Ανέκδοτα ΙΙ

Για να γελάσει και λίγο το χειλάκι μας...

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό SubZer0 » Σάβ 24 Ιουν 2017, 00:27

Ήταν ένας-ήρθε άλλος ένας και γίναν 2.
ΠΑΟΚ είσαι! :pano:
I'm not a player, I'm the game.
Άβαταρ μέλους
SubZer0
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Κυρ 12 Μαρ 2017, 00:10

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gpap » Σάβ 24 Ιουν 2017, 08:04

Γέρος πηγαίνει πρώτη φορά στη Μύκονο.
Πάει στο ξενοδοχείο, τον βλέπει ο ρεσεψιονίστ ‘’καλημέρα σας, πως από την Μύκονο;’’, τον ρωτάει.
«Παιδάκι μου, τόσα χρόνια ακούω για Μύκονο, διαβάζω για Μύκονο, είπα και εγώ πριν πεθάνω, να έρθω να δω τι είναι τελικά αυτή η Μύκονος. Θα μείνω λοιπόν μια εβδομάδα, και θέλω να μου πεις που είναι αυτά τα μέρη που γίνονται τα τόσα έξαλα πάρτι που όλοι διαφημίζουν».
«Τι να σου πω παππού,» του λέει ο ρεσεψιονιστ, «σου προτείνω να πας στο super paradise”.
Αφήνει τις βαλίτσες ο παππούς, κούτσα-κούτσα πάει στο super paradise. Βλέπει κόσμο να χορεύει, γυναίκες με καυτά μαγιό, μουσική δυνατά, κάθεται σε μια άκρη και παρακολουθεί το θέαμα.
Ξαφνικά περνάει μια καυλιάρα από δίπλα του. Του παππού του σηκώνεται. Γυρίζει η καυλιάρα ‘’με φώναξες παππού;», του λέει και τον αρπάζει, τον βάζει κάτω και του αρχίζει κάτι πεολειχίες (επιστημονικός όρος) που ο παππούς τα βλέπει όλα.
Τελειώνει ο παππούς, κάθεται εξουθενωμένος στο σκαμπό και από την πίεση του φεύγει μια πορδή. Γυρίζει ένας μουστακαλής λεβέντης του λέει ‘’με φώναξε παππού;’’ και τον αρπάζει, τον βάζει κάτω και τον αρχίζει να μέσα-έξω, τον ξεκώλιασε…
Τρομαγμένος ο παππούς, τρέχει στο ξενοδοχείο. «Φεύγω σήμερα, δώσε μου τις βαλίτσες’’, λέει στον ρεσεψιονίστ.
Ο νεαρός τον κοιτάζει έκπληκτος. «Μα, σήμερα ήρθατε, πως και φεύγετε τόσο νωρίς;», ρωτάει.
«Κοίταξε παιδάκι μου, εμένα μου σηκώνεται μια φορά το χρόνο, αλλά κλάνω 5-6 φορές την ημέρα’’.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό zepos4 » Σάβ 24 Ιουν 2017, 09:06

gpap έγραψε:Γέρος πηγαίνει πρώτη φορά στη Μύκονο.
Πάει στο ξενοδοχείο, τον βλέπει ο ρεσεψιονίστ ‘’καλημέρα σας, πως από την Μύκονο;’’, τον ρωτάει.
«Παιδάκι μου, τόσα χρόνια ακούω για Μύκονο, διαβάζω για Μύκονο, είπα και εγώ πριν πεθάνω, να έρθω να δω τι είναι τελικά αυτή η Μύκονος. Θα μείνω λοιπόν μια εβδομάδα, και θέλω να μου πεις που είναι αυτά τα μέρη που γίνονται τα τόσα έξαλα πάρτι που όλοι διαφημίζουν».
«Τι να σου πω παππού,» του λέει ο ρεσεψιονιστ, «σου προτείνω να πας στο super paradise”.
Αφήνει τις βαλίτσες ο παππούς, κούτσα-κούτσα πάει στο super paradise. Βλέπει κόσμο να χορεύει, γυναίκες με καυτά μαγιό, μουσική δυνατά, κάθεται σε μια άκρη και παρακολουθεί το θέαμα.
Ξαφνικά περνάει μια καυλιάρα από δίπλα του. Του παππού του σηκώνεται. Γυρίζει η καυλιάρα ‘’με φώναξες παππού;», του λέει και τον αρπάζει, τον βάζει κάτω και του αρχίζει κάτι πεολειχίες (επιστημονικός όρος) που ο παππούς τα βλέπει όλα.
Τελειώνει ο παππούς, κάθεται εξουθενωμένος στο σκαμπό και από την πίεση του φεύγει μια πορδή. Γυρίζει ένας μουστακαλής λεβέντης του λέει ‘’με φώναξε παππού;’’ και τον αρπάζει, τον βάζει κάτω και τον αρχίζει να μέσα-έξω, τον ξεκώλιασε…
Τρομαγμένος ο παππούς, τρέχει στο ξενοδοχείο. «Φεύγω σήμερα, δώσε μου τις βαλίτσες’’, λέει στον ρεσεψιονίστ.
Ο νεαρός τον κοιτάζει έκπληκτος. «Μα, σήμερα ήρθατε, πως και φεύγετε τόσο νωρίς;», ρωτάει.
«Κοίταξε παιδάκι μου, εμένα μου σηκώνεται μια φορά το χρόνο, αλλά κλάνω 5-6 φορές την ημέρα’’.

Παλιό αλλά καλό. Άντε γιατί με αυτά που διαβάζουμε......
zepos4
 
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 11:19

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Σάβ 24 Ιουν 2017, 12:02

astrachan έγραψε:]Τελικός κυπέλλου τοξοβολιας

Οι 3 φιναλίστ ( ένας Άγγλος ένας Γάλλος κι ένας Έλληνας) παίρνουν θέση

Πρώτος πάει ο Άγγλος.Φωνάζει ενα παιδακι απο την εξέδρα του βάζει ένα Μήλο στο κεφάλι και του λεει να πάει στα 300 μέτρα.Οι θεατές παρακολουθουν με κομμενη την ανάσα...Σημαδευει αφήνει το βελος και χτυπάει το μήλο.Οι θεατές ζητωκραυγαζουν.Ο Αγγλος προχωραει στην μεση του γηπέδου και αναφωνει

I`m....Robin the wood

Σειρά έχει ο Γάλλος.Φωνάζει το παιδακι και του λεει να παει στα 500 μέτρα. Ο κοσμος δεν το πιστεύει. Σημαδευει αφηνει και χτυπάει το μήλο. Ο κοσμος ζητοκραυγαζει.Ο Γάλλος προχωραει στο κεντρο και αναφωνει

I`m.....Goulielmos Tellos

Έρχεται η σειρά του Έλληνα. Φωνάζει το παιδακι και του λεει να παει στα χίλια μέτρα. Ο κοσμος κλεινει τα ματια του.Αφηνει το βέλος και βρισκει το παιδί στο κεφάλι. Ο κοσμος γιουχαρει.Ο Έλληνας πηγαινει στο κεντρο και αναφωνει

I`m........Sorry

Για αποκατασταση της ιστορικης αληθειας...
Ειναι Robin Hood και ο Γ. Τελλις ηταν Ελβετος

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό astrachan » Σάβ 24 Ιουν 2017, 17:17

Kostomanolis έγραψε:Για αποκατασταση της ιστορικης αληθειας...
Ειναι Robin Hood και ο Γ. Τελλις ηταν Ελβετος

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ


Η αλήθεια είναι πως όταν το έγραφα κόλλησα σ'αυτές τις 2 λεπτομέρειες.
Άβαταρ μέλους
astrachan
 
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2008, 10:23
Τοποθεσία: Μεξικό

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 24 Ιουν 2017, 19:48

Τι Τελλις ρε Κοστομανωλη, σιγα μην ειναι και ο Τελης απο το 10 λεπτα κήρυγμα :mrgreen:
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11437
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Κυρ 25 Ιουν 2017, 01:43

Ειναι διπλα διπλα τα γ@μημενα το ο και το ι...

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Κυρ 25 Ιουν 2017, 16:06

Με το μόνο τρόπο που ίσως μπορεί το fidget spinner να μου διώξει το άγχος είναι να παίζει ο διπλανός και να τον δείρω για να σταματήσει




-Κοπελιά να σε ρωτήσω κάτι γιατί σε βλέπω πολύ δυνατό γκομενάκι
-Μμμμ για πες..
-Θα βάλεις ένα χεράκι που'χω αύριο μετακόμιση;





Tο "άντε βρε μπάζο" είναι αστικό, έχει μια industrial αισθητική, ενώ το "άντε βρε κάμπια" είναι πιο οικολογικό, βγάζει μια φυσιολατρεία




Από τότε που ανακαλύφθηκαν τα φίλτρα στο instagram χάθηκε η κυτταρίτιδα.



Κανενας αντρας δεν εχει κοιλιά σε διαφήμιση μπυρας και καμια γυναικα νευρα σε διαφήμιση σερβιετας. Τα 2 μεγαλυτερα ψέματα του μάρκετινγκ.





-Θες χυμό; Είναι με εννέα φρούτα
-Αλήθεια, τι φρούτα;
-Μήλο ακτινίδιο και εφτά πορτοκάλια






Στα 8 θες να γίνεις ο Νο1 ποδοσφαιριστής στον κόσμο. Στα 18 θες να γίνεις απλά ποδοσφαιριστής. Στα 28 θέλεις να γυρίσεις ζωντανός από το 5Χ5





-Είσαι ομορφούλα να σε κεράσω ένα καφεδάκι...??
-Αχ μωρέ είμαι πιασμένη...
-Ε τότε να σε κεράσω ένα έμπλαστρο..




Το κακό του να μένεις μόνος ειναι ότι δεν μπορείς να βρίζεις κανέναν όταν ξεμένεις από παγάκια διότι εσύ είσαι αυτός που δεν τα γέμισε






Στην Φινλανδία όταν λεν σε κάποιον "βρε βρε σαν τα χιόνια" έχουν βαρεθεί να τον βλέπουν όλη την ώρα
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 25 Ιουν 2017, 16:15

Εξαιρετικό αυτό με τα φρούτα!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Κυρ 25 Ιουν 2017, 16:33

Μπήκε ένα κουνούπι στο ποτό μου. Ε τελικά ήπια mosquito
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10206
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό nothu » Κυρ 25 Ιουν 2017, 16:34

Επιτελους κατι κρυο με την κωλοζεστη
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Κυρ 25 Ιουν 2017, 16:34

-Βαλόμεθα πανταχόθεν.
-Α συγγνώμη δε μιλάω Ισπανικά.
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Κυρ 25 Ιουν 2017, 17:53

-Στην προηγούμενη ζωή πρέπει να ήμουν μέλισσα...
-Γιατί;
-Γιατί μου αρέσουν οι γύροι
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11437
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Παρ 30 Ιουν 2017, 22:40

Για να κοιμηθείτε ήρεμα χωρίς να ανάψετε κλιματιστικό

------------------
Η νυχτερίδα είναι το αντίθετο της ημερίδας? ??


----------------

-Husband i want a child

-ok

-yes i want a son!

-YO

©
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10206
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: Ανέκδοτα ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 30 Ιουν 2017, 22:57

Έχω μια απορία...


Αν μας πάρει όλα τα λεφτά η Merkel, το λιμάνι θα το λέμε σκέτο λι;

Ζαντός©
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ανέκδοτα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες