Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Ταινίες, Μουσική, Games και ότι αλλό σχετικό...

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Betonieras » Κυρ 25 Ιουν 2017, 23:30

barlow4 έγραψε:φιλε μπετονιερα μονο με ψαρι εχεις σχεση η και με κρεας?
θελω τα φωτα σου σε κατι αν κατεχεις κ κρεας.

Φιλε barlow4 κ με το κρεας το κατεχω αρκετα. Θα χαρω ιδιαιτερα να σε βοηθησω αν μπορω ΠΑΟΚτσακι μου!
Betonieras
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Πέμ 11 Δεκ 2008, 21:21

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Κυρ 25 Ιουν 2017, 23:40

prist64 έγραψε:κατα δω ποτε θα ξεκουνησεις......

πατερ επιθυμια εξεφρασα.πραγματικη μεν αλλα επιθυμια.ημουν που ημουν δυσκινητος ,τωρα κ με το παιδι μονο ονειρα κανω..αλλα ειναι διακαης ποθος.αυτον τον ξυλοφουρνο που χωραει κ τυρανοσαυρο σε συνδυασμο με την πρωτη υλη σου κ το μαγειρικο ταλεντο της παπαδιας επιβαλλεται να τα τιμησω..
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Patron » Κυρ 25 Ιουν 2017, 23:45

Πατερ αν εχεις δικη σου ντοματα κ μελιτζανα αξιζει να τη δοκιμασεις, καταψυχεται κιολας πολυ καλα. Οπως ειπε κι ο μπαρλοου τη γευση την κανονιζεις στα γουστα σου.
Patron
 
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2014, 11:16

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Κυρ 25 Ιουν 2017, 23:46

Betonieras έγραψε:
barlow4 έγραψε:φιλε μπετονιερα μονο με ψαρι εχεις σχεση η και με κρεας?
θελω τα φωτα σου σε κατι αν κατεχεις κ κρεας.

Φιλε barlow4 κ με το κρεας το κατεχω αρκετα. Θα χαρω ιδιαιτερα να σε βοηθησω αν μπορω ΠΑΟΚτσακι μου!

σε καποια φαση φιλε μπετονιερα προσπαθουσα να πετυχω αλλα με τρομερη αποτυχια κατι που κανανε οι παλιες κλασσικες οικογενειακες ταβερνες .το μπιφτεκι βουτυρου αν εχεις υπ'οψη σου.εκεινο το κλασσικο πλακουτσωτο συμπαγες μπιφτεκι που το εκοβες με μαχαιρι.ελαχιστα μαγαζια το φτιαχνουν.ενα ειναι το αρχοντικο στο αδενδρο.ο αχνος στην ολυμπου.ο τακης στην ολγας κλπ.
αν εχεις κανενα μυστικο θα σου χρωσταω χαρη .
Τελευταία επεξεργασία από barlow4 και Δευτ 26 Ιουν 2017, 00:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό berry » Δευτ 26 Ιουν 2017, 00:08

στην κρεαρκο δουλευεις;
...γιατι απο παιδια μας παλαβωσε η ασπρομαυρη στολη! ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
berry
 
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 21:08

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Betonieras » Δευτ 26 Ιουν 2017, 00:18

barlow4 έγραψε:
Betonieras έγραψε:
barlow4 έγραψε:φιλε μπετονιερα μονο με ψαρι εχεις σχεση η και με κρεας?
θελω τα φωτα σου σε κατι αν κατεχεις κ κρεας.

Φιλε barlow4 κ με το κρεας το κατεχω αρκετα. Θα χαρω ιδιαιτερα να σε βοηθησω αν μπορω ΠΑΟΚτσακι μου!

σε καποια φαση φιλε μπετονιερα προσπαθουσα να πετυχω κατι που κανανε οι παλιες κλασσικες οικογενειακες ταβερνες αλλα με τρομερη αποτυχια.το μπιφτεκι βουτυρου αν εχεις υπ'οψη σου.εκεινο το κλασσικο πλακουτσωτο συμπαγες μπιφτεκι που το εκοβες με μαχαιρι.ελαχιστα μαγαζια το φτιαχνουν.ενα ειναι το αρχοντικο στο αδενδρο.ο αχνος στην ολυμπου.ο τακης στην ολγας κλπ.
αν εχεις κανενα μυστικο θα σου χρωσταω χαρη .

Αυτο του αρχοντικου ειναι οντως κορυφη. Φιλε το μονο που συνιστω ειναι κιμας μονο μοσχαρι, οχι ψωμι αλλα τριμμα απο φρυγανια ολικης, κλασικα αυγουλακια (μν τα τσιγκουνευτεις) κρεμμυδακι κ βασικο οχι ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ στα μπαχαρικα. οχι πολυ πιπερι ή αλατι ή μουσταρδα ή οτι αλλο προτιμας. Εγω το σερβιρω μονο με αλατοπιπερο κ λιγο μαιντανο. Παιδικο οπως συνιθιζει να το λεει ενας φιλος αλλα πιστεψε με εχει μεγαλη ανταποκριση. Αν το θες να μν τριβεται, γινεται θριμματα, πιο συμπαγες θα σου λεγα να προσθεσεις λιγο μπεικιν καθως το ζυμωνεις.
Betonieras
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Πέμ 11 Δεκ 2008, 21:21

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 26 Ιουν 2017, 00:23

λες να ειναι το μπεικιν το μυστικο ε?καλα στη γευση το εχω βρει.στην υφη δεν μπορω να το βρω.αυτο το συμπαγες το κρεατενιο.να φερνει πιο πολυ δλδ σε κρεας παρα σε κιμα αφρατο.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 26 Ιουν 2017, 00:40

Ερωτηση μιας και λετε για μπιφτεκια θυμαται κανεις βροντοσαυρος μια ταβερνα Ο Μπαμπης(νομιζω τ ονομα του ιδιοκτητη και θεοπουλα τη γυναικα του) χωμενη στα στενα στη κατω Ηλιουπολη?Πολυ θα θελα αν θυμαται καποιος που πηγαινε να μου δωσει καποια πληροφορια.Εχουν περασει 25 χρονια απο τοτε αλλα ο τυπος ηταν κορυφη στο μπιφτεκια αλλα και τ αλλα κρεατικα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Δευτ 26 Ιουν 2017, 01:08

barlow4 έγραψε:λες να ειναι το μπεικιν το μυστικο ε?καλα στη γευση το εχω βρει.στην υφη δεν μπορω να το βρω.αυτο το συμπαγες το κρεατενιο.να φερνει πιο πολυ δλδ σε κρεας παρα σε κιμα αφρατο.


νομιζω και το ζυμωμα παιζει ρολο στην υφη, ισως να φταιει κατι εκει...
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2739
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 26 Ιουν 2017, 01:17

παιζει το ρολο του αλλα δεν αρκει.παιζει και μυστικο μεσα για τη συνοχη.εχω δοκιμασει πολλα κολπα.κατεληξα οτι μαλλον χρειαζεται η επεξεργασια να γινει σε μηχανη.αλλα το κολπο που ειπε ο μπετονιερας δεν το εχω τεσταρει..
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό berry » Δευτ 26 Ιουν 2017, 05:41

επαγγελματιας απο τα γρεβενα μου εχει πει οτι τα μπιφτεκια της αγορας εχουν πολυ πιτουρο....ειναι αφρατο κ δεν τα σφιγγει οπως η βρωμη(κουακερ)
...γιατι απο παιδια μας παλαβωσε η ασπρομαυρη στολη! ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
berry
 
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 21:08

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό berry » Δευτ 26 Ιουν 2017, 05:42

κεν δοκιμασε σε ενα κιλο κιμα δυο ντοματες ψιλοκομμενες οχι τριμμενες και μια πρασινη πιπερια κ αυτη ψιλοκομμενη.
...γιατι απο παιδια μας παλαβωσε η ασπρομαυρη στολη! ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
berry
 
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 21:08

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό berry » Δευτ 26 Ιουν 2017, 05:44

paokmania master sef
χαχαχαχα
...γιατι απο παιδια μας παλαβωσε η ασπρομαυρη στολη! ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
berry
 
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 21:08

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 26 Ιουν 2017, 07:20

Αποτι νομίζω το δέσιμο στο μπιφτέκι το κάνει το αβγό. Όσο πιο πολύ το πλαθεις τόσο πιο σφιχτό γίνεται. Δε ξέρω αν πρόσθετες λίγο γάλα στο πλασιμο μήπως και βοηθήσει;
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Lacedaemonian » Δευτ 26 Ιουν 2017, 07:58

Kostomanolis έγραψε:Προτασεις για Νεαπολη Λακωνιας η εστω κοντα;

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ

Θα σε παω εγω βρε μην αγχωνεσαι :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Άβαταρ μέλους
Lacedaemonian
 
Δημοσιεύσεις: 3146
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 13:02
Τοποθεσία: Σπάρτη/Μάνη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψυχαγωγία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες