ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-Π.Α.Ο.Κ. 1-4,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Συζήτηση για αγώνες της ομάδας που έγιναν

MVP

ΧΑΚΟΜΠΟ
7
7%
ΒΙΒΙΑΝ
1
1%
ΚΑΤΣΙΚΑΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΛΙΝΟ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ
3
3%
ΣΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΤΣΕ
6
6%
ΛΑΖΑΡ
20
21%
ΦΩΤΑΚΗΣ
1
1%
ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ
41
42%
ΓΙΑΝΝΟΥ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗΣ
18
19%
ΡΟΜΠΕΡ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 97

Re: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-Π.Α.Ο.Κ. 1-4,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Kap » Δευτ 07 Ιαν 2013, 13:55

Γενικά είχα την εντύπωση ότι θα το γυρίζαμε το ματς εύκολα ή δύσκολα και δεν το φοβήθηκα. Δεν υπάρχει σύγκριση ποιότητας μεταξύ των δύο ομάδων.

Γενικά αποφεύγω να μιρλιάζω και τώρα που το κάνω επιλέγω να το κάνω μετά από νίκη. Δεν θα κακολογήσω τον Αποστολόπουλο που το παιδί είναι ιδιαίτερα φιλότιμος αλλά χρειαζόμαστε σίγουρα δεξί μπακ. Επίσης χρειαζόμαστε και επιθετικό διαφορετικού στυλ από Σάλπι - Αθανασιάδη (νομίζω ότι ο Λαζοβιτς χωράει τελικά) ώστε να μπορεί κάποιος να κάνει αυτό που εν τέλει έκανε ο Λάζαρ. Σίγουρα χρειαζόμαστε και ακραίο χαφ διότι ο Λώρενς δεν την έχει την θέση ενώ και ο Ρομπέρ, δεν.

Τέλος, δεν είμαι αντιδωνικός αλλά στο α΄ ημίχρονο δεν κατάλαβα τι παίζαμε και ποιο ήταν το πλάνο ανάπτυξης. Στο β΄ όντως (με την είσοδο του Κατσουράνη) υπήρξε ένα πλάνο και στην ουσία "μεγάλωσε" το γήπεδο με το να βάλει τα δύο μπακ να παίξουν ψηλά και να πλαγιοκοπήσουν. Το θέμα είναι εάν μπορεί να γίνει αυτό με αντίπαλο πιο σοβαρό που θα παίζει με έντεκα, ειδικά χωρίς ακραίους που να μπορούν να κάνουν ατομική ενέργεια. Μπράβο στον Κάτσε (αν και δεν είμαι και μεγάλος του φαν) για τον χαρακτήρα που έδειξε διότι το παιδί αν και έβαλε το αυτογκολ και επηρεάστηκε ξεκάθαρα, στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε πάρα πολύ. Εάν μάθει να κοιτάει και περισσότερο μπροστά για την πάσα και όχι μόνο πίσω και πλάγια θα είναι πολύ καλύτερος. Μεγάλη η βοήθεια του Κατσουράνη, να τον δούμε όμως και σε βάθος χρόνου.

Καλή χρονιά σε όλους με υγεία και ευχές στους εορτάζοντες (ανάμεσασ τους οποίους και εγώ).
Kap
 
Δημοσιεύσεις: 447
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 10:39

Re: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-Π.Α.Ο.Κ. 1-4,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό danirifle » Δευτ 07 Ιαν 2013, 14:52

Rizla έγραψε:
danirifle έγραψε:
δε σου δίνω άδικο, γιατί τον κοντό δεν τον χωνεύω μία. οπότε δεν τον κρίνω πάντα με καθαρό μυαλό. ωστόσο στα άλλα δύο σημεία διαφωνίας σου θα σου απαντήσω.

ο πάνθρακας στο σύνολο έχει χειρότερο υλικό. αλλά η 3άδα η μεσοεπιθετική του μυτόγκας - ουσέρο - βαιρουά, είναι καλύτερη από τη δική μας ρομπέρ - κοντός - λόρενς

και για τα πέναλτι, ε όχι και καλός εκτελεστής. τα πέναλτί του είναι "μπούμια" και ούτε καν στη γωνία.
δες το σημερινό.

υγ. ΣΟΥΡΜΕ, δεν ήταν το πρόβλημα ο κοντός σήμερα. αλλά για μένα, όπως ο λαζάρ πήρε μόνος του το ματς και ήταν μβπ στα μάτια μου, έτσι και ο κοντός θα ήταν ο μοιραίος. με παραξενεύει που πάει να βγει μβπ. ίσως να τα βλέπω εγώ λάθος, τί να πω


Ρε συ Ντανι εγω πινω εσυ την ακους? :mrgreen:
Καλυτερος ο μυταρας απο τον Σαλπι? :lol:
Ο Σαλπι ειναι καλυτερος και απο τρεις.Δλδ μονο τον Σαλπι να βαλεις δεν χρειαζεσαι ουτε Ρομπερ ουτε Λωρενς...
Ο Λαζαρ εκανε ΜΙΑ ενεργεια σε ολο το ματς...ΜΒΠ για μια ενεργεια?Υπερβολικο σε βρισκω...
Ενταξει ειπαμε δεν τον πας,αλλα οχι και ετσι... :opaokara: :opaokara: :opaokara:


:lol: :lol: :lol:
τί να πω ρε συ ρίζλα, μάλλον μέχρι εμένα έφτασε η στουραμά. περνάει και μέσα από τη φώτο μου εκεί στην πινακίδα.

χωρίς πλάκα πιστεύω ότι αν δεν έκανε την ενέργεια αυτή ο λαζάρ το ματς θα τελείωνε 1-0.
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10199
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-Π.Α.Ο.Κ. 1-4,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό Rizla » Δευτ 07 Ιαν 2013, 14:54

Σε αυτο συμφωνω απολυτα.
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-Π.Α.Ο.Κ. 1-4,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Δευτ 07 Ιαν 2013, 15:50

Αυτο που μετρησε για αλλη μια φορα ειναι η νικη.

Μεχρι την εισοδο του Κατσουρανη,ειχαμε μια ανουσια κατοχη μπαλας και απειλησαμε ελαχιστα.

Προχωραμε στον επομενο.....την Πεμπτη.
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-Π.Α.Ο.Κ. 1-4,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό stephanos » Δευτ 07 Ιαν 2013, 15:54

Rizla έγραψε:Καλυτερος ο μυταρας απο τον Σαλπι? :lol:
Ο Σαλπι ειναι καλυτερος και απο τρεις. Δλδ μονο τον Σαλπι να βαλεις δεν χρειαζεσαι ουτε Ρομπερ ουτε Λωρενς...


Συμφωνείτε και σε αυτό. Ο χθεσινός Λώρενς (ειδικά στα αριστερά) δεν προσφέρει κάτι στην τριάδα, ο δέ χθεσινός Ρομπέρ αφαιρεί κιόλας!

Κατά τα άλλα, συνήθως σε ένα ομαδικό άθλημα, είναι λίγο αμερικανιά η ανάδειξη mvp (καλά και ντε, ένας να είναι ο πρώτος = άρα οι υπόλοιποι τίποτα :twisted: ) και το χθεσινό ματς είναι από αυτά που το αποδεικνύουν κιόλας.
ΜΙΑ απόκρουση έκανε ο Χακόμπο.
ΜΙΑ τρομερή ενέργεια ο Λάζαρ.
ΔΥΟ θετικές (αποβολή, γκολ) και ΜΙΑ αρνητική (χαμένο πέναλτι) ο Σαλπιγγίδης, άρα σύνολο ΜΙΑ θετική παραπάνω.
ΜΙΑ συστημένη σέντρα ο Κατσουράνης.
ΕΝΑ γκολ ο Γιάννου (αυτό το γράφω και ως είδηση).
Αυτά αν υπήρχε tendex που ευτυχώς δεν υπάρχει. Παίκτης που να ξεχώρισε για μένα δεν υπήρχε. Αυτό μπορεί να είναι και καλό.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-Π.Α.Ο.Κ. 1-4,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Δευτ 07 Ιαν 2013, 17:45

danirifle έγραψε:
Rizla έγραψε:
danirifle έγραψε:
δε σου δίνω άδικο, γιατί τον κοντό δεν τον χωνεύω μία. οπότε δεν τον κρίνω πάντα με καθαρό μυαλό. ωστόσο στα άλλα δύο σημεία διαφωνίας σου θα σου απαντήσω.

ο πάνθρακας στο σύνολο έχει χειρότερο υλικό. αλλά η 3άδα η μεσοεπιθετική του μυτόγκας - ουσέρο - βαιρουά, είναι καλύτερη από τη δική μας ρομπέρ - κοντός - λόρενς

και για τα πέναλτι, ε όχι και καλός εκτελεστής. τα πέναλτί του είναι "μπούμια" και ούτε καν στη γωνία.
δες το σημερινό.

υγ. ΣΟΥΡΜΕ, δεν ήταν το πρόβλημα ο κοντός σήμερα. αλλά για μένα, όπως ο λαζάρ πήρε μόνος του το ματς και ήταν μβπ στα μάτια μου, έτσι και ο κοντός θα ήταν ο μοιραίος. με παραξενεύει που πάει να βγει μβπ. ίσως να τα βλέπω εγώ λάθος, τί να πω


Ρε συ Ντανι εγω πινω εσυ την ακους? :mrgreen:
Καλυτερος ο μυταρας απο τον Σαλπι? :lol:
Ο Σαλπι ειναι καλυτερος και απο τρεις.Δλδ μονο τον Σαλπι να βαλεις δεν χρειαζεσαι ουτε Ρομπερ ουτε Λωρενς...
Ο Λαζαρ εκανε ΜΙΑ ενεργεια σε ολο το ματς...ΜΒΠ για μια ενεργεια?Υπερβολικο σε βρισκω...
Ενταξει ειπαμε δεν τον πας,αλλα οχι και ετσι... :opaokara: :opaokara: :opaokara:


:lol: :lol: :lol:
τί να πω ρε συ ρίζλα, μάλλον μέχρι εμένα έφτασε η στουραμά. περνάει και μέσα από τη φώτο μου εκεί στην πινακίδα.

χωρίς πλάκα πιστεύω ότι αν δεν έκανε την ενέργεια αυτή ο λαζάρ το ματς θα τελείωνε 1-0
.



αυτο ειναι ολο το ζουμι ουτε νεος επιθετικος ΠΑΟΚ υπηρξε ουτε τπτ..μετα ,ε 10 που ανοιξαν κιολας λογικο να κανουμε παρτι..μεχρι το γκολ του λαζαρ ομως ουτε φαση ο κλασσικος αταλαντος μεσοεπιθετικα ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-Π.Α.Ο.Κ. 1-4,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό stephanos » Δευτ 07 Ιαν 2013, 18:16

angelheart έγραψε:
DC έγραψε:Το γκολ του Λάζαρ Α-ΠΙ-ΣΤΕ-ΥΤΟ. Από τα σπάνια που βλέπουμε στην Ελλάδα και όχι μόνο




ΥΓ : το ματς (πάλι) δεν το είδα μιας και έχω τρεχάματα με τα μωρά. Γυρνάω σπίτι, ταΐζω τον έναν, κάθομαι να δω φάσεις τουλάχιστο, βλέπω το γκολ και θυμήθηκα αυτό που έβαλα πιο πάνω.

Αν ο Λαζάρ είχε διάρκεια στο παιχνίδι του (γιατί τόπι ξέρει και με το παραπάνω) θα είχε φύγει ΠΟΛΥ νωρίτερα από την Ρουμανία και φυσικά στην Ελλάδα δεν θα είχε έρθει ποτέ.


Δεν το είδα νωρίτερα. Νομίζω ότι άλλο γκολ θυμήθηκες (αλλά από την ίδια απίστευτη ομάδα):
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-Π.Α.Ο.Κ. 1-4,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 07 Ιαν 2013, 21:25

Οι γνώμες διίστανται σχετικά με το ποιό ήταν το πιο καθοριστικό σημείο που έκρινε τον χθεσινό αγώνα. Άλλοι λένε για την απόκρουση του μάγου Jacobo στο 1-0 και άλλοι για την εκπληκτική προσωπική ενέργεια του Lazar που μας χάρισε ένα σπό τα πλέον όμορφα γκολ που έχω δει τα τελευταία χρόνια.
Εγώ θεωρώ ότι δεν υπάρχει ένα σημείο που κρίνει έναν αγώνα. Θεωρώ πχ πολύ σημαντική στιγμή και το πέναλτυ που κερδίσαμε, που προήλθε από την εμπειρία και την κανότητα του Σαλπι και μας έδωσε το αριθμητικό πλεονέκτημα.
Ο ΠΑΟΚ ήταν μέτριος χθες και ειδικά μετά το χάσιμο του πέναλτυ. Έπρεπε ο Λάζερ να κάνει αυτή τη μαγική ενέργεια για να βγάλουμε γκολ. Από κει μετά ήταν θέμα χρόνου και μπράβο στην ομάδα που δεν έμεινε στα δύο, αλλά προσπάθησε ώς το τέλος.
Ο Jacobo είναι σπουδαίος τερματοφύλακας, ενώ τα δύο cbήσαν μέτρια. Μέτριοι και οι πλάγιοι μπακ αμυντικά, αλλά ο Lino προσπάθησε πολύ επιθετικά, αν και οι περισσότερες σέντρες του δεν ήταν καλές.
Ο Ρομπέρ έκανε ίσως το χειρότερο παιχνίδι του στον ΠΑΟΚ, πολύ μέτριος ο Φωτάκης, λίγο καλύτερος χωρίς πάντως κάτι ιδιαίτερο ο Lawrence. Ο Λάζαρ ξεκίνησε μέτρια, αλλά συν τω χρόνω βοηθούσε περισσότερο. Έχασε μια καλή ευκαιρία για γκολ στο πρώτο μέρος. Για μένα από αυτόν ξεκίνησε η ανατροπή.
Ο Kace ήταν καλός, αλλά άτυχος στη φάση του αυτογκολ. Ο Σαλπι ήταν ο καλύτερός μας επιθετικός. Ο Κατσουρ τα πήγε καλά στην πρώτη του εμφάνιση, όπως και ο Σταφ. Ο Γιάννου σκόραρε πάλι με κεφαλιά (3 γκολ στις 3 τελευταίες εμφανίσεις του).
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90109
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-Π.Α.Ο.Κ. 1-4,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό tasos81pl » Τρί 08 Ιαν 2013, 04:12

karlat85 έγραψε:ΠΑΟΚ 2
ΑΤΡΟΜ 1
ΑΣΤΕΡΑΣ 1
ΛΕΒΑΔ 0


κλαιν μαιν δηλαδη.εχεις 10 βαθμους διαφορα απτον 5ο και κατι εγινε...
give wings to fly...ride the sky
Άβαταρ μέλους
tasos81pl
 
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Δευτ 18 Οκτ 2010, 19:20
Τοποθεσία: salonika

Re: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-Π.Α.Ο.Κ. 1-4,MVP,Σχολια & παραλειπομενα

Δημοσίευσηαπό DC » Τρί 08 Ιαν 2013, 04:56

Του χρόνου ξανά με τον Πανθρακικό. Έχουμε αγώνα μεθαύριο.
MVP ο Σάλπι.
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης