαισθήματά μου εξέφραζα μέχρι τώρα. Δεν έχω να μοιράσω τπτ με τον δώνη!!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Γιώργος Δώνης

Δημοσίευσηαπό sernikos » Πέμ 31 Μάιος 2012, 22:42

καλως να μεινει, μην αρχισει μονο τα κλαψιαρικα, με εβρισε ο δημητριαδης και ο ενας και ο αλλος
Άβαταρ μέλους
sernikos
 
Δημοσιεύσεις: 803
Εγγραφή: Πέμ 19 Μαρ 2009, 00:25
Τοποθεσία: Serres

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προπονητικό team

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης