9.Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τετ 23 Φεβ 2011, 15:39

fonias4 έγραψε:Αν είναι να κράξουμε κάποιον γιατί την συγκεριμένη φάση, τότε αυτός θα πρέπει να είναι ο Ίβιτς.
Αντί στα 10 μετρα να του δώσει μπαλιά πάρε-βάλε, αυτός έκανε πάσα, που θα έπρεπε να κάνει σπαγκάτο ο Σάλπι για να προλάβει την μπάλα.
Το πιο σωστά είναι να μην κράξουμε κανέναν. Έτσι είναι το ποδόσφαιρο, θέλει πάντα και λίγο τύχη.
Εγώ πάντως είμαι πολύ περήφανος για την ομάδα.

Αυτη είναι η κοινή λογική ....
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Τετ 23 Φεβ 2011, 15:42

οι 2 τελευταιες σειρες ειναι η κοινη λογικη..

οι πρωτες 3 ειναι παραλογες..η πασα ειναι καλη αλλα του μυαλο του σαλπι κολλαει..συμβαινουν αυτα..απλα οταν γινονται σε αυτα τα ματσ πονανε πολυ
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 23 Φεβ 2011, 15:46

Το πλαστικό χορτάρι φταίει. :mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό nyxteridas » Τετ 23 Φεβ 2011, 15:58

Βάλτο αγόρι μου, μπας και λέγαμε ότι εσύ είσαι ο Βιερίνια στους Ρώσοι και σε πουλούσαμε...
Άβαταρ μέλους
nyxteridas
 
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Παρ 11 Απρ 2008, 15:13

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό fonias4 » Τετ 23 Φεβ 2011, 16:40

D.A.A.T. έγραψε:οι 2 τελευταιες σειρες ειναι η κοινη λογικη..

οι πρωτες 3 ειναι παραλογες..η πασα ειναι καλη αλλα του μυαλο του σαλπι κολλαει..συμβαινουν αυτα..απλα οταν γινονται σε αυτα τα ματσ πονανε πολυ


Δεν έχει να κάνει με κόλλημα του μυαλού. Ο Σάλπι δεν μπορούσε να προλάβει την μπάλα.
Για να την προλάβαινε θα έπρεπε να ήταν πιο μπροστά την στιγμή της πασας. Τότε όμως θα ήταν οφσάιντ. Απλά ο Ίβιτς θα έπρεπε να κάνει πιο καλή πασα.
Τέλος πάντων, ότι έγινε έγινε.
Τώρα πρέπει να συγκεντρωθούμε στο κύπελλο, γιατί αυτής της ομάδας της αξίζει ένας τίτλος.
Έστω και το κύπελλο.
fonias4
 
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Τετ 23 Σεπ 2009, 11:34

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 23 Φεβ 2011, 16:52

danirifle έγραψε:όχι, φυσικά και δεν έφταιγε μόνο ο σαλπιγγίδης για τον αποκλεισμό!

αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς στο ποδόσφαιρο έχουμε καμιά φορά και "μοιραίους" παίκτες

εχθές δυστυχώς για όλους μας ήταν αυτός ο "μοιραίος"



ακριβως!
Dimg4
 

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 23 Φεβ 2011, 16:53

nyxteridas έγραψε:Βάλτο αγόρι μου, μπας και λέγαμε ότι εσύ είσαι ο Βιερίνια στους Ρώσοι και σε πουλούσαμε...

:lol: :lol: :lol: ε λογικο αφου ο κανονικος δεν εμφανιστηκε
Dimg4
 

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Τετ 23 Φεβ 2011, 17:17

Οσοι λετε για αλλες φασεις αλλων παικτων:
Για παλιοτερα ματς:Ο καθε παικτης θα τα ακουσει οταν χασει την ευκαιρια και για 2 μερες μετα οχι 5-6 μηνες μετα που την χασει.

Για αυτο το ματς:Ειδικα η φαση του Μουσλι ηταν πολυ δυσκολη,δηλαδη εσεις θεωρειτε ιδιου επιπεδου δυσκολιας τις δυο φασεις?

Ηταν η μεγαλυτερη ευκαιρια του αγωνα,τι θελατε να κανουμε?Να τον συγχαρουμε κι ολας?Αν την σωστη κριση την θεωρειται κομπλεξ,οκ τοτε,επειδη ειναι παικτης του ΠΑΟΚ δηλαδη να μην τα ακουσει...

Σημερα κατα τη γνωμη μου ο Σαλπι επαιξε καλα μονο ανασταλτικα,επιθεση δεν πηγε καθολου καλα....

Ελπιζω μετα απο αυτην την χαμενη ευκαιρια να ξυπνησει και να αρχισει να βομβαρδιζει,αλλιως θελω μειωση μισθου.

ΥΓ:Βεβαια και δεν φταιει μονο αυτος για τον αποκλεισμο,απλα ολοι περιμεναμε-περιμενουμε μεγαλα πραγματα απο τον Σαλπι,βασιζομαστε πολυ πανω του και γι'αυτο υπαρχει μια πληρης απογοητευση προς το προσωπο του.
Τελευταία επεξεργασία από xrictoforoc και Τετ 23 Φεβ 2011, 17:22, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό SRV » Τετ 23 Φεβ 2011, 17:20

Σάλπι κάρφωσε την κούλα, έτσι για να χαλαρώσουμε λίγο και εμείς και εσύ.
Άβαταρ μέλους
SRV
 
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: Δευτ 09 Αύγ 2010, 20:10

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Τετ 23 Φεβ 2011, 17:25

are you serious??????
ο κανονικος εμφανιστηκε ,ειχε μονιμα 3 αντιπαλους και θαυμαστη ψυχραιμια και απλοτητα εκανε 9 στις 10 το σωστο..εχει πολλες φορες την διαυγεια να αλλαξει στα δεξια ωστε να εκμεταλευτουν απο εκει τους χωρους ενω ειχε και μια εκπληκτικη καθετη στη φαση που ο Σαλπι δεν μπορεσε να κοντρολαρει οπως ηθελε και εκανε τακλιν για πρωτη φορα(μοιραια για αυτους)..Δυστυχως η δευτερη φορα που εκανε τακλιν στην αντιπαλη περιοχη ηταν μοιραια για μας :(

Ειδα την φαση χιλιαδες φορες.Ειναι η γαμημενη η τυχη..Στιγμιαια ο Σαλπι σταματαει,χανει το βηματισμο και αντι σουταρει μπουρδουκλωνεται..δεν ηθελε καν τακλιν..αν απλωνε το ποδι του θα εκανε σουτ ευκολα..Τεσπα..Ας την σβησουμε αυτη τη φαση γιατι ποναει..

Η αληθεια ειναι(αφου τοσο μας αρεσει) πως ουτε ο Ζλαταν,ουτε ο Σαλπι προσφερουν τον μισθο τους..και αυτο δεν βγαινε με χαζα 800/9 ή 600/3...το καταλαβαινουμε ολοι με τα ματακια μας οτι κανενας απο τους 2 δεν κανει την διαφορα.


Ο ενας λογω τραυματισμων,ο αλλος υπερφορτωσης παιχνιδιων..Για τον Σαλπι κραταω και μια πισινη για την ποιοτητα του..Νομιζω οτι δεν μπορει να σηκωσει το βαρος του ηγετη αλλα μπορει να πλαισιωσει με τα θετικα του καποιους αλλους σουπερ -σταρ..Αυτο εκανε με απολυτη επιτυχια στον Παναθηναικο.
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Τετ 23 Φεβ 2011, 17:43

Yes bro,I am serious.
Και το γιατι το εγγραψα απο πανω...ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΥΠΟ,ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.
Ισως να εφτεγε η κουραση,ισως τα μαρκαρισματα,ισως η τυχη ποιος ξερει??
Εγω παντως ξερω οτι τωρα ή η ψυχολογια του θα ειναι στους -20 ή οτι θα ειναι νευριασμενος με τον εαυτο του και ετοιμαζει εκπληξη στην κουλα.
Παντως για να σου πω την αληθεια δεν με πολυνοιαζει το τι φταιει στην φαση,ειναι εμπειρος επιθετικος,παιζει στην ομαδα που αγαπαει να σκοτωνοταν να την πιασει δεν με νοιαζει καθολου.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΣΑΛΠΙ,ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕΣΑ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΕ 1 ΜΗΝΑ ΝΑ ΜΕ ΒΡΙΖΕΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΤΕ "ΝΑ ΡΕ Μ@Λ@Κ@ 3 ΕΒΑΛΕ ΣΤΗΝ κουλα.

Τοτε φιλε μου πιστεψε με θα ειμαι ο πρωτος που θα τον συγχαρω.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Τετ 23 Φεβ 2011, 17:47

το αγγλικο πηγαινε στο φιλτατο τιμο επειδη ειπε οτι δεν εμφανιστηκε βιερινια.και εξηγω την διαφωνια μου στην 1 παραγραφο.
Οποτε τζαμπα μου απαντας...κατα τα αλλα δεν διαφωνουμε ιδιαιτερα
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό PAPA TSIBIKOS » Τετ 23 Φεβ 2011, 18:17

Εγω ειδα οτι στην θεση φορ ηταν ο ΣΑΛΠΙ και οχι ο ΜΟΥΣΛΙ που επρεπε κανονικα να ηταν.Αυτο δεν ακυρωνει κανενος την προσπαθεια αλλα ο ΠΑΟΚ παιζοντας με δυο φορ παραλληλα και κοντα ο ενας στον αλλον ειναι αλλη ομαδα π.χ. το ΠΑΟΚ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3-Ο στο 3ο΄.Το πλαστικο χορτο παντος επιρεασε την επιμαχη φαση.
Μην τρώγεστε μεταξύ σας φάτε τους πλούσιους......λεφτά υπάρχουν.
Άβαταρ μέλους
PAPA TSIBIKOS
 
Δημοσιεύσεις: 1454
Εγγραφή: Παρ 11 Φεβ 2011, 20:30

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Boksic4 » Πέμ 24 Φεβ 2011, 01:59

παρα την χαμενη φαση που επρεπε να την βαλεις, μπραβο για την προσπαθεια (παρολο που δεν σε συμπαθω)

ΥΣ:
ηταν καλος γιατι επαιξε ΣΕ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ... και ΟΧΙ περιοχατος.
Σαλπιγγιδη καταλαβε το, καλυτερα αποδιδεις περιφεριακος ή δεξι εξτρεμ
Boksic4
 
Δημοσιεύσεις: 547
Εγγραφή: Κυρ 06 Δεκ 2009, 18:37

Re: 9. Δημήτρης Σαλπιγγίδης

Δημοσίευσηαπό Kolokotronis_4 » Πέμ 24 Φεβ 2011, 02:12

ο κοντός πέταξε έξω τον ακινφέεφ!! καλύτερο από γκολ
Άβαταρ μέλους
Kolokotronis_4
 
Δημοσιεύσεις: 4365
Εγγραφή: Δευτ 06 Οκτ 2008, 22:50
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, Ασπρόμαυρη πόλη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Παίχτες ομάδας

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης