9.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:14

To post του Βοναπάρτη τα λέει όλα.
Από την στιγμή που έφυγε δεν λογίζεται σαν οπαδός Γκίκα.Είναι επαγγελματίας κι αυτό διάλεξε.
Η μαλακία του ήταν ότι το "άλλαξε" στην πορεία...
Και σαν επαγγελματία πρέπει να του φερόμαστε πλέον. Για μας σαν "οπαδός" τελείωσε όταν πήγε εκεί που πήγε και όπως πήγε.
Συμφωνώ σε αρκετά πράγματα μαζί σου κατά καιρούς αλλά σε αυτό θεωρώ πως είσαι λάθος.
Εφόσον έχει επιλέξει τι θέλει να είναι για μας,έτσι και θα αντιμετωπίζεται.
Επαγγελματικά. ;)
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό moican4 » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:16

gika έγραψε:Ναι
Εμένα με πείραξε!
Τέλοσπάντων.
Για μένα το θέμα έχει τελειώσει.
Τζάμπα το συζητάμε...


έχεις χάσει την ουσία τότε μην το συζητάμε...

Vonapartis έγραψε:Μην ασχολείστε με έναν επαγγελματία ποδοσφαιριστή. Μακάρι να βάζει τέτοια γκολ και ας μην πανηγυρίσει ποτέ. Ο σαλπιγγίδης άνηκε κάποτε στην οικογένεια του ΠΑΟΚ. Κάποτε. Οχι πια. Πληρώνεται για να τρέχει και να βάζει γκολ, τίποτα περισσότερο. Δεν χρειάζεται να την ψάχνουμε πολύ.


Ενώ οι άλλοι δεν είναι επαγγελματίες, παίζουν επειδή αγαπάνε τον ΠΑΟΚ ε?
Πληρώνεται για να τρέχει και να βάζει γκολ και όχι για να κάνει τα γούστα του καθενός μας, που από την εμπάθεια και το κόμπλεξ δεν βλέπει μπροστά του ...
καληνύχτα ..
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό gika » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:16

Vonapartis έγραψε:Μην ασχολείστε με έναν επαγγελματία ποδοσφαιριστή. Μακάρι να βάζει τέτοια γκολ και ας μην πανηγυρίσει ποτέ. Ο σαλπιγγίδης άνηκε κάποτε στην οικογένεια του ΠΑΟΚ. Κάποτε. Οχι πια. Πληρώνεται για να τρέχει και να βάζει γκολ, τίποτα περισσότερο. Δεν χρειάζεται να την ψάχνουμε πολύ.

Όχι ρε φίλε!
Εγώ δεν γουστάρω κανέναν επαγγελματία στην ομάδα μου.
Ο ΠΑΟΚ είναι τρέλα, πάθος, συναίσθημα και φυσικά ΙΔΕΑ.
Ιδρώνουμε, στερούμαστε, τρέχουμε, ακολουθούμε, στηρίζουμε, τρελαινόμαστε, για αυτήν την ΙΔΕΑ.
Όλοι οι οπαδοί. Τόσο απλά!!
Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία είναι επαγγελματίας.
Ή νιώθεις ή δε νιώθεις. Τόσο απλά.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17200
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό gpaok » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:18

gika έγραψε:Όταν φορούσε τη φανέλα του πράσινου λαγού και μας το είχε βάλει έδειχνε τον Θεό. Τώρα μόνο που δεν ζήτησε συγγνώμη από τους αντίπαλους.
Αδικαιολόγητος.

gpaok έγραψε:Φιλε κανει πλακα ετσι??δεν εξηγειτε διαφορετικα...


Καμία πλάκα.
Ή είσαι παίκτης του ΠΑΟΚ ή όχι.

Όταν ο Γκαρσία έδειχνε τα @ρχίδια του, όταν ο Κονσεισάο πετούσε το μπουκάλι στην κερκίδα του σκουλικιού, όταν ο Κλάους έβαλε το πέναλτυ στο ματς κυπέλου με τον ρούλη και έκανε "σσστ" κτλ, είμαι σίγουρος πως θα γκαύλωνες όπως κάθε οπαδός του ΠΑΟΚ.

Όπως λοιπόν γουστάρω όλα αυτά, άλλο τόσο σιχαίνομαι το ακριβώς αντίθετο.

Δεν έχει να κάνει με τον Σαλπιγγίδη και το παρελθόν του. Όποιος και να το έκανε αυτό, τα ίδια θα άκουγε από μένα.


Απλα αν το μονο που σε νοιαζει ειναι αυτο...θα τρως μια ζωη αμασητο το παοκτσηδιλικι που εχουν πουλήσει Τοοοσοοοοι και τοσοι που εχουν ερθει. Και επειδη βλεπω τι γραφεις πολυ καιρο τωρα για το Σαλπιγγιδη...επετρεψε μου-φιλικα παντα- να αμφιβαλλω οτι θα σε πειραζε το ιδιο για οποιοδηποτε το εκανε.
Για παραδειγμα...αν παιζαμε... με τη Λαρισα και εβαζε γκολ ο Φωτακης και δεν πανυγηριζε...θα σε ενοιαζε?
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό gika » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:20

moican4 έγραψε:Ενώ οι άλλοι δεν είναι επαγγελματίες, παίζουν επειδή αγαπάνε τον ΠΑΟΚ ε?


Όχι ρε Χάρη. Ο Γκαρσία είναι επαγγελματίας; Μέχρι ενός σημείου, ναι.

Αλλά ένας άνθρωπος που γνώρισε τον ΠΑΟΚ στα 33 του, έχοντας πετύχει πολλά πράγματα στην καριέρα του, παθιάζεται, μειώνει τον μισθό του μόνος του, τρελαίνεται και παλεύει δίνοντας και την ψυχή του για σένα.

Και ένα "δικό σου παιδί" όπως υποτίθεται ότι είναι ο Σαλπιγγίδης, συμπεριφέρεται έτσι.
Αυτό σ' αρέσει;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17200
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:21

Δεν μ αρεσε η εμφανιση,,,μ αρεσε ομως το γκολ..
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό stelyk » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:23

Μπηκα να διαβασω να χαρω και με ξενερωσατε τι να σας πω ρε ελεος πια :( :( :(

ΜΠΡΑΒΟ ΜΗΤΣΟ!!!


:pano:
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό adamroxas » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:23

Αν και στο περισσοτερο ματς δεν βλεποσουν, εβαλες γκολ και αυτο τα αλλαζει ολα... μπραβο σου
ΥΓ Δεν με απασχολει ουτε τι ομαδα ειναι, ουτε εναντιων ποιας ομαδας θα πανυγυριζει, αρκει να κανει σωστα τη δουλεια του... Ουτε εσας θα πρεπε να σας απασχολει...
"Δεν πιστεύω τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Άβαταρ μέλους
adamroxas
 
Δημοσιεύσεις: 1268
Εγγραφή: Τρί 08 Δεκ 2009, 12:26

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Kranatos » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:25

moican4 έγραψε:
gika έγραψε:Ναι
Εμένα με πείραξε!
Τέλοσπάντων.
Για μένα το θέμα έχει τελειώσει.
Τζάμπα το συζητάμε...


έχεις χάσει την ουσία τότε μην το συζητάμε...

Vonapartis έγραψε:Μην ασχολείστε με έναν επαγγελματία ποδοσφαιριστή. Μακάρι να βάζει τέτοια γκολ και ας μην πανηγυρίσει ποτέ. Ο σαλπιγγίδης άνηκε κάποτε στην οικογένεια του ΠΑΟΚ. Κάποτε. Οχι πια. Πληρώνεται για να τρέχει και να βάζει γκολ, τίποτα περισσότερο. Δεν χρειάζεται να την ψάχνουμε πολύ.


Ενώ οι άλλοι δεν είναι επαγγελματίες, παίζουν επειδή αγαπάνε τον ΠΑΟΚ ε?
Πληρώνεται για να τρέχει και να βάζει γκολ και όχι για να κάνει τα γούστα του καθενός μας, που από την εμπάθεια και το κόμπλεξ δεν βλέπει μπροστά του ...
καληνύχτα ..

Εσύ το λες εμπάθεια και κόμπλεξ, εγώ το λέω υπερηφάνεια..
Εγώ μπορεί να είμαι τυφλωμένος από αυτή αλλά γυριστρούλη και κωλοτούμπα δε θα με πει κανείς και ποτέ.
Κι όπως είπε για τον επαγγελματία και ο άλλος ο αδερφός ότι "ο πόντιος είναι κυμπάρης άνθρωπος", κι εγώ πόντιος είμαι και έμαθα εκεί που έφτυσα κάποτε να μη γλείψω και ούτε να με κάνουν να γλείψω ΠΟΤΕ..
ΠΑΟΚ Θρησκεία Γκοντζάρεβα Μαρία :.
Kranatos
 
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 04:48

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό panos76 » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:25

ο Σαλπιγγιδης δεν πανηγυριζε κι οταν εβαζε τα γκολ στον ΠΑΟΚ αλλά καποιοι απο σας λεγατε οτι ειναι υποκριτης.Οι βαζελοι ομως ποτε δεν του ειπαν κατι γιατι ηξεραν οτι ειναι ΠΑΟΚ.
Τωρα δεν πανηγυρισε το γκολ απο σεβασμο γιατι 3 χρονια εφαγε ψωμι και του καναν πιπες για να μεινει ομως αυτος εφυγε.Και παλι ομως ειναι κακος για καποιους απο σας.
Ενα σας λεω.Επειδη δεν σας καθεται η γυναικα σας ή η γκομενα σας,βγαζετε τα σωψυχα σας σε παικτες μας για να ξεθυμανετε.Χτες στα ραδιοφωνα οσοι μιλουσαν ειχαν να λενε για τους στημενους παικτες του ΠΑΟΚ.
Παρτε την απαντηση σας τωρα και αντε καληνυχτα σας.
Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ κι οποιος δε γουσταρει να κατσει σπιτι του.
ΠΑΟΚΑΡΧΕΣ άλλους δεν θελουμε στην ομαδα.....
panos76
 
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 16:07
Τοποθεσία: Athenry,Ireland

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό gika » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:26

gpaok έγραψε:Απλα αν το μονο που σε νοιαζει ειναι αυτο...θα τρως μια ζωη αμασητο το παοκτσηδιλικι που εχουν πουλήσει Τοοοσοοοοι και τοσοι που εχουν ερθει. Και επειδη βλεπω τι γραφεις πολυ καιρο τωρα για το Σαλπιγγιδη...επετρεψε μου-φιλικα παντα- να αμφιβαλλω οτι θα σε πειραζε το ιδιο για οποιοδηποτε το εκανε.
Για παραδειγμα...αν παιζαμε... με τη Λαρισα και εβαζε γκολ ο Φωτακης και δεν πανυγηριζε...θα σε ενοιαζε?
Αμφέβαλε όσο θες.
Στα @@ μου η Λάρισα και τα χωριά.
Σε ντέρμπι αυτά είναι απαράδεκτα!
Κερδίζεις ντέρμπι με μία ομάδα που εξω-αγωνιστικά σε έχει βιάσει τα τελευταία χρόνια, και δεν το πανηγυρίζεις;
Και καραμήτρο να σε λέγανε θα σε έκραζα. Δεν με νοιάζει αν είσαι ψηλός ή κοντός, λευκός ή μαύρος, σαλπιγγίδης ή καραμήτρος. Τον δικέφαλο φοράς και πρέπει να τον τιμάς και να χαίρεσαι για τις νίκες του.


Η μόνη εναλλακτική άποψη που μπορώ να καταλάβω είναι αυτή του Βοναπάρτη. Με την οποία διαφωνώ, βέβαια, όπως έγραψα ήδη.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17200
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό gpaok » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:29

]
Εσύ το λες εμπάθεια και κόμπλεξ, εγώ το λέω υπερηφάνεια..
Εγώ μπορεί να είμαι τυφλωμένος από αυτή αλλά γυριστρούλη και κωλοτούμπα δε θα με πει κανείς και ποτέ.
Κι όπως είπε για τον επαγγελματία και ο άλλος ο αδερφός ότι "ο πόντιος είναι κυμπάρης άνθρωπος", κι εγώ πόντιος είμαι και έμαθα εκεί που έφτυσα κάποτε να μη γλείψω και ούτε να με κάνουν να γλείψω ΠΟΤΕ..[/quote]

Θα σε που ομως σιγουρα ισχυρογνωμων και εμπαθη....ΕΣΥ διαλεγεις τι θα εισαι και πληρωνεις και το τιμημα!
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Emprostisghsoitrelamenoi » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:31

Είπαμε ρε Γκίκα.
Για μας δεν υπάρχει πλέον "Σάλπι οπαδός ΠΑΟΚ" ή "Σάλπι φίλαθλος ΠΑΟΚ".
Αυτό μας τελείωσε κάποια χρόνια πριν.
Αφού επέλεξε να την δει επαγγελματίας ,με γεια του με χαρά του.
Εσένα δεν σε κάνει...ρίζο αυτό.Αυτόν τον κάνει όμως.
Μην ασχολείσαι.
Είπαμε...Επαγγελματικά θα φερόμαστε :geek:
http://paokfans-utd.blogspot.gr/
Άβαταρ μέλους
Emprostisghsoitrelamenoi
 
Δημοσιεύσεις: 1907
Εγγραφή: Τρί 12 Ιούλ 2011, 16:31
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά.

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό gpaok » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:34

gika έγραψε:
gpaok έγραψε:Απλα αν το μονο που σε νοιαζει ειναι αυτο...θα τρως μια ζωη αμασητο το παοκτσηδιλικι που εχουν πουλήσει Τοοοσοοοοι και τοσοι που εχουν ερθει. Και επειδη βλεπω τι γραφεις πολυ καιρο τωρα για το Σαλπιγγιδη...επετρεψε μου-φιλικα παντα- να αμφιβαλλω οτι θα σε πειραζε το ιδιο για οποιοδηποτε το εκανε.
Για παραδειγμα...αν παιζαμε... με τη Λαρισα και εβαζε γκολ ο Φωτακης και δεν πανυγηριζε...θα σε ενοιαζε?
Αμφέβαλε όσο θες.
Στα @@ μου η Λάρισα και τα χωριά.
Σε ντέρμπι αυτά είναι απαράδεκτα!
Κερδίζεις ντέρμπι με μία ομάδα που εξω-αγωνιστικά σε έχει βιάσει τα τελευταία χρόνια, και δεν το πανηγυρίζεις;
Και καραμήτρο να σε λέγανε θα σε έκραζα. Δεν με νοιάζει αν είσαι ψηλός ή κοντός, λευκός ή μαύρος, σαλπιγγίδης ή καραμήτρος. Τον δικέφαλο φοράς και πρέπει να τον τιμάς και να χαίρεσαι για τις νίκες του.

Θα σου πω κατι τελευταιο και αν καταλαβες, καταλαβες...
Θυμασια το πρωτο παιχνιδι Γεωργιαδη και Καφε στην Τουμπα , με τη φανελα του γαβρου? αν δεν κανω λαθος, ειχαν βαλει και οι 2 γκολ...αν οχι και οι 2 , σιγουρα ο γεωργιαδης. Εσκυψε το εφαλι και πηγε για σεντρα...Θα σου αρεσε να πανηγυριζε εξαλλα επειδη...ηταν ντερμπι?? Πηραμε μεγαλη νικη σημερα...το σταματαω εδω.

Μπραβο στην ομαδα.

Η μόνη εναλλακτική άποψη που μπορώ να καταλάβω είναι αυτή του Βοναπάρτη. Με την οποία διαφωνώ, βέβαια, όπως έγραψα ήδη.
Τελευταία επεξεργασία από gpaok και Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό elpaoki » Κυρ 04 Μαρ 2012, 23:36

πιστευω πιανομαστε εντελως απο πραγματα που δεν παιζουν τοσο ρολο.ασχολιομαστε με τον σαλπι πως πανυγηρισε το γκολ λες και οτι τα αλλα γκολ που εχει βαλει ακομα και με την τοτεναμ τα εχει πανυγηρισει πολυ..απλως τωρα δεν το πανηγυρισε λογω σεβασμου..λογικο ειναι.δεν εχω ομως δει να γινεται συζητηση τοσο μεγαλη γιατι δεν πανυγηριζει ο σαλπι τα γκολ στην τουμπα...αυτο δηλαδη ειναι ωραιο και φυσιολογικο.???βαζει γκολ τον κραζουμε γιατι δεν τα πανηγυριζε,δεν βαζει κραζουμε γιατι παιρνει πολλα λεφτα...
απλα τα πραγματα:τον αντιμετωπιζουμε οπως ολους ουτε με εμπαθεια ουτε με συμπαθεια..οπως ολοι μας αρεσουν καποιοι παικτες και καποιοι οχι ετσι και εδω..και ας σταματησει πλεον η κοντρα με τον σαλπι και οτιδηποτε κανει να το βλεπουμε με κακο ματι.
PAOK ATHENS ΖΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
elpaoki
 
Δημοσιεύσεις: 849
Εγγραφή: Παρ 18 Φεβ 2011, 20:08

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες