Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Συζήτηση για αγώνες της ομάδας που έγιναν

MVP

Χακόμπο
57
61%
Σταφυλίδης
2
2%
Κατσικάς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κουμαλό
6
6%
Έττο
2
2%
Γκαρσία
1
1%
Κάτσε
3
3%
Φωτάκης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λάζαρ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθανασιάδης
13
14%
Σαλπιγγίδης
9
10%
Κίτσιου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιάννου
1
1%
Βιβιάν
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 94

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 12:52

Όπως αποδυναμώθηκαν οι άλλοι,έτσι αποδυναμωθήκαμε κ εμείς.Αν και για μένα ο βάζελος δεν αποδυναμώθηκε τόσο.Απλά δεν παίζει μπάλα.Οι μονάδες του είναι καλές.
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dimbar » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 13:02

copy-paste το πόστ σου με μία αλλαγή!

Όπως αποδυναμώθηκαν οι άλλοι,έτσι αποδυναμωθήκαμε κ εμείς.Αν και για μένα ο ΠΑΟΚ δεν αποδυναμώθηκε τόσο.Απλά δεν παίζει μπάλα.Οι μονάδες του είναι καλές.
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 13:05

Λάθος είσαι..Ο βάζελος πλην του Λέτο και του Κατσουράνη ίδια ομάδα είναι.Συν τον Σισοκό.
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dimbar » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 13:24

+Καραγκούνης+Νίνης+Καντέ+Σιμάο+Κλέιτον+Μπιάρσμιρ+Σαριέγκι


ΥΓ Συγνώμη για το οφ-τόπικ, αλλά μ αρέσει η ακριβολογία ;)
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lamosas » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 13:43

Με αφορμή τα δυο προηγούμενα ποστ αν και οφ τοπικ δίνεται η ευκαιρία σε όλους μας να σκεφτούμε τον λόγο που ποστάρουμε κάτι σε ένα δημόσιο φορουμ, και κατά πόσο αυτό αναποκρίνεται έστω και ελάχιστα στην πραγματικότητα, και όχι να γράφουμε κάτι είτε επειδή το ακούσαμε κάπου είτε γιατί ξυπνήσαμε στραβά. Καλό παράδειγμα στο τοπικ του Δώνη, δεν έχω δει ούτε ενα πραγματικό επειχήρημα στο οποίο να στηρίζεται η άποψη ότι ο Γιώργος Δώνης είναι υποφερτός προπονητής και ότι το έργο που παρουσιάζει (ποιό;) είναι τουλάχιστον ανεκτό για το σύλλογό μας.
Θα γίνουμε όλοι σοφότεροι και το φόρουμ θα καλύψει έναν τουλάχιστο στόχο του που είναι η γόνιμη ανταλαγή απόψεων μεταξύ μας.
Άβαταρ μέλους
lamosas
 
Δημοσιεύσεις: 3597
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 14:21

Δουλεια Δουλεια Δουλεια.
Ειναι το μονο που πρεπει να κανει ο Δωνης αυτη τη στιγμη.Οι νικες του δινουν ανεση χρονου,οι ηττες (και τα χ σε υποδεεστερες ομαδες)πιεση.Απ αυτη και μονο την αποψη ηταν θετικη η χθεσινη νικη.Κατα τ αλλα,μια απο τα ιδια,για να μην πω και χειροτερα απο προηγουμενες εμφανισεις,καθως στο χθεσινο ματς δεν ειχαμε ουτε την κατοχη της μπαλας.
Ο ετο δεν κανει ουτε γι αυη την ομαδα.Δε γινεται να μην το βλεπει καποιος.Ας μπει ενας εκ των αποστολοπουλου η κωσταντινιδη.Δε χανεις κατι.Αντιθετως υπαρχει περιπτωση να κερδισεις.
Ο χακομπο ΠΡΕΠΕΙ να ειναι βασικος και αναντικαταστατος και δεν πιστευω στο πρωτο του λαθος(που θα ερθει και ειναι λογικο)να αντικατασταθει απο το γλυκο.
Ο σταφυλιδης ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να μην παιζει καθως στην παρουσα χρονικη στιγμη ειναι καλυτερος σε ολα απο το λινο.Ισως οχι στα στημενα.Στα ποια???χαχαχαχαχ.Η ομαδα δεν εχει στημενα.(σε αντιθεση με τις ομαδες σαντος-μπολονι)
Τα σεντερ μπακ εγω τα θεωρω καλα, αλλα μονο αν διπλα τους εχουν εγκεφαλικο παιχτη και καλο με τη μπαλα στα ποδια.Οι δυο τους μαζι ειναι τουλαχιστον επικινδυνοι.
Ο κατσε εχει αρχισει να γινεται σημειο αναφορας στο κεντρο.
Ο μεγαλος γκαρσια χρειαζεται αρκετα παιχνιδια για να φτασει στα περσινα του στανταρ
Ο φωτακης μετα απο μια περιοδο φορμας, βρισκεται σε ελευθερη πτωση.
Ο λαζαρ δε θυμιζει σε τιποτα τον περισυνο λαζαρ και χρειαζεται πολυ προσπαθεια
Σαλπι, προσπαθεις αλλα δεν ξερω τι δεν εχεις.Τι σ φταιει ρε αγορινα μου?Ψυχολογικα εχεις?Παιχταρας εισαι
Κλαους, εσυ συνεχισε ακριβως ετσι.Εισαι killer
Τωρα για το γιαννου τι να πω?Να μπαινεις αλλαγη και να παιζεις λες και εισαι ο Βαν Μπαστεν και παιζεις στην επανομη?Αψυχος εντελως (αν και χθες δε βοηθηθηκες).Παρολαυτα αψυχος.Το δεκεμβριο θα ηθελα να σου πω ΑΝΤΙΟ και να μη μας γραφεις
Κιτσιου,συνεχισε να δουλευεις.κατι πηγες να κανεις χθεσ.Δεν ειναι ομς ματς για να κριθεις αυστηρα.
Βιβιαν λιγο επαιξες αλλα καταφερες να χασεις κεφαλια σε στημενο.Σε τι???Οχι μονο δεν εχουμε στημενα αλλα κινδυνευουμε και σε ολα τα στημενα του αντιπαλου
Αυτα τα ολιγα
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό stephanos » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 14:25

Μέτρια εμφάνιση στο πρώτο, απροσδόκητο ταμπούρι στο δεύτερο. Λες και θέλαμε να αποδείξουμε πόσο δύσκολο είναι να σπάσεις κλειστή άμυνα.
Έλλειψη χημείας στους 4 του κέντρου. Δεν φαίνεται να έχει δουλευτεί ο ρόμβος, ενώ στο γήπεδο υπήρχαν και οι τέσσερις αξιόπιστοι-δοκιμασμένοι χαφ που διαθέτει η ομάδα και που θεωρητικά μπορούν να στηρίξουν το σύστημα. Θες γιατί ο Φωτάκης είναι λίγος ως δεκάρι, θες γιατί ο Γκαρσία ψάχνει τα πατήματά του (ίσως και το ρόλο του...), θες γιατί ο Ρουμάνος φάνηκε χθες να σκάει από το πρώτο ημίχρονο (αντί για το 70' άλλων αγώνων). Ίσως θα πρέπει να δοκιμαστεί κάποια στιγμή και ο Λόρενς (όταν επιστρέψει) στην κορυφή του ρόμβου, που με την κίνησή του σε όλο το πλάτος του γηπέδου και την καλή μπαλιά στην περιοχή, μπορεί να προσφέρει περισσότερα από τον - κακό χτες - Φωτάκη.
Το δεύτερο ημίχρονο δεν αντέχει σε πολλή κριτική. Είπαμε να κλείσουμε τους χώρους, να μήν ρισκάρουμε για να κρατήσουμε την νίκη, αλλά «είπαμε της γριάς να χ...ει».

Κάτι ακόμη. Ούτε κι εμένα μου αρέσει αυτή η εικόνα της μόνιμης μίρλας για οτιδήποτε γίνεται ή δεν γίνεται. Λες και ψάχνουμε πάντα να βρούμε το στραβό. Όσο ήταν ο Σάντος «διώξε πια τον Πορτογάλο», τώρα «ε, ρε ποδόσφαιρο που παίζαμε τότε» λένε όσοι (λίγοι) τον στήριζαν και τότε, ενώ οι υπόλοιποι (που τότε τον είχαν ξεσκίσει) κάνουν τουμπεκί ψιλοκομμένο. Αλλά για όλα υπάρχει λύση και την προτείνω σε όλα τα μέλη που είναι αλλεργικοί στην γκρίνια:
Παίρνεις μια συνηθισμένη φράση που θεωρείς ότι είναι γκρινιάρικη. Επίτηδες διαλέγω μία ήπιων τόνων που την κατατάσσω στην όντως καλόπιστη κριτική:
markos4 έγραψε:πλεον η ομαδα εχει δειξει χαρακτηρα μιας κακης ομαδας με παιχτες χαμηλου επιπεδου,
και με εναν προπονητη κατα την γνωμη μου καλυτερο μεν του μπολονι αλλα οχι για πολλα πραγματα,
περιορισμενων δυνατοτητων...

ποδοσφαιρικα δεν εχω να περιμενω τιποτα,παρα μονο τις κινησεις του σαββιδη...


Κάνεις δυο-τρεις προσθαφαιρέσεις και προκύπτει η επιτομή της θετικής σκέψης:

πλεον η ομαδα εχει δειξει χαρακτηρα μιας κακης ομαδας με παιχτες χαμηλου επιπεδου,
και με εναν προπονητη κατα την γνωμη μου καλυτερο μεν του μπολονι αλλα για πολλα πραγματα, οχι περιορισμενων δυνατοτητων...

ποδοσφαιρικα δεν εχω να περιμενω τιποτα άλλο,παρα μονο τις κινησεις του σαββιδη...

:opaokara:
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 14:42

Ήταν πέναλτυ; Για μένα ξεκάθαρο! Για δέστε τη φάση στο 1:40 περίπου:
http://www.dailymotion.com/video/xuu47v ... mbediframe
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rizla » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 14:46

Γιατι Αποστολε υποστηριζει ο Πανιωνιος οτι δεν ηταν?ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΠΕΝΑΛΤΙ.
Το χερι ειναι απλωμενο στο θεο και εκτος απο αυτο τραβαει και απο την φανελα.Τι αλλο να κανει δλδ?
Άβαταρ μέλους
Rizla
 
Δημοσιεύσεις: 6201
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιούλ 2008, 18:18

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό eorptol » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 14:49

Το καθηκι τον βασιλακη τον ακούσατε ; Επιθετικό φάουλ λέει ο καμμενος ......


ΚΆΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΟΒΑΖΕΛΩΝ
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 14:51

ΟΚ .Επιτέλους καταλήξαμε οτι διαφωνούμε.Τέλος. :mrgreen:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό teacher » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 14:54

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ήταν πέναλτυ; Για μένα ξεκάθαρο! Για δέστε τη φάση στο 1:40 περίπου:
http://www.dailymotion.com/video/xuu47v ... mbediframe


Την ωρα του ματς, δεν το είδαμε λόγω απόστασης. Στο video φαίνεται ολοκάθαρα πως σπρώχνει τον Αθανασιάδη για να τον βγάλει από την πορεία του. Φυσικά ήταν πέναλτι. Όσο για το αν διαμαρτυρήθηκε ο Πανιώνιος, μπορεί επίσημα να μην ειπώθηκε κάτι αλλά το "πουλημένε" στο γήπεδο πήγαινε και ερχόταν...
Και κάτι ακόμα. Χτες μου άρεσαν οι αλλαγες του Δώνη αλλά όχι το πισωγύρισμα της ομάδας στην έναρξη της επανάληψης
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tad » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 15:08

lamosas έγραψε:Με αφορμή τα δυο προηγούμενα ποστ αν και οφ τοπικ δίνεται η ευκαιρία σε όλους μας να σκεφτούμε τον λόγο που ποστάρουμε κάτι σε ένα δημόσιο φορουμ, και κατά πόσο αυτό αναποκρίνεται έστω και ελάχιστα στην πραγματικότητα, και όχι να γράφουμε κάτι είτε επειδή το ακούσαμε κάπου είτε γιατί ξυπνήσαμε στραβά. Καλό παράδειγμα στο τοπικ του Δώνη, δεν έχω δει ούτε ενα πραγματικό επειχήρημα στο οποίο να στηρίζεται η άποψη ότι ο Γιώργος Δώνης είναι υποφερτός προπονητής και ότι το έργο που παρουσιάζει (ποιό;) είναι τουλάχιστον ανεκτό για το σύλλογό μας.
Θα γίνουμε όλοι σοφότεροι και το φόρουμ θα καλύψει έναν τουλάχιστο στόχο του που είναι η γόνιμη ανταλαγή απόψεων μεταξύ μας.


Γενικά η άποψή μου είναι ότι και εσύ αλλά και πολλοί ακόμα είστε εμπαθείς με τον Δώνη γιατί είναι καινούριος στην ομάδα και έτσι και αλλιώς ήρθε με στόχο να στήσει νέα ομάδα με ομαλό τρόπο. Μάλιστα στην αρχή ήρθε με στόχο να βοηθήσει στην οικονομική εξυγίανση με ανάδειξη και χρησιμοποιήση νέων παιχτών. Άρα εξαρχής η έντονη και βαριά κριτική είναι εκ των πραγμάτων εμπαθής.

2ον Αυτό όμως δεν ισχύει μόνο για τον Δώνη. Στην ζωή μου το έχω ζήσει όσες φορές άλλαξε προπονητή ο ΠΑΟΚ. Και από το 1985 που θεωρώ ότι άρχισα να παρακολουθώ με σχετική ωριμότητα άλλαξε πολλούς. Το ίδιο ίσχυε με τον Άγγελο, το ίδιο αλλά λιγότερο ίσχυε με τον Μπάγεβιτς, το ίδιο και μάλιστα πάρα πολύ ίσχυε με τον Σάντος, το ίδιο λίγο πολύ με όλους.

3ον Στην ουσία θα σου αναφέρω μόνο ένα θετικό του Δώνη το οποίο δεν αμφισβητήτε ...
Είπε από την αρχή ότι στόχος είναι να αλλάξει το στυλ της ομάδας και να γίνει πιο επιθετικό με κύρια χαρακτηριστικό παιχνιδιού την κατοχή μπάλας ...
Σε γενικές γραμμές αυτός ο στόχος έχει επιτευχθεί και μάλιστα πολύ γρήγορα τουλάχιστον όσο αφορά την κατοχή. Και μάλιστα ενώ σε πολλά παιχνίδια στράβωσαν πράγματα με αποβολές κλπ.

Εγώ προσωπικά έχω περισσότερο θέμα με παίχτες παρά με τον Δώνη ... άσχετα που και εγώ εδώ και 2-3 αγώνες βλέπω πολλά περισσότερα γεμίσματα από ότι στους πρώτους αγώνες. Ελπίζω να είναι πρόσκαιρο και να μην έχει χάσει τον έλεγχο της ομάδας. Πάντως δεν αμφισβητήτε ότι στην Κέρκυρα π.χ. η ομάδα είχε έντονη απειθαρχία. Ούτε είναι τυχαίο ότι ο Λάζαρ έχει 5 αγώνες που κάνει την μία βλακεία πίσω από την άλλη (μην ξεχνάτε ότι αποκλειστήκαμε κυρίως εξαιτίας του και όχι από τον Δώνη). Το πόσο φταίει σε αυτό ο Δώνης είναι σχετικό γιατί δεν είμαστε μέσα για να το τσεκάρουμε.
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Photis » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 15:33

Είναι αστείο να συζητάμε για την φάση του πέναλτι.Καταντήσαμε πλέον τα φανερά να τα βλέπουμε φανταστικά πέναλτι. Αυτό του Κλάους ήταν πεναλτάρα. Τεντωμένο χέρι που επηρεάζει την πορεία της μπάλας.ότι και να ακούτε από άλλους είναι παπαριές. Αυτό είναι το γράμμα του κανονισμού.
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8706
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Πανιώνιος-Π.Α.Ο.Κ. 1-2 MVP, Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό stathis73 » Δευτ 05 Νοέμ 2012, 15:37

Photis έγραψε:Είναι αστείο να συζητάμε για την φάση του πέναλτι.Καταντήσαμε πλέον τα φανερά να τα βλέπουμε φανταστικά πέναλτι. Αυτό του Κλάους ήταν πεναλτάρα. Τεντωμένο χέρι που επηρεάζει την πορεία της μπάλας.ότι και να ακούτε από άλλους είναι παπαριές. Αυτό είναι το γράμμα του κανονισμού.
:pano:


Ετσι ακριβώς ειναι και το λέμε βάση το τι λέει ο κανονισμός και δεν κρίνουμε την φάση, αλλά οτι χτυπά στο χέρι και αλλοιώνει την πορεία της μπάλας.
Άβαταρ μέλους
stathis73
 
Δημοσιεύσεις: 1316
Εγγραφή: Παρ 27 Μάιος 2011, 10:16

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες