Βέροια - Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP - Σχόλια και παραλειπόμενα

Συζήτηση για αγώνες της ομάδας που έγιναν

MVP

Γλύκος
54
61%
Λίνο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κωνσταντινίδης
2
2%
Κουμάλο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βιβιάν
1
1%
Κάτσε
2
2%
Λάζαρ
14
16%
Ρομπέρ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Φωτάκης
1
1%
Αθανασιάδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σαλπιγγίδης
12
13%
Σταφυλίδης
1
1%
Ετο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιάννου
2
2%
 
Σύνολο ψήφων : 89

Re: Βέροια - Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP - Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Δευτ 03 Δεκ 2012, 19:05

Dinos_Liverpool έγραψε:Σαν παιχνίδι και παρά το τελικό 0-0, ήταν σχετικά καλό, δεδομένου και του απαράδεκτου αγωνιστικού χώρου που, βέβαια, ήταν ο ίδιος και για τους δύο. Ένα πρώτο ημίχρονο με κάποια δεκάλεπτα με εξάρσεις και κάποια άλλα με υφέσεις και για τις δυο ομάδες. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε και το τελικό αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Δεν δικαιούμασταν τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο από το παιχνίδι. Μάλλον ευχαριστημένοι και τυχεροί (αποβολή- πέναλτι χαμένο για τη Βέροια) πρέπει να αισθανόμαστε. Τελική γεύση πικρή, γιατί δεν επιτρέπεται να χάνεις βαθμούς σε ένα γήπεδο που πάντα είναι σαν 2η έδρα. Κυρίως, όμως, μεγάλη ανακούφιση που δεν έγινε τίποτα με τον μπινέ που σφύριζε. Η ΠΑΕ πρέπει να δράσει άμεσα! Μακριά από τον ΠΑΟΚ αυτός ο χασάπης! Σε λίγο, όπως πάει ο Δούρος, θα μας τον φέρει και στην Τούμπα!

Διαπιστώσεις.

1)Εμένα δεν μου φάνηκε ότι παίζαμε με 10 (άλλο πάλι αυτό και φέτος!) για 55’ λεπτά και μπράβο στα παιδιά.
2)MVP ο Γλύκος και χαίρομαι πάρα πολύ που με βγάζει ψεύτη για ότι έχω πει εναντίον του. Χρειαζόμαστε δυο καλούς τερματοφύλακες και μακάρι να δείξει ότι η χθεσινή του εμφάνιση δεν ήταν τυχαία.
3)Επιτέλους, ένας πολύ καλός Lazar. Περιμένω ανάλογη συνέχεια γιατί το φετινό είχε παραγίνει.
4)Εντελώς ακαταλαβίστικη η αλλαγή του Σάλπι. Τρίτη συνεχόμενη πάρα πολύ καλή εμφάνιση. Δεν θυμάμαι να είχε κάνει, από την επιστροφή του και μετά, τρεις συνεχόμενες πολύ καλές εμφανίσεις. Έτσι Μητσάρα!
5)Εντελώς ακαταλαβίστικη η είσοδος του Γιάννου! Ουκ αν λάβεις από του μη... κατέχοντος! Εκτός εάν το «κατέχει» και έχω καταλάβει λάθος! Πήρε τις ευκαιρίες του, τις σπατάλησε και δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένει ο προπονητής.
6)Ο Φωτάκης έπαιζε ? Έπαιξε πουθενά αλλού φέτος ? Ξύπνα, Γιώγο!

Κάποιοι, πάντως, επιμένουν να βρίσκουν το παραμικρό για να κράξουν τον προπονητή. Ακόμα και σε τέτοιο ακατάλληλο αγωνιστικό χώρο που παίζαμε και με 10! Το ελλιπές ρόστερ δεν είναι παραμύθι, είναι γεγονός! Και γίνεται ακόμα πιο ελλιπές όταν δεν μπορείς να πάρεις αυτό που θες και από τους πρωτοκλασάτους σου. (Δεν μιλάω μόνο για χθες). Όσο αφορά το σύστημα, και γω θα συμφωνήσω ότι ίσως κάποιο άλλο, με ενισχυμένο το κέντρο, θα μας ταίριαζε περισσότερο, όμως δεν νομίζω ότι ξέρει κάποιος από μας καλύτερα από τον Δώνη. Γνώμες και απόψεις που καλό είναι να ακούγονται σαν σκέψεις, αλλά να μην γίνονται εμμονές. Λέτε να μην ξέρει τι εναλλακτικές υπάρχουν ? Ας μην τον υποτιμάμε, γιατί και έξυπνος είναι και δουλευταράς είναι. ΟΚ, ούτε εμένα με άρεσαν πολλές από τις δηλώσεις του, αλλά δεν κολλάω εκεί. Η ουσία είναι να βοηθηθεί από τη διοίκηση με 2-3 προσθήκες που θα επιλέξει αυτός και να δούμε τότε την εικόνα της ομάδας. Χρειάζεται υπομονή και εγώ ήδη κάνω και είμαι διατεθειμένος να κάνω ακόμα παραπάνω. Εάν δεν δω αποτελέσματα όταν δουλέψει με καλύτερο υλικό, τότε μάλιστα, θα αλλάξω ρότα. Τώρα είναι νωρίς και άδικο να τον πολεμάμε!

ΥΓ. Ιάσονα, ποιος κέρδισε στα βελάκια που παίζατε με τον ινδιάνο ?



Ρωτά καλύτερα πάνω σε ποιον παίζαμε βελακια!:)
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: Βέροια - Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP - Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vasilis.A » Δευτ 03 Δεκ 2012, 19:33

σε ταχυτητα και τεχνικη υστερουμε απο πολλες ομαδες...σε τετοιο βουρκο χρειαζοταν παθος και δυναμη ομως...και δεν τα εχουμε εδω και πολυ καιρο...καποιος πρεπει να αφυπνισει τους παντες...και βλεπω οτι ολοι εχουν αποδεχτει ως φυσιολογικα τα χ...
ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
vasilis.A
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2012, 23:56

Re: Βέροια - Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP - Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Δευτ 03 Δεκ 2012, 19:57

Argonaut4 έγραψε:
Ρωτά καλύτερα πάνω σε ποιον παίζαμε βελακια!:)


Χιχιχι... Όχι, πες μας κιόλας ότι είπα και ψέματα όταν έγραψα ότι παίζατε βελάκια πάνω του! Σας έδωσα στεγνά στην κρίση του αναγνωστικού κοινού! Ο Φώτης τη γλίτωσε, γιατί απλώς έπρεπε κάποιος να κάνει τον ξεναγό στο "Paokmania Μέλαθρον" και του έλαχε αυτουνού...
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Βέροια - Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP - Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Argonaut4 » Τρί 04 Δεκ 2012, 00:18

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :nairepaok:
-='Eπου Θεώ ΠΑΟΚ=-
-=NEMESIS FIGHTING TEAM=-
-=FIGHTING SOLVES EVERYTHING-BRAZILIAN JIU-JITSU=-
-=MMA FOR LIFE=-
Άβαταρ μέλους
Argonaut4
 
Δημοσιεύσεις: 5275
Εγγραφή: Παρ 17 Δεκ 2010, 13:08
Τοποθεσία: -Black&White London-

Re: Βέροια - Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP - Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Photis » Τρί 04 Δεκ 2012, 00:28

Σε λίγο κλείνει το τόπικ γιατί απλά καλό θα είναι να ξεχαστεί από τη μνήμη μας η συγκεκριμένη αναμέτρηση.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8731
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Βέροια - Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP - Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 04 Δεκ 2012, 00:56

Πλάκα πλάκα..13 σελίδες το κάναμε, όταν το topic του γαύρου έχει μόνο 8 (!) και τα επόμενα 2 μεγαλύτερα έχουν 12...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47065
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης