Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Συζήτηση για αγώνες της ομάδας που έγιναν

MVP

Χακόμπο
57
61%
Σταφυλίδης
2
2%
Κατσικάς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κουμαλό
6
6%
Έττο
2
2%
Γκαρσία
1
1%
Κάτσε
3
3%
Φωτάκης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λάζαρ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθανασιάδης
13
14%
Σαλπιγγίδης
9
10%
Κίτσιου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιάννου
1
1%
Βιβιάν
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 94

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dimbar » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 22:04

Odi έγραψε:O Μπουμσόνγκ ακόμη στον βάζελο είναι.Σαριέγκι και Καντέ ήτανε άθλιοι.Ο Καραγκούνης και ο Κλέιτον παίζανε κάτι 10 λεπτα.Ο Μπίασμιρ ας μην σχολιάσω.Ο Νίνης ούτε έπαιζε.Δεν λέω οτι δεν αποδυναμώθηκε,λέω ότι δεν αποδυναμώθηκε τόσο πολύ όσο λέτε όλοι.Κουίνσι-Βιτόλο-Μπουμσόνγκ-Ζέκα-Σπυρόπουλος-Μαρίνος κλπ όλοι μείνανε.

Δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια καν τη λογική σου..Εϊμαστε 2οι ας πούμε επειδή δεν υπάρχει βάζελος και κουλα;Οι άλλες ομάδες δηλαδή δεν παίζουν κανένα ρόλο;Ή όταν ήταν αυτοί δυνατοί δεν ήμαστε εμείς αποδυναμωμένοι;Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την λογική.Ναι παίζεις σε ένα αδύναμο πρωτάθλημα.Και ναι είσαι 2ος.Δεν μπορείς να είσαι πρώτος.Αλλά γιατί να μειώνεις τόσο πολύ την ομάδα σου;


@Odi,
σου απάντησα σε ποστ που έλεγες ότι οι μόνες απουσίες είναι Κατσουράνης - Λέττο, τίποτα παραπάνω.

Στο δεύτερο ζήτημα που βάζεις, καθόλου δεν μειώνω την ομάδα, το αντίθετο υποστηρίζω ΣΤΑΘΕΡΑ ότι το ρόστερ είναι το δεύτερο καλλίτερο μετά του γαύρου.Εσυ θεωρείς και του βάζελου καλλίτερο, κανένα πρόβλημα.
Η λογική μου έγκειται στο εξής, θεωρώ ότι ο προπονητής είναι ανεπαρκής για τον ΠΑΟΚ.Η γνώμη μου αυτή εκφράστηκε από την πρώτη στιγμή της πρόσληψης του.Πιστεύω ότι αυτά που βλέπω σε κάθε αγώνα δικαιώνουν την αρχική μου άποψη.Πολύ περισσότερο που δεν βλέπω κανέναν να επιχειρηματολογεί υπέρ του προπονητή μιλώντας για την ουσία του έργου του που είναι η εικόνα της ομάδας στο γήπεδο.Αντ αυτού ακούμε δικαιολογίες γιατί δεν πρέπει να τον κρίνουμε.
Σέβομαι την άποψη του καθενός αλλά φθάσαμε στο σημείο να ακούμε ότι όσοι κριτικάρουν τον Δώνη εξυπηρετούν σκοπιμότητες, έχουν σκοτεινά κίνητρα ή είναι εμπαθείς!
Καθε τι που λέμε είναι δίκοπο μαχαίρι, όπως εσύ έχεις την απορία γιατί μειώνω την ομάδα, το ίδιο θα μπορούσα να πώ κι εγώ (αν και δεν το κάνω), ότι όσοι θέλουν τον συγκεκριμένο προπονητή θέλουν τον ΠΑΟΚ μικρομεσαίο.
Θεωρώ τέτοιες λογικές παιδιάστικες!
Σε τελευταία ανάλυση είμαστε σε ένα φόρουμ, διαφωνούμε/συμφωνούμε και ο καθένας εκφράζει την άποψη του με τον τρόπο που μπορεί.
Γιατί πρέπει σώνει και καλά να δεχθώ ότι ο προπονητής ΔΕΝ φταίει για την εικόνα της ομάδας;
Τι έχει συμβεί για να αλλάξει η αρχική μου άποψη ότι ο ΠΑΟΚ χρειάζεται έναν μεγάλο προπονητή για να χτίσει σοβαρή ομάδα;
Αυτά φίλε μου!

Αποστόλη στο youtube υπαρχουν και τα δυό, ψάξτα.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό xrictoforoc » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 22:09

Με τα Ζωνιανά είναι παραλλαγή του "οοοο ΠΑΟΚΑΡΑ" όχι του "Χιλιόμετρα κάναμε πάλι",θα το βρεις αν πατήσεις "Είχα δέντρα στα Ζωνιανά" πάντως δεν τα έχω βρει κάπου.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrictoforoc
 
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Δευτ 15 Νοέμ 2010, 22:30
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 22:17

dimbar έγραψε:
Odi έγραψε:O Μπουμσόνγκ ακόμη στον βάζελο είναι.Σαριέγκι και Καντέ ήτανε άθλιοι.Ο Καραγκούνης και ο Κλέιτον παίζανε κάτι 10 λεπτα.Ο Μπίασμιρ ας μην σχολιάσω.Ο Νίνης ούτε έπαιζε.Δεν λέω οτι δεν αποδυναμώθηκε,λέω ότι δεν αποδυναμώθηκε τόσο πολύ όσο λέτε όλοι.Κουίνσι-Βιτόλο-Μπουμσόνγκ-Ζέκα-Σπυρόπουλος-Μαρίνος κλπ όλοι μείνανε.

Δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια καν τη λογική σου..Εϊμαστε 2οι ας πούμε επειδή δεν υπάρχει βάζελος και κουλα;Οι άλλες ομάδες δηλαδή δεν παίζουν κανένα ρόλο;Ή όταν ήταν αυτοί δυνατοί δεν ήμαστε εμείς αποδυναμωμένοι;Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την λογική.Ναι παίζεις σε ένα αδύναμο πρωτάθλημα.Και ναι είσαι 2ος.Δεν μπορείς να είσαι πρώτος.Αλλά γιατί να μειώνεις τόσο πολύ την ομάδα σου;


@Odi,
σου απάντησα σε ποστ που έλεγες ότι οι μόνες απουσίες είναι Κατσουράνης - Λέττο, τίποτα παραπάνω.

Στο δεύτερο ζήτημα που βάζεις, καθόλου δεν μειώνω την ομάδα, το αντίθετο υποστηρίζω ΣΤΑΘΕΡΑ ότι το ρόστερ είναι το δεύτερο καλλίτερο μετά του γαύρου.Εσυ θεωρείς και του βάζελου καλλίτερο, κανένα πρόβλημα.
Η λογική μου έγκειται στο εξής, θεωρώ ότι ο προπονητής είναι ανεπαρκής για τον ΠΑΟΚ.Η γνώμη μου αυτή εκφράστηκε από την πρώτη στιγμή της πρόσληψης του.Πιστεύω ότι αυτά που βλέπω σε κάθε αγώνα δικαιώνουν την αρχική μου άποψη.Πολύ περισσότερο που δεν βλέπω κανέναν να επιχειρηματολογεί υπέρ του προπονητή μιλώντας για την ουσία του έργου του που είναι η εικόνα της ομάδας στο γήπεδο.Αντ αυτού ακούμε δικαιολογίες γιατί δεν πρέπει να τον κρίνουμε.
Σέβομαι την άποψη του καθενός αλλά φθάσαμε στο σημείο να ακούμε ότι όσοι κριτικάρουν τον Δώνη εξυπηρετούν σκοπιμότητες, έχουν σκοτεινά κίνητρα ή είναι εμπαθείς!
Καθε τι που λέμε είναι δίκοπο μαχαίρι, όπως εσύ έχεις την απορία γιατί μειώνω την ομάδα, το ίδιο θα μπορούσα να πώ κι εγώ (αν και δεν το κάνω), ότι όσοι θέλουν τον συγκεκριμένο προπονητή θέλουν τον ΠΑΟΚ μικρομεσαίο.
Θεωρώ τέτοιες λογικές παιδιάστικες!
Σε τελευταία ανάλυση είμαστε σε ένα φόρουμ, διαφωνούμε/συμφωνούμε και ο καθένας εκφράζει την άποψη του με τον τρόπο που μπορεί.
Γιατί πρέπει σώνει και καλά να δεχθώ ότι ο προπονητής ΔΕΝ φταίει για την εικόνα της ομάδας;
Τι έχει συμβεί για να αλλάξει η αρχική μου άποψη ότι ο ΠΑΟΚ χρειάζεται έναν μεγάλο προπονητή για να χτίσει σοβαρή ομάδα;
Αυτά φίλε μου!

Αποστόλη στο youtube υπαρχουν και τα δυό, ψάξτα.


Ίσα ίσα λέω οτι το ρόστερ μας είναι καλύτερο αν όχι ισάξιο με του βάζελου.Απλά δεν αποδυναμώθηκαν τόσο πολύ όσο λες.

Αυτό που λέω για τον Δώνη είναι οτι κάθε χρόνο οι ίδιοι που κράζουν θα κράζουν είτε ο προπονητής λέγεται Μπόλονι,είτε Δώνης,είτε Σάντος.Έχει αποδειχθεί ένα εκατομμύριο φορές.Απλά δεν αντέχω το συνεχές κράξιμο και την γκρίνια.
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Photis » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 22:25

Σε λίγο κλείνει το τόπικ.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8706
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dimbar » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 22:38

Odi έγραψε:
dimbar έγραψε:
Odi έγραψε:O Μπουμσόνγκ ακόμη στον βάζελο είναι.Σαριέγκι και Καντέ ήτανε άθλιοι.Ο Καραγκούνης και ο Κλέιτον παίζανε κάτι 10 λεπτα.Ο Μπίασμιρ ας μην σχολιάσω.Ο Νίνης ούτε έπαιζε.Δεν λέω οτι δεν αποδυναμώθηκε,λέω ότι δεν αποδυναμώθηκε τόσο πολύ όσο λέτε όλοι.Κουίνσι-Βιτόλο-Μπουμσόνγκ-Ζέκα-Σπυρόπουλος-Μαρίνος κλπ όλοι μείνανε.

Δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια καν τη λογική σου..Εϊμαστε 2οι ας πούμε επειδή δεν υπάρχει βάζελος και κουλα;Οι άλλες ομάδες δηλαδή δεν παίζουν κανένα ρόλο;Ή όταν ήταν αυτοί δυνατοί δεν ήμαστε εμείς αποδυναμωμένοι;Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την λογική.Ναι παίζεις σε ένα αδύναμο πρωτάθλημα.Και ναι είσαι 2ος.Δεν μπορείς να είσαι πρώτος.Αλλά γιατί να μειώνεις τόσο πολύ την ομάδα σου;


@Odi,
σου απάντησα σε ποστ που έλεγες ότι οι μόνες απουσίες είναι Κατσουράνης - Λέττο, τίποτα παραπάνω.

Στο δεύτερο ζήτημα που βάζεις, καθόλου δεν μειώνω την ομάδα, το αντίθετο υποστηρίζω ΣΤΑΘΕΡΑ ότι το ρόστερ είναι το δεύτερο καλλίτερο μετά του γαύρου.Εσυ θεωρείς και του βάζελου καλλίτερο, κανένα πρόβλημα.
Η λογική μου έγκειται στο εξής, θεωρώ ότι ο προπονητής είναι ανεπαρκής για τον ΠΑΟΚ.Η γνώμη μου αυτή εκφράστηκε από την πρώτη στιγμή της πρόσληψης του.Πιστεύω ότι αυτά που βλέπω σε κάθε αγώνα δικαιώνουν την αρχική μου άποψη.Πολύ περισσότερο που δεν βλέπω κανέναν να επιχειρηματολογεί υπέρ του προπονητή μιλώντας για την ουσία του έργου του που είναι η εικόνα της ομάδας στο γήπεδο.Αντ αυτού ακούμε δικαιολογίες γιατί δεν πρέπει να τον κρίνουμε.
Σέβομαι την άποψη του καθενός αλλά φθάσαμε στο σημείο να ακούμε ότι όσοι κριτικάρουν τον Δώνη εξυπηρετούν σκοπιμότητες, έχουν σκοτεινά κίνητρα ή είναι εμπαθείς!
Καθε τι που λέμε είναι δίκοπο μαχαίρι, όπως εσύ έχεις την απορία γιατί μειώνω την ομάδα, το ίδιο θα μπορούσα να πώ κι εγώ (αν και δεν το κάνω), ότι όσοι θέλουν τον συγκεκριμένο προπονητή θέλουν τον ΠΑΟΚ μικρομεσαίο.
Θεωρώ τέτοιες λογικές παιδιάστικες!
Σε τελευταία ανάλυση είμαστε σε ένα φόρουμ, διαφωνούμε/συμφωνούμε και ο καθένας εκφράζει την άποψη του με τον τρόπο που μπορεί.
Γιατί πρέπει σώνει και καλά να δεχθώ ότι ο προπονητής ΔΕΝ φταίει για την εικόνα της ομάδας;
Τι έχει συμβεί για να αλλάξει η αρχική μου άποψη ότι ο ΠΑΟΚ χρειάζεται έναν μεγάλο προπονητή για να χτίσει σοβαρή ομάδα;
Αυτά φίλε μου!

Αποστόλη στο youtube υπαρχουν και τα δυό, ψάξτα.


Ίσα ίσα λέω οτι το ρόστερ μας είναι καλύτερο αν όχι ισάξιο με του βάζελου.Απλά δεν αποδυναμώθηκαν τόσο πολύ όσο λες.

Αυτό που λέω για τον Δώνη είναι οτι κάθε χρόνο οι ίδιοι που κράζουν θα κράζουν είτε ο προπονητής λέγεται Μπόλονι,είτε Δώνης,είτε Σάντος.Έχει αποδειχθεί ένα εκατομμύριο φορές.Απλά δεν αντέχω το συνεχές κράξιμο και την γκρίνια.


Συγνώμη που δείνω συνέχεια,
αλλά αυτό που εσύ αποκαλείς κράξιμο εγώ το θεωρώ κριτική.Αν είναι οι ίδιοι κάθε χρόνο δεν το ξέρω και δεν έχω τρόπο να το μάθω ούτε μπορώ να καταλάβω πως έχει αποδειχθεί χίλιες φορές.
:pano:

Πολλά ευχαριστώ στους ads για την ανοχή τους στα οφτόπικ!
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 22:48

Έχει και όρια η κριτική αδερφέ. Πέρισυ ο Μπόλονι ο Ρουμάνος μισθοφόρος, πρόπερσυ ο Χάβος και ο Δερμιτζάκης οι κολλητοί,παραπρόπερσυ ο Σάντος ο καρπουζάς. Λίγο έλεος.
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 22:50

Και μια και τελειωνουν τα ψωμια του παροντος τοπικ,να υπενθυμισω σε ολους αυτους που μπορει να το διαβασουν σε κανενα εξαμηνο πως η επικεφαλιδα του δεν εχει κανενα λαθος.

Ο ΠΑΟΚ κερδισε τον Πανιωνιο.Δεν εχασε.Με 1-2!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 23:03

νταξει παντως δεν εχω παραπονο. εξελισομαστε συνεχως.
παλια αν κερδιζαμε ειχαμε βαρια βαρια 4-5 σελιδες και αν χαναμε καμια 15αρια με κραξιμο.
τωρα καταφεραμε και να κερδισουμε και να εχουμε 15 σελιδες κραξιμο. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 23:08

Εγώ έχω παρατηρήσει το άλλο φαινόμενο:Παλιότερα όταν χάναμε ήμαστε άθλιοι.Τώρα όταν χάνουμε είμαστε άθλιοι και όταν κερδίζουμε δεν το αναλύουμε καν γιατί ήταν δεδομένη η νίκη επειδή ήταν χάλια ο αντίπαλος κτλ..Μιλάμε για πλήρη διαστροφή. :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 23:11

Odi έγραψε:Έχει και όρια η κριτική αδερφέ. Πέρισυ ο Μπόλονι ο Ρουμάνος μισθοφόρος, πρόπερσυ ο Χάβος και ο Δερμιτζάκης οι κολλητοί,παραπρόπερσυ ο Σάντος ο καρπουζάς. Λίγο έλεος.

Ετσι ρε παιδι μου ειναι παράλογα όλα αυτα


ΚΆΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΟΒΑΖΕΛΩΝ
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 23:16

Odi έγραψε:Εγώ έχω παρατηρήσει το άλλο φαινόμενο:Παλιότερα όταν χάναμε ήμαστε άθλιοι.Τώρα όταν χάνουμε είμαστε άθλιοι και όταν κερδίζουμε δεν το αναλύουμε καν γιατί ήταν δεδομένη η νίκη επειδή ήταν χάλια ο αντίπαλος κτλ..Μιλάμε για πλήρη διαστροφή. :opaokara:


PAOK U ARE :opaokara:
Dimg4
 

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 23:44

ΚΑΙ ΝΑΙ....

Το κλεινουμε...Ιστορικο τοπικ...
Μετα απο νικη 12 σελ. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

MVP Ο χακομπο..
Παμε δυνατα για τη συνεχεια..
Εδω η συνεχεια viewtopic.php?f=174&t=5413
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης