Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-2 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Συζήτηση για αγώνες της ομάδας που έγιναν

MVP

Γλύκος
1
1%
Έττο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λίνο
4
5%
Κατσουράνης
6
8%
Σίλντεφελντ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ρομπέρ
3
4%
Λάζαρ
4
5%
Κάτσε
11
14%
Σαλπιγγίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθανασιάδης
9
11%
Βούκιτς
26
33%
Ολίσε
15
19%
Γεωργιάδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λόρενς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 79

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-2 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 23 Μάιος 2013, 11:40

Sick Bastard έγραψε:
Πιστεύω ότι πάμε για έναν απ τους μεγαλύτερους διασυρμούς στην ιστορία μας.
Δεν θα μου κάνει καμία έκπληξη ένα 3-0 και γύρω στο 50, ο Κλάους με δάκρυα στα μάτια να παρακαλάει τον Ουσέρο να σταματήσει και να αρχίσουν τα fairplay.

Μακάρι να είμαι 1000% λάθος.


Πολύ χαίρομαι που βγήκα τόσο λάθος.
Φυσικά αυτό δεν αλλάζει την τραγική εικόνα της ομάδας συνολικά, ούτε καταλαβαίνω τους αλλαλαγμούς της νίκης λες και κάνανε τίποτα τρομερό. Το αυτονόητο έγινε. Ναι η ομάδα έπαιξε σχετικά καλά, πολύ καλύτερα απ ότι μας έχει συνηθίσει και μάλιστα με εξτρά ''άγχος''. Αυτό το τελευταίο, είναι για όσους υποστηρίζουν ότι φταίει κι ο κόσμος πο αγχώνει τα τζουτζουκλέρια μας και δεν μπορούν να αποδώσουν, λολ. Όποιος φοβάται παίρνει σκύλο.



Αν ήταν τόσο εύκολο να επιτευχθεί το ... αυτονόητο φίλε μου, η πρόβλεψή σου δε θα αφορούσε σε 3μπαλο γύρω στο 50. Στο ποδόσφαιρο, αυτονόητα δεν υπάρχουν. Ειδικά στο εγχώριο πρωτάθλημα, εκτός κι αν πρόκειται για γαύρο.

Πάντως, η κωλοπιλάλα στο τέλος του διδύμου διαιτητή-βοηθού να μας εγκλωβίσουν στην περιοχή μας με εντυπωσίασε αλλά "δυστυχώς" δεν απέφερε το ευκταίο.
Εύχομαι ό,τι δεν "έγραψε" στην Τρίπολη να βρεί δίχτυα την Κυριακή. Να τελειώσουν οι μεταξύ μας αναμετρήσεις με ένα σκόρ θριαμβευτικό υπέρ μας. Το αξίζουν θαρρώ ο Σάκης και η παρέα του.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-2 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό slidar » Πέμ 23 Μάιος 2013, 11:47

Η ηττα απο το γιαννενο.. ειναι ο λογος που θα βγουμε πρωτοι στα play-off.

:pano:
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-2 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό shark4 » Πέμ 23 Μάιος 2013, 11:53

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να θριαμβολογουμε...Η ομαδα εκανε το αυτονοητο , το "ροστερ" ( που ελεγε και ο μ@λακας ) εδειξε καλα στοιχεια , ειδαμε και 5-10 καλες φασεις που ειχαμε ξεχασει λογω της παρουσιας του κλοουν των παγκων και αυτο ειναι ολο...

Μενουν αλλα 3 παιχνιδια ....Ας κανουν οι παικτες το καθηκον τους και εμεις το δικο μας και ας ξεκινησει ο σχεδιασμος της επομενης χρονιας , αρχης γενομενης με εναν κανονικο προπονητη...
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-2 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό moican4 » Πέμ 23 Μάιος 2013, 11:57

Ξέχασες και τον γκαντέμη τον Τσιτσι να αναφέρεις που δεν ήταν χθες στην Τρίπολη...αλλά υπήρχε λόγος που δεν πήγε μιας και ένα θεματάκι ήθελε λίγο "σπρώξιμο".. 8-)
Τέσσερα πράγματα στη ζωή δε γυρίζουν πίσω. Οι στιγμές που έζησες, οι πράξεις που έκανες, τα λόγια που είπες και οι ευκαιρίες που έχασες....!!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
moican4
 
Δημοσιεύσεις: 8340
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 05:46

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-2 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pagotatzis » Πέμ 23 Μάιος 2013, 12:02

με Κλάους στον πάγκο και vukic στην ενδεκάδα μοιάζαμε να έχουμε
έναν παίχτη παραπάνω στο γήπεδο!
Ήταν το πρώτο ματς μετά από πολύ καιρό που έβλεπα και ευχαριστιωμουν !
εύχομαι ανάλογη συνέχεια στα τελευταία 3ματς!
Άβαταρ μέλους
pagotatzis
 
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 12:38
Τοποθεσία: Oberderdingen

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-2 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 23 Μάιος 2013, 12:19

moican4 έγραψε:Ξέχασες και τον γκαντέμη τον Τσιτσι να αναφέρεις που δεν ήταν χθες στην Τρίπολη...αλλά υπήρχε λόγος που δεν πήγε μιας και ένα θεματάκι ήθελε λίγο "σπρώξιμο".. 8-)


Να φανταστώ ότι το θεματάκι είχε να κάνει με το σπίτι που του νοικιάζεις;

Μάλλον δεν σε πληρώνει το νοίκι (ο Σαββίδης του μείωσε το μισθό μετά τις *αλακίες με τον πρώην) και θέλεις να τον διώξεις. Το "σπρώξιμο" ήταν να του στείλεις δυο φουσκωτούς (αφού κερδίζεις λεφτά από το Paokmania ρε μεγαλομαφιόζε), να τον απειλήσουν.. Γι'αυτό και εσύ πόνταρες το σπίτι σου τις προάλλες, μπας και ξεκουμπιστεί μια ώρα αρχύτερα ο Ρώσος...


Εντάξει, το βρήκα. 8-)

Edit: Οι φουσκωτοί είναι ίδιοι με αυτούς που πήγαν στο σπίτι του Δώνη...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-2 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 23 Μάιος 2013, 12:32

Καλά ολα αυτά αλλα έχω μια απορία ΠΟΙΟΣ ΓΙΟΡΤΑΖΕ ΧΘΕΣ ΡΕ ΚΑΡΧΑΡΙΑ :lol:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26758
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-2 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 23 Μάιος 2013, 12:40

Το εορτολόγιό μου με λέει Κόδρος - Κόδρα και Αιμίλιος - Αιμιλία..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47047
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-2 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό souniotis » Πέμ 23 Μάιος 2013, 13:45

Γλυκος
γιατι μετα απο 2 Μεταγραφες και 500000€
καταλιξαμε σε αυτον για βασικο.
souniotis
 
Δημοσιεύσεις: 474
Εγγραφή: Κυρ 24 Φεβ 2008, 02:04
Τοποθεσία: Hamburg

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-2 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό shark4 » Πέμ 23 Μάιος 2013, 17:47

kataramenos5 έγραψε:Καλά ολα αυτά αλλα έχω μια απορία ΠΟΙΟΣ ΓΙΟΡΤΑΖΕ ΧΘΕΣ ΡΕ ΚΑΡΧΑΡΙΑ



Μαρτύρων Βασιλίσκου (†308), Κοδράτου, Μαρκέλλου και Σοφίας. Νεομαρτύρων Δημητρίου (†1803) και Παύλου του οσίου, πολιούχων Τριπόλεως. Σοπωτού Καλαβρύτων (†1818). Αγίου Ιωάννου Βλαδίμηρου του ευσεβέστατου βασιλέως των Αχριδών, του θαυματουργού. Μνήμη της αγίας Θεοτόκου εν Σοφιανοίς. Μνήμη Β΄Οικουμενικής Συνόδου εν Κων/πόλει (381).
Εορτάζοντες
Αιμίλιος, Κόδρος


Κοιταξε αδερφε .... Εβαλα ξεματιασματα , λιτανειες , ευχελαια , κομποσχοινια, εξορκισμους , γονυκλισιες , καρβουνακια , καντηλια που εκαιγαν την εποχη που καθοταν ( και πληρωνοταν ) ο ακατανομαστος στον παγκο..... Σε καποιο σημειο και ο Θεος και οι Αγιοι μας "γυρισαν την πλατη "... Σιχαθηκαν και Εκεινοι με την αηδια που εβλεπαν απο την προπονητικη απατη των τελευταιων 100 ετων....

Οταν εφυγε ο κλοουν των ελληνικων παγκων , το θεωρησα θεοσταλτο σημαδι και σκεφτηκα να μην τους ξαναενοχλησω ... 8-)
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-2 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 23 Μάιος 2013, 21:46

shark4 έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:Καλά ολα αυτά αλλα έχω μια απορία ΠΟΙΟΣ ΓΙΟΡΤΑΖΕ ΧΘΕΣ ΡΕ ΚΑΡΧΑΡΙΑ

Μαρτύρων Βασιλίσκου (†308), Κοδράτου, Μαρκέλλου και Σοφίας. Νεομαρτύρων Δημητρίου (†1803) και Παύλου του οσίου,


Εικόνα

Μεγάλη η χάρη του..
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26758
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 1-2 MVP - Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Photis » Παρ 24 Μάιος 2013, 03:50

Λοιπόν καιρός να το κλείνουμε. Πολύ μεγάλη νίκη που συνδυάστηκε με καλή εμφάνιση. Συνεχίζουμε γιατί έχουμε ακόμα 3 αγώνες.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8726
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης