Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Συζήτηση για αγώνες της ομάδας που έγιναν

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό zissos » Πέμ 16 Μάιος 2013, 09:16

Το μόνο θετικό που βλέπω εγώ μέχρι στιγμής, είναι ότι η λίστα αυτών που θα αποχωρήσουν το καλοκαίρι μακραίνει συνεχώς. Ίσως τελικά και να δούμε το πολυπόθητο ξεσκαρτάρισμα, τόσο αγωνιστικά, όσο και διοικητικά
Άβαταρ μέλους
zissos
 
Δημοσιεύσεις: 1995
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2011, 01:38

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό dimbar » Πέμ 16 Μάιος 2013, 10:08

stathis73 έγραψε:Δυστυχώς θα γινει το πιο αναμενόμενο πραγμα απο εδω και πέρα.

Για αυτό έλεγα εγω και αρκετοί αλλοι, οτι αφήνεις ενα προπονητή (Δωνη στην προκειμένη) να τελειώσει την χρονιά, γιατί όποιος και να αναλάβει θα κανει πειράματα, οπως και εγινε με τον Γεωργιάδη και τα χθεσινά χάλια.

Ειναι κρίμα αυτα τα διοικητικά δείγματα γραφής οσον αφορά τις αποφάσεις απο τον μεγαλομέτοχο, γιατί δείχνει οτι δεν το κατέχει το άθλημα.

Τωρα θα πληρώσουμε στο πολλαπλάσιο την επιλογή Γεωργιάδη.



Αν είναι να πείς ότι ο μεγαλομέτοχος δείχνει να μην κατέχει το άθλημα πές το όχι γιατί έδιωξε τον ΓΔ τώρα αλλά γιατί δεν τον έδιωξε ΜΗΝΕΣ νωρίτερα όταν οι περισσότεροι εδώ μέσα βλέπαμε που πήγαινε το πράγμα.
Αν έπρεπε να αφεθεί να βγάλει την χρονιά, γιατί να μην αφεθεί μέχρι την λήξη του διετούς συμβολαίου του;
Η λογική ότι ο προπονητής όσο κακός κι αν είναι, κρίνεται στο τέλος της χρονιάς είναι λάθος αλλοιώς θα είχε μονοετές συμβόλαιο.Αυτοί που του έκαναν 2ετες συμβόλαιο και όσοι έβρισκαν ένα σωρό δικαιολογίες υπέρ του πρέπει να βγούν και να υποστηρίξουν τον ΓΔ με το επιχείρημα ότι η δουλειά του θα πρέπει να κριθεί στο τέλος της επόμενης σεζόν.
Η χθεσινή εμφάνιση της ομάδας και κατά συνέπεια και το αποτέλεσμα δείχνει πόσο βαθύ είναι το κακό που έκανε η παρουσία του ΓΔ κυρίως στόν χαρακτήρα της ομάδας.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 16 Μάιος 2013, 10:12

Δυστυχώς dimbar τον ίδιο χαρακτήρα έδειξαν και πέρσι στα πλει οφφ με τον "υπ ατμόν" Λάζλο.Όταν ο προπονητής ειναι με ημερομηνία λήξης αστα να πάνε.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26723
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό dimbar » Πέμ 16 Μάιος 2013, 10:22

Συμφωνώ με μία διαφορά, φέτος η ομάδα δεν έδειξε τίποτα σε κανένα σημείο της χρονιάς ενώ δεν μπορείς να πείς το ίδιο για πέρσυ.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό stathis73 » Πέμ 16 Μάιος 2013, 10:48

Αν είναι να πείς ότι ο μεγαλομέτοχος δείχνει να μην κατέχει το άθλημα πές το όχι γιατί έδιωξε τον ΓΔ τώρα αλλά γιατί δεν τον έδιωξε ΜΗΝΕΣ νωρίτερα όταν οι περισσότεροι εδώ μέσα βλέπαμε που πήγαινε το πράγμα.
Αν έπρεπε να αφεθεί να βγάλει την χρονιά, γιατί να μην αφεθεί μέχρι την λήξη του διετούς συμβολαίου του;
Η λογική ότι ο προπονητής όσο κακός κι αν είναι, κρίνεται στο τέλος της χρονιάς είναι λάθος αλλοιώς θα είχε μονοετές συμβόλαιο.Αυτοί που του έκαναν 2ετες συμβόλαιο και όσοι έβρισκαν ένα σωρό δικαιολογίες υπέρ του πρέπει να βγούν και να υποστηρίξουν τον ΓΔ με το επιχείρημα ότι η δουλειά του θα πρέπει να κριθεί στο τέλος της επόμενης σεζόν.
Η χθεσινή εμφάνιση της ομάδας και κατά συνέπεια και το αποτέλεσμα δείχνει πόσο βαθύ είναι το κακό που έκανε η παρουσία του ΓΔ κυρίως στόν χαρακτήρα της ομάδας.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Κάποια πράγματα ειναι δεδομένα παλικάρια..............................η χρονικη διάρκεια ενος συμβολαίου εμενα προσωπικά δεν μου λεει τίποτα ( για την ελλαδα).

Μπορει να κανεις ενα συμβόλαιο 5 ετους διάρκειας και να τον δίωξης σε ενα χρόνο και το αντίθετο, να κανεις δηλαδη ενος ετους ( κατι που δείχνει οτι δεν ποντάρουν απο την διοίκηση επάνω σου ) και να τον κρατήσουν 2 και 3 χρόνια.

Εγω γράφω εδω μέσα χωρίς καμια ιδιοτέλεια καθαρά πράγματα, δεν εχω κανενα συμφέρον αν στηρίξω τον οποιοδήποτε αλλα οταν διώχνεις τον Δωνη λιγο πριν τα πλει οφ ειναι ΛΑΘΟΣ απο όποια πλευρά και να το δεις, άλλωστε φανηκε εχθες, ενα σωρό πειράματα στην πλάτη του καμπούρη, που ως συνήθως βγαίνουν και βγήκαν σε βαρος της ομάδος.
Τωρα το οτι δεν το κατεχει το αθλημα ο μεγαλομέτοχος φαίνετε απο πολλα πραγματα, μακάρι οι κινήσεις εμπιστοσύνης που έδειξε σε προσωπα να βγουν σωστες για το καλο της ομάδος, ολοι μας αυτο ευχόμαστε.
Άβαταρ μέλους
stathis73
 
Δημοσιεύσεις: 1316
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 10:16

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 16 Μάιος 2013, 11:05

ΛΑΙΛΑΠΑ ΔΩΝΗ...

Τέλος...

Αδούλευτη ομάδα χωρίς αρχή και τέλος δε συμμαζεύεται με 8 προπονήσεις...
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 16 Μάιος 2013, 11:10

Ό,τι και να πω στη δευτερολογία μου θα είναι μπούρδες όταν υπάρχει η ανάλυση του αδελφού olivares (παρεμπιπτόντως έχω πολύ καιρό να τον δω) που τα λέει όλα.
Συμφωνώ ότι το 10μηνο πέρασμα του ΓΔ από την ομάδα την διέλυσε τελείως, αλλά η αναρχία μετά την αποχώρησή του έχει δώσει το τελειωτικό χτύπημα στην ομάδα.
Η ομάδα θα συνεχίσει να υποφέρει μέχρι να έρθει ένας ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΟΣ προπονητής που θα δέσει το υφιστάμενο υλικό. Με σωστό προπονητή θα είμασταν άνετα η καλύτερη εν Ελλάδι ομάδα. Το λέω, γιατί πιστεύω ότι οι παίκτες του ΠΑΟΚ δεν είναι χειρότεροι των άλλων, αλλά το αντίθετο. Το ποδόσφαιρο όμως δεν είναι ατομικό, αλλά ομαδικό άθλημα και το όποιο πλεονέκτημα σε ατομικό επίπεδο χάνεται εάν ο προπονητής δεν είναι ικανός να δέσει τα άτομα μεταξύ τους και να δημιουργήσει μια 11άδα και όχι ένα σύνολο 11 μονάδων.
Ο προπονητής Γεωργιάδης με απογοήτευσε. Όχι τόσο στην επιλογή παικτών για τη βασική ενδεκάδα, όσο στο στήσιμο και στις αλλαγές που ήταν άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε.
Οι Lawrence και Camara θεωρώ ότι αν μη τι άλλο μοχθούσαν και σίγουρα δεν ήταν αυτοί που θα έπρεπε να αντικατασταθούν. Αυτοί δε που μπήκαν ήσαν απογοήτευση! Ειδικά ο Γεωργιάδης που φέτος στα λίγα παιχνίδια που έπαιξε ήταν τραγωδία, δεν μπορώ να κατανοήσω με ποια λογική επιλέχθηκε.
Κατ' εμέ η επιθετική τριάδα θα πρέπει να περιλαμβάνει δύο καθαρόαιμα εξτρέμ και έναν φορ και στη συγκεκριμένη περίπτωση, ελλείψει άλλων κρίνω ότι η τριάδα Camara, Σαλπι (Vukic) και Oliseh είναι εκ των ων ουκ άνευ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89893
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 16 Μάιος 2013, 12:11

ΑποστόληςΑ έγραψε:
Συμφωνώ ότι το 10μηνο πέρασμα του ΓΔ από την ομάδα την διέλυσε τελείως, αλλά η αναρχία μετά την αποχώρησή του έχει δώσει το τελειωτικό χτύπημα στην ομάδα.
Η ομάδα θα συνεχίσει να υποφέρει μέχρι να έρθει ένας ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΟΣ προπονητής που θα δέσει το υφιστάμενο υλικό. Με σωστό προπονητή θα είμασταν άνετα η καλύτερη εν Ελλάδι ομάδα. Το λέω, γιατί πιστεύω ότι οι παίκτες του ΠΑΟΚ δεν είναι χειρότεροι των άλλων, αλλά το αντίθετο. Το ποδόσφαιρο όμως δεν είναι ατομικό, αλλά ομαδικό άθλημα και το όποιο πλεονέκτημα σε ατομικό επίπεδο χάνεται εάν ο προπονητής δεν είναι ικανός να δέσει τα άτομα μεταξύ τους και να δημιουργήσει μια 11άδα και όχι ένα σύνολο 11 μονάδων.


+++++++++
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26723
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Πέμ 16 Μάιος 2013, 12:38

αυτη η επαναπαυση μετα απο γκολ μας, οπως εγινε χθες δεν ειναι κατι καινουργιο. σε πολλα ματς φετος ανεβαζουμε λιγο την αποδοση, κανουμε κανα δυο πραγματα καλα, ερχεται το γκολ, και μετα λες και πεφτουμε σε ληθαργο και δινουμε την ευκαιρια στον αντιπαλο να το πιστεψει.
και το προβλημα ειναι καθαρα στην ψυχολογια και την νοοτροπια των παικτων. ουτε θεμα ικανοτητων ουτε τιποτα.
χθες πχ μετα το αθλιο πρωτο ημιχρονο, μπαινουν στο δευτερο και σε 15 λεπτα κανουν καποια πραγματα, βλεπουμε λιγη μπαλα, και μολις βαζουμε το γκολ καταρεουμε αντι να τους πατησουμε και να βαλουμε και δευτερο. το μομεντουμ του αγωνα ειναι με μας και μεις κανουμε οτι μπορουμε για να το ανατρεψουμε.
ΠΑΟΚ ειμαστε γ@μω την τρελα μου και οι αντιπαλοι μας ειναι μια γειτονια και 2 χωρια. που και μονο που θα λενε σε 2 χρονια οτι κοντραραν τον ΠΑΟΚ καποτε για τον τσ λ θα ναι σαν τροπαιο γι αυτους.
αυτους πρεπει να μπαινεις και να τους πετας 2 γκολ απ το 20λεπτο. ειδικα στην τουμπα.
ελπιζω ο ιβαν να τους ριξει κανα προστιμο γιατι δεν ιδρωνει το αυτι τους αλλιως.

παντως πιστευω οτι η πρωτη θεση εξαρταται μονο απο μας. δηλαδη στοιχειωδως σοβαροι να μαστε δεν θα χουμε προβλημα.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 16 Μάιος 2013, 13:03

Απλά λίγοι...
Μα να φάει και τέτοιο γκόλ ο καλύτερος τερματάς στην Ελλάδα, που έλεγε ο ΧΧΧΧΧ;
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 16 Μάιος 2013, 13:19

Πάντως, αν κάνουμε το 3 στα 3 στην Τούμπα και κάνουμε ένα διπλό ή ένα Χ στην Τρίπολη νομίζω, ότι θα είμαστε 1οι, γιατί δεν νομίζω ότι ο ατρόμητος και ο πας θα πάρουν πάνω από 9-10 βαθμούς... Ο αστέρας λογικά θα πάρει άλλους 9 με 12 πόντους. Άρα βλέπω:
ΠΑΟΚ: 15-16
Αστέρας:11-14
ΠΑΣ: 9-11
Ατρόμητος: 8-10
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Μάιος 2013, 13:21

Έτσι και δεν βγούμε πρώτοι, είναι ξεφτίλες. Για γερό σκαμπίλι και -20% στο συμβόλαιο όλοι.

Να πάει C.L. η Τρίπολη, τα Γιάννινα ή ο Ατρόμητος και να μην πάει ο Π.Α.Ο.Κ.;;; Ρε πάτε καλά ρε;;;;;
Άντε παίξτε ποδόσφαιρο *αμώ τη τρέλα μου!!!!!!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46900
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 16 Μάιος 2013, 13:23

Μακάρι να κάνουμε το 3x3 στην Τούμπα. Γιια όλα τα άλλα έχω αμφιβολίες.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89893
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 16 Μάιος 2013, 13:38

RoMaN έγραψε:Να πάει C.L. η Τρίπολη, τα Γιάννινα ή ο Ατρόμητος και να μην πάει ο Π.Α.Ο.Κ.;;; Ρε πάτε καλά ρε;;;;;
Άντε παίξτε ποδόσφαιρο *αμώ τη τρέλα μου!!!!!!!!


Ετσι ακριβώς
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26723
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ατρομητος-Π.Α.Ο.Κ. 2-1 Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό dini26 » Πέμ 16 Μάιος 2013, 14:47

ολα για μενα θα κριθουν στις 3 νικες στη τουμπα, κ οτι αλλο παρεις στα 2 εκτος κερδος ειναι, ας πουμε ενα χ στο κωλοκοτρονιτσι!
:pano:
ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ Ο ΣΦΥΓΜΟΣ ΣΤΗΝ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.....
Άβαταρ μέλους
dini26
 
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευτ 07 Μαρ 2011, 07:12
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΓΗ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης