Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Συζήτηση για αγώνες της ομάδας που έγιναν

MVP

Χακόμπο
13
24%
Ετό
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κουμάλο
4
7%
Κατσικάς
6
11%
Σταφυλίδης
19
35%
Λάζαρ
1
2%
Φωτάκης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
1
2%
Λίνο
1
2%
Σαλπιγγίδης
2
4%
Αθανασιάδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκαρσία
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κίτσιου
3
6%
Γιάννου
4
7%
 
Σύνολο ψήφων : 54

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DigitalFan » Σάβ 27 Οκτ 2012, 21:21

Σταφυλίδης, Κίτσιου και Jacobo μόνο παίξαν σήμερα μπάλα!
Έτσι δεν παίρνεις ματς...

Ο Πέλκας δεν πρόσφερε τίποτα μεσοεπιθετικά, που είναι και η δουλειά του, ενω απο την άλλη πλευρά είχαμε τον γέρο Λίνο που ούτε κοντρολ δεν μπορούσε να κάνει...!

Ο Έττο κλασικά εκνευριστικός με αυτό το γύρισμα της μπάλας πίσω...

Ο Κατσικάς σε γενικές γραμμές ήταν μάλλον καλός, αλλά αυτή η απάθειά του μπορούσε να στοιχίσει σε πολλές περιπτώσεις που πήγαινε χαλλλλαρά στην μπάλα...

Ο Κουμάλο σε αυτό το παιχνίδι έκανε την κολώνα, οπότε δεν μπορούμε να τον κρίνουμε...

Ο Φωτάκης έκανε αβίαστα λάθη από ένα σημείο και μετά, αλλά ήταν και μόνος του στην προώθηση του παιχνιδιού...

Ο Λαζάρ με αυτό το αργό του tempo και την τρίπλα πάνω στην τρίπλα, χωρίς κάποια ουσία, κατέχει την δεύτερη θέση από τους πιο εκνευριστικούς παίκτες, πίσω από τον Έττο...

Ο Σαλπιγγίδης δεν έχασε ούτε μια μονομαχία, έκανε σωστές κινήσεις για να πάρει μπάλα και τα κατάφερε 1 φορά, στην οποία απλά... κόλλησε ως είθισται το μυαλό του! Είχε άλλη μία ευκαιρία να σκοράρει, αλλά τον πρόδωσαν τα αντανακλαστικά του!

Ο Αθανασιάδης, στην μοναδική και πολύ σπουδαία ευκαιρία που είχε να σκοράρει, πίστεψε οτι αφού έφτασε η μπάλα σε αυτόν θα μπει μόνη της... Έτσι έκανε ένα πρόχειρο σουτ με την γνωστή κατάληξη...

Ο Γκαρσία αν και έλλειπε πολύ καιρό, έδειξε για άλλη μια φορά ότι έχει τεράστια εμπειρία, αν και δύσκολα μπορούμε να τον κρίνουμε στα λίγα λεπτά που έπαιξε... Στην δημιουργία παιχνιδιού όμως, όπως και όλοι οι προαναφερθέντες, δεν πρόσφερε κάτι ουσιαστικό...!

Ο Γιάννου, δεν κρίνεται...

Αν παρουσιάσουμε την ίδια εικόνα και στο ματς στην Νέα Σμύρνη, θα είναι αναμενόμενο να παραμείνουμε και με το πέρας της 9ης αγωνιστικής στην 3 θέση...!
Τελευταία επεξεργασία από DigitalFan και Σάβ 27 Οκτ 2012, 21:39, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Μια χώρα, μια ομάδα!

"Θέλω να πω στον Υπουργό πως υπάρχουν πολλές ομάδες στον κόσμο αλλά μόνο ένας ΠΑΟΚ. Στο λόμπι του Μακεδονία Παλλάς υπάρχει ένα ειδικό τραπέζι στο οποίο θέλουμε να βάλουμε την κούπα του πρωταθλήματος, του Τσάμπιονς Λιγκ" τόνισε ο Σαββίδης με τον γνωστό του τρόπο.
Άβαταρ μέλους
DigitalFan
 
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 22:08
Τοποθεσία: Πόντος

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό trel@menos » Σάβ 27 Οκτ 2012, 21:29

πρεπει να μαθουμε οπωσδηποτε να σκοραρουμε απο στημενα οπως επι σαντος. αλλιως μια απο τα ιδια. θα στηνουν τα καφενεια πισω το λεωφορειο και κατσε εσυ να χεις 70% κατοχη.
ο γαυρος με την ξανθη 3 γκολ εβαλε απο στημενα.
Άβαταρ μέλους
trel@menos
 
Δημοσιεύσεις: 2506
Εγγραφή: Τρί 01 Ιούλ 2008, 08:12

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό danirifle » Σάβ 27 Οκτ 2012, 21:29

καλά και μεις σαν οπαδοί είμαστε αστείοι! μεγάλα πρόβατα!

τη μία αγωνηστική όλοι θεοί και παιχταράδες και πάμε τρένο μέχρι να φάμε και το γαυράκο και τώρα όλοι άχρηστοι.

το δεδομένο είναι ότι το ΑΝΤΙΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (κούλα - βούρλιγκανς) διασπάται μόνο:

1) με σουτ εκτός περιοχής (τραγικά)
2) με σέντρες (σε ποιον?)
3) ΜΕ ΤΡΙΠΛΕΡ

δεν έχουμε ούτε έναν που να μπορεί να περάσει τον αντίπαλό του στο 1vs1.

με τέτοιες άμυνες, θα είμαστε πολύ δύσκολοι.

2 ευκαιρίες μάτια σου δίνονται και οι "επιθετικοί" σου κάνουν ό,τι χρειάζεται για να τις χάσουν!
δλδ ποιός φταίει? ο δώνης?

δεν ήταν παράξενο το αποτέλεσμα.
τέτοιες ομαδούλες δεν πρέπει καν να παίζουν Α' εθνική. ντροπή του ποδοσφαίρου
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10173
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DigitalFan » Σάβ 27 Οκτ 2012, 21:38

danirifle, ο Κίτσιου έδειξε ότι ίσως το έχει το 1 vs 1... Περιμένω να τον δω και σε αλλα ματς...
Μια χώρα, μια ομάδα!

"Θέλω να πω στον Υπουργό πως υπάρχουν πολλές ομάδες στον κόσμο αλλά μόνο ένας ΠΑΟΚ. Στο λόμπι του Μακεδονία Παλλάς υπάρχει ένα ειδικό τραπέζι στο οποίο θέλουμε να βάλουμε την κούπα του πρωταθλήματος, του Τσάμπιονς Λιγκ" τόνισε ο Σαββίδης με τον γνωστό του τρόπο.
Άβαταρ μέλους
DigitalFan
 
Δημοσιεύσεις: 1233
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2011, 22:08
Τοποθεσία: Πόντος

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό danirifle » Σάβ 27 Οκτ 2012, 21:45

το παιδάκι ενώ με εκνεύρισε την ώρα που έβλεπα το ματς, στην τελική δε θα τον κρίνω από τώρα.
10 λεπτά τον είδαμε και δεν ανταπεξήλθε.

αλλά έτσι είχε κάνει και ο κάτσε στις σέρρες και τον κράζαμε.

ας περιμένουμε
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10173
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Σάβ 27 Οκτ 2012, 21:47

κριμα στον κοσμο που εφαγε το αγιαζι και την βροχη....για να δει αυτο το ...χαλια-μαυρα..... :redcard:
ας ελπισουμε οτι δεν θα δωθει λογο καιρου,απαγορευτικο στα πλοια για να μπορεσουν να γυρισουν τα παληκαρια.


κατα τα αλλα....τι να πουμε....και τι να σχολιασουμε.....''τα μυαλα μας πονανε''..που ειπε και ενας φιλος....

Ιβαν...φερε πισω Βιερινια,παρε και 2-3 ακομα παικταραδες,να σωθει η χρονια.
Εχεις το κυπελλο και την δευτερη θεση στο πρωταθλημα να ''κυνηγησεις''...
γιατι με αυτους που εχουμε....δεν ειμαι και τοσο σιγουρος....οτι τα χουμε ''καπαρωσει''...αυτα τα δυο.
...μαλλον...για να πω την αληθεια...''χλωμους'' μας βλεπω....
...διαφορετικα....αν δεν...
...καλο κουραγιο σε ολους μας...
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό rouki » Σάβ 27 Οκτ 2012, 21:49

Ήμασταν τόσο τραγικοί, που μπορέσαμε να φάμε μόνο δυο ή ήταν τρεις, κίτρινες.
Όταν βλέπεις τέτοια απόδοση του Λίνο και δεν τον βγάζεις απο το δεκάλεπτο, που φάνηκε αυτό το έκτρωμα που το λέμε μπάλα, ε τότε πάω πάσο.
Ο Προπονητής πρέπει να έβλεπε άλλα πράγματα που εγώ δεν τα έβλεπα...
Και ο Λάζαρ και ο Φωτάκης και ο Σαλπιγγίδης και ο Έττο και ο Αθανασιάδης και ο Πέλκας ήταν μάπα και μάλλον γι αυτό δεν έκανε αλλαγή, διότι έπρεπε να αλλάξει οχτώ παίχτες.
Τώρα βλέπουμε τι δουλειά κάνει ο μικρός ο Κάτσε στο κέντρο, που έλειψε απο το πρώτο δευτερόλεπτο του παιχνιδιού.
Εμείς είχαμε τα χάλια μας, αλλά αυτό με τα κοράκια ρε πούστη μου έχει καταντήσει γελοίο...
:evil: :evil: :evil:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki
 
Δημοσιεύσεις: 1450
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 11:38

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό rouki » Σάβ 27 Οκτ 2012, 21:54

Εμπρος λοιπον κ. Σαββιδη , απεδειξε τωρα, οτι θελεις να κανεις κατι με τον ΠΑΟΚ και παρε πισω τον ΒΙειρινια τον χειμωνα, διοτι με τους παιχτες που διαθετουμε προς το παρον, το πολυ-πολυ τριτοι η τεταρτοι θα βγουμε παλι.
Και μετα παει και η Ευρωπη, πανε και τα χρηματα...
:cry:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki
 
Δημοσιεύσεις: 1450
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 11:38

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Σάβ 27 Οκτ 2012, 21:56

Όπως είπα και στο ημίχρονο του αγώνα όταν η τετράδα στο κέντρο είναι οι χειρότεροι μας παίχτες δε μπορούμε να έχουμε απαιτήσεις για κάτι παραπάνω. Το roster είναι παρα πολύ άδειο από ποιοτικούς παίχτες. Έχουμε φιλότιμους έχουμε παθιασμένους έχουμε τρελούς αλλά ποιοτικούς παίχτες έχουμε δυο τρεις. Η ομάδα χρειάζεται αριστερό χαφ και επιτελικό όχι για να χτυπήσει πρωτάθλημα όπως λένε μερικοί, αλλά για να ξεκινήσει να παίζει ορθολογικό ποδόσφαιρο. Νομίζω ότι τέτοια παιχνίδια πέρα από τη πίκρα και τον εκνευρισμό που προκαλούν είναι μια καλή ευκαιρία να κάνουμε μια πραγματική αξιολόγηση τον παιχτών, βασισμένη στα χαρακτηριστικά που θα έπρεπε να έχουν για τη θέση τους και όχι για τον αν είναι φιλότιμοι η αν κάνουν κάποια πράγματα πέραν των δυνατοτήτων τους.

Ο Lino πλέον νομίζω το έχει παρατήσει το άθλημα είναι αυτό που λένε το μυαλό θέλει αλλά δε μπορούν τα πόδια

Ο Σαλπιγγίδης είναι ένας παίχτης που στήριξε όλη του τη καριέρα στην έκρηξη στη ταχύτητά και στο πάθος. Λόγο ηλικίας και άλλων συγκυριών τα έχει χάσει αυτά τα τρία. Για μένα δε μπορεί να προσφέρει πλέον αν θέλουμε να φτιάξουμε μια ανταγωνιστική ομάδα.

Οι Φωτάκης και Etto είναι παίχτες πάρα πολύ μέτριοι και λόγο ηλικίας δε βρίσκω τη λογική να υπάρχουν στο roster ακόμα κι ως αναπληρωματικοί.

Ο Lazar και με την επιστροφή των Garcia και Κάτσε νομίζω ήρθε η ώρα να κάτσει λίγο στον πάγκο να ηρεμήσει και να ξεκουραστεί. Πολλά και χαζά λάθη.
Τελευταία επεξεργασία από chrisg4 και Σάβ 27 Οκτ 2012, 22:02, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2426
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 27 Οκτ 2012, 21:57

δυστυχως η ομαδα δεν εχει αγωνιστικο πλανο. και γι αυτο ευθυνονται συγκεκριμένα προσωπα. φετος οι περισσοτεροι ποδοσφαιριστες παιζουν πολυ κατω απο το μεσο ορο τους και αυτο πρεπει να λυθει αμεσα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό che4 » Σάβ 27 Οκτ 2012, 22:17

DigitalFan έγραψε:danirifle, ο Κίτσιου έδειξε ότι ίσως το έχει το 1 vs 1... Περιμένω να τον δω και σε αλλα ματς...



Είσαι σίγουρος ότι είδες το ματς :?: :?: :?:
Άβαταρ μέλους
che4
 
Δημοσιεύσεις: 7248
Εγγραφή: Σάβ 16 Οκτ 2010, 20:27

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 28 Οκτ 2012, 00:28

Είμαι απ αυτούς που πιστεύουν οτι η στήριξη προσφέρει περισσότερα απ το κράξιμο αλλα μετα και το σημερινό δε πάει άλλο.Βαρέθηκα να στηρίζω μέτριους ποδοσφαιριστές που κάνουν το ένα λάθος μετά το άλλο και δείχνουν να τα έχουν όλα γραμμένα στα τέτοια τους.Ειδικά οι χάφ ήταν τραγικοί.Λαζάρ Φωτάκης εκνευριστικοί με τα λάθη και την επιμονή στην επιπλέον τρίπλα και σούτ αντίστοιχα.Λίνο, Πέλκας ανύπαρκτοι.Σάλπι χειρότερος απο πέρσι που τουλάχιστον προσπαθούσε.Κλάους κάποτε πρέπει να τελειώνει ατή η ιστορια με τα τετ α τετ.Βαρύ πρόστιμο σε όλους χθές.
Ο ΓΔ δε νομίζω οτι μπορούσε να κάνει κάτι διαφορετικό όταν η μισή ομάδα δε βρίσκεται στο γήπεδο, αλλα εκείνη η έμπνευση να βάλει τον Λίνο δεξί χάφ :shock: ηταν το κάτι άλλο.Τρικυμία στο δεύτερο ημίχρονο οπου άλλαζε ότι μπορούσε ευρισκόμενος μάλλον σε πανικό.
Το κοράκι έκανε λάθη αλλα δεν νομίζω οτι επηρέασε το τραγικό παιχνίδι μας .Ίσως γιατί δε χρειάστηκε .

ΥΓ Αλλάξαμε 4-5 προπονητές σε 2 χρόνια και πάλι τα ίδια βλέπουμε.Μήπως το πρόβλημα (μια νοσηρή δημοσιουπαλ . νοοτροπία) είναι στους παίκτες και κάποιοι πρέπει να φύγουν μπάς και σφίξουν οι κ@λοι?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26731
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 28 Οκτ 2012, 00:31

εννοειται Καταραμενε οτι το προβλημα ειναι στο υλικο...βλεπεις πχ τον σταφ το παιδι το χει....ηρθαν τον πηραν σε μια μερα και τελειωσε....για αλλους μονο αρδοδημοσιευσεις....η αξια ξεχωριζει .....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DC » Κυρ 28 Οκτ 2012, 00:35

Δεν χρειάζεται να είμαστε Μουρίνιο για να καταλάβουμε ότι έχουμε πρόβλημα με τις κλειστές άμυνες.
Και το πρόβλημα το έχουμε από πέρυσι.
Έχω αρχίσει να νιώθω ότι πάμε να παίξουμε ποδόσφαιρο Δώνη με ρόστερ Σάντος. Μπορεί και να είμαι λάθος. Όμως και πέρυσι και φέτος παίζουμε ποδόσφαιρο κατοχής αλλά όχι δημιουργικό ποδόσφαιρο. Φταίει ο Δώνης; Οι παίκτες; Και οι δύο; Δεν ξέρω. Είμαι ψιλοάμπαλος.
Διαβάζω χωσίματα σε Σάλπι και Κλάους και αναρωτιέμαι: πόσες φορές πέρασε η μπάλα σε αυτούς; Και να περάσει σωστά.
72-38 η κατοχή αλλά μέχρι 5 μέτρα πριν την περιοχή τους. Μέχρι εκεί και μετά η μπάλα ξανά πίσω. Λες και θα πληρωθούν με την πάσα.
Άμα ήξερα την λύση, θα ήμουν προπονητής ή πρόεδρος.
Δε ξέρω, αλλά αν θέλουμε το κάτι παραπάνω θα πρέπει να βρεθεί λύση ....
Υπάρχουν δύο ειδών άνθρωποι: Αυτοί που τα παίρνουν από τον ΠΑΟΚ και αυτοί που τα δίνουν στον ΠΑΟΚ.
Να μετονομαστεί η Θύρα 5 σε Θύρα Pablo Garcia.
Άβαταρ μέλους
DC
 
Δημοσιεύσεις: 7287
Εγγραφή: Τρί 16 Φεβ 2010, 18:29
Τοποθεσία: Παραπλεύρως του Ναού

Re: Κέρκυρα-Π.Α.Ο.Κ. 0-0 MVP, Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Caballo Viejo » Κυρ 28 Οκτ 2012, 00:42

1) Πονέσανε τα μάτια μας σήμερα.

2) Θέλει μεταγραφές η ομάδα το Δεκέμβρη.
Άβαταρ μέλους
Caballo Viejo
 
Δημοσιεύσεις: 1638
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 15:28
Τοποθεσία: Paokoslovakia

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης