Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Ταινίες, Μουσική, Games και ότι αλλό σχετικό...

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 26 Νοέμ 2015, 02:27

Θα σου εξηγήσω αύριο γιατί δεν συμμετείχα έως τώρα κι ελπίζω να καταλάβεις φίλε μου tzelas...Μέχρι το απογευματάκι στις 16:00 περίπου...Καληνύχτα...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Πέμ 26 Νοέμ 2015, 10:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Πέμ 26 Νοέμ 2015, 03:10

Αν και δεν είναι το κατάλληλο τοπικ, εγώ θέλω αυτόν

https://youtu.be/Gqvz0-kND-4
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11437
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό che4 » Πέμ 26 Νοέμ 2015, 04:24

http://www.transfermarkt.de/rafael-van- ... ieler/4192



τζελας κλειδωστο αυτον και τιποτα αλλο
Άβαταρ μέλους
che4
 
Δημοσιεύσεις: 7248
Εγγραφή: Σάβ 16 Οκτ 2010, 20:27

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό tzelas » Πέμ 26 Νοέμ 2015, 09:32

pgetsos έγραψε:Αν και δεν είναι το κατάλληλο τοπικ, εγώ θέλω αυτόν

https://youtu.be/Gqvz0-kND-4


Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το κατάλληλο τόπικ. Ελπίζω να τον έχει τσεκαρισμένο και ο Λίνο στις λίστες του :)
http://www.transfermarkt.de/leo-tilica/ ... ler/393839

goran 64 έγραψε:Θα σου εξηγήσω αύριο γιατί δεν συμμετείχα έως τώρα κι ελπίζω να καταλάβεις φίλε μου tzelas...Κατά το απογευματάκι στις 16:00 περίπου...Καληνύχτα...


Goran είσαι ευπρόσδεκτος είτε συμμετέχεις είτε όχι. Δεν χρειάζεται να εξηγήσεις ούτε να απολογηθείς για κάτι. Όποιος και όποτε θέλει μπαίνει ελεύθερα και κανείς δεν χρειάζεται να εξηγήσει ή να απολογηθεί στους άλλους γιατί συμμετέχει ή δεν συμμετέχει σε αυτό. :D
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 26 Νοέμ 2015, 10:06

Καλημέρα tzelas...Ο.Κ. φίλε, κατανοητά όσα μου λες φυσικά...Ξέρεις το "πρόβλημα" μου είναι ότι δεν την κατέχω την πουτ@να την Hi-tech και δεν είμαι και καθόλου του googlαρίσματος ρε φίλε...Βλέπω όμως (και θαυμάζω ταυτόχρονα) όλα τα παιδιά που το "κυνηγάνε" με βιντεάκια παικτών κ.τ.λ., με αρέσει πολύ η προσπάθεια που κάνουν, μπράβο τους!

Αν πάλι "βρω" (από πληροφορία κανενός φίλου που δεν είναι μέλος στο forum μας) κι εγώ κάτι να μου αρέσει και να ταιριάζει στην ομάδα θα το postάρω, όπως είχα κάνει πριν κάτι βδομάδες με τον Ολλανδό τον Σνάιντερ (μεγάλη καψούρα μου χρόνια τώρα) στο "Ποιον παίχτη θέλετε να αποκτήσει η Π.Α.Ο.Κ.άρα;"...

Τον ήθελα πολύ αυτόν για φέτος και του χρόνου μόνο, για καμιά 20-25 ματς την κάθε σεζόν και για την τεράστια ποδοσφαιρική αξία του (αναμφισβήτητη θεωρώ απ όλους) αλλά και για να αποτελεί το πρότυπο και κίνητρο για μεγαλύτερη προσπάθεια του Πέλκα (που τον πιστεύω πολύ) και ταυτόχρονα να μην "εξαφανιστεί" ο μικρός (να παίρνει πολύ χρόνο συμμετοχής σαν αλλαγή του και να παίζει ενδεκαδάτος στα "μικρότερα" ματσάκια) αλλά και να του φύγει το άγχος του βασικού 10ριού του Π.Α.Ο.Κ. μέχρι να "αντρέψει" λίγο ακόμα...Αλλά και πανάκριβος είναι :o κι απ ότι είδα ανανέωσε με την Φενέρ έως 2018 :( ...34 θα είναι το 2018 το καλοκαίρι)

Για C.B. προσωπικά θέλω δύο όπως ξανάγραψα, έναν τύπου Χένρικσεν (με είχε εντυπωσιάσει τότε αυτός ο π@ύστης, σκέτο κομπιούτερ-καθοδηγητής της άμυνας) του βάζελου παλιά κι ένα "θεριό" να καθαρίζει την εναέρια κυκλοφορία τύπου Μάρκος Αντόνιο αλλά δεν έχω κάποιους στα υπ όψιν μου...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Πέμ 26 Νοέμ 2015, 10:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό tzelas » Πέμ 26 Νοέμ 2015, 10:23

O.K. ;)

Να διευκρινίσω επίσης οτι δεν υπάρχει μοναδικότητα σε προτεινόμενους παίκτες, δηλαδή αν σου κάνει κλικ κάποιος παίκτης που δόθηκε από συμφορμίτη μπορείς να τον προτείνεις και εσύ.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 26 Νοέμ 2015, 10:44

Ο.Κ. το γνωρίζω κι αυτό...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Σάβ 28 Νοέμ 2015, 13:56

επιτελικός μέσος ή αλλιώς το 10 το καλό...
http://www.transfermarkt.de/omar-abdulr ... ler/114149
κεντρικός αμυντικός...
http://www.transfermarkt.de/evgen-khach ... eler/69004
επιθετικός....
http://www.transfermarkt.de/marko-devic ... eler/59411 ή
http://www.transfermarkt.de/vagner-love ... eler/18829

Αυτές τις τρεις μεταγραφές χρειαζόμαστε...
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4063
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 15 Δεκ 2015, 14:21

supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 17 Δεκ 2015, 22:21

Φρανκ, παρε ματι πως γινονται οι δουλειες :D

LB Jere Uronen

CM Miroslav Kacer

CM Krisoffer Ajer

CM Tonny Vilhena

AM Nikola Ninkovic

CF Lazaros Lamprou
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 24 Δεκ 2015, 14:25

Τελικά tzelas θα την κάνω την πρόβλεψη μου έστω και εντελώς παρακινδυνευμένα...Μου αρέσει πολύ όμως...οπότε...

(Γ)ουάρντα...Ο πιτσιρίκος Αιγύπτιος του Αγρινίου... :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 25 Δεκ 2015, 18:31

Μιας και μπήκα στο "τρυπάκι" (λόγω αρκετού ελεύθερου χρόνου μέσα στις γιορτές) να "ψαχτώ" λίγο, έχω να παραθέσω κι άλλες υποψηφιότητες για μεταγραφικούς στόχους του Π.Α.Ο.Κ. μας...Το λοιπόν του δηλαδή...

1...Εϊτζί Καβασίμα (32, Ιαπωνία) αν "πάμε" για τερματοφύλακα (λόγω τραυματισμού Γλύκου και "αστάθειας" Όλσεν)...

2...Ιλσίνιο (30, Βραζιλία) για δεξί μπακ χαφ (μετά τον τραυματισμό Κων/νίδη) ή και για κεντρικό χαφ που "τό χει" (και ψάχνουμε άλλωστε)...

3...Βίκτορ Μοντάνιο (31, Κολομβία)...,

4...Μαράτ Ισμαϊλωφ (33, Ρωσία) και...

5...Μοργκάν Αμαλφιτανό (30, Γαλλία) για μεσοεπιθετικούς που δημιουργούν και σκοράρουν...και τέλος...

6...Ούρμπι Εμμάνουελσον (29, Ολλανδία) γιατί...ο μίστερ Φρανκ πήγε "διακοπές" Χριστουγέννων στην χώρα απ όπου είναι κι ο παίκτης!!! (...ε ρε γλέντια που θα κάνω αν...) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. Κοινό και πολύ δελεαστικό για όλους τους παραπάνω είναι ότι είναι...ελεύθεροι... :opaokara: :opaokara: :opaokara:

Υ.Γ.2...Τον 5 μπορεί να τον γουστάρει "τρελά" ο Τούντορ μιας και "δεν έκανε" στον Μπίλιτς (σκεφτείτε την ίντριγκα ανάμεσα σε δύο Κροάτες προπονητές ;) ) αλλά προσωπικά "ποντάρω" περισσότερο σε 1, 2, 4 και 6, χωρίς να έχω καμία "inside" πληροφόρηση... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό tzelas » Σάβ 26 Δεκ 2015, 16:51

Στην άμυνα είχα ποντάρει τον Alex της Milan και σίγουρα πηγαίνω κουβά αφού όταν τον πόνταρα τον Οκτώβρη δεν πολυέπαιζε και μετά δεν έβγαινε από την 11αδα της Μίλαν.

Αλλαγή πλάνων λοιπόν με μια πολύ καλύτερη επιλογή:

Έμπειρος Ιταλός (20 φορές διεθνής) αλλά με ιδανική ηλικία να βασιστείς πάνω του για τα επόμενα χρόνια (28 χρονών), γρήγορος αλλά και αντιαεροπορικό (1.95 ύψος), ανανέωσε πέρσυ με την Ιντερ αλλά τώρα η ομάδα του τον δίνει (πώληση αν και ακούγεται δανεικός για Μπολώνια) και ο ίδιος αναζητεί τον επόμενο σταθμό για να είναι ενεργός και ενόψη Euro στις επιλογές του κολλητάρι του Τούντορ τον Αντόνιο Κόντε (χμμμμ... καλή πειθώ και για να δελεαστεί ότι θα παρακολουθείται). Η επιλογή μου :

http://www.transfermarkt.co.uk/andrea-r ... eler/44327





Αλμυρός πολύ (8Μ Ευρώ η αξία του στο τρανσφερ) αλλά με την πειθώ Φράνκ, Τούντορ και την στήριξη Ιβάν όλα γίνονται.

Ranocchia και Mati Fernandez και ο άξονας μας θα πετάει φωτιές

Αγιε Βασίλη μου ......

:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Δεκ 2015, 17:22

john4serres έγραψε:CM Tonny Vilhena



ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΡΑΠΟΥΛΕΝΑΡΑΡΑΡΑΡΑ του FM 2014..ή 2015..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ο Ξερόλας των Μεταγραφών Χειμώνας 2016

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τετ 30 Δεκ 2015, 15:04

επειδη στην παε θα μας τρελανουν , πονταρω κι αλλα CB

Christopher Samba

Vegard Forren
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψυχαγωγία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες