Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Συζήτηση για αγώνες της ομάδας που έγιναν

MVP

Χακόμπο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λίνο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Έτο
18
16%
Κουμάλο
9
8%
Κατσικάς
2
2%
Κάτσε
40
36%
Λάζαρ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Φωτάκης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ρομπέρ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λόρενς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθανασιάδης
32
29%
Σαλπιγγίδης
4
4%
Κίτσιου
3
3%
Σταφυλίδης
3
3%
 
Σύνολο ψήφων : 111

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 22 Οκτ 2012, 07:35

Οταν μια ομαδα παιζει σχεδον ολο το παιχνιδι πισω απο τη σεντρα ειναι λογικο να μην μπορεις να κανεις φασεις και να αναπτυχθεις σωστα εφοσον δεν εχεις κανενα χαφ(πλην του κατσε) σε καλη μερα.
Φωτακης-λορενς-ρομπερ-λαζαρ πολυ μετριοι ως κακοι.Επομενως το παιχνιδι πηγαινε με αυτοματο πιλοτο χωρις να γινεται τιποτα.Και το μονο που μπορουσε να γινει ειναι μια δυο φασεις,οπως και εγινε.

Θελω να σταθω στη σταση του κοσμου πριν το ματς η οποια παζει κατ εμε σημαντικο ρολο.
Αμα δεν αφησουμε αυτες τους "διασυρμους,ριξτε 8 γκολ,διαλυστε τους" δε θα δουμε προκοπη ΠΟΤΕ.

Η περιρεουσα ατμοσφαιρα περναει στους παιχτες και βλεπουμε αυτα που βλεπουμε.Να μους πεις οι παιχτες εχουνε προπονητη και τους καθοδηγει.Σωστο αλλα οταν υπαρχει μια τετοια ατμοσφαιρα επηρεαζεται η ομαδα.
Πρεπει να ειμαστε σοβαροι ωστε να κανουμε βηματα μπροστα.

Υ.Γ1.Δωστε στον κατσε ενα κλειστο συμβολαιο πενταετιας.
Υ.Γ2.Αμα η βολσμπουργκ συνεχισει την ξεφρενη πορεια της προς τη β γερμανιας ο βιειρινια αργει πολυ??????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:

Παμε σοβαρα για το επομενο ματς στην κερκυρα που θα ειναι παλι δυσκολο.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 22 Οκτ 2012, 07:35

Δεν μπορώ να καταλάβω τα σχόλια πολλών αδερφών του στύλ ''τι λέτε εσείς που λέγατε για ντόρτια κι εξάρες'';

Επειδή ήμουν κι εγώ ένας απ αυτούς που σαν ΟΠΑΔΟΣ ήθελα να τους διαλύσουμε και να τους ταπεινώσουμε λέω λοιπόν ότι σιγά μη σας δώσω και λογαριασμό για αυτά που θα ήθελα να δω να κάνει η ομάδα μου, σιγά μη σας δώσω και λογαριασμό για τις ονειρώξεις που μπορεί να έχω για ένα δίωρο κάθε ΣΚ.

Δηλαδή, αν ερχόταν κανα 5-0 είχα εγώ το δικαίωμα να βγαίνω και να γράφω, ''τι λέτε εσείς που λέγατε για δύσκολη νίκη''; Αστεία πράγματα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 22 Οκτ 2012, 07:45

Sick δεν κατηγορουμε γιατι και εγω ημουν σε αυτους που λεγανε οχι τυμπανοκρουσιες κτλ.

Μακαρι να βαζουμε σε καθε ματς 4 και 5 γκολ.Απλα θεωρω πως η ομαδα επηρεαζεται και δε μας βγαινει σε καλο γενικα.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 22 Οκτ 2012, 10:28

αυτά για τις 5άρες και τις εξάρες, υπάρχουν κάποιοι που τα λένε για τον εαυτό τους και υπάρχουν κάποιοι που τα πιστεύουν. Αυτοί που τα πιστεύουν δεν αρχίζουν την γκρίνια όταν δεν έχει μπει γκολ στο 20λεπτο; Αυτοί που τα πιστεύουν δεν κατηγορούν την ομάδα αντί να την ενισχύουν; Αυτοί που τα πιστεύουν δε φεύγουν σα να έχασαν μετά το τέλος του αγώνα; (το τελευταίο μάλλον δεν ισχύει γιατί τότε όλοι ερχόμαστε σε επαφή με την πραγματικότητα και λέμε πάλι καλά το 3ποντο).
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό shark4 » Δευτ 22 Οκτ 2012, 11:01

Επειδη και εγω ημουν απο αυτους που γουσταρα 4 και 5 γκολ , θα πω οτι παλι καλα που πηραμε τους 3 βαθμους ... :D Η κουλα - και μετα την αναληψη της τεχνικης ηγεσια απο τον Λινεν- ηταν πασιφανες οτι θα κατεβαινε τουλαχιστον για να μην διασυρθει....

Παρεταξε ο γερμανος ενα συστημα 10-0-0 , αλα "χανι της Γραβιας" και μας μπλοκαρε ... Και για να συμφωνησω με τα γεγομενα του coach , "θα μπορουσε να ειχε γινει η ζημια ".....Αλλα κυριε Δωνη , φροντιζεις σε τοσο κλειστες αμυνες , να βρεις το αντιδοτο ..Πολλω δε μαλλον , οταν ειναι γνωστο και στις πετρες οτι η κουλα θα κατεβει να παιξει "ταμπουρι".... Και στο μελλον οι περισσοτερες ομαδες ετσι - περιπου - θα ερχονται στην Τουμπα να παιξουν.....

Σε 90 λεπτα αγωνα , ειδαμε το γκολ , το ψαλιδι του Σαλπι και το σουτ του Σταφυ.... Ετσι δεν πας πουθενα.... Και αν μαλιστα αυτοι ηταν στοιχειωδως καλοι θα μπορουσαν να ειχαν κανει την ζημια.... Τελος παντων...Κραταμε τους 3 βαθμους....

Υ.Γ. Ιδεα μου ειναι 'η αυτος ο Κουμαλο , πνιγεται σε μια κουταλια νερο ???? Σε κατι ανυποπτες φασεις , εμοιαζε να πελαγοδρομει ....Που να ηταν και οι παικτες της κουλας τιποτα σοβαροι.....

Υ.Γ. Ρε Λωρενς , παλικαρι μου , μια μεσα - μια εξω σε παει .... για δες το λιγο το θεμα ..Κριμα ειναι ....
" Άν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου." Ε. Πάουντ
Άβαταρ μέλους
shark4
 
Δημοσιεύσεις: 4755
Εγγραφή: Δευτ 24 Αύγ 2009, 10:47

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 22 Οκτ 2012, 12:05

Συγκρατηθείτε,μη μαλώσουμε τώρα και για την πρόβλεψη του σκόρ :o :oops:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26726
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vasilis.A » Δευτ 22 Οκτ 2012, 12:27

το παραπονο μου και απορια ταυτοχρονα...ολοι ξεραμε οτι η κουλα θα κατεβαινε ετσι...γιατι δεν ειδαμε μια σοβαρη προσπαθεια διασπασης της αμυνας της;;;εγω εγραψα για 8αρα...ηταν επιθυμια μου...δεν πιστευω να επηρεασα κανεναν παικτη...απλα ειμασταν χωμα...
ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
vasilis.A
 
Δημοσιεύσεις: 1264
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2012, 23:56

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό adam04 » Δευτ 22 Οκτ 2012, 12:55

Οπως λεει και ο φιλος παραπανω,καπως ετσι θα μας παιζουν ολοι στην Τουμπα.Ισως με Γκαρσια να ειμαστε καλυτεροι.
Παντως με τετοια αποδοση,να βγαινουν οι παικτες και να μιλανε για πρωταθλημα....καλυτερα να κλεισουν το στομα και να ανεβασουν την αποδοση τους χωρις πολλα λογια.
Κατω τα χερια απο τον Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
adam04
 
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Πέμ 16 Οκτ 2008, 17:17
Τοποθεσία: Κατερινη

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 22 Οκτ 2012, 13:16

Απο δώ τελειώσαμε νομίζω πάμε για φακές. MVP το μελαχρινό με τα δερμάτινα :mrgreen:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26726
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dimbar » Δευτ 22 Οκτ 2012, 13:49

vasilis.A έγραψε:το παραπονο μου και απορια ταυτοχρονα...ολοι ξεραμε οτι η κουλα θα κατεβαινε ετσι...γιατι δεν ειδαμε μια σοβαρη προσπαθεια διασπασης της αμυνας της;;;εγω εγραψα για 8αρα...ηταν επιθυμια μου...δεν πιστευω να επηρεασα κανεναν παικτη...απλα ειμασταν χωμα...



Αντί να απολογούμαστε 'οσοι πιστεύαμε ότι μπορούσαμε να βάλουμε 4-5 γκόλ σε μια ομάδα πεθαμένη, μήπως θα πρεπε να εκτιμήσουμε το πλάνο αντιμετώπισης του 4-6-0 με την προώθηση των σέντερ-μπάκ;
Πλάκα μας κάνετε;

:nairepaok:
Δεν είναι ΠΑΟΚ το να γλύφεις εκεί που φτύνεις
dimbar
 
Δημοσιεύσεις: 2584
Εγγραφή: Σάβ 07 Μαρ 2009, 22:54

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 22 Οκτ 2012, 13:52

Αλίμονο αν κάθε ομάδα που επέλεγε το σύστημα 10 - 0 - 0 έπαιρνε και το αποτέλεσμα που ήθελε! Ας πάει η ΑΕΚ μ' αυτό το σύστημα στο Καραϊσκάκη να πάρει το μηδέν!
Όση άμυνα και να παίζει ο αντίπαλος θα πρέπει να κάνεις πολλά λάθη στην ανάπτυξη για να μην μπορείς να δημιουργήσεις τελικές προσπάθειες.
Ο Ζαρντίμ είπε κάτι καλό: Επειδή ξέρουμε ότι οι αντίπαλοι θα μας παίξουν με κλειστή άμυνα κάνουμε ειδική προπόνηση στα στημένα γιατί είναι ένας πολύ καλός τρόπος να σκοράρεις απέναντι σ' αυτό το στυλ παιχνιδιού.
Εμείς ούτε φάουλ έξω από την περιοχή, ούτε καν κόρνερ δεν είχαμε στο πρώτο ημίχρονο!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89941
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 22 Οκτ 2012, 13:53

Πως να κερδίσεις κόρνερε ή έστω φάουλ όταν μόνοι μας πετούσαμε τη μπάλα άουτ ή κάναμε γιόμες με εμφανή θέση οφσαιντ των παικτών μας.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 22 Οκτ 2012, 15:38

τα φάουλ δεν έρχονται από μόνα τους, πρέπει να τα επιδιώξεις κρατώντας ο παίχτης την μπάλα λίγο παραπάνω στα πόδια του. Εμείς δεν το κάναμε αυτό στο 1ο ημίχρονο.

αν η ΑΕΚ παίξει έτσι μέσα στον ΟΣΦΠ είτε σε μια απόκρουση της δεν θα δώσουν το φάουλ και έτσι θα γίνει το κλέψιμο ψηλά = επικίνδυνη φάση, είτε δε θα δώσουν το οριακό οφσάιντ = επικίνδυνη φάση.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 22 Οκτ 2012, 16:08

Κανετε μια κουβεντα χωρις να βαζετε βασικα στοιχεια μεσα.

Ολο το κεντρο εκτος του κατσε ητανε κατω της βασης???Ποιες φασεις και ποια στημενα και ιστοριες???
Οταν δεν εχεις κεντρο εισαι κομμενος στην μπαλα.Στα ματς οπου το κεντρο τραβηξε αρης,οφη η ομαδα και φασεις ειχε και απ'ολα.

Συν οτι στο προχθεσινο ματς οι αλλοι παιζανε 70 λεπτα πισω απο τη σεντρα.Οταν δεν υπαρχει ο μποκαδορος,να κανει τριπλα και να μπει μεσα ή να κανει ενα σουτ και το κεντρο ειναι νεκρο βλεπεις αυτο που ειδαμε το σαββατο.Μην το κουραζετε αλλο.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Π.Α.Ο.Κ.-Α.Ε.Κ 1-0,MVP,Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 22 Οκτ 2012, 16:38

Κλεινουμε απο δω..
Νικη με κακη εμφανιση αλλα νικη..

Mvp για μια ακομη φορα ο ΚΑΤΣΕ...!!!

Συβεχεια εδω...
http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=145&t=5400
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Σχόλια & παραλειπόμενα αγώνων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες