Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Ταινίες, Μουσική, Games και ότι αλλό σχετικό...

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Kourdos » Κυρ 11 Ιουν 2017, 20:17

Να σας βάλω και ένα εκτός έδρας γκολ τους εν Σαλονίκη: Pizza Boccone, Καρόλου Ντηλ, εξαιρετική κρούστα λεπτή, την φτιάχνουν μπροστά σου, πολύ γρήγορα, φτηνή και φιλικό προσωπικό. Την ανακάλυψαμε με το γιό μου (ρωτήσαμε τον Γκουγκλη ποιά είναι η κοντινότερη στο ξενοδοχείο) όταν ήμασταν επάνω τον Απρίλη.
Hai Răzvan!_____ Πринц Ivic_____Εν Tudor νίκα!_____Άγγελος εξάγγελος_____In Huub we trust_____FC Bölöni
Άβαταρ μέλους
Kourdos
 
Δημοσιεύσεις: 2959
Εγγραφή: Πέμ 23 Σεπ 2010, 08:25
Τοποθεσία: Αιγιαλούσα, Νομός Αμμοχώστου

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Κυρ 11 Ιουν 2017, 20:26

barlow4 έγραψε:
Μαυρο Χιονι έγραψε:Γραφτε ρε και κάνα γυραδικο στη Σαλονίκη για τα παιδιά από τη χαμουτζια


6.κωστας στην περαιβου



Σκύλος είσαι ρε απίστευτε

:opaokara:
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό billagorn » Κυρ 11 Ιουν 2017, 20:27

Παιδιά έχεις να προτείνει κανείς κάτι για Ζάκυνθο; Θα γυρίσουμε όλο το νησί με αυτοκίνητο, οπότε όποιος γνωρίζει καλά μέρη για φαγητό, όπου κι αν είναι, ας προτείνει αν μπορεί
billagorn
 
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Κυρ 18 Μάιος 2008, 11:56

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 11 Ιουν 2017, 20:46

Στο Μπόχαλη, περιοχή τύπου ακρόπολη της Ζακύνθου, έχει μια πολύ ωραία ταβέρνα που λέγεται "Καντάδες" ή αλλιώς "το σπίτι του Λάτα", με πολύ καλό φαγητό και κρασί και φυσικά με απίστευτη "θέα στο πιάτο" ολόκληρη την παραλία του λιμανιού της... 8-)

Να μη παραλείψεις (αν σ αρέσουν τα γλυκά) να αγοράσεις το ονομαστό εντόπιο μαντολάτο Ζακύνθου...
Το πουλάνε σε πολλά μέρη μεν, αλλά στα τουριστικά πουλάνε και κάποια που δεν είναι ντόπια, μην μπερδευτείς..;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Κυρ 11 Ιουν 2017, 23:48

barlow4 έγραψε:αλλαξε το επαγγελμα να μπορεσουμε να απαντησουμε χωρις να μας παρεξηγησουν..

:mrgreen:
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11437
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 12 Ιουν 2017, 00:27

πγκετσο περιμενω ινφορμεσιο για λημνο ε?
χρωστας λεπτομερειες..
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Δευτ 12 Ιουν 2017, 01:07

Ταβέρνα ο Μάνος ---->>> https://www.tripadvisor.com.gr/Restaura ... ml#REVIEWS

Πάω πολύ συχνά στο συγκεκριμένο, εκεί ήμουν και πριν λίγο, έχει απίστευτα μεγάλες μερίδες, λογικές τιμές, πεντανόστιμο φαγητό και φυσικά είναι στο κατάλληλο σημείο για να ευχαριστηθείς ανάλογα όλα τα παραπάνω. (δείτε από το πάνω λινκ φωτογραφίες)
Σήμερα έφαγα χταποδάκι ψητό, καλαμάρια φρέσκα (λίγο ακριβά/ 13 ευρώ..., ότι πληρώνεις παίρνεις, καμιά σχέση με κατεψυγμένα), σουπιά ψητή, πατάτες τηγανητές, σαλάτα ανάμικτη, μπύρες και στο τέλος κέρασμα κέικ με παγωτό! Τελικός λογαριασμός 50 ευρώ / 3 άτομα! ΔΕΝ καταφέραμε να τα φάμε όλα.

Όποιος έρθει Χανιά, είτε με οικογένεια, είτε με παρέα ή μόνος, ας επικοινωνήσει μαζί μου να πάμε για ένα ...test drive! :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9522
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Δευτ 12 Ιουν 2017, 01:53

barlow4 έγραψε:πγκετσο περιμενω ινφορμεσιο για λημνο ε?
χρωστας λεπτομερειες..

Για φαι συγκεκριμενα;

Ρωτησα και τους δικους μου να βοηθησουν :mrgreen:

Φευγοντας απο Μυρινα προς αμμολακους, ειναι το Καταλακκο. Λιιιιγο πιο πριν ειναι ενα μικρο χωριουδακι. Σαδρες; Σαρδες; Καααπως ετσι. Εχει μια ταβερνουλα που θα πας για αγριοκουνελο η για γουρουνοπουλο. Μας την ειχαν προτεινει στη Μυρινα, και καλα κανανε. Και τα 2 ηταν τελεια, αλλα ειδικα το αγριοκουνελο στιφαδο δε το περιμενα τοσο ωραιο! Προτεινεται! Να πας σιγουρα


Και δυο προτασεις απο τους δικους μου που πηγαν προσφατα ξανα: Στα ΚΤΕΛ ειναι ενα μαγαζακι (μαλλον) Γραμμοφωνο λεγεται. Πολυ πολυ ωραιο φαγητο και οτι κρεατα πηραν εξαιρετικα (εχει και ψαρακια νμζ)
Επισης λιγο μετα το 1ο που σου ειπα, ειναι μια παραλια Γοματι, ακριβως οπως πας αμμοθινες. Πανω στο κυμα εχει ενα μαγαζι που λεγεται Φλομαρι, με θαλασσινα κυριως. Πολυ ωραιο μου ειπαν και αυτο. Ειδικα Γραμμοφωνο που ειναι και Μυρινα να πας
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11437
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό billagorn » Δευτ 12 Ιουν 2017, 08:22

goran 64 έγραψε:Στο Μπόχαλη, περιοχή τύπου ακρόπολη της Ζακύνθου, έχει μια πολύ ωραία ταβέρνα που λέγεται "Καντάδες" ή αλλιώς "το σπίτι του Λάτα", με πολύ καλό φαγητό και κρασί και φυσικά με απίστευτη "θέα στο πιάτο" ολόκληρη την παραλία του λιμανιού της... 8-)

Να μη παραλείψεις (αν σ αρέσουν τα γλυκά) να αγοράσεις το ονομαστό εντόπιο μαντολάτο Ζακύνθου...
Το πουλάνε σε πολλά μέρη μεν, αλλά στα τουριστικά πουλάνε και κάποια που δεν είναι ντόπια, μην μπερδευτείς..;)


Σ' ευχαριστούμε πολύ φίλε μου!
billagorn
 
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Κυρ 18 Μάιος 2008, 11:56

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Πέμ 15 Ιουν 2017, 11:21

Καλησπέρες! Επειδή θα χτυπήσω τριήμερο στον Πόρο -για να γιορτάσω τον νέο προπονητή της ΠΑΟΚαρας! :mrgreen: -... υπάρχει κανείς που να ξέρει και να προτείνει για μάσα? Κατά προτίμηση ψαράκι... :mrgreen:

ΥΣ. Μου είπαν για τον Άσπρο Γάτο και το Μαϊστράλι... αλλά θα ήθελα να έχω και μια καλή ΠΑΟΚτσίδικη άποψη...
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Gimnistis » Πέμ 15 Ιουν 2017, 11:30

Τι θεϊκό τοπικ είναι αυτό!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Gimnistis
 
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 14:03

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 15 Ιουν 2017, 12:29

ε μοιρασε λιγη γνωση κ εσυ
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Πέμ 15 Ιουν 2017, 13:22

hasio_john έγραψε:Ταβέρνα ο Μάνος ---->>> https://www.tripadvisor.com.gr/Restaura ... ml#REVIEWS

Πάω πολύ συχνά στο συγκεκριμένο, εκεί ήμουν και πριν λίγο, έχει απίστευτα μεγάλες μερίδες, λογικές τιμές, πεντανόστιμο φαγητό και φυσικά είναι στο κατάλληλο σημείο για να ευχαριστηθείς ανάλογα όλα τα παραπάνω. (δείτε από το πάνω λινκ φωτογραφίες)
Σήμερα έφαγα χταποδάκι ψητό, καλαμάρια φρέσκα (λίγο ακριβά/ 13 ευρώ..., ότι πληρώνεις παίρνεις, καμιά σχέση με κατεψυγμένα), σουπιά ψητή, πατάτες τηγανητές, σαλάτα ανάμικτη, μπύρες και στο τέλος κέρασμα κέικ με παγωτό! Τελικός λογαριασμός 50 ευρώ / 3 άτομα! ΔΕΝ καταφέραμε να τα φάμε όλα.

Όποιος έρθει Χανιά, είτε με οικογένεια, είτε με παρέα ή μόνος, ας επικοινωνήσει μαζί μου να πάμε για ένα ...test drive! :mrgreen:


Κλαιω με σχόλιο στο τριπαντβάισορ:

Επίσης, παρατηρήθηκε αναίδεια απέναντι σε τουρίστες που ζήτησαν νερό. Χαρακτηριστικά ο υπεύθυνος είπε δυνατά στον σερβιτόρο "πήγαινέ τους νερό γιατί μου έχουν πρήξει τα ούμπαλα". Πραγματικά είναι κρίμα να υπάρχουν τέτοιες συμπεριφορές, που υποβαθμίζουν την ποιότητα των υπηρεσιών στα Χανιά. Πηγαίντε κάπου αλλού!
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Πέμ 15 Ιουν 2017, 13:40

XAXAXAXA ... ! :lol:
Την επόμενη φορά που θα θέλω νερό, .... θα πάω να βάλω μόνος μου! :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9522
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 15 Ιουν 2017, 13:43

και ενω συζηταμε για ταβερνες..
στον κοσμο συμβαινει και αυτο..
http://www.huffingtonpost.gr/2017/06/15 ... _term=Pos4

breatharians κυριοι


Εικόνα
μεχρι κ οι βιγκαν παλιωσαν
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψυχαγωγία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες