ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Συζήτηση για αγώνες της ομάδας που έγιναν

mvp

Ιτάνζ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κωνσταντινίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αποστολόπουλος
5
6%
Σίλντεφελντ
2
2%
Κατσουράνης
22
25%
Λίνο
4
4%
Κάτσε
6
7%
Λάζαρ
1
1%
Κίτσιου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ολίσε
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βούκιτς
17
19%
Καμαρά
25
28%
Λόρενς
6
7%
Αθανασιάδης
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 89

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Δευτ 18 Μαρ 2013, 00:52

Θα σας ρωτήσω κάτι ....παντελονάτα.

Σας ενδιαφέρει η νίκη παση θυσία σε τετοια ματς?

ή

Το κύπελλο και η πρωτιά στα playoff?

YΓ.....Φυσικά η νίκη και στο τηγάνη.
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό interted » Δευτ 18 Μαρ 2013, 01:04

Η ομάδα παίρνει την νίκη, αλλά σε καμία περίπτωση δεν εμπνέει εμπιστοσύνη, δεν δικαιολογεί όλο το 'χτίσιμο' ολη την χρονιά, το μόνο που κάνει είναι να κρατάει την μπάλα, αλλά το ποδόσφαιρο κρίνεται σε άλλα πράγματα. άμυνα που κανείς εδώ μέσα δεν μπορεί να πει ότι έχει εμπιστοσύνη, ακόμα και από αυτό τον βάζελο σήμερα καρδιοχτυπούσαμε όταν ερχόταν η μπάλα πίσω, ειδικά μετά το γκολ που βάλαμε. εξίσου αναξιόπιστη και η επίθεση, που αν δεν γινόταν η κόντρα στο σουτ του καμαρά, ή άλλες προσωπικές ενέργειες παιχτών κατά καιρους μπορεί να περάσουν 10 ημίχρονα και να μην βάζαμε γκολ. Πιο πολύ δεν εμπνέει ο χαρακτήρας του προπονητή μου, που όταν δίνει συνεντέυξεις, η έχει έριδες με παίχτες πάει πάντα να φυλάξει τον κώλο του, δείχνει όλο αμυντικός και φοβισμένος. όμως η στάση του σαβίδη μου αρέσει, κάντε υπομονή γιατί έχουμε μεγάλο αγώνα μπροστά και το καλοκαίρι θα ξεμπερδέψουμε με κάτι τέτοια λουλούδια.
interted
 
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Σάβ 28 Νοέμ 2009, 19:02

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Δευτ 18 Μαρ 2013, 01:09

2-0, σχετικα ευκολη νικη απεναντι σε μισητη ομαδα που την αφηνεις να βολοδερνει στη μεση της βαθμολογιας και μεις ασχολουμαστε με εσωτερικες διαμαχες, σπρωξιματα αντι να απολαυσουμε τη βραδια παραμονη Καθαρας Δευτερας...
Η μαγεια του να εισαι ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 18 Μαρ 2013, 01:09

Εκτος του οτι δεν μπορουμε να ευχαριστηθουμε ενα ματς...

Στα του ματς...

Για πρωτη φορα ειδα στο πρωτο τεταρτο τον ΠΑΟΚ να πιεζει.Μπηκαμε με τσαμπουκα και ειχαμε ευκαιρια να ανοιξουμε και το σκορ.Ο ρυθμος μετα επεσε δε βγηκανε φασεις,ο βαζελος με 11 πισω δεν απειλησε ουτε για πλακα.Οχι οτι εμεις απειλησαμε ιδιαιτερα.

Πολλα λαθη και ελλειψη καθαρου μυαλου μετα το 20.Δε δουλεψε καθολου η δεξια πλευρα και κυριως καθολου ο ολισε.
Στο δευτερο μπηκαμε φουριοζοι και φαινοτανε οτι καπου θα γινει.Μεχρι να μπει το γκολ σιγουρα ειχαμε αλλες 2-3 φασεις.Δεν καταλαβα γιατι μετα το γκολ παλι γυρισαμε πισω.Αυτο με τρελαινει σε καθε ματς.

Σε γενικες γραμμες ο καμαρα θεωρω οτι βολευεται πιο καλα με αναποδο ποδι, ο ολισε μπολικο απο τιποτα,λαζαρ-κατσε δεν εδειξαν κατι.Ο βουκιτς εδειξε ποση μπαλα ξερει,απλα πρεπει να βρει ρυθμο.
Γενικως μετρια δηλαδη..

Η ομαδα εχει 2 εξτρεμ οι οποιοι δεν ειναι βιειρινια αλλα μπορουν να αξιοποιηθουν καλυτερα.Και σιγουρα καπως θα πρεπει να βρεθει κατι για το κεντρο γιατι με το να ανεβαινει ο κατσουρανης συνεχεια εχουμε προβλημα στα μετοπισθεν.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 18 Μαρ 2013, 01:11

τα λεφτά μας πίσω!
τα λεφτά μας πίσω!

καλά ρε πληρώσαμε ένα σκασμό λεφτά να δούμε ντέρμπυ, να δούμε έναν αγώνα με ένταση με πάθος, με δυο ομάδες να κονταροχτυπιούνται. Τι ήταν αυτό το χάλι με τα πράσινα; Πιο πολλά σουτ έκαναν προς τη δικιά τους εστία, παρά προς τη δικιά μας.
Στον ΠΑΟΚ τώρα. Είχαμε 2 πεντάλεπτα σφυροκοπήματος στο 1ο μέρος και ένα πεντάλεπτο στο 2ο, οπότε και η μπάλα δεν ξεκολλούσε από την περιοχή του ΠΑΟ. Αν είχαμε Σάλπι (δηλ. 2 στράικερ στην μεγάλη περιοχή) πιστεύω θα το είχαμε βάλει. Στις αρκετές ευκαιρίες που είχαμε για γρήγορη μεταφορά της μπάλας (κυρίως μετά το γκολ) δεν το κάναμε. Όταν το κάναμε όμως βάλαμε τα 2 γκολ, δεν θυμάμαι άλλο φετινό παιχνίδι στην Τούμπα να είναι και τα 2 γκολ απέναντι σε ανοργάνωτη άμυνα.

ΥΓ ο Κωνσταντινίδης γιατί έγινε αλλαγή;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 18 Μαρ 2013, 01:15

Μαλλον ενοιωσε ενοχλησεις..Δεν υπηρχε αλλος λογος να τον αλλαξει..
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 18 Μαρ 2013, 01:18

και εγώ αυτό σκέφτηκα γιατί η αλλαγή έγινε άρον άρον, ο Αποστολόπουλος δεν ήταν έτοιμος με το που βγήκε η ομάδα στο 2ο. Ξέρουμε μήπως περισσότερα;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Caballo Viejo » Δευτ 18 Μαρ 2013, 01:20

1. Σήμερα ο ΠΑΟΚ έτρεξε και πίεσε πολύ, απέναντι σ' ένα μικρό (παρά το βαρύ όνομα) αντίπαλο. Αυτό μόνο. Από εκεί και πέρα ούτε ουσία ούτε φαντασία και προπαντός ούτε καλό ποδόσφαιρο.

2. Ο διατητής έδωσε τα σπόρια σε μας, όπως γίνεται στα περισσότερα από τα τελευταία ματς, ειδικά στην Τούμπα. Κι όπως δίκαια φωνάζουμε για την αποβολή του Σάλπι, έτσι πρέπει να λέμε και τα πράγματα με το όνομά τους, διότι πιστεύω ότι δεν είναι το αντέχει το παροιμιώδες Παοκτσίδικο φιλότιμο να το ρίχνουμε στον καλαματιανό επειδή μας είδε ο Θεός και ήρθε ο Σαββίδης.

3. Για το πέσιμο στον Δώνη, τον οποίο δεν πάω μία, ένα έχω να πω: με τη δική μας ανοχή έχουμε φτιάξει τέρατα... Μόνο η σκέψη ότι δεν πρόκειται να δούμε ευρωπαικό αγώνα φέτος στην Τούμπα πρέπει να μας πικραίνει αφάνταστα και τουλάχιστον να μην ξεχνάμε τους υπεύθυνους γι' αυτή την θλιβερή ιστορία. Θα ήταν μια καλή αρχή για να γλιτώσομε κάποτε από δαύτους...

4. Για τη αγωνιστική συνέχεια είμαι φοβερά απαισιόδοξος για το ματς με τον gay και ειδικά για τα ματς με Αστέρα. Κι αυτό διότι ο Δωνης βραχυκυλώνει τα πάντα με τον εγωισμό και τις ασυνάρτητες κινήσεις του. Ο Θεός να βάλει το χέρι του...
Άβαταρ μέλους
Caballo Viejo
 
Δημοσιεύσεις: 1638
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 15:28
Τοποθεσία: Paokoslovakia

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό adamroxas » Δευτ 18 Μαρ 2013, 01:25

Πηραμε ανετη νικη, βλεποντας ικανοποιητικη μπαλα ανα διαστηματα... Μπορουμε να μην γκρινιαζουμε ΚΑΙ σημερα? Αυριο παλι...
"Δεν πιστεύω τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Άβαταρ μέλους
adamroxas
 
Δημοσιεύσεις: 1268
Εγγραφή: Τρί 08 Δεκ 2009, 12:26

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Δευτ 18 Μαρ 2013, 01:26

Γέρικο άλλογο οι πιο ώριμη ανάλυση που άκουσα και συμφωνώ απόλυτα με το Νο 4.
Ο θεός να μας βγάλει ψέυτες!!!!
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8502
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 18 Μαρ 2013, 01:29

και να προσθέσω το εξής

όπως πανηγύριζαν όλοι οι αντίπαλοί μου όταν νικούσαν έναν κουτσό ΠΑΟΚ, έτσι και εγώ θα πανηγυρίσω σήμερα που μπούκωσα τον πράσινο βρυκόλακα. Και την άλλη Κυριακή έρχεται η σειρά και του άλλου.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Δευτ 18 Μαρ 2013, 01:36

Συμφωνώ...

Αλλά κράτα μικρό καλάθι για το γάυρο μη έχουμε κλάματα.
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DigitalFan » Δευτ 18 Μαρ 2013, 02:13

Ώπα... Είχαμε και ματς σήμερα...; :mrgreen:
Μια χώρα, μια ομάδα!

"Θέλω να πω στον Υπουργό πως υπάρχουν πολλές ομάδες στον κόσμο αλλά μόνο ένας ΠΑΟΚ. Στο λόμπι του Μακεδονία Παλλάς υπάρχει ένα ειδικό τραπέζι στο οποίο θέλουμε να βάλουμε την κούπα του πρωταθλήματος, του Τσάμπιονς Λιγκ" τόνισε ο Σαββίδης με τον γνωστό του τρόπο.
Άβαταρ μέλους
DigitalFan
 
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 22:08
Τοποθεσία: Πόντος

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό adamroxas » Δευτ 18 Μαρ 2013, 02:34

sourmenetes έγραψε:Μαλλον ενοιωσε ενοχλησεις..Δεν υπηρχε αλλος λογος να τον αλλαξει..


Απο την αναμεταδοση της νοβα ακουστηκε για ενοχλησεις... Αλλα εφοσον ο κοουτς δεν ειπε τιποτα, δεν ξερουμε σιγουρα...
"Δεν πιστεύω τίποτα, δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Άβαταρ μέλους
adamroxas
 
Δημοσιεύσεις: 1268
Εγγραφή: Τρί 08 Δεκ 2009, 12:26

Re: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 2-0 MVP Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Δευτ 18 Μαρ 2013, 02:51

Μετά από κάνα μήνα, είδα ολόκληρο ματς, χωρίς διακοπές λόγω διακοπής της σύνδεσης στο ίντερνετ, και μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος για τη σχετικά εύκολη νίκη, παρά τις εν γένει αδυναμίες της ομάδας που φαίνονται σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς.
Στα θετικά, τα πολύ δυναμικά ξεκινήματα και στα δύο ημίχρονα, που απέφεραν πίεση και ευκαιρίες (ειδικά στο β'), τα μεγάλα ποσοστά κατοχής (που δε λένε και πολλά όμως, πέρα από το ότι δεν κινδυνεύεις όσο ο αντίπαλος δεν έχει μπάλα), η σποραδικά καλή και γρήγορη ανάπτυξη και οι ατομικές εξάρσεις ποδοσφαιριστών που και σήμερα έσωσαν την παρτίδα.
Στα προβληματικά, η μικρή παραγωγή φάσεων, ειδικά όσο ο βάζελος ήταν με 11, το "κόλλημα" στο κέντρο όταν πρέπει η μπάλα να πάει προς την περιοχή του αντιπάλου και η ανασφάλεια στις αμυντικές προσπάθειες κοντά στη δική μας περιοχή.
Δεδομένου του γεγονότος ότι, παρά την κατάσταση του βάζελου, επρόκειτο για "ντέρμπι" - άλλωστε δεν είχαν χάσει μέχρι χθες από ομάδα που βρίσκεται πάνω τους στη βαθμολογία - η ομάδα πιστώνεται αν μη τι άλλο, εκ του αποτελέσματος, πείσμα και αποτελεσματικότητα για να πάρει αυτό που ήθελε.
Στα σχόλια για τον Ολίσε, νομίζω ότι δεν έχουμε δει και πολλά πράγματα από τον λιβεριανό, αλλά η παρουσία του στην ενδεκάδα, προσδίδει μεγάλη φυσική δύναμη, κάτι που βγαίνει στο πρεσάρισμα του αντιπάλου. Ελπίζω να δουμε και καμιά ολοκληρωμένη ενέργεια. Κατσουράνης, Καμαρά, Κάτσε, Λώρενς και Αποστολό μαζί με Λίνο, κυρίως στο πρώτο, οι καλύτεροι. Για τον Βούκιτς τα είπαμε και στο προηγούμενο ματς που σκόραρε, άντερο ποσδοσφαιρικό!
Το πιστεύω ακράδαντα ότι σε αυτόν τον ΠΑΟΚ, ακόμα και με τις προσθήκες, ο Γκαρσία είναι απαραίτητος, αν θέλει κι ο ίδιος να παίξει, καθώς είναι ο μόνος που μπορεί να βγάλει παιχνίδι σε συνθήκες πίεσης - θυμηθείτε με στον επόμενο αγώνα στο τηγάνι - και να σπρώξει μπροστά και γρήγορα την ομάδα.
Τον Δώνη δεν τον πάω μία, ειδικά αν φύγει ο Γκαρσία, αλλά αφού είναι προπονητής της ομάδας και τον ανέχεται η διοίκηση, εμένα δεν μου πέφτει λόγος, πέρα από το να εκφράζω με παρρησία την γνώμη μου. Όλα τα υπόλοιπα είναι ιστορίες γι' αγρίους.
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης